[ mikis @ 27.07.2003. 17:05 ] @
Telekom je uveo novu uslugu - pregled računa putem Interneta. Prijavljivanje
na https://www.telekom.yu/SajtTelekoma/mojracun/mojracun.asp

---------------------------------

Nova usluga kompanije "Telekom Srbija" a.d. pod nazivom Moj r@čun pruža svim
korisnicima mogućnost da preko Interneta besplatno vide svoj račun za
telekomunikacione usluge koje im pruža Telekom. Pored toga, uskoro će Moj
r@čun biti mesto sa koga je moguće odštampati račun, izlistati specifikaciju
razgovora (listing), platiti račun, ovlastiti Telekom da za iznos računa
zaduži korisnikov tekući račun u banci ili Poštanskoj štedionici,
korisnikovu platnu (kreditnu) karticu i sl.

Usluge ovog tipa su primenjene kod vodećih telekom operatera u svetu, a
"Telekom Srbija" a.d. će biti medu prvim operaterima na Balkanu koji ih
pruža.

Pomoću usluge Moj r@čun moguće je:

- besplatno videti i odštampati Vaš račun za telekomunikacione usluge koje Vam
je pružio Telekom
- dobiti obaveštenje e-mailom kada je Vaš račun za telekomunikacione usluge
raspoloživ na našem sajtu

Usluga Moj r@čun će uskoro obezbediti:

- detaljnu specifikaciju računa sa pregledom obavljenih razgovora (ova usluga
će se dodatno naplaćivati)
- mogucnost dobijanja jedinstvenog računa za sve usluge koje Vam je pružio
Telekom
- placanje računa preko Interneta
- štampanje računa kod kuće
- otkazivanje primanja računa preko pošte
- ovlašcenje Telekoma da Vam izvrši naplatu Vašeg računa preko Vašeg tekućeg
računa
- pregled računa za poslednjih 12 meseci

Šta vam je potrebno?

Da bi ste se registrovali za uslugu Moj r@čun sve što treba da imate je poslednji
račun telekomunikacionih usluga. Ukoliko niste registrovani, to možete obaviti
ovde u okviru Moj r@čun procesa registracije.

(preuzeto sa liste Internodium/sajta Telekom Srbija)
[ NLO @ 27.07.2003. 17:49 ] @
i kad se regujesh, kaze ti user/pass ce ti biti poslati poshtom :)
[ markantz @ 27.07.2003. 18:31 ] @
Sta je to 'Sifra korisnika' ja to ne vidim nigde na racunu
[ GBole @ 27.07.2003. 18:41 ] @
Za registraciju trazi da se u Brawseru ukljuci JavaScrept. Sta to znaci
[ byTer @ 27.07.2003. 21:17 ] @
Citat:
markantz:
Sta je to 'Sifra korisnika' ja to ne vidim nigde na racunu


Da stvarno, kakva je to sifra korisnika?
[ ocultis @ 28.07.2003. 01:22 ] @
Šifra korisnika...tako i piše

Znači, ne na samom računu... već na onom velikom papiru koji dobijete u koverti.
[ mikis @ 28.07.2003. 03:19 ] @
Na novim računima (onim A4 formata) u gornjem levom uglu piše "šifra korisnika". A stvarno je trulo što kad sve ovo popuniš, onda još moraš da čekaš i da "provere adresu" i da ti pošalju lozinku za pristup običnom poštom. Ja sam se dva puta registrovao dok nisam skontao da oni zaista misle na običnu, a ne elektronsku poštu :(
[ markantz @ 28.07.2003. 16:23 ] @
Pa ne znam ja dobijam samo racun u koverti nemam nikakav drugi papir. Mozda je to krenulo u BG a kod nas ce kasnije.... Ko zna
[ Buum @ 28.07.2003. 17:22 ] @
Citat:
mikis:
Na novim računima (onim A4 formata) u gornjem levom uglu piše "šifra korisnika". A stvarno je trulo što kad sve ovo popuniš, onda još moraš da čekaš i da "provere adresu" i da ti pošalju lozinku za pristup običnom poštom. Ja sam se dva puta registrovao dok nisam skontao da oni zaista misle na običnu, a ne elektronsku poštu :(


Svašta...

I ja sam se registrovao pre neki dan pa me zanima za koje vreme ti je stigla šifra "običnom" poštom?
[ Vidan @ 02.08.2003. 13:17 ] @
Ima li nekoga na ovom forumu kome je stigla sifra postom i ko je isprobao ovu uslugu?
[ mikis @ 02.08.2003. 19:25 ] @
Ne, sad kažu da to uopšte nije predviđeno za javnost nego samo za interno testiranje :( Sa liste internodium:
--
Posto sam popunio formular dobio sam sledeci odgovor od
Telekoma:

Poštovani,

Vaš zahtev za otvaranjem računa je odbijen zato što niste radnik Telekoma. Sistem postoji i funkcionalan je, ali je još uvek u testnoj fazi, tako da je usluga, za sada, ponuđena samo radnicima Telekoma. Uskoro će biti ponuđena svim korisnicima, a o tome ćete biti detaljnije obavešteni preko sredstava informisanja.

Zamolio bih Vas, da mi objasnite kako ste došli do informacije o postojanju usluge.
[ DjordjeRd @ 19.08.2003. 19:17 ] @
Informacija o postojanju usluge je distribuirana mejlovima svim *@telekom.yu korisnicima.

E pa, pošto sam radnik Telekoma, popunih taj formular pre tri nedelje i još nema nikakve pošte sa korisničkom šifrom...
[ byTer @ 19.08.2003. 23:19 ] @
Je*eno ste dobro obavesteni!
[ rdragan79 @ 20.08.2003. 12:54 ] @
Korisnicka sifra stize na samom racunu za telefon,
usput sta ce tu JMBG?
[ MMX @ 20.08.2003. 18:33 ] @
Izgleda da ne stize, ja sam dobio novi telefonski racun i na njemu nema nista novo...
[ S a l e @ 24.08.2003. 17:29 ] @
Moguce je da je to broj ugovora...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.09.2003. 18:23 ] @
Ne, ne..bas ima "Sifra Korisnika" na racunu..evo i ja sad bas gledam kod sebe.
[ dejan024 @ 04.09.2003. 07:18 ] @
Citat:
rdragan79:
Korisnicka sifra stize na samom racunu za telefon,
usput sta ce tu JMBG?


Jugoslovenski Maticni Broj Gradjana

Moze se pronaci u licnoj karti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.09.2003. 08:59 ] @
Mala dopuna..J je od "jedinstveni" :)
[ dejan024 @ 04.09.2003. 13:32 ] @
Hvala na ispravci.
[ Vidan @ 04.09.2003. 17:50 ] @
Ima li nekoga ko je dobio pristup ovoj usluzi od strane telekom-a... bilo kao "civil" bilo kao zaposleni telekom-a?
[ rdragan79 @ 04.09.2003. 19:52 ] @
znam sta znaci JMBG

Kada se traze liste birackih spiskova kazu ne moze zbog jmbg-a
a ovde ih stampaju, na racunima, jeste da su kovertirani, ali opet
ali sta ce on tu na racunu?!


