[ Mmatke @ 18.06.2007. 09:59 ] @
Tri operatera mobilne telefonije u borbi za korisnike prevrću i nebo i zemlju

Iza jeftine ponude niz skrivenih troškova

Ako građanin kupi telefon "samsung H160" za dinar, mora da potpiše postpejd ugovor na dve godine uz minimalnu pretplatu od 180 dinara, pa će tako potrošiti 28.320 dinara kako bi "besplatno" dobio aparat, koji košta 5.000
BEOGRAD - Već nekoliko meseci u Srbiji vlada prava marketinška histerija operatera mobilne telefonije, Mobilne telefonije Srbije i "Telenora", koji u iščekivanju početka rada trećeg konkurenta prevrću i nebo i zemlju ne bi li došli do još kojeg pretplatnika. Kako se primiče trenutak u kojem će osim 064 i 063, zaživeti i mreža 060, reklamne poruke ova dva giganta postaju sve učestalije i ugušile su i one agresivne o deterdžentu.
Pre nekoliko dana, na TV ekrane napokon je stupio i novi operater "Vip" sa svojom "nepristojnom ponudom" od 1.000 dinara poklon-kredita za sve koji kupe njegovu karticu od sto dinara. Koliko će koštati minut razgovora niti se zna, niti iko pita, ali kartice idu "kao alva", pa je prvi kontingent rasprodat praktično istog dana kada je stigao u kioske.

Videvši sve to, "Telenor" i MTS reagovali su munjevito, izbacujući nove pripejd pakete sa prepolovljenim cenama impulsa, a preko oglasa se nude telefoni za jedan dinar, razgovori za nula dinara, reciklaža starih telefona, pa čak i karte za koncert Zdravka Čolića. MTS je, zatim, uveo nagradnu igru, a "Telenor" najavio jeftiniji "letnji roming".
Iako u prvi mah može izgledati kako su se srpski građani nenadano našli u potrošačkom raju u kojem im svi iskreno nude "i jare i pare", istina je da u kapitalizmu reč besplatno ne postoji. Ako se nove ponude pogledaju detaljnije, moguće je uočiti bar tri zakonitosti - jedna je da se operateri upinju da klijente vežu dvogodišnjim postpejd ugovorima kako ne bi mogli da "prelete" kod konkurenta koji nudi bolje uslove, druga je da su oba provajdera do sada građane "pljačkala" visokim cenama jer, kako drugačije objasniti to što su baš sada tako lako prepolovili cene i treća je da iza svake neverovatno jeftine ponude stoji niz skrivenih troškova.


ZDRAVA KONKURENCIJA

Ipak, na aktuelnu situaciju u mobilnim telekomunikacijama ne treba gledati sasvim crno. Dovoljno je setiti se ovog istog perioda prošle godine, kada je bilo skoro nezamislivo da neki operater prodaje telefone po višestruko nižim cenama od tržišnih, a impulsi su bili znatno skuplji. Danas i MTS i "Telenor" nude pripejd pakete u kojima minut razgovora košta samo 3,3, odnosno 3,4 dinara, uz kupljeni broj dobijaju se sve veći besplatni krediti, a MTS uz pojedine pakete čak nudi i besplatne dopune svakog meseca. Kada kroz mesec dana "Vip" počne da nudi i postpejd pakete, može se očekivati odgovarajući pad cena i kod prva dva operatera. Kako će se treći operater pokazati ostaje da se vidi, ali jedan od krupnijih problema sigurno će mu biti tehnološki zaostatak za MTS-om i "Telenorom" i nemogućnost bržeg prenosa podataka i pristupa mobilnom Internetu.




Na primeru to izgleda ovako. "Telenorova" akcija reciklaže mobilnih telefona omogućava klijentu da uz reciklirani aparat dobije popust do 1.500 dinara pri kupovini nekog od telefona iz "džinovskog izbora" ove kompanije, pod uslovom da potpiše postpejd ugovor na dve godine. Ako klijent recimo izabere model "samsung Dž160" može da ga dobije po ceni od samo jedan dinar, ali samo uz postpejd paket "Više priče 1.000" ili skuplji, za koji minimalna mesečna potrošnja iznosi 1.180 dinara, minut razgovora u okviru "Telenor" mreže 4,72 dinara, a van mreže 8,85 dinara. To znači da će za dve godine, klijent morati da potroši bar 28.320 dinara, kako bi "besplatno" dobio telefon koji, inače, košta oko 5.000 dinara. Za traženih 28.320 dinara, taj mobilni telefon moguće je kupiti u prodavnici po punoj ceni i telefonirati praktično isto toliko vremena kao uz predloženi postpejd ugovor, koristeći "Priču", novi pripejd paket "Telenora". U tom slučaju je, naravno, odmah potrebno imati novac za telefon, ali se zauzvrat dobija mogućnost promene operatera ili tarifnog paketa čim se ukaže bolja ponuda na tržištu.

Sličan primer može se naći i kod MTS-a, koji je nedavno ponudio telefon "samsung Dž510", po ceni od jednog dinara, uz koji poklanja i po dve karte za koncert Zdravka Čolića. Sve što treba da se uradi je da se potpiše dvogodišnji postpejd ugovor uz bilo koji tarifni paket. Najjeftiniji je "bel 50" sa pretplatom od 354 dinara, ali u njemu minut razgovora u okviru MTS mreže košta 8,85 dinara, a van nje čak 10,62 dinara. Moguće je uzeti i skuplji paket, poput "bel 200", u kojem je cena razgovora niža i iznosi 5,9 i 10,62 dinara, ali je pretplata 1.062 dinara. U prvom slučaju postpejd paket se isplati samo ako se koriste isključivo impulsi iz pretplate od 354 dinara, odnosno ako se razgovara oko 100 sekundi dnevno i to najviše sa drugim korisnicima MTS-a, dok najnoviji pripejd paket MTS-a, "Laki", anulira prednosti skupljih "bel" tarifa.

I čudesne ponude, kao što su potpuno besplatni pozivi, "ne drže vodu". Recimo besplatni porodični razgovori MTS-a, u stvari koštaju 413 dinara mesečno po broju, odnosno 1.652 dinara za prosečnu četvoročlanu porodicu. Pri tom, uspostavljanje veze se svaki put naplaćuje dodatnih 1,77 dinara, pa ako u uverenju da se ništa ne plaća svaki od članova porodice po dva puta dnevno nazove ostala tri člana, "besplatni račun" će se uvećati za još 1.274 dinara, na ukupno 2.926 dinara.

Iako je teško pronaći realno opravdanje za to, naplata uspostave poziva je praksa domaćih operatera, pa tako "Telenor" na ovu "uslugu" ume da zalepi cenu i više od 3,5 dinara. Još grotesknije zvuči podatak da MTS naplaćuje odgovor na poziv (kada vam telefon zazvoni pa se javite) i to po ceni od 1,77 dinara.

Međutim, prvo mesto u "inovacijama" ipak pripada "Telenoru", koji se dosetio da stavi cenu na poziv sopstvenom "kol centru" i to ni manje ni više nego 11,68 dinara.
Dakle, ako se gledajući neku od neverovatno dobrih ponuda na televiziji zapitate: "da li je moguće", slobodno sebi odgovorite - nije.

[ espresso @ 18.06.2007. 10:35 ] @
Ovo me podseća jedan od onih loših i netačnih novinarskih tekstova iz Večernjih novosti...

U tekstu ima više zamena teza nego kod oba operatera zajedno. I vrh je naravno ovo:
Citat:
Još grotesknije zvuči podatak da MTS naplaćuje odgovor na poziv (kada vam telefon zazvoni pa se javite) i to po ceni od 1,77 dinara.

Što se tiče telefona za dinar, kako ne shvataš da ti pretplatom ne isplaćuješ telefon već plaćaš ono što dobijaš u mesečnom paketu. Taj telefon je zaista pogodnost jer umesto da uzmeš samo paket i plaćaš pretplatu ovde možeš da uzmeš i fon za džabe.

Normalno je da će u reklamama da ističu povoljnosti a ne mane svojih paketa. Ono što si propustio da pomeneš, a što je gore od svega nabrojanog, je lažno reklamiranje gde je u reklamama prikazana lažna cena razgovora i poruka (jer nije navedeno da porez nije uključen).

Evo iskarikiraću malo.
Šta bi ih onda sprečilo da kažu minut košta 0.05 dinara a kad kupiš karticu kažu da u tu cenu nisu uračunali troškove održavanja mreže, PDV, plate za radnike, osiguranje, fond za neplanirane troškove ... ?!

Ako je prikazivanje lažnih cena (bez poreza) u redu, onda je u redu i prikazivanje bilo kakvih drugih lažnih cena. Ja kao korisnik ne treba ni da znam da postoji PDV a kamo li da uzimam digitron u ruke kad vidim njihovu reklamu ili bilbord.

