[ lega99 @ 16.06.2007. 20:11 ] @
Imam PS/2 Genius misa, moze li se skrol tockic namestiti nekako da mi automatski skroluje na gore ili na dole kad ga kliknem, ovo mi radi pod XP bez ikakvih podesavanja i dodatnih drajvera. Jednostavno treba mi ova funkcija kod citanja ili pregleda dugackih tekstova. OS SUse 10.2

Dok sam cackao da namestim ovo sto pitam zeznuo sam nesto i mogao samo da udjem u treminal modu, znaci u terminal modu ovakva notacija kad otkucam dir
XF86Config -> xorg.conf
Ovo sam zeznuo pokusavajuci da namestim misa, nisam moga da udjem u graficki mod i onda sam rucno brisao XF86Config i vratio stari XF86Config~ ali sada nemam gornju notaciji. Dok sam bio u grafickom modu XF86Config imao je ikonicu kao shortcut u windowsu, kako sad to opet postici da dobijem tu notaciji i takvu ikonicu, predpostavljam da je to link na xorg.conf opet mi cudno jer negde na netu pise da to ne moze u istom direktorijumu da bude a bilo je u istom. Na dir komandu dobijao sam:
XF86Config -> xorg.conf
XF86Config~
xorg.conf

Sad dobijam ovo:
XF86Config
XF86Config~
xorg.conf




Odgovor nije potrebam jer je Suse u medjuvremenu pukao nacisto, grub je radio ali posle pocetka podizanja crn ekran i nista, pokusao sam oporavak koliko sam znao ali nije uspelo

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 20.06.2007. u 20:49 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 21.06.2007. 13:07 ] @
Citat:
Odgovor nije potrebam jer je Suse u medjuvremenu pukao nacisto,


:)

Ja sad probah dugme na tockicu, i nije mi padalo na pamet to u linuxu, i izgleda
ima istu funkciju kao i levo dugme misa.
Valjda opticke miseve sa skrol dugmetom koji se kace na
PS2, treba staviti kao "IMPS2" u xorg-u da rade OK. (InteliMouse)
[ lega99 @ 21.06.2007. 21:54 ] @
Nije problem u rucnom skrolu sa tockicem to radi, ne radi automatski skrol, to je ono kad kliknes na taj tockic i pomeris misa npr. malo na dole i sav tekst se polako skroluje. To je normalna stvar koja mi radi u XP, svaki PS/2 mis i onaj najjeftiniji to radi, menjam miseve svakih 6 meseci jer ih zena urnise igrajuci jednu igricu.
Citat:
treba staviti kao "IMPS2" u xorg-u da rade OK. (InteliMouse)

Probao sam i to ne pomaze, iscitao sam sve postove na tu temu i probao sve zivo sto je savetovano.
[ del-boy @ 22.06.2007. 01:35 ] @
Meni to radi bez problema, ali samo u firefoxu. U drugim aplikacijama nisam ni probavao niti mi je trebalo.

Za FF mi je to sredila jedna od extenzija (ne znam tačno koja pošto ih imam dosta trenutno, ali mogu pogledati ako te zanima).
[ niceness @ 22.06.2007. 08:22 ] @
Za firefox nije potebna ekstenzija. Samo treba ujkljuciti autoscroll (Edit -> Preferences -> Advanced -> Use autoscrolling ili about:config -> general.autoScroll == true)
[ del-boy @ 22.06.2007. 09:00 ] @
He, zanimljivo...

Ni u meniju ni u about:config-u ne mogu da uključim autoScroll. Naravno, sve već radi, ali ne mogu da utičem da njega više. Verovatno je neka od extenzija "preuzela komandu" nad ovim podešavanjem i ne dozvoljava da se menja. Koja, nemam pojma, a i mrzi me da tražim. Sve extenzije sam instalirao odjednom i odavno ih koristim (naravno, same se updateuju) tako da sam izgubio tok šta koja tačno radi. Uglavnom dobro je znati gde se ručno uljučuje autoscroll.
[ lega99 @ 22.06.2007. 14:07 ] @
Da to je to za Firefox, hvala. Sad treba pronaci za Operu...Najcudnije je sto ama bas nista od toga u XP nisam setovao, nemam posebni drajver za misa a skrol radi u svim browserima.

KOmqueror nije mis ali radi
Auto-scroll (<SHIFT>+<UP/DN>)
It can become tiresome to constantly scroll up or down a long web page. Konqueror does this automatically. To auto-scroll hold <SHIFT> then press <UP-arrow> or <DOWN-arrow> (depending on which way you want to scroll). To control the scroll speed, keep <SHIFT> depressed, and press <UP-arrow> or <DOWN-arrow> to increase or decrease the speed. To stop scrolling, press <SHIFT> alone.

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 22.06.2007. u 15:54 GMT+1]
[ niceness @ 22.06.2007. 15:24 ] @
Opera: Tools -> Preferences -> Advanced -> Shortcuts -> Middle click options... -> Start panning

[Ovu poruku je menjao niceness dana 22.06.2007. u 16:37 GMT+1]
[ lega99 @ 22.06.2007. 21:49 ] @
Hvala, gde si iskopao da se tu podesava? Danima pretrazujem google, nigde nisam nasao, neverovatno, da to ja nisam pretrazivao a da sam znao gde se namesta rekao bih ovaj covek zeza pita bezveze...Kao sto vec napisah nikad to nisam podesavao radilo je samo u IE, Firefoxu i Operi