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.09.2003. 21:50 ] @
Mozes da znas i komsijino ime i prezime, da mu vidis sifru sa racuna, ali ne mozes da vidis JMBG..sve dok ne pocepas koverat..ali je onda to vec nesto drugo :)
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.09.2003. 09:12 ] @
Na mom racunu, ne znam na koju foru, pored JMBG-a stoji 13 nula....
[ salec @ 05.09.2003. 09:39 ] @
Znaci da si ti Odabrani !!!! :)
[ S a l e @ 05.09.2003. 10:33 ] @
Zato sto nisi bio dobro fizicko lice, pa kada su oni to trazili, nisi htio da im posaljes sve podatke o sebi! Ali za tvoje dobro, a ne sada da te neko proziva da si izabrani ili nisi


Citat:
28.02.2003.godine

Akcija ažuriranja baze fizičkih lica

Preduzeće za telekomunikacije "Telekom Srbija" a.d, obaveštava telefonske pretplatnike, da je u cilju ažuriranja baze podataka pretplatnika - fizičkih lica, pokrenuta akcija prikupljanja podataka o jedinstvenom matičnom broju građana. Građani se mole da popune poseban obrazac koji će dobiti uz telefonski račun za februar 2003. godine, i da ga, zajedno sa fotokopijom lične karte, dostave na naznačenu adresu.
[ S a l e @ 07.12.2003. 00:40 ] @
A sada i zvanicno:
https://www.telekom.yu/sajttelekoma/mojracun/mojracun.asp

Evo i jedan zanimljiv:

Citat:
Spisak adresa korisničkih servisa: Mrežna grupa
Filijala
E-mail
010 Filijala Niš/Prokuplje/Pirot [email protected]
011 Filijala Beograd 1 [email protected]
011 Filijala Beograd 2
011 Direkcija za biznis korisnike [email protected]
012 Filijala Smederevo/Požarevac [email protected]
013 Filijala Pančevo [email protected]
014 Filijala Šabac/Valjevo [email protected]
015 Filijala Šabac/Valjevo [email protected]
016 Filijala Leskovac/Vranje [email protected]
017 Filijala Leskovac/Vranje [email protected]
018 Filijala Niš/Prokuplje/Pirot [email protected]
019 Filijala Zaječar/Bor [email protected]
020 Filijala Kraljevo/Kruševac [email protected]
021 Filijala Novi Sad [email protected]
022 Filijala Sremska Mitrovica [email protected]
023 Filijala Zrenjanin/Kikinda [email protected]
0230 Filijala Zrenjanin/Kikinda [email protected]
024 Filijala Sombor/Subotica [email protected]
025 Filijala Sombor/Subotica [email protected]
026 Filijala Smederevo/Požarevac [email protected]
027 Filijala Niš/Prokuplje/Pirot [email protected]
030 Filijala Zaječar/Bor [email protected]
031 Filijala Čačak/Užice [email protected]
032 Filijala Čačak/Užice [email protected]
033 Filijala Čačak/Užice [email protected]
034 Filijala Kragujevac/Jagodina [email protected]
035 Filijala Kragujevac/Jagodina [email protected]
036 Filijala Kraljevo/Kruševac [email protected]
037 Filijala Kraljevo/Kruševac [email protected]

Izaberite e-mail korisničkog servisa Vašeg pozivnog broja (filijale).



Nakon sto 3455 puta kliknete na Yes radi potvrde oko certifikata, mozete da otvorite stranu za uslugu moj r@cun

A evo i rjesenja za ova upozorenja o secure ceritifikatu... drzite taster shift prije nego sto kliknete na link sa lijeve strane na www.telekom.yu ili desni klik, pa open in new window. Ovo isto sam poslao i na kontakt adresu koja je navedena na site-u i normalno da nije stigao nikakav odgovor ili bar "hvala na pomoci"...

[Ovu poruku je menjao S a l e dana 09.12.2003. u 22:14 GMT]
[ stojakovicv @ 09.12.2003. 19:46 ] @
Dobro ti kaze covek za 13 nula: znaci decko TI si jedini kome ce da proradi ovo g**** od telekomove usluge
[ S a l e @ 09.12.2003. 20:16 ] @
Sifra korisnika se nalazi na ovim novim racunima (ovi sto stizu u koverti)... Nalazi se na prvoj strani kao prva "stavka" ispod onog naslova RACUN za period... i nalazi se na zadnjoj strani gdje je specifikacija saobracaja, pise Korisnik: [SIFRA] Prezime Ime
[ preki @ 09.12.2003. 21:15 ] @
Citat:
stojakovicv:
Dobro ti kaze covek za 13 nula: znaci decko TI si jedini kome ce da proradi ovo g**** od telekomove usluge


Nece. I meni na racunu stoji za JMBG 00...0 pa pri unosu podataka kaze da je pogresan JMBG, mora da se unese pravi.
[ genesys @ 10.12.2003. 08:43 ] @
Citat:
Nece. I meni na racunu stoji za JMBG 00...0 pa pri unosu podataka kaze da je pogresan JMBG, mora da se unese pravi.




JMBG ti pise u licnoj karti ili pasosu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.12.2003. 15:07 ] @
Zaboga..pa niste valjda stvarno ocekivali da vam prodje broj 0000000000000 kao JMBG??
[ preki @ 10.12.2003. 21:20 ] @
Citat:
genesys:
:-)

JMBG ti pise u licnoj karti ili pasosu.


Pa naravno da znam sta je f-in JMBG, nego sam mislio da nemaju u bazi moj JMBG, pa da stoga moze i da prodje ovaj 13-ocifreni 0 niz koji oni imaju.
Elem, uneo sam pravi i umesto nastavka automatizovane prijave, kaze, nakon sto proverimo unete podatke, korisnicko ime i sifra ce vam biti poslata postom!!! Bas glupo, al' 'ajde.
[ Goran Rakić @ 10.12.2003. 22:42 ] @
još kada bi servis radio, još u petak (5. 12.) sam ukucao podatke, a od korisničkog imena i lozinke ništa... Da li je neko dobio podatke?
[ pctel @ 10.12.2003. 22:53 ] @
5.12. i jos se bunis?
Prvi na redu smo mi sto smo ukucali u oktobru :-)
[ gadzic @ 11.12.2003. 01:33 ] @
Ljudi vi nista ne kapirate pa ne razumete odgovor Telekoma da se registrujete za uslugu Moj r@cun a on glasi: korisnicko ime i sifra ce vam biti poslata postom.
Ali ne e-mail-om vec klasicnom postom, znaci u koverti u kojoj dobijate telefonski racun u sanducetu na prizemlju zgrade ili u sanducetu numerisanom na br.kuce, koje se obicno nalazi u dvoristu kuce!!!
Ti ljudi u Telekomu nisu culi za slanje usera i lozinke e-mail-om ali iako ga traze u zahtevu, ali to sluzi da dobijate obavestenje e-mailom kada je Vas racun za usluge raspoloziv!!! Pa kao da je u pitanju lozinka kojom moze da zoves besplatno na racun onog kome znas user i password, a ne najobicnija provera tel. racuna i jos neke dodatne usluge koje se dodatno naplacuju.
[ MMX @ 11.12.2003. 08:32 ] @
Hmmm.. Pa zasto onda nikako da stigne ta lozinka, a ni obavestenje na mail. Registrovao sam se, cini mi se, u septembru ili oktobru.
[ BOOK @ 11.12.2003. 09:31 ] @
TNNNN!

Registrovao sam se pre tri-četiri dana i *DOBIO* LIB (Lični Identifikacioni Broj) putem obične pošte u jednoj tamnoj koverti.