To je ono glavno - vređanje inteligencije korisnika.
[ fanfon @ 18.06.2007. 10:43 ] @
Vala muka mi je onih poruka koje mi stalno stizu da cu dobiti 2 karte za koncert Zdravka Colica. Smucio mi se vise taj Colic. Previse se eksponira poslednjh godina. Samo stanca koncerte. A o telekomovoj praksi da objavljuje cene bez pdv-a necu da komentarisem koliko je ogavna...
[ Miroslav Jeftić @ 18.06.2007. 11:13 ] @
Citat:
espresso: Ovo me podseća jedan od onih loših i netačnih novinarskih tekstova iz Večernjih novosti...


Šta reći za novine koje ne umeju da napišu x160 i x510, već stave h160 i dž510...
[ Slobodan Milivojevic @ 18.06.2007. 11:24 ] @
Pa svako treba da procita svoj ugovor pre nego sto podpise ugovor. Ako neko to ne uradi, sam je kriv.

A to da bi cene trebalo dati sa PDV-om naravno da bi trebalo, jer ovako se stice utisak da je sve jeftinije...
[ deki77 @ 18.06.2007. 13:43 ] @
A kako sada zvuči smešno...
kada smo davali 50-100marki za broj...koji si jedva mogao da nađeš(bar ja)i to preko nekih ljudi koji rade u pošti.
A preplata mesečno je bila izuvanje...

A sada su otišli u neku drugu krajnost....
Bre ovo je spamovanje šta rade
[ boccio @ 18.06.2007. 14:05 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Pa svako treba da procita svoj ugovor pre nego sto podpise ugovor. Ako neko to ne uradi, sam je kriv.

A to da bi cene trebalo dati sa PDV-om naravno da bi trebalo, jer ovako se stice utisak da je sve jeftinije...

Ameri imaju jednu jako lepu praksu. A to je da uz odredjenu cenu proizvoda/usluge ide - NO HIDDEN FEES. Kad to vidis, jasno ti je da ako negde pise $49.95 da je to ZAISTA toliko, bez fonda za neplanirane troškove :) A ako to ne pise - naocare u ruke i citaj small print :)

Citat:
Mmatke:
Iako u prvi mah može izgledati kako su se srpski građani nenadano našli u potrošačkom raju u kojem im svi iskreno nude "i jare i pare", istina je da u kapitalizmu reč besplatno ne postoji. Ako se nove ponude pogledaju detaljnije, moguće je uočiti bar tri zakonitosti - jedna je da se operateri upinju da klijente vežu dvogodišnjim postpejd ugovorima kako ne bi mogli da "prelete" kod konkurenta koji nudi bolje uslove

Ja ne znam sta je tu cudno? Pa svako se trudi da zadrzi klijenta sto je duze moguce, naravno u zakonskim okvirima. Pogledajte samo npr. dilove hosting provajdera (da okrenemo pricu malo na web). Uobicajena je praksa da masnim slovima pise "$6.99 / month", a kad pogledate malo bolje shvatite da to vazi samo ako platite 2 godine unapred - ako hocete zaista iz meseca u mesec, cena je npr. $8.99, plus XX dolara za setap. I niko se ziv na svetu ne buni, a oko ovoga ispade tolika halabuka...
Citat:
deki77: A kako sada zvuči smešno...
kada smo davali 50-100marki za broj...koji si jedva mogao da nađeš(bar ja)i to preko nekih ljudi koji rade u pošti.
A preplata mesečno je bila izuvanje...

Bas tako... Sad je situacija bar 200% bolja nego pre 5 godina, i opet je sve zivo "prevara" :) Ljudima ne mozes udovoljiti :)
[ calexx @ 18.06.2007. 14:10 ] @
Citat:
Mmatke: Dakle, ako se gledajući neku od neverovatno dobrih ponuda na televiziji zapitate: "da li je moguće", slobodno sebi odgovorite - nije.
Gluposti, ko ne ume da shvati te ponude, njegov problem. Po hiljaditi put, telefoni se kupuju u prodavnicama telefona, kod mobilnih operatera se kupuju paketi, razgovori, poruke i ostalo. Uz to ponekad ponude i telefon pod povoljnim uslovima. Kome paketi, uslovi, cena i slično ne odgovaraju, može da kupi telefon po žalji, kao i karticu/paket koji mu odgovaraju. Problem je što kod nas ljudi hoće da za 1 dinar dobiju telefon koji košta 800 evra ali da nemaju nikakvu obavezu prema operateru.
Koliko znam, MTS ne naplaćuje javljanje, to je valjda samo uspostavljanje veze i to naravno plaća onaj ko zove.
Normalno je da cene vremenom padaju, u prvo vreme se otplaćuje oprema, tehnologija, troškovi koji se naprave u startu a kasnije se cene polako spuštaju.
[ DR83 @ 18.06.2007. 14:30 ] @
Odakle je preuzet tekst iz prvog posta u ovoj temi? Valjda je red da se napise izvor?
[ Slobodan Milivojevic @ 18.06.2007. 14:32 ] @
A imas i onih koji ne gledaju tako, recimo VIP kod nas ce prvo poslovati recimo na nuli, da bi privukao korisnike, a kasnije ce da se okrene zaradi.

Ljudi, ponudjeno vam je pa birajte, al citajte ono sto podpisuje, i nece biti nikakvih problema. Jeste da su dosadni sa enormnom kolicinom reklama za sve i svasta, ali tako je i teleshop napadan, pa ljudi dobro razmisle sta ce da kupe.

E, sad ako neko ima para za bacanje, njegov problem.
[ DR83 @ 18.06.2007. 14:48 ] @
PoTpisujete ...

mislim da je najbolje da se oslonite na iskustvo drugih ljudi, iz vaseg okruzenja, posla , faxa, skole...

I NIKAD se ne zalecite...
[ Ivica Vujović @ 18.06.2007. 16:39 ] @
Citat:
DR83: Odakle je preuzet tekst iz prvog posta u ovoj temi? Valjda je red da se napise izvor?


U pitanju je Glas Javnosti, poznat po vrlo "verodostojnim i ispravnim" tekstovima iza kojih stoji osoba sa kredibilitetom (mislim da ovo ne postoji kod nas)... Lik je napisao ovaj tekst kao da je prava jeres kupiti telefon sa paketom. Takodje mislim da su oni jedini koji imaju lektore koji nemaju blage veze sa svojim poslom (njnjnj.glasjavnosti.com :) ).


Elem, ne razumem onu pricu sa pretplatom? Naravno da dobijas uslugu za te pare koje si platio. Stvarno ne shvatam gde je tu kradja. Ja sam se obavezao da trosim 1000 dinara mesecno na RAZGOVORE i tako i jeste. Potrosim i jos vise, ali nema veze, tih 1000 din sam obavezan da platim potrosio ili ne. Zauzvrat sam dobio telefon koji je tada kostao 350 eura za 140e i zadovoljan sam, jer bih toliki racun imao kako god okrenes. I kakva je ono glupost za zapoceti razgovor i besplatne razgovore? Strasan broj proizvoljnosti i netacnih informacija u tekstu...
[ Emil Ranc @ 18.06.2007. 17:48 ] @
Citat:
Ako građanin kupi telefon "samsung H160" za dinar, mora da potpiše postpejd ugovor na dve godine uz minimalnu pretplatu od 180 dinara, pa će tako potrošiti 28.320 dinara kako bi "besplatno" dobio aparat, koji košta 5.000

Ček, ček... minimalna pretplata 180 dinara, puta 24 meseca, to dođe u matematici 4.320... Ili, po Glasu javnosti 28.320....

