[ Phobos2 @ 12.06.2007. 11:09 ] @
Upravo sam zavrsio srednju tehnicku skolu.I sada naravno razmisljam sta dalje.Uspeh mi je bio oko 4.20.
Preko neta sam video da u ns na vts ima smer web dizajn pa me zanima jeli to tesko upisati.
Za preijemni se polaze koliko sam video opsta kultura i crtanje.
Zanima me da li se za ovaj smer mora biti neki jak talenat i umetnik posto je to ipak visa tehnicka
i da li je velika konkurencija pri upisu?Da li se tu bas skupi sva crtacka elita iz vojvodine?
[ Djukic_ @ 02.07.2007. 13:24 ] @
Naravno da moras znati crtati,ne mozes tamo otici a ne znas ni cica glisu nacrtati. Koliko sam ja cuo prijemni je solidne tezine,sve zavisi koliko se ti potrudis i spremis. Nista nije tesko kad se hoce..
Ovo si postavio pre 20 dana,znaci da su prijemni vec prosli. Sta si upisao?
[ EnigMan @ 08.07.2007. 01:55 ] @
heheheheh cisto da se nadodam iako je vec decko upisao web dizajn!:))) Ja studiram Web dizajn na visoj tehnickoj i sto se tice prijemnog ne mora niko da se boji!To je cista glupost jer prime sve samo zbog para!Skolarina je 72 000 NS VISOJ SKOLI i kada sam ja upisivao nisu primili samo dvoje cisto ono da neko otpadne!Primaju zbog para sve!LOPOVI!:))))
[ jecakg @ 13.08.2007. 15:21 ] @
Da li na web dizajnu postoje budzetska mesta ili svi placaju skolarinu?Da li moze da se predje na budzet ukoliko se da uslov za drugu godinu? Da li je to tezak smer?Da li se puno uci?
[ EnigMan @ 15.09.2007. 15:18 ] @
Budzet do sada nije postojao ali su ga ove godine uveli!Prilikom upisivanja ovog smera primaju prvih 5 rangiranih kandidata na budzet a ostali daju za sada 72 000! ako zelis da upadnes u drugoj godini na budzet moras da ocistis godinu od 12 ispita a i tada primaju samo 5 kandidata!Ali nemas frke to retko ko uradi!Trenutno je samo jedna koleginica ocistila godinu, meni je ostao jedan ispit koji imam uskoro i imaju jos dve koleginice kojima je ostalo po dva ispita i to od neki 30-ak studenata!Znaci nas cetvero ako Bog da! A ako ne, nista, stopiranje godine i zaraditi pare do sledece jer je puno 72 000!
Pozelite mi srecu!