Međutim, moja sreća je bila kratkog veka: kada sam otišao na sajt, video sam da mi trebaju još dva podatka (logično): "korisničko ime" i "lozinka". Ova dva podatka nisam (još?) dobio putem pošte. Pokušao sam za korisničko ime da ukucam ime koje piše na računu, ali ne vredi. Takođe mislim da ni "Šifra korisnika" sa računa nije "lozinka" koju oni traže.
[ veseliz @ 11.12.2003. 11:14 ] @
I meni je stigao LIB ali niti sam ja njima pisao korisnicko ime niti su mi ga oni poslali sa LIBom, iako su naveli na kraju kada sam popunio formular, da ce biti sve poslato poslom (i LIB i korisnicko ime) Probao sam sa imenom sa racua i svim mogucim kombinacijama, ali nista!!

Jel zna neko koji se podaci kucaju kao korisnicko ime i lozinka!!

Nisu mogli komplikovanije da ga naprave!! svaka im cast!!
[ gadzic @ 11.12.2003. 11:23 ] @
Zasto jos ne stize? Pa jel citate sta pise na samom pocetku stranice: www.telekom.yu/sajttelekoma/mojracun/mojracun.asp
Pise lepo: Aplikacija se nalazi u eksperimentalnoj fazi. Vaše primedbe, pitanja i uočene greške možete poslati na našu e-mail adresu.
Znaci jos nista nije zvanicno, tako da jos ova usluga nije zazivela. Da ona radi, bila bi sigurno dobro izreklamirana na TV-u. Strpite se jos malo, oni rekose mesec dva od pocetka da ce biti dostupno svima a u tom pocetku samo ljudima u Telekomu. Trebalo bi sad da puste i nama ali ja mislim da nece to zaziveti pre Nove godine.

Pozdrav
[ Safet Beriša @ 11.12.2003. 11:23 ] @
Da li ste probali da smislite sami svoje korisničko ime i lozinku? Znam da tako radi onaj PTT-ov homebanking servis (gde možeš da proveravaš stanje na tekućem računu preko interneta) - oni ti samo pošalju LIB a ti sam smišljaš user i pass.
[ covek_iz_senke @ 11.12.2003. 13:11 ] @
I ja sam dobio ali dva LIB broja i to u jenom prezime cirilicom, a u drugom latinicom. Zvao sam telekom oni nemaju pojma o cemu se radi.
[ Balša @ 11.12.2003. 13:29 ] @
Je l' još nekome pri svakom pristupu "Mom računu" iskače u IE milijardu upozorenja o tome da im je loš sertifikat?

Pošto nešto sumnjam da će Telekom u dogledno vreme kupiti svoj sertifikat od Thawtea ili Verisigna ko što bi bio red za normalnu firmu, zna li neko gde mogu u IE da isključim ova pozorenja? Probao sam i da "instaliram" Telekomov sertifikat na svoj računar, ali upozorenja i dalje iskaču.
[ pisac @ 11.12.2003. 18:09 ] @
Ja dobio LIB, ali takodje nisam IME i LOZINKU.
Ne mogu da verujem da su toliko smotani. Za imena i lozinke je sigurno zadužen drugi sektor u Telekomu, a njihova pošta kasni... A ovi iz korisničkog servisa sigurno i nemaju pojma kome treba da upute sugestije i žalbe...
[ covek_iz_senke @ 11.12.2003. 20:27 ] @
Da stvarno ako su tako "komplikovan" posal podelili na 100 nivoa onda im svaka cast. A pretpostavljam da bi korisnicko ime i sifra trebali da stignu uz decembarski racun. Nadam se da su LIB makar vezali za user i pass, da ne bude posle opet posla.
[ vuki68 @ 12.12.2003. 13:58 ] @
ZA SVE KOJI SU DOBILI LIB - licni identifikacioni broj !!!

User i pass ne stize u koverti sa LIB.Potrebno je da ih sami formirate.

Ispod polja za unos korisnickog imena, lozinke i LIB-a lepo pise :

"Ukoliko ste dobili LIB, ovde možete aktivirati korišćenje usluge. Možete, takođe, promeniti svoju lozinku i korisničko ime."

Treba kliknuti na to, i pojavice se stranica predvidjena za izradu userr i pass po sopstvenom izboru.
[ S a l e @ 12.12.2003. 14:22 ] @
Dobro je da se bar neko snasao

A i oni su to zakomplikovali bez potrebe... Umjesto da pri registraciji na tu email adresu dobijes text na pr :

Registracija je uspjesno obavljena. Kao potvrdu, molimo da pozovete besplatan broj 0800MOJRACUN i unesete sljedeci kod za aktivaciju XXXXXXXX#.

Ah... mnogo daleko sam otisao... Ipak je ovo Srbija i Crna Gora...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.12.2003. 14:22 ] @
A vi sto ste podobijali LIBove..kada ste se prijavili?
[ BOOK @ 12.12.2003. 16:42 ] @
Citat:
vuki68:
Ispod polja za unos korisnickog imena, lozinke i LIB-a lepo pise


Bogami nije lepo pisalo, šta više NIJE UOPŠTE pisalo do juče.

Dobro nema veze, najzad sam uspeo. Što se tiče same procedure, potrebno je nagon ulogovanja proći kroz čitav lavirint stranica da bi došli do listinga za prošli mesec. Sve je MAKSIMALNO ukomplikovano, genijalno ukomplikovano. Ne može to svako...
[ pisac @ 12.12.2003. 21:37 ] @
Žalio sam im se, i dobio sam odgovor:

Citat:
Poštovani,

Došlo je do manjeg previda koji Vam je onemogućio korišćenje aplikacije. Sada je greška ispravljena i možete na glavnoj strani aplikacije da izaberete opciju: "Ukoliko ste dobili LIB, ovde možete aktivirati korišćenje usluge". Ova opcija Vam omogućava da, koristeći LIB koji ste dobili, definišete korisničko ime i lozinku za pristup aplikaciji.
Izvinjavamo se zbog neugodnosti. Ukoliko imate neke primedbe ili primetite neke greške u aplikaciji, molimo Vas da nam to saopštite kako bismo unapredili uslugu.
Hvala na razumevanju.


Kad sam pročitao, otišao sam na sajt... i sada radi :-))

Nije loše, mogu da vidim zadnjih 6 meseci: račune, listing, itd... samo me malo nervira što ne prikazuje ceo broj u listingu već skriva zadnje 3 cifre.
[ -zombie- @ 13.12.2003. 03:30 ] @
ovaj, jel neko dobio taj LIB ko nije prijavljivao svoj JMBG broj telekomu pre par meseci. znači, neko kome stoji 000000 za jmbg na računu?

kako/šta tada uraditi. šta uneti u to polje pri prijavi?
[ veseliz @ 13.12.2003. 09:29 ] @
E ljudi, to nema nikakve veze, sta ste se nalozili!! JMBG se prosto upise iz licne karte, coveka na koga se vodi telefon!!! Ja sam dobio LIB, a na racunu takodje stoje one nule kod te stavke! I to nije uopste to!! Kada popunjavate obrazac, samo uzmete, licnu kartu i udri!!!
[ vuki68 @ 13.12.2003. 12:44 ] @
Eh, bilo bi dobro kada bi uveli i mogucnost uvida u stanje brojaca za tekuci obracunski period.Na taj nacin bi mogli imati na raspolaganju trenutnu potrosnju impusla .
[ -zombie- @ 13.12.2003. 14:13 ] @
Citat:
veseliz:
E ljudi, to nema nikakve veze, sta ste se nalozili!! JMBG se prosto upise iz licne karte, coveka na koga se vodi telefon!!! Ja sam dobio LIB, a na racunu takodje stoje one nule kod te stavke! I to nije uopste to!! Kada popunjavate obrazac, samo uzmete, licnu kartu i udri!!!


a kako misliš da oni znaju da li si uneo pravi JMBG?


pazi da neću da im unesem pravi. da sam to hteo, popunio bi onaj anketni listić još pre par meseci kad su tražili...
[ veseliz @ 13.12.2003. 21:01 ] @
E pa sad ne znam, verovatno imaju oni to vec tamo, cim su ti dali telefon!!