Umesto 'iks', piše h... Brkanje ćirilice i latinice... a posle i 'dž'... konverzija iz yuscii-a?

aha, sad vidim... "dž" 160 je 1.180 din pretplata, a ne 180 :) to već ima smisla
[ klompica @ 18.06.2007. 19:15 ] @
Procitah sve izlozeno pa resih da vas informisem o situaciji na americkom trzistu. Prvo, ovde su u svakodnevnoj upotrebi strasno losi i "jeftini" modeli tako da ja pored sebe, kao uostalom i vecina ljudi sa kojima radim, imam nesto sto se zove KYOCERA i toliko nema nicega u sebi da necu ni da pocinjem da pricam o tome. Ovaj model je inace kostao oko $20 i naravno za tu cenu su nas obavezali ugovorom od dve godine s tim da mozemo da promenimo paket kad god hocemo ali ne i operatera.
Ono sto je dalje jako interesantno su inicajalni a i svi ostali troskovi za koje smo saznali kada smo dobili prvi racun. Mi smo uzeli paket od dva telefona koji dele 700 minuta razgovora mesecno s tim da je poziv mobilni na mobilni istog operatera besplatan. Morate proznati jako dobra ponuda a cena je trebala biti $39.99 za maticni telefon plus $19.99 za dodati.
Pri preuzimanju telefona i potpisivanju ugovora, shvatila sam da moram da platim $20 po telefonu za njihovu aktivaciju i jos $10 za najjadniju masku za drugi telefon da ih nebi mesali jer naravno nije bilo telefona u drugoj boji sem osnovne bele. Onda jos i po $10 za stipaljke koje su doduse u obavezi da ti zamene ako im se nesto desi. Ovaj telefon je inace bila preporuka zene vlasnika firme za koju radimo i koja pripada visokoj srednjoj klasi (jako visokoj).
Kada smo dobili prvi racun, na celoj jednoj strani su bili ispisani dodatni troskovi, poreza, osiguranja i koje cega sto je dalo total od nekih dvadesetak dolara vise na osnovnu cenu. Ubrzo smo shavatili da nasi telefoni ne podrzavaju slanje SMS-a pa smo otisli da uplatimo tu uslugu po ceni od $10 po telefonu. Istog dana smo ustanovili da nas paket ne omogucuje slanje i primanje internacionalnih poruka iako smo to pitanje postavili i objasnili prilikom kupovine usluge i dobili pozitivan odgovor. Narednih mesec dana smo slali poruke sa jednog telefona na drugi i na sledecem racunu smo imali sta da vidimo. Svaka odlazna poruka je kostala 0.15 a svaka dolazna 0.10 tako da smo platili duplo za sve razmenjena poruke a onih pocetnih $10 je u stvari mesecna nadoknada samo za uslugu. Takodje smo u tom periodu imali dosta poziva sa telefona drugih operatera pa smo saznali da se naplacuju i dolazeci pozivi nesto malo manje nego sto kostaju odlazeci.
U medjuvremenu smo promenili poslove i koristimo telefone mnogo vise nego ranije tako da ih sada placamo izmedju $150 i $200. Mozda bi resenje bilo da promenimo pakete ali nekako nam se cini da bi smo na kraju izasli na isto bez obzira sta uradili.
Ono sto je interesantno za ovu temu jeste da porez i troskovi nisu ukljuceni u bilo koju cenu bilo kog proizvoda. U prehrambenoj radnji, radnji tehnicke robe, garderobe ili bilo kojoj drugoj, cena koja se nalazi na etiketi je osnovna i svaki eventualni ili obavezni trosak, kao sto je porez na primer se obracunava i dodaje na kasi. Svaki cenovnik takodje prikazuje samo ovu osnovnu cenu a isto tako se podrazumeva da su reklamirane cene na bilbordima i plakatima izrazene bez poreza sem ako to neko hoce posebno da naglasi i onda je to ispisano velikim i vidljivim slovima.
Sve ovo me navodi na pitanje jos koliko dugo cemo mi smatrati da je porez skriveni trosak a cena izrazena bez obracunatog poreza prevara i laz.
[ Emil Ranc @ 18.06.2007. 20:10 ] @
Daaj.... naplaćivanje dolaznog sms-a??? Pa to nema ni u roamingu :)

Prosto neverovatno!
[ Ivan Dimkovic @ 18.06.2007. 21:47 ] @
Mene ne bi cudilo, posto u USA mobilna telefonija kaska godinama za evropskom, a kamo li azijskom... a operateri su bog i batina ;)
[ klompica @ 18.06.2007. 21:47 ] @
@ enthusy

Neznam bas zasto neverujes, mozda ti sve ovo zvuci neverovatno kao sto je izgledalo i nama kada smo uzimali paket.

Ovde ces videti nas paket:
http://www.alltel.com/personal/wireless/plans/plans_family.html

Prvi je i najjeftiniji na tabeli.

Ovde ces videti info o SMS-u:
http://www.alltel.com/axcess/messaging.html?id=0

Poslednje dve stavke u tabeli se odnose na nas paket. I da, pogresila sam u jednom detalju, odlazne poruke nisu 0.10 nego isto kao i dolazne 0.15.

Na ovom sajtu se nazalost nemozes informisati o dodatnim troskovima koje upravo gledam na svom racunu. Cim popravimo skener okacicu ga ovde da se i u taj deo moje price mozes uveriti.

[ klompica @ 18.06.2007. 21:52 ] @
@ meda011

Medo, svi smo od nekuda dosli ovde, zar ne? Moj muz je dobar deo svog zivota proveo u Zemunu a u Luizijanu smo dosli pre godinu i po dana. Opet, ne znam kakve veze ima odakle je neko sa tim da li govori istinu ili ne. U mom prethodnom postu mozes naci odgovor na svoje sumnje.
[ batancev @ 18.06.2007. 22:23 ] @
ne znam samo odakle vam da bi neko izmisljao ovakvu pricu, sa ovoliko detalja
ajde sada dzentlmeni sa balkana,
izvinite se
[ momsab @ 18.06.2007. 22:41 ] @
u Americi jos nema 3G, koliko znam :)
cudi me da nsite znali da se kod Amera sve naplacuje sto se tice mobilnih
[ klompica @ 18.06.2007. 22:42 ] @
A, da, zaboravila sam da spomenem jos jednu stvar.

Ima dosta radnji koje u okviru svojih promocija i snizenja imaju takozvani ”after mail-in rebate „ za sta nikada pre nisam cula dok nisam dosla ovde. U radnji platite punu cenu, recimo telefona od $100 na koji dobijate povracaj od 5-10% pa i do 100% u zavisnosti kakva je rasprodaja u pitanju, dodjete kuci, popunite formular koju vam je prodavac dao, obicno sa svojim osnovnim podacima, spakujete ga zajedno za racunom i posaljete na naznacenu adresu. Posle nekog vremena dobijete nazad cek sa punim iznosom pre takse i unovcite ga u svojoj banci.

Nisam bas nacisto zasto se ovo radi i kakva je korist u svemu ovome za proizvodjaca jer je on taj koji vraca novac. Samo obrtanje vaseg novca na nekoliko nedelja mi se ne cini kao dovoljno dobar razlog.
[ meda011 @ 18.06.2007. 23:09 ] @
>
Pa na sajtu koji je dala sve lepo pise, jos samo da procita ugovor :)
[ klompica @ 18.06.2007. 23:35 ] @
Citat:
meda011: Pa napisala si u postu (11 mesec 2006. godine) da te je zaustavio saobracajac u Zemunu i hteo da ti naplati kaznu zbog ne propustanja pesaka na pesackom prelazu, a sada kazes da si u americi oko 18 meseci. I sto onda da ti verujemo. Nego ti lepo skeniraj racun pa dokazi svoje tvrdnje, jer svako moze da tvrdi da kod nekog provajdera ima 1000 minutas besplatno za 1 dolar ili da su ga [cenzura] pa placa dodatne troskove. Na linkovima koje si dala lepo pise da se naplacuju dolazne i odlazne poruke (Pay-Per-Use Text Messaging - 15¢ incoming/outgoing), a da recimo paket od 1500 poruka kosta $14.99/mo, te da se aktiviranje linije placa 39.99$, a svaki dodatni telefon koji se ukljucuje u mrezu kosta 20$.
Ne vidim razlog zasto se osecas prevareno, ako nisi ni citala ugovor koji ste potpisivali.


Tu poruku je pisao moj muz odavde a odnosila se na dogadjaj koji mu se desio pre par godina, mozda se nije bas najbolje izjasnio.

Ni u jednom trenutku nisam rekla da se osecam prevarenom samo sam htela da vam priblizim situaciju ovde vezanu za temu o skrivenim troskovima i prevarama vezanu za mobilnu telefoniju. Kao sto si mogao da vidis na Alltel sajtu, nigde se ne spominje aktivacija svakog telefona po ceni od $20 koje si obavezan da platis inace ti telefon nicemu ne sluzi, niti su igde spomenuti troskovi federalnog, medjudrzavnog i telekom poreza, troskovi osiguranja i nadoknada koji su ukljuceni u krajnju cenu. Time sam htela da ukazem na cinjenicu da se ovde iskazuju samo osnovne cene i da nasi operateri ne rade nista sto se ne radi drugde u svetu a pogotovo u Americi.

