[ Sava @ 14.06.2007. 08:59 ] @
Zna li neko gde bih mogao da skinem zvukove vojničke trube koji su nas svojevremeno maltretirali od rane zore do malo iza TV dnevnika?
[ acaradio @ 14.06.2007. 13:53 ] @
Evo imas u attachmentu...ja mislim da je to ono sto trazis.
[ Sava @ 14.06.2007. 17:49 ] @
> Evo imas u attachmentu...ja mislim da je to ono sto trazis.
Davno sam bio u vojsci pa nisam sasvim siguran, ali valjda je to to.
U svakom slučaju ti se zahvaljujem na trudu.
[ Kovacevic Vladimir @ 14.06.2007. 21:08 ] @
To jeste vojnička truba, ali trubni znak američke vojske.
Svaka vojska ima svoje melodije kao signale za određene radnje. Ako je samo zvuk potreban, onda je taj attachment dobar, ako je sadržaj važan, onda treba biti precizan i naći melodiju naše vojske.
Pozdrav
[ acaradio @ 14.06.2007. 21:55 ] @
Jbg...ja nisam bio u vojsci tako da ne znam koja je melodija zastupljena na ovim prostorima
A ovo u attachmentu jeste melodija za budjenje u americkoj vojsci - "Bugle Reveille".
[ vindic8or @ 14.06.2007. 22:45 ] @
mozes da iseckas note i da ih mapiras u nekom sampleru i odsviras melodiju srpske vojske. ne znam stvarno gde mozes da nadjes melodiju srpske vojske.
[ Kovacevic Vladimir @ 14.06.2007. 23:06 ] @
Ja bih naveo razlog u postavljenom pitanju i onda bi sve bilo jasnije.
Ovako se trudimo da nešto kao pomognemo, a odgovora na ovu temu ima puno.
Ako treba za pozorište, film ili sl. onda se mora biti precizan, ali Sava nije precizan u startu, tako da mu ne mogu ni pomoći, jer od ustajanja do povečerja ima nekih 10-15 trubnih znakova-melodija.
Pozdrav
[ Sava @ 15.06.2007. 08:02 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir: Ja bih naveo razlog u postavljenom pitanju i onda bi sve bilo jasnije.
Ovako se trudimo da nešto kao pomognemo, a odgovora na ovu temu ima puno.
Ako treba za pozorište, film ili sl. onda se mora biti precizan, ali Sava nije precizan u startu, tako da mu ne mogu ni pomoći, jer od ustajanja do povečerja ima nekih 10-15 trubnih znakova-melodija.
Pozdrav

Ne, razlog i upotreba su sasvim prozaični. Kao nekakav sam radioamater pa kada se ponekad ujutru čujem sa drugarima padaju komentari tipa "e da nam je sada ona vojnička truba da zasvira". Dakle, čisto zezanje. Što se tiče onih 10-15 trubnih znakova ti si sigurno u pravu, ali ja se prisećam samo jutarnje, živahne trube i one lagane, pospane za povečerje. Voleo bih da imam te dve melodije. Ja sam vojsku služio u vreme socijalizma, ali ne verujem da se tu nešto menjalo. Prisetio sam se u međuvremenu da imam poznanika koji je basista u orkestru VS (i poseduje ono što mene facinira - apsolutni sluh), a pri tom je i radioamater. Gledaću da ga pronađem.
[ Kovacevic Vladimir @ 15.06.2007. 08:19 ] @
Ovako je već bolje.
Možeš semplovati zvuk, pokušaj sa kolegom.
Ako se ne snađete, javi se, iako je bilo 1966. sećam se, jer nisam fasciniran aps. sluhom ni muz. memorijom.
Pozdrav
[ musicmaster @ 15.06.2007. 12:27 ] @
Citat:
acaradio: Jbg...ja nisam bio u vojsci tako da ne znam koja je melodija zastupljena na ovim prostorima :D


Nisi bio u Vojsci??!!
Auuuuu!!! Sram da te bude!

PS: Blago tebi.
[ acaradio @ 15.06.2007. 13:35 ] @
Citat:
musicmaster: PS: Blago tebi.

Znam, mnogi su mi to rekli
[ kompozitor @ 15.06.2007. 15:37 ] @
Citat:
vindic8or: mozes da iseckas note i da ih mapiras u nekom sampleru i odsviras melodiju srpske vojske. ne znam stvarno gde mozes da nadjes melodiju srpske vojske.


U bilo kojoj kasarni...
[ namiguShin @ 15.06.2007. 16:12 ] @
Citat:
kompozitor: U bilo kojoj kasarni...


U bilo kojoj internet kasarni... U željenom formatu za download... :D
[ banditi @ 26.06.2007. 22:53 ] @
Hej ja sam bio malo nevaljao u vojsci pa sam ceo vojni rok snimao od budjenja,apsolutnog haosa po spavaonama, nenormalnih staresina do povecerja...
Bilo je to Jakovo 2006 godine. Sve sam to lepo smiksovao,obradio i napravio stvarcicu koja se zove "Zajednicki horizont". I danas je hit u tom selu! hehehe....
Ako nadjem neku trubu javljam !
Moze ono sa postrojavanja u 7.30 kada se podize zastava ?

aj!



[ Sava @ 27.06.2007. 08:28 ] @
Naravno da može, mada je najinteresantnija ona u 4.30 ili 5.00 koja i mrtve
budi i ona
lepa, lagana za povečerje. Nisam bio lenj pa sam pisao i Vojsci Srbije, ali
nema odgovora.
[ acaradio @ 27.06.2007. 10:25 ] @
Citat:
Sava: Nisam bio lenj pa sam pisao i Vojsci Srbije, ali
nema odgovora.

Mozda smatraju zvuk trube vojnom tajnom
[ Sava @ 27.06.2007. 12:54 ] @
Citat:
acaradio: Mozda smatraju zvuk trube vojnom tajnom


I to vrlo glasnom tajnom!
[ dzidzadza @ 15.10.2008. 13:43 ] @
Nasao sam sve "pesme" koje su bile aktuelne u JNA. Ako nekog interesuje link neka se javi na PM da ne reklamiram ovde sajt.
[ Sava @ 15.10.2008. 15:58 ] @
Ja sam to svojevremeno trazio. Budi ljubazan pa baci na [email protected].
Zahvaljujem unapred.