JA sam lepo uzeo sve podatke od vlasnika broja i eto! A nema nikakve veze sa onim ranijim njihovim zahtevom! To nisam odgovarao! Oni su to slali samo zbog toga da bi eventualno promenili vlasnika u imeniku ako je do promene doslo!

Nego pust to!

Problem je sad sa ovim njihovim listingom!! Koja im je fora da pokazu samo 064 063 i eventualno 041?????? Stvarno dzabe listing kad nema svih poziva!!!

Da li svima pokazuje samo pozive ne mobilne???
[ BOOK @ 13.12.2003. 23:38 ] @
DA LI JE NEKO DOVOLJNO PAMETAN DA MI OBJASNI OVO!? U stvarnosti se radi o jednom međumesnom razgovoru koji je trajao 79 minuta u jeftinoj tarifi.

[ Nemanja Jakovljevic @ 14.12.2003. 08:47 ] @
pa moraju da ti naplate nekako ono sto si cetiri poziva kasnije zvao hitnu....
[ S a l e @ 14.12.2003. 11:45 ] @
Cek, nesto tu nije ok... ispada kao da si imao tri poziva u isto vrijeme... a razlicite duzine... Mogli su da stave i sekunde kada je zapocet i zavrsen razgovor. Kao i datum... sta ako pozovem prije ponoci, pa zavrsim "sjutra"... Mora to malo preglednije... Ne znam kakve su im detaljne specifikacije poziva na papiru (listing), ali kod Telekoma CG, to je mnogo preglednije.
[ S a l e @ 14.12.2003. 11:58 ] @
Koliko kapiram, samo ovaj treci zapis od 4717 sekundi je u stvari oko 79 minuta... i pise da je to 37 impulsa, dakle trajanje impulsa je bilo ~2 minuta. Za ova prva dva se tacno vidi da su neki zapisi na 30 i 60 minuta... Ali ne znam sto ce oni tu, kada bi trebao da stoji samo ovaj treci. Odradi save as... complete page in single file (mht) da imas kao dokaz... A ako neko ne bude imao bolje objasnjenje, idi pa im se zali...
[ pisac @ 14.12.2003. 13:44 ] @
Hm... imam čudan utisak da bi, da si pričao recimo 130 minuta, u listingu stajala 4 poziva od kojih bi prva 3 imala trajanja 30, 60, 120 minuta. To je neka brljotina u centrali...

Primećujem da prvi poziv ima interval 30 sekundi a trajao je 30 minuta, drugi 60 sekundi a trajao je 60 minuta, a treći 120 sekundi (ali nije dočekao 120 minuta)... a jel znaš koji je impulsni interval za taj međugradski razgovor koji si obavio u jeftinijoj tarifi?

Uzgred, pošto kažeš da si zvao međugradski, jel si iz Beograda? Ako jesi, jeli ti poznat taj broj 0113467xxx (ako nisi iz BG pretpostavljam da je to broj koji si zvao).
[ veseliz @ 14.12.2003. 20:59 ] @
Bas cudno, i to verovano ne znaju ni oni!!!

A zasto meni, ne pokazuje, nista u listingu sem mobilnih i 041, azvao sam i ostale na 0XX ???????
Da li je do centrale ili???
[ ognjenr @ 15.12.2003. 11:34 ] @
Aktivirao sam uslugu, ali ne mogu da pogledam specifikaciju računa (zvane brojeve), jer mi se ne otvara nikakav prozor kada dođem do linka detalji (mada sam na digitalnoj centrali)
[ DjordjeRd @ 15.12.2003. 13:28 ] @
Citat:
BOOK:
DA LI JE NEKO DOVOLJNO PAMETAN DA MI OBJASNI OVO!? U stvarnosti se radi o jednom međumesnom razgovoru koji je trajao 79 minuta u jeftinoj tarifi.



Ovo je još u razvojnoj fazi pa se provuku i podaci koji nisu obarađeni do kraja. Ne branim ljude koji ovo rade, radi se ipak o dosta grubom propustu, ali verujem da će to brzo ispraviti. Treba da dodaju jedan jedini upit na bazu, ali to je neko zaboravio ili ostavio za kasniju fazu.

Radi se o sledećem: informacije o dužim razgovorima centrala smešta u više paketa a ne samo u jedan kao što je slučaj sa kraćim razgovorima. Kada softver obrađuje fajl koji sadrži te pakete on ih jednostavno pretače u bazu koji ti posle iščitavaš sa veba.

Ovde se vide tri paketa koja opisuju isti razgovor. Čitaj to ovako: grupiši po pozvanom, datumu i početku razgovora, a za kraj razgovora i trajanje čitaj maksimalne vrednosti. Za impulse je naravno suma u pitanju...

Trebali da dodam i SQL upit?
[ DjordjeRd @ 15.12.2003. 13:35 ] @
Citat:
veseliz:
Bas cudno, i to verovano ne znaju ni oni!!!

A zasto meni, ne pokazuje, nista u listingu sem mobilnih i 041, azvao sam i ostale na 0XX ???????
Da li je do centrale ili???


Ovo jeste do centrale, treba da se namesti. Buni se ako te ne mrzi...
[ genesys @ 15.12.2003. 13:49 ] @
Citat:
veseliz:
Bas cudno, i to verovano ne znaju ni oni!!!

A zasto meni, ne pokazuje, nista u listingu sem mobilnih i 041, azvao sam i ostale na 0XX ???????
Da li je do centrale ili???


Zato sto na nekim centralama beleze samo pozive koji su "najskuplji" ako se kojim slucajem zalis.

Da uzmes listing verovatno bi dobio to isto...
[ DjordjeRd @ 15.12.2003. 14:27 ] @
Ne bi dobio isto. Listinzi se još uvek izdaju iz tzv. Preventive Meter OBservation fajlova. Oni obično sadrže pozive koji su ''teži'' od 9 impulsa.