Mi smo se ovde mnogo puta naucili necemu na svojim greskama ali ovo o cemu pisem nema nikakve veze sa tim. I posle godinu i po dana i dalje imamo isti paket i koristimo iste telefone jer smo se uverili da se promenom pakete nesto dobija a nesto gubi i da bi racun na kraju bio jako slican ovome. Telefone nismo promenili u neke bolje jer smo okruzeni potpuno drugacijim mentalitetom i navikama i jednostavno, niko se ne opterecuje time da poseduje dobar telefon ili bilo sta drugo sto bi pokazalo neciji status ili finansijsku situaciju. To sam jedino primetila kod Crnaca koji su jako osetljivi na svoju pojavu i voljni da pokazu svoje zlatne zube, lance i prstenje i, sto da ne, svoje mobilne telefone.
[ Stijak @ 19.06.2007. 00:03 ] @
Mi smo ipak u Evropi (još uvijek samo geografski) i zbog toga se nadam da će naši zakonodavci da se ugledaju na svoje zapadnoevropske kolege gdje je to sve ipak mnogo bolje rješeno i potrošači su dobro zaštićeni.
[ mulaz @ 19.06.2007. 00:55 ] @
Zivim u Ljubljani i imam postpejd paket
placam 6eur pretlpate mesecno, vikendom su sms i poziv unutar mreze .01eur (1 cent)
druge cene su na: http://mobitel.si/slo/Ponudba/...Narocniskipaketi/Itakpaket.asp

e sad, pripejt paketi imaju (oko duplo) skuplje pozive i smse ali zato nemajo mesecne pretplate. Sad sve zavisi koliko zoves, i dali sa ustedjenim parama od poziva pokrijes troskove pretplate.

i da.. SE k610i sam uz 24meseca ugovora dobio za 70eur, sto je dosta jeftinije od prodajne cene u obicnoj prodaji.


meni licno se to isplati, 90% poziva je vikendom, i recimo 10minuta razgovora za 10centi je po mom misljenju stvarno dzabe
inace racun dobijam oko 8-10eur (sa pretplatom, porezom i svim ostalim troskovima)
[ dswalk @ 19.06.2007. 13:39 ] @

klompice
Hvala što si nam približila situaciju u USA.
Da nam bar ne pune uši zemljom iz snova.
E sad, što se ni mi onda nemamo čemu boljem nadati kad je tako tamo ...

Pozdrav

mod: izbrisan deo offtopic-a.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 19.06.2007. u 18:26 GMT+1]
[ DR83 @ 19.06.2007. 13:59 ] @
Klasicni situacija za ES-svi misle da su najpametniji a da svi drugi lazu ili izmisljaju...

Ono o cemu treba novine da pisu jeste ovo => http://www.elitesecurity.org/t...r-problem-sa-tarifnim-dodacima
[ predrag78 @ 19.06.2007. 14:37 ] @
reci cu samo par reci o telenor supcima..

- kompanija koja uopste nije u svetu omiljena kod korisnika
- dosli su kod nas do pojave vip-a tako reci nista nisu uradili po pitanju cena (iako su to najavili u samom startu), ali sta ces vole i oni lovu ili
je bio interni dogovor telekom - telnor o ne smanjivanju cena dok se ne pojavi sadasnji treci operater VIP kako bi ovom jadnom narodu uzeli sto vise love.
- spori su, idu putem starog mobtela po pitanju web obavestenja ( web news, info itd )
- ne znam da li jos naplacuju poziv na 9863 (IDOTIZAM)
[ Nenad Vranjanac @ 19.06.2007. 15:35 ] @
te nebuloze vezane za americke mreze su mi poznate, sta ces, moze im se.

ja podrzavam da se 9863 placa. draze mi je da dam 12din nego da cekam 4-10min.
cak mislim da se poziv ne naplacuje sve dok ne pritisnes nulu za operatora
[ Slobodan Milivojevic @ 19.06.2007. 17:28 ] @
Malo sam pocistio temu od offtopic-a, obzirom da smo dosli do zakljucka da je prica istinita, sto potvrdjuje i da je www.cox.net provajder preko koga postuje klompica iz USA. Molim vas drzite se teme.
[ alazovic @ 19.06.2007. 22:48 ] @
A kako ovde neko da se drži teme kada je ona živa glupost?
Kakvi bre skriveni troškovi, za pismene ljude postoje ugovori koji se čitaju pre potpisivanja!
Ovde bi pojedini da im se pokloni telefon čisto zato što su oni to poželeli, jel tako? E pa nije! Mobilni operateri imaju svoju računicu zbog čega daju aparate na 2 godine uz definisane tarifne pakete - oni s pravom očekuju da im vi to vratite razgovorima u njihovoj mreži...

Ja to gledam drugačije - na postpaidu sam 6 godina, platio sam stotine hiljada dinara po računima do sada, a telefon(e) sam kupio u sopstvenoj režiji. Da li sam ja tu ni za šta dao tolike pare? NE! Na svoje veliko zadovoljstvo koristio sam svoju mobilnu mrežu i naravno da mi nije žao zbog toga...

Da li bi ste vi pristali da vam neko pokloni neki Lamborghini od 6000 kubika (ili da vam da za 1 dinar) s tim da ne smete da ga otuđite 20 godina a da morate "samo" da ga registrujete (naravno sa Kasko osiguranjem ), da sipate gorivo i da ga vozite... Koliko li bi vam para trebalo za godišnje održavanje, a???

Eto, lepo je polemisati ovde
[ Slobodan Milivojevic @ 19.06.2007. 23:14 ] @
pa slazem se ja, i kazem da u ugovorima sve lepo pise, samo covek treba da procita, a ne da mu u glavi ostane samo ono iz reklame. Ja sam postpaid korisnik mobtel/telenor-a vec 3 godine, i nije mi zao sto sam dao vec 40-ak hiljada dinara za racune, al recimo ne volim da me neko vezuje ugovorom 2 godine, i jos jedna sitnica, ne nudi telenor uz moj (stari) postpaid paket ni jedan telefon, pa ni ne razmisljam o tome...

Jedino sto covek treba da uradi je da procita ugovor, i da se raspita o tarifama kad potpisuje nesto. Znate ono dok ima ovaca bice i vune
[ meda011 @ 19.06.2007. 23:32 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Jedino sto covek treba da uradi je da procita ugovor, i da se raspita o tarifama kad potpisuje nesto.


E lepo si to napisao :)
[ Catch 22 @ 20.06.2007. 01:49 ] @
Da rezimiramo, SKRIVENI TROŠKOVI (uspostavljanje veze, obračunska jedinica i naravno PDV):

*PDV je uključen u cene, a kod postpaid paketa sa besplatnim minutima, tarifiranje se primenjuje nakon utrošenih besplatnih minuta.

mt:s

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 1,77 din + tarifiranje u sekundama
PREPAID: TOKI
POSTPAID: SVI BEL PAKETI (MyBEL, BEL50, BEL100, BEL150, BEL200, BEL400, BEL1000, BEL SMS)

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 3,42 din + tarifiranje u sekundama
PREPAID: LAKI

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 2,95din + tarifiranje PO ZAPOČETOM MINUTU
PREPAID: TIPI



TELENOR

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 1,59 din + tarifiranje u sekundama
POSTPAID: Stari paketi (PRO30, PRO60, PRO90, MAX, FUN, JUNIOR, SENIOR, FAMILY, BIZNIS)

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 1,77 din + tarifiranje u sekundama
PREPAID: Svi stari paketi (Standard, Jedna Cena, Moje Vreme, Više Priče )
POSTPAID: Stari paketi (PRO200, PRO400) i svi novi paketi (Jedna Cena, Moje Vreme, Više priče)

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 1,77 din + tarifiranje PO ZAPOČETOM MINUTU
PREPAID: Posle 4

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 3,42 din + tarifiranje u sekundama
PREPAID: Priča

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 3,42 din + tarifiranje PO ZAPOČETOM MINUTU
PREPAID: Poruke

VIP
Nema zvanično objavljenih podataka!


** Svi podaci su preuzeti sa zvaničnih sajtova, dana 20.06.2007 u 02:00 (pošto neki, ranije objavljeni, podaci nisu bili tačni na zvaničnim sajtovima operatera!!!???!!!)



[ DR83 @ 20.06.2007. 08:47 ] @
Citat:
meda011: E lepo si to napisao :)

Jos jedan pametnjakovic :)
Procitaj temu koju sam linkovao gore a i precesljaj malo telenorov forum.

Veoma je ruzno kada neko potcenjuje sve ljude misleci da su glupi ili nepismeni pa ne znaju da citaju ugovor ili da se raspitaju u korisnickom servisu.
[ meda011 @ 20.06.2007. 09:15 ] @
>
DR83: Procitaj sta je napisao Alazovic u prethodnom postu.
[ trader6 @ 20.06.2007. 11:37 ] @
cisto da se razumemo - nedavno snizavanje cena pokazuje da su oba operatera imala ekstra profit, a sto se tice kvaliteta usluge tice nisu se proslavili i to je poenta teksta sa pocetka. Telefoni treba da budu jeftiniji, kao i minuti da bi se meni vise isplatilo da mobilni cesce koristim. Ima i prica da su cene mobilnih kod nasih operatera visoke da ih se ne bi kupovalo i dekodiralo za prodaju u drugim zemljama?- kao sto mi radimo sa evroopskim operaterima. Drugo kada se napise u oglasu da je cena minuta 2,80 a nestavi plus PDV to je prevara, a pogotovo kada se zna da je uspostava veze poskupela 100 odsto. Kada bi svi koji uzimaju post paid pakete citali ugovore, u poslovnicama mts bi se sklapalo po dva uogovora dnevno.
[ bakara @ 20.06.2007. 12:08 ] @
Citat:
trader6: cisto da se razumemo - nedavno snizavanje cena pokazuje da su oba operatera imala ekstra profit

Cisto da se razumemo, zar mislis da bi iko bilo sta radio bez profita?

