[ toxi_programer @ 12.06.2007. 17:59 ] @
Ovo su pitanja:
1.Nabavio sam( konačno) VS 2005. Kada pokušam da ga instaliram kaže da mora da se na C( meni sistemskoj) particiji nalazi oko 1.2 GB free prostora iako sam selektovao drugu particiju da se na njoj instalira VS. Problem je što nemam toliko prostora pa kako ovo mogu da rešim( bez brisanja particije). Ima li kakav program za povećanje particija na račun neke druge particije?

2.Kako program da "pošaljem" u system tray( pored "satica") i da mu dodelim meni koji se otvara na desni/levi klik? Link ka nekom primeru bi bio super, ja sam tražio na www.codeproject.com ali nisam našao( možda sam loše tražio?)...

3.Kako se pravi wrapper? I šta je to uopšte? @mmix mi je u jednoj drugoj temi pomenuo ovaj pojam pa rekoh da ne offtopic-ujem tamo. Dakle, imam dll sa klasom napisanom u C++ i hoću da napravim objekat te klase u C# projektu. Pošto ovo ne može preko "Add reference"( statičko povezivanje) ja ne znam kako to da uradim jer sa DllImport atributom može da se "uzme" samo funkcija, ne i klasa.

4. Zaboravih ko mi je rekao( nemoj se ne ljuti zbog toga :) ) da nađem free knjigu "Programming windows by Petzold", ali ja nisam našao odakle mogu da je skine, pa ako neko zna...

Eto toliko, ima još pitanja ali da ne preterujem. Nemojte da mislite da ja za sve pitam ovde a da ne pokušam sam da nađem odgovor - pokušavam, al' za ovo nisam uspeo pa zato moram da vas gnjavim sa brojnim pitanjima.
Ako znate da mi pomognete za nešto od ovoga biće super :)

[ Shadowed @ 12.06.2007. 18:49 ] @
1. Taj potreban prostor je verovatno privremen ako instaliras na drugu particiju. Programi za promenu velicine particije (i ostale radnje sa njom) postoje. Moja preporuka je Acronis DiskDirector a anti-preporuka Partition Magic.
2. Dodas NotifyIcon komponentu, u dogadjaj SizeChanged forme proveris da li je .WindowState = minimized i ako jeste stavis visible za ikonu na true a za formu na false. Napravis jedan meni i dodelis ga notifyicon-u (property ContentMenuStrip). Na klik ogovarajuce stavke u meniju stavis visible za formu na true.
3. Wrapper je kod koji obuhvata neki drugi kod i omogucava jednostavnije ili na neki nacin izmenjeno koriscenje. Zato se recimo Win32 API funkcije Wrap-uju tako sto se koriste unutar neke klase koja ima metode koji prihvataju jednostavnije parametre, vrse proveru tih parametara i sl. tako da kasnije koristis samo tu klasu na jednostavniji nacin.
[ toxi_programer @ 20.06.2007. 17:12 ] @
Supeeeeeeer, uradio sam sve to sa system tray :)
No javio se novi problem :(
U .NET 1.1 jel postoji klasa HttpChannel? Trebalo bi da bude definisana u System.Runtime.Remoting.Channels.Http a ni toga nema kod mene... A u knjizi koja objašnjava .NET 1.1 piše da to postoji...
[ mmix @ 20.06.2007. 17:18 ] @
Moras da dodas System.Runtime.Remoting asembli u reference.
[ toxi_programer @ 20.06.2007. 21:14 ] @
Jesam, to sam već ubacio a i u MSDN-u sam tražio tu klasu i ništa našao nisam :(
A možda to nema u .NET 1.1... Ovih dana cu instaliram VS 2005, pa će to možda da reši ovaj problem.

Da, naleteh čitajući neku temu na ES na izraz "MSI", pa rekoh da ne offtopic-ujem tamo pitaću ovde - šta je to?
[ Pharos @ 20.06.2007. 21:18 ] @
MicroSoftInstaller
Extenzija MS instalacionih fajlova.
[ toxi_programer @ 16.07.2007. 22:03 ] @
Da li je moguće "uhvatiti" događaj minimiziranja forme. Dakle kada se klikne na minimize box. Znam da mogu da proveravam WidowsState u npr. SizeChange eventu ali jel može nekako drugačije, "pravilnije"?