Sada se radi na tome da svaki pretplatnik može da dobije detaljnu specifikaciju razgovora. Otud i ove razlike i problemi. Sistem se tek uhodava...
[ veseliz @ 15.12.2003. 15:38 ] @
Ma mislim da nije zbog " tezine" poziva, jer su mi ti na mobilne bili kratki i u ukupnom zbiru ne uzimaju veliki deo, vec mi racun prave pozivi u unutrasnjist koji su i cesti i dugi!! A njih nema na listingu!!! Moguce je da je do uhodavanja, a centrala je na Novom beogradu 17X XXX sa sest cifara!! (protok na netu 44kbps), ako to nekome ista znaci!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.12.2003. 17:01 ] @
Citat:
ognjenr:
Aktivirao sam uslugu, ali ne mogu da pogledam specifikaciju računa (zvane brojeve), jer mi se ne otvara nikakav prozor kada dođem do linka detalji (mada sam na digitalnoj centrali)


Takodje. Ni likovi kao .txt i ostalim oblicima listinga mi uopste ne rade.
[ gadzic @ 15.12.2003. 19:54 ] @
Ljudi da vas pitam nesto, ja imam staru analognu centralu i plus dvojnika i registrovao sam se za uslugu moj R@cun i tamo nema listinga za pozive koje sam ja inicirao, ima samo broj potrosenih impulsa i pretplata, nista vise.
E sad, jel mogu ja uopste da imam uvid u to koga sam zvao ili ne mogu sobzirom da imam analognu centralu a jos i prikacenog dvojnika ili listing mogu da dobiju samo pretplatnici sa digitalnim prikljuckom?

Srdacan pozdrav!!!
[ veseliz @ 16.12.2003. 13:58 ] @
E ovako, tamo pise da uslugu moj racun i listing mogu da koriste korisnici koji su na Alkatelovoj digitalnoj centrali!! Za dvojnika ne pise nista!! A inace i ja sam dvojnik a centrala nemam pojma kakva je!! A ti najbolje pitaj njih, da li moze i zasto ne moze!!!
[ l1nk @ 17.12.2003. 11:21 ] @
Evo ja sam uspeo da aktiviram taj servis, i to vec posle par dana sam dobio papir sa onim LIB brojem, i sve radi bez problema....



poz ;)
[ s_nenad0210 @ 17.12.2003. 14:37 ] @
Ja imam sledeci problem. Popunio sam "formular" za slanje LIB-a i napisao svoj jmbg umesto vlasnika racuna. Posle sam popunio ponovo i napisao pravi jmbg. Dobio sam 2 LIB-a na adresu, pokusao da aktiviram nalog sa oba i nece ni sa jednim. Brojevi se ne vide bas najjasnije ali ipak mislim da sam probao sve moguce kombinacije. Pokusao sam da popunim zahtev za LIB ponovo i tamo mi kaze "vasi podaci su vec obradjeni i LIB je poslat na vasu adresu".Neka pomoc?

[Ovu poruku je menjao s_nenad0210 dana 10.01.2004. u 17:54 GMT]
[ vuki68 @ 17.12.2003. 18:35 ] @
Citat:
s_nenad0210:
Ja imam sledeci problem. Popunio sam "formular" za slanje LIB-a i napisao svoj jmbg umesto vlasnika racuna. Posle sam popunio ponovo i napisao pravi jmbg. Dobio sam 2 LIB-a na adresu, pokusao da aktiviram nalog sa oba i nece ni sa jednim. Brojevi se ne vide bas najjasnije ali ipak mislim da sam probao sve moguce kombinacije. Pokusao sam da popunim zahtev za LIB ponovo i tamo mi kaze "vasi podaci su vec obradjeni i LIB je poslat na vasu adresu".Neka pomoc?



Javi se na tel 011 3373-047
i kazi da ti ponovo odstampaju LIB, imao sam isti problem
[ smiki @ 17.12.2003. 19:44 ] @
U gornjem levom uglu se nalazi sifra korisnika ako racun gledas spreda ispod je broj racuna i datum izdavanja ... itd. bar je tako kod mene.
[ Dejan Krstic @ 26.12.2003. 11:51 ] @
Da li je neko mozda uspeo da dodje do informacije zbog cega se ne vide poslednja tri broja na listingu?
[ ognjenr @ 26.12.2003. 12:53 ] @
Proradio mi je listing. međutim ni ja ne kapiram zašto se ne vide zadnja tri brojeva??
[ manijac @ 26.12.2003. 14:09 ] @
Na koju semu ti je proradio listing sa pozivanim brojevima?
[ pisac @ 26.12.2003. 14:16 ] @
Citat:
ognjenr:
Proradio mi je listing. međutim ni ja ne kapiram zašto se ne vide zadnja tri brojeva??


Misliš zadnje tri cifre?

Pa verovatno zato da ne bi mogao neko drugi da vidi šta si zvao...
[ ognjenr @ 26.12.2003. 20:27 ] @
...cifre, pa da , greška....
elem, ni sam ne znam kako je proradio listing, ali mogu reći da je stvar zaista fenomenalna (dok je besplatna), a za tu foru sa prikrivenim zadnjim ciframa, pa zar taj neko ko bi mogao da vidi birane brojeve nebi morao i da zna moj user name, password i lib??
[ sale018 @ 05.01.2004. 20:45 ] @
i ja sam dobio lib preko poste za dva dana i kad ukucam lib i korisnicku sifru ,kaze mi da se ne slaze lib i broj pretplatnika (korisnicka sifra0 cudno
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.01.2004. 21:39 ] @
ja sam dobio lib posle 20 dana cekanja (od poslednjeg zahteva za isti)
[ beljabeli @ 05.01.2004. 22:22 ] @
Ja sam dobio taj LIB broj posle 10 dana i to nije nista narocito. Imam tonsku centralu, ali listing mi ne prikazuju. LOPOVI
[ genesys @ 05.01.2004. 22:59 ] @
Citat:
beljabeli:
Ja sam dobio taj LIB broj posle 10 dana i to nije nista narocito. Imam tonsku centralu, ali listing mi ne prikazuju. LOPOVI


To sto imas tonsko biranje uopste ne znaci da imas i digitalnu centralu! I stare centrale mogu imati tonsko biranje dodavanjem nekih modula koji to omogucavaju.
[ bobiska @ 06.01.2004. 13:36 ] @
Citat:
genesys:
Citat:
beljabeli:
Ja sam dobio taj LIB broj posle 10 dana i to nije nista narocito. Imam tonsku centralu, ali listing mi ne prikazuju. LOPOVI


To sto imas tonsko biranje uopste ne znaci da imas i digitalnu centralu! I stare centrale mogu imati tonsko biranje dodavanjem nekih modula koji to omogucavaju.


Tacno! Imas tonsko ali nisi na digi centrali, primer su neki sestocifreni brojevi na 7.....
[ bobiska @ 06.01.2004. 13:37 ] @
Citat:
genesys:
Citat:
beljabeli:
Ja sam dobio taj LIB broj posle 10 dana i to nije nista narocito. Imam tonsku centralu, ali listing mi ne prikazuju. LOPOVI


To sto imas tonsko biranje uopste ne znaci da imas i digitalnu centralu! I stare centrale mogu imati tonsko biranje dodavanjem nekih modula koji to omogucavaju.


Tacno! Imas tonsko ali nisi na digi centrali, primer su neki sestocifreni brojevi na 7..... A da su lopovi, u svakom slucaju jesu, bez obzira na tvoje pogresno shvatanje.
[ mmix @ 07.01.2004. 13:18 ] @
Citat:
bobiska:
Tacno! Imas tonsko ali nisi na digi centrali, primer su neki sestocifreni brojevi na 7..... A da su lopovi, u svakom slucaju jesu, bez obzira na tvoje pogresno shvatanje.