Ako ti je nesto skupo i mislis da te neko vara, resenje je jednostavno, nemoj koristiti njegove usluge...ne daj da te prevare
[ trader6 @ 20.06.2007. 12:23 ] @
posto je tebi sve u redu to verovatno neces preci na VIP? Postoji razlika izmedju profita i ekstra profita, a kvalitet usluge ne opravdava i ovako snizene cene!
[ euripyd @ 20.06.2007. 13:14 ] @
Samo da kazem da ovde u Svedskoj je postalo obavezno da uz 1 krunu koliko kosta telefon bude naznaceno i MINIMALAN TROSAK (rekli bismo bez koriscenja telefona). To bi bilo zanimljivo videti i kod nas....

[Ovu poruku je menjao bakara dana 20.06.2007. u 16:24 GMT+1]
[ euripyd @ 20.06.2007. 13:16 ] @
I jos ovo da kazem, u Svedskoj sa Tele2 Smart mobilni poziv na fiksni telefon u Srbiji za 8 dinara na minut
[ euripyd @ 20.06.2007. 13:40 ] @
I jos da kazem i ovo:
Bas sam sada gledao sajt Telenora. Na pocetnoj strani imate opcije "Privatni korisnici" i "Poslovni korisnici"
Da bi onda kada se udje u "Privatni korisnici" sve cene bile bez PDV-a, sto je interesantno.

KAKO PRIVATAN KORISNIK moze da placa cenu bez PDV-a??

Razumem da se cene bez PDV-a nalaze pod "Poslovni korisnici" pa me cudi takav propust...

Isto je i sa Telekomom, sada sam video.....
[ vesko78 @ 20.06.2007. 14:54 ] @
Moram da dodam jedan komentar, posto je tema vrlo interesantna.

Koliko sam ja shvatio, covek koji je napisao prvi post u sustini je hteo da kaze da nacin na koji operateri reklamiraju svoje usluge nije korektan prema potencijalnim korisnicima.
Secate se onoga Udjes-izadjes i gotovo!!!

Ta reklama je skinuta sa TV, intervencijom nadlezne institucije, bas zbog toga sto nije realno opisivala proceduru za dobijanje kredita koja je bila daleko komplikovanija.

Na tu situaciju pdsecaju i trenutne reklame operatera, telefon za 1 dinar, besplatni razgovori i slicne stvari.

Mozda bi i ovde neka nadlezna institucija trebalo time da se pozabavi, pa ne bi bilo problema!

[ DR83 @ 20.06.2007. 14:57 ] @
Citat:
meda011: >
DR83: Procitaj sta je napisao Alazovic u prethodnom postu.


Procitao sam.

Da, ja bih da mi poklone telefon a zauzvrat ja cu biti njihov korisnik 2 god? Sta je tu cudno?
Uskoro ce tako vreme doci i kod nas-da ce ti davati tel za dz samo da bi koristili njihove usluge.

Pre svega sam reagovao na komentar da u ugovoru sve vise sto apsolutno nije tacno.
Kao i tvrdnja da bi mi sami o svemu trebali da se informisemo a neke informacije ne znaju ni zaposleni u korisnickom servisu[konkretno telenora].
[ trader6 @ 20.06.2007. 15:42 ] @
vic je da dobijes telefon i razgovore po pristupacnoj ceni
[ meda011 @ 20.06.2007. 15:50 ] @
>
Ok, onda lepo sacekas da pocnu da daju telefone za dzabe, a sto se tice
ugovora, sve sto je navedeno u ugovoru moraju da ispostuju kao potpisnici
istog, a isto se odnosi i na korisnika.
Stavka da davalac usluge moze da koriguje cene usluga bez obaveza prema
korisniku usluga je takva kakva je, ali ih obavezuje da korisnike putem
medija obaveste najmanje 30 dana pre promene (sto MT:S nije ispostovao kada
su ugasili NETI tarifu i uveli LAKI kes tarifu). Sve to nikoga ne obavezuje
da potpise ugovor na 2 godine, vec moze da menja brojeve i operatere prema
svojim zeljama.

Niko ne osporava da ovde deru korisnike mobilne telefonije, ali nadam se da
ce to vreme proci i da ce cene biti nize a kvalitet usluga biti mnogo bolji.
[ Spavac_na_Chatu @ 21.06.2007. 03:15 ] @
vec 5 godina sam korisnik mts-a i nemam ni jednu primedbu na njih, sta vise desavalo mi se mnogo puta da dobijem 200,300 pa cak i 500 dinara kredita a da ih nisam ja uplatio niti bilo ko iz moje prodice. Sto se tice Telenora.... stvarno nisam procitao nista o njima tako da.... A VIP mozda bude dobar. Ali za sada sam toliko zadovoljan mtsovim uslugama da me nije privuklo vipovih 1000 dinara kredita za dzabe ;)
[ VladaSu @ 21.06.2007. 08:15 ] @
Fina je racunica da ti telefon od 5000 otplatis 28000 dinara. Fina ali nije tacna jer ti za to vreme telefoniras i trosisi impulse.
A kada trosis impulse tu ima troskova. Ne kazem da oni ne zarade... ZARADE i to dobro ali nije im profit u ovom slucaju 28000 dinara!!!
Evo recimo da ne dobijem onaj telefon... Ja svakako koristim mobilni i plaam 1000-2000 mesecno impulse i ja cu za 2 godine svakako potrositi vise od 28000 pa zasto onda da ne dobijem i telefon. Dobio ili ne dobio telefon ja cu mi svakako te pare dati pa onda je bolje da dobijem telefon.
A da su lopovi jesu.
TELEKOM je proklet. Hvali se da je najuspesnija firma u Srbiji a to sto je decenijama monopolista nikom nisto.
Niko da ode u zatvor. I ja kada bih jedini pekao hleb u Srbiji verovatno bi ubrzo bio najbogoatiji covek u Srbiji, mada neki se ne mogu stici....

Kada sam kod monopolista NIJE MI JASNO ZASTO SE EPS REKLAMIRA? Da ne bih uzimao struju od nekoga drugog?
[ pajaja @ 21.06.2007. 08:49 ] @
Citat:
Fina je racunica da ti telefon od 5000 otplatis 28000 dinara. Fina ali nije tacna jer ti za to vreme telefoniras i trosisi impulse.

Ovo je bitno da se shvati, kao i da oni prodaju tel. usluge a ne telefone...


Citat:
Kada sam kod monopolista NIJE MI JASNO ZASTO SE EPS REKLAMIRA? Da ne bih uzimao struju od nekoga drugog?

Da ti lakse padne poskupljenje struje :)

[ wizzard983 @ 21.06.2007. 10:06 ] @

Slazem se!

telefon je u sustini po promo-benificiranoj ceni u nekoj od paketa. Vi telefon dobijete jeftinije jer koristite usluge tog operatera. Vi telefon platite jednokratno, odmah pri kupovanju paketa. Ono sto placate je racun za broj koji koristite i on ima svoju pretplatu. I za koriscenje fiksnog telefona stoji pretplata koja isto obuhvata neke besplatne impulse....
Tako da 100min i 100sms-a za 650din recimo i ne dodje tako lose ako koristite mob.tel
100sms-a x 2din 200din
100min x4.5din 450din
-----650din----
Do sad je to bilo podnosljivije nego 10-12din na prepaidu
=)
[ bCracker @ 21.06.2007. 11:10 ] @
Citat:
Fina je racunica da ti telefon od 5000 otplatis 28000 dinara. Fina ali nije tacna jer ti za to vreme telefoniras i trosisi impulse.
A kada trosis impulse tu ima troskova. Ne kazem da oni ne zarade... ZARADE i to dobro ali nije im profit u ovom slucaju 28000 dinara!!!


A ko je rekao da je njihov profit 28.000 dinara? I ko je rekao da telefon od 5.000 platis 28.000? Evo malo precizne matematike:

Za telefon samsung x160.

Telenor paket Vise price 1000:

minimalna potrosnja 1180 dinara. Minut u mrezi 4.72 dinara, van mreze 8.85. Ako prosecan korisnik jednako razgovara i u okviru mreze i van nje onda ga minut u proseku kosta 6.785 dinara. Za 1180 dinara koliko minimalno placa mesecno, korisnik za 24 meseca potrosi 1180*24=28.320 dinara. Za te pare racunajuci sa prosecnom cenom minuta od 6.785 dinara on moze da razgovara tacno 173.9 minuta mesecno ili 4174 minuta za dve godine, odnosno 69.56 sati.

Dakle sa paketom Vise price 1000 korisnik moze da za dve godine razgovara 70 sati i da dobije mobilni telefon.

