[ mister_Bi @ 14.06.2007. 11:47 ] @
Nedavno (04.06.) sam položio prvi Microsoft ispit 70-270. E sad, na exam sheet-u koji sam dobio nakon ispita piše da se treba logovati na MS site i da se zahteva "starter kit". Za regstraciju je potreban access code. Pretpostavljam da mi to Microsoft treba poslati? Nakon kog vremena od ispita oni to urade?

Tražio sam na ovu temu po forumima ali bez većeg uspeha.
[ Miroslav Jeftić @ 14.06.2007. 11:55 ] @
Već sam zaboravio kako to ide, ako nisi dobio ništa na mejl, onda ćeš dobiti na kućnu adresu (nešto od ta dva si morao ostaviti kao informaciju).
[ mister_Bi @ 14.06.2007. 22:44 ] @
Da, to razumem. Znači Microsoft meni mora poslati acces code? OK, a upravo sam dobio i poruku od Microsoft supporta da oni NEMAJU nikakve podatke o meni i mom polaganju ispita. S druge strane pričao sam malopre putem chat-a sa supportom Pearsona i oni kažu da su sve podatke poslali Microsoftu. Ako mene pitate taj MS je u stvari jedna luda kuća... Sutra ću nazvati ove u Beogradu da vidim šta će kazati...
[ Branko Santo @ 15.06.2007. 05:18 ] @
Desava se da ne stigne code, ne brini priznace ti ispit.

Kad se ulogujes ne zaboravi da pronadjes "Send welcome kit" da bi ti poslali diplomu.
[ dekibre @ 15.06.2007. 15:53 ] @
Ja sam imao malo drugačiji problem.

Naime trebao mi je transkript položenih ispita i kada sam hteo da se ulogujem na mcp member site video sam da su uveli liveID što ranije nije bilo a ja dugo nisam ulazio na taj sajt kako bih uradio migraciju a i promenio sam email adresu u odnosu na onu koja mi je bila u profilu, tako da je i meni trebao privremeni access code da bih moga da se ulogujem

pa sam slao email na sledeću adresu: [email protected] sa objašnjenjem zašto mi treba access code, posle nekoliko dana dobio sam odgovor i trebao sam da odgovorim na nekoliko pitanja i dobra okolnost je što sam sačuvao izveštaje koje sam dobijao kada sam položio svaki ispit pošto je traženo da im pošaljem neki broj sa tog izveštaja sada se već nesećam koji ali nije ni bitno tako da je pametno sačuvati izveštaje koji se dobiju kada se položi ispi.
[ mister_Bi @ 15.06.2007. 22:27 ] @
Citat:
dekibre: pa sam slao email na sledeću adresu: [email protected] sa objašnjenjem zašto mi treba access code, posle nekoliko dana dobio sam odgovor i trebao sam da odgovorim na nekoliko pitanja i dobra okolnost je što sam sačuvao izveštaje koje sam dobijao kada sam položio svaki ispit pošto je traženo da im pošaljem neki broj sa tog izveštaja sada se već nesećam koji ali nije ni bitno tako da je pametno sačuvati izveštaje koji se dobiju kada se položi ispi.


Da, upravo tako: treba čuvati izveštaje. Evo meni su sad iz US support servisa Microsoft-a zatražili da im ili faksirma izveštaj ili da im pošaljem skenirano.

Ali i dalje tvrdim da to kod Microsofta baš i ne ide tako glatko. Kad sam pre izvesnog vremena polagao CompTIA ispite preko VUE-a isti dan sam dobijao potvrdu od CompTIA kako sam položio ispit i kako šalju sve što treba. Tako da sam siguran da VUE odradi svoj deo poslao. Još kao primer da navedem da se čovek u support servisu Microsoft Srbija danas čudio kako postoje problemi na relaciji VUE-Microsoft jer se to obično dešava sa Prometric-om. I ajd sad budi pametan....
[ markom @ 15.06.2007. 22:35 ] @
Eh, da je Microsoft... Luda kuća su Prometric i Vue. Ja sam polagao jedno desetak Cisco ispita kod njih i svaki put je bilo neke zajebancije.
[ P1ksi @ 06.07.2007. 23:42 ] @
Citat:
mister_Bi: Da, upravo tako: treba čuvati izveštaje. Evo meni su sad iz US support servisa Microsoft-a zatražili da im ili faksirma izveštaj ili da im pošaljem skenirano.

Ali i dalje tvrdim da to kod Microsofta baš i ne ide tako glatko. Kad sam pre izvesnog vremena polagao CompTIA ispite preko VUE-a isti dan sam dobijao potvrdu od CompTIA kako sam položio ispit i kako šalju sve što treba. Tako da sam siguran da VUE odradi svoj deo poslao. Još kao primer da navedem da se čovek u support servisu Microsoft Srbija danas čudio kako postoje problemi na relaciji VUE-Microsoft jer se to obično dešava sa Prometric-om. I ajd sad budi pametan....


I na kraju balade Microsoft proglasi Prometric za ekskluzivni test centar, a VUE obrise sa liste. No Comment...