Ovako, čisto neka pojašnjenja iz "druge" ruke, na primeru Pančeva:

1. Brojevi 013/5xx-xxx, čuvena metakonta, ima centralu sa memorijom od čitavih 64kb u 3D magnetnoj matrici (ovo morate videti da biste verovali, znači tehnologija iz 1950tih, 64kb memorije u sanduku). Centrale ovog tipa izbacuju određene kategorije poziva preko Rs232 na konzolnu aplikaciju na obližnjem PCu koji ih pamti. Pošto memorija ograničava filtriranje log-a, pamte se samo 041, 06x i medjunarodni pozivi (zbog žalbi). Ovo je znači razjašnjenje onima koji vide samo ove kategorije brojeva u "m@j račun".
2. Brojevi 013/4x-xxx, trenutno najbajatija centrala u Pančevu, nema caller identifikaciju (01340) i jedino je prostalo mesto sa kog možete da arčite tudj user/pass bez bojazni da vas uhvate . Ovde se ne loguje ništa pod milim bogom. Povucite analogiju sa centralama u BG.
3. 013/3xx-xxx, alcatel, fina centrala, lepo radi i loguje SVE. ISDN brojevi su na 300xxx.

Zašto se ne vide zadnja tri broja, valjda treba pitati projektanta tog sistema, znam da je na pttnet-u ukinuto prijavljivanje zadnje tri cifre zato što su ljudi kojima su "hakeri" (pod debelim znacima navoda) krali vreme išli da se fizički razračunavaju sa tim "hakerima" (988 radi i reverzne upite ). Valjda zato što su to dve firme (telekom i ptt ) pa po automatizmu. Mada je veoma iritantno ovde, pošto npr. ne mogu da razlučim poziv pttnet-u (042110033) i EUNet-u (042110000). Ako je cilj zbuniti korisnika, onda su uspeli
Mislim, ionako su SVE te pozive napravili moji ukućani, ne vidim mogućnost zloupotrebe ovde, ako baš hoću da saznam zadnje tri cifre, samo objasnim ukućanima da nije srpski ćutati , tako da mi samo prave probleme u kući, bolje odmah da mi iskucaju.

Mada, da ne budem crnjak, stvarno pohvaljum da se konačno nešto uradi u tom monolitnom monopolističkom telekomu. Još samo da nauče kako se šalje mail iz ASP-a, da ne stiže snail-mailom


E da, neko je beše pitao zašto ne može real-time tracking i uvid u trenutno stanje brojača. Za to mrka kapa. Logovi i stanja se po očitavanju na lokalnim centralama šalju jednom mesečno u Bgd, gde se i štampaju svi računi na osnovu zbirne baze svih tih novih stanja, starih stanja i logova. Da bi npr. video svoje trenutno stanje na mom ISDNu u Pančevu morao bih znači da dam upit sajtu telekoma, koji će da uspostavi secure vezu sa alcatel centralom u Pančevu i da očita moj log/stanje. Hmm, jesam li jedini koji vidi problem ovde? U ovoj državi je jedva proradio međubankarski realtime kliring naloga, i to je dobro finansirano i pritiskano, ko će telekom da pritisne da odradi ovaj kompleksan (i nadasve skup) sistem i to u uslovima nepostojanja nekog standarda za komunikaciju sa centralama i centralama iz 50tih i 60tih? Mi, korisnici, sigurno nećemo.

Pozdrav
[ S a l e @ 07.01.2004. 17:36 ] @
Ne bi moralo da ide real time, ali bar dnevni pregled bi bio dovoljan... Kada bi se ta obrada radila bar jednom dnevno (na pr. u 4 ujtru kada je najmanje opterecenje)...

I obrada postpaid-a kod mobilnih mreza se ne radi u realnom vremeanu, vec nekoliko puta dnevno...
[ mmix @ 08.01.2004. 13:35 ] @
Citat:
S a l e:
Ne bi moralo da ide real time, ali bar dnevni pregled bi bio dovoljan... Kada bi se ta obrada radila bar jednom dnevno (na pr. u 4 ujtru kada je najmanje opterecenje)...


Još da neko natera Peru da svako jutro u 2 snimi log na disketlu, pa disketlu pod mišku i put pod noge za Biograd, da disketla stigne do 4 . Ko što rekoh, Srbija je ovo (nek dignu ruke svi zaposleni telekoma koji znaju da pošalju mail , malo sam zloban, znam, ali možda i nisam)

Pozdrav.
[ DjordjeRd @ 08.01.2004. 20:16 ] @
Evo, da dignem ruku, al' ja sam onaj peti na četiri koji ne znaju. Da ti samo znaš kako sam ja besan zbog toga...

[quote]mmix:
Citat:
S a l e:
(nek dignu ruke svi zaposleni telekoma koji znaju da pošalju mail ;), malo sam zloban, znam, ali možda i nisam)





[ S a l e @ 08.01.2004. 23:33 ] @
Nije dobar taj citat
[ DjordjeRd @ 09.01.2004. 12:35 ] @
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
[ manijac @ 09.01.2004. 12:56 ] @
Zar mora 60% postova de se svodi na razna prepucavanja .Ako zelite ljudima da pomognete ucinite to a ako ne smarajte ostale.!!!
[ marko37 @ 09.01.2004. 14:55 ] @
Citat:
Đorđe Radomirović (DjordjeRd)
Evo, da dignem ruku, al' ja sam onaj peti na četiri koji ne znaju.

A koliko vas zna pravilno da citira (kvotuje)? :)
/nhf

--
“ALL FANATICS MUST DIE!”
[ mmix @ 10.01.2004. 01:32 ] @
Citat:
manijac:
Zar mora 60% postova de se svodi na razna prepucavanja .Ako zelite ljudima da pomognete ucinite to a ako ne smarajte ostale.!!!


Ok, delimično si u pravu, i ja se izvinjavam za svoj udeo u tome, međutim, moraš priznati da neki put cinizam koji sam upotrebio može poslužiti višestruko, u ovom slučaju da onima koji gaje nadu u nešto čega biti neće objasni nedvosmisleno uzaludnost tog iščekivanja (što je u neku ruku pomoć koju pominješ), a da one koji su meta cinizma možda bocne u pravi živac pa i bude nešto na kraju Evo, jedan se javio, možda on može da javi razvojnom timu da ne sakrivaju zadnje tri cifre

Ja lično ne radim u telekomu (mala plata i elitističko insistiranje na 7-om stepenu stručne spreme, mada i da se dogovorimo, ne volim da radim u velikim sistemima), ali pored toga što sam krajnji korisnik kao i većina prisutnih, imam dosta prijatelja koji su preživeli Merkleovu torturu i završili ETF i rade tamo, a ujedno sam i kao freelancer indirektno radio za njih u okviru većeg izvođača, tako da imam malo jači uvid u to šta se dešava, i gledam da to podelim sa ljudima ovde. Mislim da je važno da se zna da 80% zaposlenih telekoma (disclaimer: po pomenutim statistikama, ja ne znam tačnu cifru, i ne verujem da je iko zna, ali je velika) ne zna da pošalje email. To daje određenu sliku o tome šta se od istih može očekivati.
Šalu na stranu, opet napominjem, SVAKA POHVALA ljudima koji su napravili "M@j račun". Baš ta cifra od 80% neukih treba da vam stavi do znanja na kakve su sve prepreke nailazili ti ljudi u svojim naporima.

Pozdrav
[ Virtu@lP @ 13.01.2004. 21:03 ] @


Pozdrav svima,

Ne znam u čemu je štos ,prošlog meseca sam imao listing i sve je bilo Ok, a ovog
meseca dobijam poruku "Za izabrani priključak ne postoji listing".