Telenor paket Prica

Minut u mrezi 3.42, van mreze 7.67, u proseku 5.545 dinara po minutu. 70 sati razgovora kosta 5.545*4174=23.144 dinara. Telefon samsung x160 kosta 5000 dinara. Dakle, 23.144+5000=28.144 dinara.

Dakle sa paketom Prica korisnik moze da za dve godine razgovara 70 sati, da kupi mobilni u radnji i da ga sve to izadje prakticno isto kao sa postpejd paketom.
Korist je u tome sto sa pripejdom moze da u svakom trenutku promeni paket i operatera.
[ sekulicB @ 21.06.2007. 11:24 ] @
Vi u Srbiji treba da budete srecni shto imate vishe provajdera, samim tim i nadmetanje sa cenama, da vidite kakva je situacija u BOSNI(mislim na RS), tek tada biste se zalili.
Koliko pognosti imate u odnosu na, konkretno, MOBIS mrezu, trebate biti presrecni, jer ipak je ovo BALKAN.

Evo samo cu neke stvari navesti:

1. Cena poruke: 0.11 KM(0.6 Evra)
2. Cena poruke u romingu: (zavisno kako te oderu), ali cca 0.4 - 0.5 KM(0.2 - 0.25 evra)
3. O cenama poziva da ne pricham, shto su matichnoj mrezi, shto prema drugim mrezama u BIH(koje imaju jako slab signal u krajevima RS), shto u romingu(tu ce vam verovatno skinuti sve shto ima - govorim o prepaid-u)
4. Duzina trajanja kredita od 5 evra iznosi: 45 dana. (kod MTS(ne znam za ostale) je period bukvalno neogranichen - tachnije 1 godinu i na sve iznose)
5. Pri kupovini Mobis broja,(ne znam kakva je trenutno situacija) do skora je bilo 17.5 Evra sa 5 Evra na rachunu. (a ja sam MTS broj kupio za 200 dinara, znachi 2.5 evra, dobio 100 besplatnih poruka, 100 dinara na rachunu, i CD Zdravka Cholica) :):)
6. Pogledajte AKCIJU: ako potroshite ovaj mesec 20, 30 ili 50 KM(10, 15 ili 25 evra) dobicete 5, 10, 20 besplatnih poruka za naredni mesec(ovo 5, 10, 20 nisam siguran, ali cifre su zaista smeshne, neshto tipa potroshi 25 evra dobicesh 1-2 evra!)

Cene MMSa i ostalih stvari necu ni da spominjem. Od skora je Telekom Srbije preuzeo Telekom Srpske je, pa koliko vidim neshto se menja, ali sve je to slabo i sporo.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao sekulicB dana 21.06.2007. u 14:37 GMT+1]
[ markantz @ 21.06.2007. 11:30 ] @
Potpuno se slazem sa tobom. Ja sam recimo svojevremeno presao kod mt:s-a na postapid zato sto mi je bilo muka da stalno mislim koliko imam kredita, a taman se poklopilo da su davali Siemens A55 za 199 din. Ja epo uzmem phone i prodam ga za 45€. Majka. Sad bi trebalo da znaci da sam ja telefon platio 300 din * 24 + PDV? Mislim da ne jer sam se ja sit ispricao za za sve te pare cak sam presao sa BEL 50 na BEL 150 jer se dosta prica :)

Takodje bih dopunio sve vase nacine recunanja.
Zaboravili ste da uracunate i fiksnu nadoknadu za uspostavljanje veze sto je prilicno "varijabilno"

Sto se tice Telenora mnogo vise mi se svidjaju njihovi paketi VISE PRICE iz razloga sto su kod mt:s-a u cenu koju placas uracunti minuti razgovora i SMS-ovi. E sad problem je sto meni cesto ostane besplatnih minuta, a ja recimo placam parking, koristim GPRS i saljem MMS koje onda moram da platim. Kod Telenora recimo njih ne zanima koju uslugu ti koristis dogod si u tih 500, 1000, 2000 ili 4000 din, naravno sto vecu potrosnju definises cena minuta je jeftinija.

I za kraj ipak koristim mt:s jer mi se subjektivno cini jeftinije, nekako ne verujem Telenoru jos od Mobtela
[ trader6 @ 21.06.2007. 17:39 ] @
Citat:
markantz: Potpuno se slazem sa tobom. Ja sam recimo svojevremeno presao kod mt:s-a na postapid zato sto mi je bilo muka da stalno mislim koliko imam kredita, a taman se poklopilo da su davali Siemens A55 za 199 din. Ja epo uzmem phone i prodam ga za 45€. Majka. Sad bi trebalo da znaci da sam ja telefon platio 300 din * 24 + PDV? Mislim da ne jer sam se ja sit ispricao za za sve te pare cak sam presao sa BEL 50 na BEL 150 jer se dosta prica :)

Takodje bih dopunio sve vase nacine recunanja.
Zaboravili ste da uracunate i fiksnu nadoknadu za uspostavljanje veze sto je prilicno "varijabilno"

Sto se tice Telenora mnogo vise mi se svidjaju njihovi paketi VISE PRICE iz razloga sto su kod mt:s-a u cenu koju placas uracunti minuti razgovora i SMS-ovi. E sad problem je sto meni cesto ostane besplatnih minuta, a ja recimo placam parking, koristim GPRS i saljem MMS koje onda moram da platim. Kod Telenora recimo njih ne zanima koju uslugu ti koristis dogod si u tih 500, 1000, 2000 ili 4000 din, naravno sto vecu potrosnju definises cena minuta je jeftinija.

I za kraj ipak koristim mt:s jer mi se subjektivno cini jeftinije, nekako ne verujem Telenoru jos od Mobtela


vise price podrazumeva da kintu trosis samo na razgovore, a sms se posebno placa
[ bunker @ 22.06.2007. 03:09 ] @
Ljudi, pa skoro sam otisao sa drugarom da uzme telefon za 1 din, kad tamo 1K Roma. Skacu, kunu, psuju, "Kad cce kumo?" pitaju i opsta ludara.
O cemu se radi? (Pre nego sto pocnem, daleko da imam sta protiv Roma, cak su mi simpaticni i ponasam se zastitnicki u nekim situacijama, ali njihova priroda je drugacija od nase. Ili bar od moje)

Romi pokupe telefone za 1din, izvaljaju ih odmah iza coska na buvljaku za 3,4,6 K dinara i sreccni i zadovoljni. SIM karticu verovatno koriste dok im prvi put ne iskljuce telefon, a zatim bace. Ko cce i sta da oduzme coveku koji zivi u kartonskoj baraci? Gde cce da ga nadje u tim naseljima kad adrese nisu najbolje definisane (ja sam imao priliku vise puta da udjem u jedno od takvih). Operater ne moze da ih izbaci iz svoje ponude, jer telefon moze da uzme svako ko ima licnu kartu, pa bi eliminisanje Roma iz te kombinacije bila diskriminacija. Svaka musterija je u pravu. Osim Roma ima tu i nas, belcuga, koji se tako ponasaju, ali verovatno sa odredjenijom dozom odgovornosti. Ja ne zelim da mi neko oduzme auto zato sto ne placcam racun za telefon.
Na kraju dolazimo do toga, da neki ljudi moraju biti odrani, da bi se pokrili troskovi onih koji nisu ispostovali svoje obaveze. To cce u Srbiji trajati sve dok se ne regulise zakonima.

Tako stoje stvari i sa bankama. Jedan moj pouzdani izvor kaze da banka modeluje tako da svaki trecci kredit ne bude placcen. Ne znam u stvarnosti kako je, ali model je model. Znaci ona dvojica koji su uzeli kredite i redovno ih placcaju moracce da plate i troskove trecceg coveka koji o svojim obavezama ne vodi racuna. (Ako za kredite nisam u pravu demantujte me, ali izvoru dovoljno verujem da smem ovo da kazem pred gomilom ljudi).

Sve je ovo iz razloga sto je "Srbija zemlja visokog rizika". TYo znaci visoki rizik. Nema zakona koji cce ti 100% garantovati povraccaj ulozenog novca.

Ako moram da kazem nesto za temu, godinama koristim BEL pakete, koje cesto retarifiram, ali sam izuzetno zadovoljan. Odnos cena - istrosene usluge je kod mene maksimalan, jer fiksni telefon prakticno i ne koristim. Imam bolesnog telefonskog dvojnika, pa se pitam da nisam zrtva neke teorije zavere izmedju komsinice i Telekoma. Jedina mane je sto radim u velikoj fabrici gde pokrivenost nije najbolja, ali ajde...
[ Stijak @ 22.06.2007. 04:38 ] @
Citat:
Tako stoje stvari i sa bankama. Jedan moj pouzdani izvor kaze da banka modeluje tako da svaki trecci kredit ne bude placcen. Ne znam u stvarnosti kako je, ali model je model. Znaci ona dvojica koji su uzeli kredite i redovno ih placcaju moracce da plate i troskove trecceg coveka koji o svojim obavezama ne vodi racuna. (Ako za kredite nisam u pravu demantujte me, ali izvoru dovoljno verujem da smem ovo da kazem pred gomilom ljudi).


