[ drazen866 @ 16.06.2007. 14:50 ] @
Moze li mi ko pomoci da uradim model objekti veze iz sledeceg projekta? Dobili smo projekat od asistenta i trebamo ga uraditi a mene muci MOV jer to nismo uopste vjezbali na vjezbama, samo smo gledali na prezentacijama. Dalje ja znam uraditi kreiranje tabela i upite samo me ovo muci pa ako mi moze ko pomoci, od ovoga mi ocjena zavisi. Hvala mnogo

Evo mog projekta:
Posmatra se deo informacionog sistema fakulteta.
Od interesa su predmeti (predmet karakterišu naziv, godina na kojoj se drži, šifra predmeta, kratak opis), studenti, nastavnici (asistenti i profesori), administrativni radnici.
Zajedničke osobine studenata, nastavnika i administrativnih radnika su prezime, ime, matični licni broj i adresa. Za administrativne radnike i nastavnike evidentira se broj tekućeg računa na koji se upućuje plata. Za nastavnike se evidentiraju i broj telefona, e-mail adresa i predmeti iz kojih drže nastavu. Za profesora se posebno vodi računa o zvanju (docent, vanredni, redovni, gostujući...), a za asistenta o tome koji profesor mu je mentor. Karakteristike studenta od interesa su broj indeksa, upisana godina, spisak ispita za koje je ispunio uslove da ih može polagati (uključujući datum ispunjenja uslova i komentar o tome) i položeni ispiti (podaci o predmetu, roku kad je položen i dobijenoj oceni).

[ misk0 @ 16.06.2007. 20:47 ] @
Pocni raditi, pokusavaj, grebi, kad zapnes sa necim konkretnim javi. Salji ono sto si uradio, trazi savjete i slusaj kritike. Ne ocekuj da ce neko da uradi tvoj zadatak. Bar ne besplatno.
[ momsab @ 17.06.2007. 10:47 ] @
pomoc:
generalizacija (ili specijalizacija) Osoba (Student,Nastavnik, Administrativni radnik)
generalizacija (specijalizacija) Nastavnik (Profesor, Asistent)
[ drazen866 @ 17.06.2007. 12:18 ] @
Evo uspio sam nesto, moze li mi ko reci jeli dobro, gdje sam pogrijesio itd ... Svaki komentar i kritika su dobro dosli

[ Miloš Baić @ 18.06.2007. 09:44 ] @
Slika koju si postovao je prevelika za učitavanje, a i nepregledna.
Preporuka, na forumu za baze, bilo je sličnih tema, ako izvršiš pretragu, pronađeš diskusije, malo se pomučiš da to sve spojiš, dobićeš model baze koji će profesor sigurno pozitivno oceniti.
[ fpedja @ 20.06.2007. 12:53 ] @
Na prvi pogled, cini mi se ok. Preporuka: podvlaci primarne kljuceve (inace jmbg je nepodesan za kljuc), a i lepse crtaj ;)