[ MarkoBalkan @ 17.06.2007. 15:06 ] @
znam da neki rade u javi, a neki u vb.netu ili c#!

pa me zanima postotak zastupljenosti pojedinog jezika i dali se neke stvari moraju raditi baš u određenom jeziku?
[ misk0 @ 17.06.2007. 23:42 ] @
Pa tesko da neko ima uvid u vishe razlicitih bankarskih solucija, pogotovo sto je vecina software-a koji radi u bankama 'in-house' rjesenje, odnosno svaka ga banka za sebe pravi. Osim toga, nova rjesenja se obicno naslanjaju na stara tako da mislim da je to jedan od uslova zasto se neko odlucuje na koristenje odredjene tehnologije. Ne postoji 'programski jezik za izradu aplikacija za banke'.
[ Majstore @ 28.06.2007. 20:17 ] @
Ipak ti nije pitanje najjasnije.... To je jako veliki i slozen sistem koji se sastoji od mnogo celina i elemenata i u principu i nije bitno kako je implementirano... Od programskih jezika Koristili su se i koriste se i Java i C# i Delphi i ASP... , radi se i na .Net 1.1 i na .Net 2.0.... radi se sa raznim bazama... koriste se razni protokoli....
[ mikevecoss @ 24.07.2007. 00:01 ] @
Banca intesa mislim da koristi "asp.net","vb.net" i "mssql".

Autor programa je "pexim" preduzece iz Beograda koje je mislim prosle godine prodato "Siemens"-u za 3-4 milona evra.

Sam program mislim da nije ispod 100-200 hiljada evra koliko su oni prodali banci Intesa srazmerno broju filijala.

A kada se pogleda ovako covek bi rekao-"ma sta tu ima za 100 ili 200 hiljada evropskih novcanih jedinica?"

Pozdrav.
[ strba @ 26.07.2007. 14:44 ] @
Citat:
Banca intesa mislim da koristi "asp.net","vb.net" i "mssql".

pa onda i pitanje:
mislis ili znas..? nisam nista lose mislio pitanjem, ali znacilo bih mi ako bi dao precizan odgovor..

Pozz Nenad

btw.. moja banka koristi sistem baziran na oracle-u

[ mikevecoss @ 26.07.2007. 15:01 ] @
Ti radis za banku ili treba da radis ili im trebaju konsultanske usluge ili vec nesto cetvrto?

Ako je oracle-tesko da ces naci dalje informacija osim da pocnes da ucins oracle.

A ne znam zasto je to toliko bitno-bitna je cena sa kojom jedna programerska kuca izlazi i prodaje odnosno vec je prodala svoj softver nekoj banci.

A i svi se oni medjusobno znaju tako da UOPSTE nije bitno u kojem je programu radjeno-bitno je SAMO cifra-i da je vuk sit i da su ovce na broju a pastira koliko hoces.

Pozdrav.
[ mikanmaestro1 @ 22.10.2007. 10:17 ] @
Prosle godine sam bio na prezentaciji domace firme SAGA, nesecam se detalja, ali znam da su razvili program za banke i da dosta banaka u srbiji koristi njihov program.
Pogledaj na netu vise o njima, pa ces mozda naci informacije koje ti trebaju.
[ era1 @ 26.10.2007. 08:57 ] @
Niti je ASP rešenje za Intesu radio Pexim, niti je isti prodat Siemensu, a pogotovo ne za tako smešnu cifru :)

Web rešenje Intese je radila SAGA, e-banking za pravna lica je Peximovo rešenje koje je u Intesi u in house varijanti, a za sam informacioni sistem banke nisam siguran. Kod nas najviše rade Pexim, Antegra i Saga, mada ima banaka sa rešenjima stranih kompanija.