Da je nenaplativost 30% onda bi kamata morala biti bar 50%.

Procenat nenaplativosti kredita u Srbiji je oko 1.5% i tu se ne računaju oni koji su prinudno platili odbijanjem od plate ili već nekako, već samo oni od kojih nije bilo moguće naplati ni na koji način.
[ alazovic @ 22.06.2007. 07:56 ] @
Citat:
bunker: Romi pokupe telefone za 1din, izvaljaju ih odmah iza coska na buvljaku za 3,4,6 K dinara i sreccni i zadovoljni. SIM karticu verovatno koriste dok im prvi put ne iskljuce telefon, a zatim bace. Ko cce i sta da oduzme coveku koji zivi u kartonskoj baraci? Gde cce da ga nadje u tim naseljima kad adrese nisu najbolje definisane (ja sam imao priliku vise puta da udjem u jedno od takvih). Operater ne moze da ih izbaci iz svoje ponude, jer telefon moze da uzme svako ko ima licnu kartu, pa bi eliminisanje Roma iz te kombinacije bila diskriminacija. Svaka musterija je u pravu. Osim Roma ima tu i nas, belcuga, koji se tako ponasaju, ali verovatno sa odredjenijom dozom odgovornosti. Ja ne zelim da mi neko oduzme auto zato sto ne placcam racun za telefon.

Ovo jednostavno nije tačno, po informacijama koje ja imam!
Ugovor na dve godine & telefon može da ostvari samo neko ko ima odgovarajući kreditni rejting kod nadležne agencije... Provera je krajnje jednostavna - dovoljno je da pokažete ličnu kartu, a oni dobiju vaša kompletna primanja i sve izdatke, kredite i nedozvoljene minuse na računima koje ste imali u poslednjih par godina.
Malu pogodnost imaju postojeći postpaid korisnici koji uredno plaćaju račune - oni obično potpisuju ugovor "na poverenje".

Naravoučenije - sistem mora da se odbrani od onih koji mosle da su pametniji od njega! Sve smo bliži tome da postanemo normalna država...
[ Mmatke @ 22.06.2007. 07:58 ] @
Telenor je sad izbacio ovaj paket 2,9 din minut. A nigde ne kazu da u tom paketu umesto 1.5 din uspostavljanje veze se naplacuje 2,9 din. Nikako se ne isplati taj paket osim ako vam razgovori nisu po 10 minuta. Pored toga cena minuta van mreze je 6,5 din, kada dodate povezivanje 2,9 din izadje jako skupo. Takodje cena sms-a je 2,9 din. Naravno na sve to treba dodati i famozni PDV 18%. DO THE MATH !!!
[ markantz @ 22.06.2007. 08:31 ] @
Citat:
trader6: vise price podrazumeva da kintu trosis samo na razgovore, a sms se posebno placa


Onda je to bezobrazluk, posto to nigde ne pise.
[ Zoran Milovanovic @ 22.06.2007. 10:08 ] @
Citat:
markantz: Onda je to bezobrazluk, posto to nigde ne pise.


Sada prema Vašoj minimalnoj mesečnoj potrošnji možete da birate između četiri paketa: Više priče 500, 1000, 2000 ili 4000. Brojevi u nazivu paketa ujedno predstavljaju i pun iznos koji Vam je u toku jednog meseca na raspolaganju za sve nacionalne i internacionalne razgovore (poruke nisu uključene u mimimalnu mesečnu potrošnju)


izvor: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3234


Kako ne pishe? Vidis boldovao sam ti, ako ne vidis ponovo stavitjemo vetji font! :)
[ Davor Vlajkovic @ 22.06.2007. 10:29 ] @
Mene me zanima na osnovu čega neko očekuje da sms bude sastavni deo ponude koja nosi naziv Više priče?
[ markantz @ 22.06.2007. 11:50 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Sada prema Vašoj minimalnoj mesečnoj potrošnji možete da birate između četiri paketa: Više priče 500, 1000, 2000 ili 4000. Brojevi u nazivu paketa ujedno predstavljaju i pun iznos koji Vam je u toku jednog meseca na raspolaganju za sve nacionalne i internacionalne razgovore (poruke nisu uključene u mimimalnu mesečnu potrošnju)


izvor: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3234


Kako ne pishe? Vidis boldovao sam ti, ako ne vidis ponovo stavitjemo vetji font!


U pravu si, moram da uzmem "deblje" naocarke
Sad sam siguran da cu polako da "gasim" Teleonor postpaid, ionako sam dobio jos jedan tel. od firme. Signal im je los, a novi paketi jos gori.

@Davor Vlajkovic
Pa kao neka varijnta "Vise price manje SMS-a" a trebali su ga nazvati "Samo priča + nista" Mislim zar je bitno na cega cu da trosim ako se obavezem npr. na 1000,00 din?

Pozdrav
[ Davor Vlajkovic @ 22.06.2007. 13:05 ] @
Citat:
markantz: Mislim zar je bitno na cega cu da trosim ako se obavezem npr. na 1000,00 din?

Da, jako je bitno zbog premium sms-a (parking, sličice, melodije, VB i slične fore), jer je tu operator samo posrednik u naplati. Što se 'običnog' sms-a tiče nema nekog razumnog opravdanja, ali tako je kako je - oni sami definišu tarifne profile, a na tebi je da to prihvatiš ili ne prihvatiš. Nema smisla nazivati to bezobrazlukom....
[ Mister Big Time @ 24.06.2007. 03:49 ] @
Citat:
alazovic: Ovo jednostavno nije tačno, po informacijama koje ja imam!
Ugovor na dve godine & telefon može da ostvari samo neko ko ima odgovarajući kreditni rejting kod nadležne agencije... Provera je krajnje jednostavna - dovoljno je da pokažete ličnu kartu, a oni dobiju vaša kompletna primanja i sve izdatke, kredite i nedozvoljene minuse na računima koje ste imali u poslednjih par godina.
Malu pogodnost imaju postojeći postpaid korisnici koji uredno plaćaju račune - oni obično potpisuju ugovor "na poverenje".

Naravoučenije - sistem mora da se odbrani od onih koji mosle da su pametniji od njega! Sve smo bliži tome da postanemo normalna država...


Da li je ovo sala?!

Kakav bre kreditni rejting gradjana?!

Pa daleko smo mi od informacionog drustva, e-uprave i slicnih stvari kada ce biti moguce da se na osnovu JMBG ili broja LK proveri sve to sto si naveo...

Po toj tvojoj logici - operateri ne bi prodavali telefone i post paid ugovore npr. studentima posto oni nemaju nikakava primanja! Ili nezaposlenim licima.

"Sve izdatke".... da da... neko moze da zna koliki ti je racun za infostan, fixni telefon, net, kablovsku... super ako tako nesto postoji, koristilo bi mi pri pracenju mesecnih rashoda i prihoda, da neko izvede tu racunicu umesto mene

Nego jedina istina u celoj toj prici jeste da operater proverava u svojoj bazi da li imate na adresi stanovanja nekih zaduzenja KOD NJIH.... ili neki drugi broj na vase ime itd. I to je logicno, ostalo je prica za malu decu...



[ alazovic @ 24.06.2007. 08:19 ] @
Pročitaj malo recimo ovo: http://www.elitesecurity.org/t112162
Pa onda ovo: http://www.ubs-asb.com/s/Kreditni_biro.htm

A u najavi je ovo: U narednoj fazi razvoja baza podataka o građanima biće dopunjena i podacima drugih institucija koje imaju potraživanja od građana: poreske i komunalne službe, telefoni, itd.

Pristup kreditnom birou je jako jednostavan: www.kreditnibiro.com
[ gotivac @ 24.06.2007. 17:13 ] @
Da bi se od kreditnog biroa dobio podatak o trećem licu (u ovom slučaju nj.v. Korisniku), potreban je njegov potpis na saglasnosti za izdavanje takvih podataka.

Inače bi samo postojanje kreditnog biroa značilo teže ugrožavanje ljudskih i gradjanskih prava, pre svega prava na tajnost podataka.

Sa druge strane, u kreditnom birou se nalaze isključivo informacije o novcu zaradjenom regularnim putevima (plata, honorar na koji su plaćeni svi troškovi, isplate po ugovorima...) i posedovanju kreditnih kartica, kao i o postojanju bankarskog kredita i sličnim "legalnim" zaduženjima. Što ne mora da znači ništa, posebno u Srbiji.
[ Mister Big Time @ 24.06.2007. 21:28 ] @
Citat:
alazovic: Pročitaj malo recimo ovo: http://www.elitesecurity.org/t112162
Pa onda ovo: http://www.ubs-asb.com/s/Kreditni_biro.htm

A u najavi je ovo: U narednoj fazi razvoja baza podataka o građanima biće dopunjena i podacima drugih institucija koje imaju potraživanja od građana: poreske i komunalne službe, telefoni, itd.