U čemu je fora ?

Ili je Puj pike ne važi.

Što se tiče samih informacija oko računa one mi uopšte nisu potrebne jer bi
ionako za par dana znao koliko treba da platim tako da mi uopšte nije jasno čemu
onolika potreba oko LiB-a i Pass-a -
--Da neko slučajno ne vidi koliko plaćam račun ?!?


Pozdrav
[ kostas_bgd @ 15.01.2004. 22:00 ] @
@sale018, verovatno je da si ukucao los lib, jer je lib veoma necitko
stampan. I ja sam imao slican problem. Ne znas kada je u pitanju broj, a
kada slovo. Probaj sve moguce kombinacije...i uspeces! Good luck!
<sale018> wrote in message
news:[email protected]...
> i ja sam dobio lib preko poste za dva dana i kad ukucam lib i korisnicku
sifru ,kaze mi da se ne slaze lib i broj pretplatnika (korisnicka sifra0
cudno
>
> --
> http://www.elitesecurity.org/poruka/259887

[ sale018 @ 17.01.2004. 23:29 ] @
kostas_bgd.Pokusao sam sve moguce kombinacije narocito one sa 1 i L ,o i 0 i nije bilo uspeha.Posle dva liba koje sam preko poste "neverovatnom brzinom" dobio nisam uspeo da se konektujem ,ali sam zato preko mail-a na korisnicki centar u Nisu i objasnio problem poslali su mi treci lib koji nije alfanumreicki vec samo numericki i za divno cudo je proradio [email protected] ne uspe iz prve neka pravi kombinacije nikad se nezna mozda i uspe.
[ bibby @ 21.01.2004. 19:22 ] @
Jel postoji neka shema da ja na starijoj centrali(156-***) u listingu vidim i lokalne pozive, trenutno naravno mogu da vidim mobilu i 041 pozive koje 101% niko nije zvao! Dodushe postoje 3 takva poziva koji su trajali po 1 impuls, ali... cimacu ih zbog toga. Jel jos neko imao takve tripove i kome *ebati kevu zbog toga?

Inace lib su poslali za cirka 2 dana.

[ Spooky @ 31.01.2004. 12:06 ] @
E ljudi jel se jos kome ovo desava il samo meni.

Odem na stranicu moj racun i izvrsim Otvaranje naloga za pristup, unesem sifru korisnika (sa racuna), mail i zavrsi se OK. 4 dana kasnije stigne mi LIB (na kucnu adresu), odem na aktivaciju usluge, unesem sifru, LIB i user i pass (koji sam izabro) i nakon potvrde dobijem: "Korisnička šifra koju ste uneli nije ispravna. Proverite šifru na Vašem računu." NIsam lud, uneo sam sve kako treba i nece. Sad odem opet da izvrsim otvaranje naloga, unesem sifru i mail i sad dobijem: "Uneta korisnička šifra ne postoji" . Prvi put proslo sve bez problema a sad nece ni da otvori nalog.

Zna li iko sta je bre ovo?
[ valeksic @ 05.07.2004. 20:46 ] @
Od skoro je Telekom preko portala Moj Račun omogućio i pregled listinga za tekući period. Ažuriranje se vrši jednom dnevno. Tako od sada imate uvid u potrošnju tokom celog meseca :)

[ dex @ 15.07.2004. 20:36 ] @
stvarno su azurni , prosto nisam verovao,
posaljem ja prekljuce zahtev za lib danas mi vec stigao, cak i radi pregled racuna preko neta.
velika pohvala telekomu,
ali i dalje ne znaju zasto mi blinka prva dioda na netmodu od kada sam promenio firmw., navodno jedini covek u Pancevackom telekomu koji nesto zna o tome nikad nije na svom radnom mestu.Ostali na odrzavanju nikad nisu culi za tako nesto a promena firmw. prvi put cuju.Koliko su obrazovani u svojoj struci dobro nam i rade telefoni.
[ Balša @ 15.07.2004. 21:52 ] @
Dioda blinkuje zato što treba da blinkuje, tako se svidelo momcima iz Intracoma koji su pisali firmware. Nema tu nikakve misterije.
[ dex @ 16.07.2004. 20:57 ] @
hvala na odgovoru,
ja nisam bas bio siguran u to pa reko da pitam nekog iz telekoma medjutim oni ni ne znaju koje je boje dioda (mislim kada gori) a kamoli zasto trepce.
Nadam se da se nece uvrediti radnici telekoma ovde na forumu oni koji znaju svoj posao, ali u Pa je teska situacija a cak ih i ne zanima.
[ baneco @ 16.07.2004. 22:17 ] @
Moj prikljucak nalazi se na centrali SI2000/224. Trazio sam koriscenje moj r@cun da bih imao pregled poziva, medjutim ne mogu izlistati listing. Da li neko zna da li je moguce sa ovog tipa centrale ocitati(da li u Telekom-u mogu ukljuciti) listing svojih poziva putem aplikacije moj r@cun?
Hvala.
[ mischo @ 17.07.2004. 07:05 ] @
Citat:

Moj prikljucak nalazi se na centrali SI2000/224. Trazio sam koriscenje moj r@cun da bih imao pregled poziva, medjutim ne mogu izlistati listing. Da li neko zna da li je moguce sa ovog tipa centrale ocitati(da li u Telekom-u mogu ukljuciti) listing svojih poziva putem aplikacije moj r@cun?


Moguće je izlistati listing, ali putem aplikacije moj račun neće biti u skorije vreme!
[ Floydian @ 17.10.2006. 21:16 ] @
Ja sam zahtev za LIB broj podneo četiri-pet puta(prvi put pre godinu i po dana!) i još mi nije stigao!

Sada kada pokušam da se opet prijavim,ne prihvata zbog:"Limit od 2 puta je ispunjen!"

Slao sam im i e-mail i rekli mi da su poslali,ali da proverim da se "slučajno nije zagubio u Pošti"!?

Odem i u Poštu a oni mi kažu da ništa nisu ni dobijali od Telekoma!

Strašno!!!

