[ vikler @ 15.06.2007. 15:34 ] @
Dakle, imam sledeci problem. Posedujem UK vizu, tip: student visa, koja vazi od 12.6 do 12.12 tekuce godine. Da li mogu sa tom vizom da udejm na teritoriju Slovenije, budem jedan dan i vratim se nazad. Problem je sto sam se kasno setio za to, trebalo bi da idem sad u nedelju, a slovenacka ambasada se zatvorila i ne mogu dobiti zvanicnu informaciju.

Evo nesto sam nasao na netu, ali nigde ne pise za studentski tip vize:

Viza za državljane Srbije i Crne Gore nije potrebna.
Potrebna dokumenta (proverite telefonom):

1. za ulazak i boravak u Republici Sloveniji do 90 dana:
* ako imaju dozvolu za boravak u jednoj od država koje pimenjuju Schengenski sporazum (Austrija, Belgija, Danska, Francuska, Finska, Grčka, Island, Italija, Luksemburg, Nemačka, Holandija, Norveška, Portugal, Španija, Švedska) odnosno Velika Britanija ili Irska, čija je važnost na dan ulaska u Sloveniju duža od 3 (tri) meseca.
2. za ulazak i boravak u Republici Sloveniji do 15 dana:
* ako imaju dozvolu boravka u jednoj od država navedenih u tački 1. čija je važnost na dan ulaska u Sloveniju duža od 15 dana i omogućava nosiocu povratak na državu koja mu je taj dokument izdala;
* ako imaju vizu tipa C jedne od država navedenih u tački 1. čija je važnost na dan prelaska slovenačke granice duža od 15 dana;
* ako imaju nacionalnu vizu tipa D jedne od država navedenih u tački 1 čija je važnost na dan ulaska u Sloveniju duža od 15 dana;
* ako imaju kombinovanu vizu D+C jedne od država navedenih u tački 1 čija je važnost na dan ulaska u Sloveniju duža od 15 dana.


Pa ako neko zna nesto o ovome, ali da je pouzdana informacija, neka mi poogne sto pre!!
[ hecky @ 15.06.2007. 18:00 ] @
Meni se cini da ti spadas u kategoriju 1, odnosno da mozes u Sloveniju .