[ boki78 @ 13.06.2007. 09:08 ] @
Korisnik sam Telenor mreze,paket Pro200.Voleo bih da pitam da li neko ima informaciju kada ce Telenor omoguciti proveru preostalih besplatnih minuta i poruka svojim korisnicima ili ako se moze proveriti da neko kaze kako.Znam da se o ovome malo pricalo u drugim temama ali mislim da ovaj problem zaslužuje posebnu temu jer je jako nekorektno to sto radi Telenor,odnosno klasicna manipulacija sa svojim korisnicima koji nisu u mogucnosti da iskoriste u potpunosti to sto nudi njihov paket.Ne isplati mi se da sada menjam mrezu pa bih molio da se izbegnu saveti takvog tipa.Takodje da kazem da postoji delimicno resenje ovog problema tako sto ce korisnik resetovati svakog prvog u mesecu izlazne pozive i broj poslatih poruka,medjutim time se ne dobija uvid u stanje koliko je minuta utroseno ka jednoj a koliko ka drugoj mrezi a i s obzirom da se placa skupa mesecna pretplata mislim da je ipak duznost Telenora da tako nesto resi i obezbedi evidenciju svojim korisnicima.Pozdrav za sve i hvala unapred na odgovorima!
[ boban779 @ 13.06.2007. 09:30 ] @
Citat:
boki78: kada ce Telenor omoguciti proveru preostalih besplatnih minuta i poruka svojim korisnicima


Nikada! Zato su i uveli nove pakete na kojima nema besplatnih minuta i poruka.Lakše im je da promene pakete nego da malo apgrejduju softver.
Poz!
[ anon115774 @ 13.06.2007. 11:02 ] @
Da je zaista "malo potrebno upgradeovati softver" to bi bilo uradjeno odavno. Potrebno je izmeniti dosta toga a to se ne radi preko noci pogotovo za sistem koji radi 24/7.

Ne znam zasto mislis da bi dobio savete tipa "promeni mrezu" kad ni na drugoj mrezi ne postoji ta usluga. Doduse postoji nesto sto se samo zove tako ali u prvoj polovini meseca ta usluga ne radi dok u drugoj polovini meseca usluga daje bajate podatke.

Sve u svemu usluga ce biti implementirana cim pre ali to definitivno nije "duznost" Telenora niti bilo kog drugog operatera. To je samo dodatna usluga.
[ voja_pfc @ 13.06.2007. 11:12 ] @
Bolje i tih pola meseca nego nikako.
[ boki78 @ 13.06.2007. 12:48 ] @
Ne zelim da ulazim u glupe rasprave ali recimo moja sestra koristi paket Bell200 kod MTS-a i to kod njih funkcionise savrseno osim mozda na samom kraju meseca sto je zanemarljivo.Priznajem da mozda nisam upotrebio dobar izraz kada sam rekao "duznost" ali svakako da kao jedna ozbiljna mreza Telenor treba to da isprati jer njihov do skora jedini konkurent ima tu funkciju vec oko 2 godine.Takodje moram i da ti kazem da nas kao krajnje korisnike uopste ne bi trebalo da zanima njihov problem sa upgrade-dovanjem softvera a prica da ce to vrlo brzo biti sredjeno odavno postoji...

P.S. Da ne bude zabune ja sam uvek bio zagovornik 063 mreze i mislim da je dosta dugo bila ozbiljnija i bolja od 064,medjutim u poslednje vreme 063 gubi trku a trpimo mi koji koristimo njihove usluge.
[ anon115774 @ 13.06.2007. 14:41 ] @
Naravno da krajnje korisnike ne treba da zanima koliki je to posao i da li je to manji ili veci upgrade ali samo sam hteo da reagujem na izjavu da treba samo "malo upgradeovati softver". Ipak to nije posao koji se radi za jedno popodne.

A sto se mts-a tice njima doduse u poslednje vreme usluga malo bolje funkcionise u smislu da veci deo meseca radi dok je ranije bilo obrnuto ali podatak koji se dobija nije podatak u real time-u vec oni presek stanja rade nekoliko puta dnevno. Verovatno je bolje ista nego nista mada mi se cini da Telenor ipak zeli da napravi uslugu koja ce da funkcionise kako treba pa tek onda da je pusti u upotrebu. Verovatno su to naucili iz prethodnog iskustva sa uslugom provere trenutnog stanja na post paid-u koja isto nije real time podatak pa se gomila korisnika zali jer, sto kazes ti, nisu korisnici duzni da znaju sta je to real time podatak a sta nije.
[ Java Beograd @ 13.06.2007. 14:51 ] @
Zapravo za to i treba samo malo upgradeovati softver. Ništa više. Nisu potrebne novi predajnici, nisu potrebni novi telekomunikacioni linkovi, nije potreban novi hardver, nije potreban kompletan novi softver.
Naravno da to nije posao od jednog popodneva, ali jeste posao od mesec dana ili dva. Za pojmove o kojima pričamo ovo nije bog zna šta.

Ja sam bio zadovoljni korisnik Bel paketa (dok mi firma nije dala dž mobilni i karticu) i bio sam više nego zadovoljan informacijama o preostalim besplatnim minutima.
[ De La Noche @ 14.06.2007. 12:00 ] @
Pisao sam vec o ovome, nije stvar u upgradeu softvera,
jer su ti paketi uvedeni pre 4-5 godina, za to vreme moze da se rucno napravi piramida,
a pogotovu sto je mobtel u vreme uvodjenja doticnih tarifnih paketa trebao da razmislja o proveri utrosenog vremena,
tada bi paralelno sa razvojom softvera za postpaid pakete razvio i jedan mali feature provere potrosenih minuta/sms.
U vreme pisanja softvera od nule, to bi im oduzelo zanemarljivo malo vremena

E sad zbog svega ovoga, dolazi se do zakljucka da nikakav problem nije namestiti brojace,
a smem sebi da dam slobodu da verujem i da vec imaju tako nesto gotovo,
fora je u tome sto na ovaj nacin oni blago receno - psiholoski obmanjuju korisnike.
Ljudi su ovde optuzivali telenor da krade minute itd, pa nisu valjda ludi to da rade,
za to se zatvara firma i odgovorna lica idu u zatvor.
Ovo je klasicna ne-transparentnost, koja bi mozda,
da nam je zastita potrosaca na vecem nivou mogla i drugacije odjeke da ima.

Telenor ovde profitira na dva nacina :
- oni koji se stiskaju jer nece da predju besplatne minute, pa im obavezno ostane a platili su vec
- oni koji potrose vise nego sto imaju misleci da im je jos ostalo besplatnih minuta, pa trose na neki bezveze razgovor sto inace ne bi da znaju da su probili

Smatram da se ne treba nadati, oni to nece uvesti sve dok ne budu bili 'prisiljeni' na tako nesto,
da li konkurencijom, da li nekim zahtevima velikih korisnika koji mogu da uticu, ili nesto slicno.

DLN
[ boki78 @ 14.06.2007. 14:04 ] @
"De La Noche" u potpunosti se slazem sa tobom,odnosno mislim da se vecina ljudi ovde slaze sa nama.Definitivno da ce Telenor to uvesti samo ako bude bas morao ali je i ocigledno da ih nije opste zanimalo sto to konkurencija ima odavno jer ce oni nastaviti da rade sta im odgovara!Steta je stvarno sto potrosaci nisu bolje zasticeni ali zakoni iz te oblasti su nam jedni od najgorih u Evropi...

P.S. Hvala svima koji su komentarisali moje pitanje,pozz!