[ lukeguy @ 20.10.2006. 20:41 ] @
Meni se to isto desilo, pa posle dva-tri neodgovorena maila sam ih kontaktirao telefonom. Naravno, poslali su LIB ponovo i opet nije stigao. Na kraju se ispostavilo da osoba koja je prikupljala poštu ovde kod mene (ne poštar, da se razumemo) te koverte nije smatrala "važnim", pa nisu završavale na pravom mestu. I eto, na kraju sam našao hrpu LIB-ova. :)
[ tica81 @ 04.05.2007. 19:42 ] @
Kako da se mogu videti iznos telefonskog racuna?
[ djricky @ 04.05.2007. 19:59 ] @
procitaj temu iz pocetka...
[ gmhans @ 20.12.2007. 06:48 ] @
Na zalost, ova usluga ni dan danas nije dostupna SVIM korisnicima!!!
[ agasoft @ 20.12.2007. 11:05 ] @
a i onima kojima je dostupna nije vredna gotovo ničega, osim toga što mogu
da vidim račun pre nego se dostavi. Dakle, beš ti listing, kad ja vidim kao
obračunsku jedinicu impuls, ne znam u kojoj se državi plaća impulsima...
[ calexx @ 20.12.2007. 17:13 ] @
To je listing razgovora a dužina njihovog trajanja se meri impulsima. Možda misliš da bi trebalo da piše da je razgovor trajao 2,32 dinara? Ili ti je teško da odradiš jednu prostu računsku operaciju?
[ Ivan Dimkovic @ 20.12.2007. 17:40 ] @
Pa jeste malo besmisleno... ono, poenta tih e-usluga je da olaksaju zivot - a ne da te teraju da racunas u glavi :-)
[ mischo @ 20.12.2007. 20:50 ] @
Koliko znam, MojRačun prikazuje trajanje u sekundama i vrednost u impulsima. E sad impulsa bi se lako otarasili da nema mnogo analognih centrala kod kojih nije moguće raditi sekundni obračun. Mada, prema mojim informacijama u narednih godinu dana bi ovo trebalo da se promeni.
[ agasoft @ 21.12.2007. 01:17 ] @
A zašto ja da računam, kad je tehnika čudo?
kako to sve lepo piše u mobilnoj telefoniji?
[ Slobodan Milivojevic @ 21.12.2007. 02:56 ] @
Opa, dobicu uvid u svoj racun i digitalnu centralu pre 2020 jao sto je to prijatno iznenadjenje...
[ MyWay @ 21.12.2007. 20:55 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa jeste malo besmisleno... ono, poenta tih e-usluga je da olaksaju zivot - a ne da te teraju da racunas u glavi :-)
zavisi šta hoće da vidi - ako mu je bitno kako je došao račun od abc dinara na osnovu xyz impulsa onda može da sabere ili dinare ili impulse, svejedno.
A sasvim sam siguran da je prikazan utrošak dinara umesto impulsa u aplikaciji, da bi se ne es-u uvek našao neko ko bi želeo da baš vidi koliko je impulsa utrošio :-)
A kad bi bilo i trajanje i impulsi i cena, jednom bi bilo to previše podataka,a drugi bi tražio još neki podatak, npr indikaciju dela u skupljoj i jeftinijoj tarifi, i razdvajanje dela jednog razgovora na segmente u jeftinijoj i skupljoj tarifi...:-)
[ agasoft @ 21.12.2007. 21:35 ] @
Ok, hoćš da mi prodaš kuću za sto hiljada impulsa?
[ MyWay @ 21.12.2007. 22:28 ] @
Citat:
agasoft: Ok, hoćš da mi prodaš kuću za sto hiljada impulsa?
zavisi od vrednosti impulsa.
[ mischo @ 22.12.2007. 19:21 ] @
Ima onih koji traže impulse i u mobilnoj !!!!
[ Dejan2003 @ 22.12.2007. 19:35 ] @
Citat:
MyWay: zavisi od vrednosti impulsa.


impuls je uvek je 0,5019 bez PDV ili 0,6023 s PDVom
to jest impuls za fizicka lica je 0,26 bez PDV-a ili 0,301 s PDVom
impuls je uvek apsolutna vrednost na javnim mrezama, u zavisnosti destinacije koja se poziva impulsi se brze ili sporije "VRTE"

Sto se tice applikacije moj rachun, profesionalcima dragocenija informacija je koliko je impulsa istarifirao poziv, pogotovo ako PBX prima 16khz ili AOC, pa se uporedjuje Telekomov brojac s brojachem na PBX

Citat:
agasoft: A zašto ja da računam, kad je tehnika čudo?
kako to sve lepo piše u mobilnoj telefoniji?


e sad ti skini excell na pomenutoj aplikaciji moj racun pa koristi SUM puta vidi gore cene impuls, be morash peske da racunas, a i mozes sto se mene tiche :P

Citat:
Slobodan Milivojevic: Opa, dobicu uvid u svoj racun i digitalnu centralu pre 2020 jao sto je to prijatno iznenadjenje...


najbitnije je da nadjes krivca



Citat:
Ivan Dimkovic: Pa jeste malo besmisleno... ono, poenta tih e-usluga je da olaksaju zivot - a ne da te teraju da racunas u glavi :-)


slazem se delimicno http://www.b92.net/tehnopolis/kolumne.php?nav_id=277631, ali...doduse ministarka telekomunicija je izjavila http://www.internodium.org/node/2911, sta je izjavila iako su predizborna obecanja bila drugachija, svi se nadamo da ce telekom biti prodat (samo ne rujkama), a sad sto niko nece da sece granu na kojoj sedi (novcem impulsa itd daju za penzije i tako vec nesto...) mislim da nije stvar do tamo nekog inzinjera prenosa ili komutacija u Telekomu, oni samo rade posao za koliko su placeni, mada bi mogli malo bolje, ali ajd sad, samo da nepljujem o po njima kao agasoft

cak ni ovo nece nista da promeni, al bar da se nadamo
http://www.internodium.org/node/2919




[Ovu poruku je menjao Dejan2003 dana 22.12.2007. u 21:02 GMT+1]
[ Dejan2003 @ 22.12.2007. 19:44 ] @
Citat:
mischo: Ima onih koji traže impulse i u mobilnoj !!!!


doduse ja sam primenio sistem AOC na ISDN PRI 30 kanala s VOIP-om i super mi tarifira lokalno, greska 1% moj software, a drugi Pri ISDN blok mi je vezan za telenor, e tu oni ne znaju da mi podese tarifni engine, tako da ja to peglam na PBX, pa na software

sve se moze pa i impuls na GSM-u
[ calexx @ 22.12.2007. 20:24 ] @
Koje su ti ovo cene za fizička lica? Ono ispod piše na Telekom sajtu.
Citat:
Dejan2003: impuls je uvek je 0,5019 bez PDV ili 0,6023 s PDVom
to jest impuls za fizicka lica je 0,26 bez PDV-a ili 0,301 s PDVom
Citat:
Cena jednog impulsa (impulsnog intervala), bez uračunatog poreza, iznosi 0,3037 dinara za fizička lica, odnosno 0,5019 dinara za pravna lica.
[ Ivan Dimkovic @ 24.12.2007. 18:07 ] @
Citat:
MyWay
A sasvim sam siguran da je prikazan utrošak dinara umesto impulsa u aplikaciji, da bi se ne es-u uvek našao neko ko bi želeo da baš vidi koliko je impulsa utrošio :-)


Moguce, sta znam.

Mada mi uopste nije jasno kome uopste treba "broj impulsa", osim eventualno nekom ko radi neko testiranje billing sistema... mislim wtf, ne dobijas platu u impulsima, niti placas racun u impulsima. Ne vidim sto bi korisnici uopste morali da budu upoznati sa tom arhaicnom merom racunanja zaduzenja pretplatnika iz vremena crossbar centrala.

Ali, stagod.

Moras se, ipak, sloziti da vecinu ljudi ipak zanima konkretno zaduzenje u konkretnoj valuti a ne neki tamo impulsi :)
[ KLLIKER @ 05.02.2008. 12:00 ] @
Ovu telekomovu "glupost" koristim jos od prvih dana kada je pustena u rad,dakle od 2003 g.Kako je softwerski bilo onda tako je i danas.Posebno im je divan sertifikat u Int.Exp.koji stalno upozorava na njegovu validnost.Tako ce biti i ubuduce i nikada se nece promeniti nista kod njih u pogledu fiksne telefonije.No nije ni bitno jer sam ubedjen da se FIKSNA telefonija nece u veoma brzoj buducnosti uopste koristiti.A i zasto bi, onako kako danas rade moze se poistovetiti sa onim: zarotiraj pa kazi ALO POZEGA.