Pristup kreditnom birou je jako jednostavan: www.kreditnibiro.com




Citat:
Svaki građanin koji želi da podigne kredit, da otvori tekući račun ili da uzme kartice mora da prođe kroz detaljnu proveru u Kreditnom birou Srbije!


Ovo jednostavno nije tacno niti se primenjuje.... jer kada otvaras racun banka moze samo da bude na dobitku jer ces mozda prebaciti platu na njihov racun.... a ako odes u minus zna se kakva su pravila itd... tako da ta prica ne pije vodu - odnosno MOZDA se proverava za kredite za STAN, AUTO itd.... ali za Telenor-ov mobilni od 1500 dinara i pretplatu od 1000 din mesecno niko nije lud...

A i trazi se saglasnost klijenta! Sto Telenor, koji je predmet rasprave na ovoj temi nikada ne radi...

I kako je pristup KB jednostavan?! Evo ja hocu da pogledam za komsiju... ili mozda Telenor prilikom potpisivanja ugovora skokne na ovaj sajt da proveri sve to, bez saglasnosti klijenta?



Inace kad smo kod teme skrivenih troskova - pogledajte sta SKYPE radi... nisam mogao da verujem..

http://www.skype.com/products/skypeout/rates/dialing.html

Rates listed here are for reference only. View your call list after your call for exact charges.

Dakle ono sto pise na Rates stranici, nema veze sa mozgom... tek sam na izvodu /Call history video koliko se zapravo dodaje tih troskova koje nece da objasne... dakle taj koncept ne prolazi samo u Srbiji kako se ocekivalo, vec i Skype koji je world-wide uspeva da progura zaokruzivanje VoIP razgovora na minut (eej bre pa to je radio jos samo ex Mobtel), i ovi skriveni troskovi.... strasno.


[ renne @ 24.06.2007. 21:36 ] @
kada trazis bilo koji kredit, bilo koju platnu karticu, cak i da povecas limit na postojecoj kreditnoj kartici MORAS dati saglasnost banci da kontaktira kreditni biro, inace nista od toga sto si trazio (isto vazi i za bilo koju kupovinu na kredit u prodavnici)
[ anon115774 @ 24.06.2007. 22:23 ] @
Citat:
Mister Big Time: Ovo jednostavno nije tacno niti se primenjuje.... jer kada otvaras racun banka moze samo da bude na dobitku jer ces mozda prebaciti platu na njihov racun.... a ako odes u minus zna se kakva su pravila itd... tako da ta prica ne pije vodu - odnosno MOZDA se proverava za kredite za STAN, AUTO itd.... ali za Telenor-ov mobilni od 1500 dinara i pretplatu od 1000 din mesecno niko nije lud...


Svaki gradjanin RS moze biti zaduzen po kreditima i lizing ugovorima (zbirno) do 30% svojih primanja (zvanicnih) u poslednja tri meseca. To je propis Narodne Banke Srbije te je stoga svaka banka pre odobravanja kredita (ili lizinga) duzna da proveri da li je klijent koji aplicira za kredit vec negde zaduzen. To ne moze da proveri ni na jednom drugom mestu nego kod Kreditnog Biroa. Odatle sledi da je svaka banka (bez izuzetka) duzna da od klijenta trazi saglasnost za pribavljanje izvestaja iz Kreditnog Biroa kada klijent aplicira za kredit (ili lizing ili kreditnu karticu).

Izuzetak iz svega ovoga je stambeni kredit koji moze ici do 50% zarade.

Citat:
gotivac: Sa druge strane, u kreditnom birou se nalaze isključivo informacije o novcu zaradjenom regularnim putevima (plata, honorar na koji su plaćeni svi troškovi, isplate po ugovorima...) i posedovanju kreditnih kartica, kao i o postojanju bankarskog kredita i sličnim "legalnim" zaduženjima. Što ne mora da znači ništa, posebno u Srbiji.


U Kreditnom Birou se nalaze podaci o zaduzenjima ali ne i o primanjima. Podatke o primanjima banka ima na osnovu izvoda svog klijenta ili na osnovu izvoda iz druge banke ukoliko nije klijent banke kod koje podnosi zahtev za kredit (ili karticu).

Tacnije, u kreditnom birou se nalaze sledeci podaci:

1. Obaveze po kreditima (koriscenje kredita, docnja po kreditima)
2. Jemstvo po kreditima (dato jemstvo, docnja jemca, otkazano jemstvo)
3. Tekuci racuni (koriscenje tekuceg racuna (naziv banke, datum otvaranja, broj partije, odobrena pozajmica, status), sporna potrazivanja)
4. Platne kartice
4.1. Debitne kartice (koriscenje kartice, sporna potrazivanja)
4.2. Kreditne kartice (koriscenja kartica, sporna potrazivanja)
5. Obaveze po lizing ugovorima (koriscenje lizing ugovora, docnje po lizing ugovorima)
6. Banke koje su trazile izvestaj (spisak banaka koje su trazile izvestaj Biroa za navedenog klijenta u poslednjih dvanaest meseci)
[ Slobodan Milivojevic @ 25.06.2007. 13:13 ] @
Kako onda recimo studentima daju telefon uz ugovor na 2 godine, kad imaju primanja 0?

Ja kad sam potpisivao postpaid ugovor, doduse bez obaveze, jedino su mi trazili licnu kartu, i to sam jedva imao 3 dana vise od 18 godina. Niko mi nije postavio bilo kakvo pitanje u vezi toga. Doduse to je bilo pre nesto vise od 3 godine.

Jedan moj drug, je uzeo telefon u telenoru uz vise price 1000, i niko mu nista nije trazio pre samo nedelju dana. O cemu vi ovde pricate?
[ anon115774 @ 25.06.2007. 16:31 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Kako onda recimo studentima daju telefon uz ugovor na 2 godine, kad imaju primanja 0?


Niko i ne govori o prihodima. Kao sto sam gore naveo u izvestaju Kreditnog Biroa ne vidi se koliki su prihodi. Bitno je da nema (ili da nije bilo) nekih dugovanja, docnji i slicno.
[ DR83 @ 25.06.2007. 16:58 ] @
pa opet se postavlja pitanje kako studentima mogu proveravati dugovanja?
[ anon115774 @ 25.06.2007. 17:17 ] @
Zasto ne bi mogli? I studenti isto kao i honorarci, privremeno zaposleni i stalno zaposleni imaju prava da otvaraju racune u bankama i da koriste usluge banaka. Naravno, banke nece dati iste usluge pod istim uslovima i studentu i redovno zaposlenom klijentu. Studenti mogu da apliciraju za kredite. Doduse, uz gomilu garancija i ziranata ali ipak mogu. Isto tako mogu i da naprasno odluce da vise nece da placaju rate kredita pa im otud i dugovanje odnosno docnja.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.06.2007. 17:18 ] @
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3207

Citat:
Najčešći razlozi za odbijanje ugovora su:

* postojeća dugovanja na adresi iz ugovora od strane samog pretplatnika ili članova njegove porodice,
* neispravna dokumenta,
* nepotpuna prateća dokumentacija (pravna lica i samostalni preduzetnici), i
* neslaganje podataka iz ugovora sa podacima iz dokumentacije.


Citat:
Pretplatnički odnos mogu zasnovati punoletna lica, državljani Republike Srbije koja raspolažu važećom ličnom kartom izdatom od strane MUP Srbije.

Prilikom sklapanja ugovora potencijalni korisnici dostavljaju na uvid važeću ličnu kartu. Ugovor može potpisati potencijalni korisnik ili ovlašćeno lice po sudskom ovlašćenju.


Ne vidim sta ce im kreditni biro ili sta god?
[ renne @ 25.06.2007. 17:24 ] @
Konkretno Telenoru ne trema kreditni biro, jer oni niskoga NE kreditirauju, oni prodaju telefon, a ugovorna obavezsa je ugovor koji se mora ispostovati ako ne redovnim putem, a ono preko suda.

Kada bi prodavali telefone na kredit onda bi to bila druga prica
[ anon115774 @ 25.06.2007. 21:28 ] @
@Slobodan Milivojevic

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3711

Citat:
Slobodan Milivojevichttp://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3207

Ne vidim sta ce im kreditni biro ili sta god?


Sad jasnije? Ugovorna obaveza od dve godine.

Citat:
renne: Konkretno Telenoru ne trema kreditni biro, jer oni niskoga NE kreditirauju,


Veci nonsens nisam cuo skoro. Telenor jednostavno zeli da vidi "s kim ima posla". Ako se u izvestaju Kreditnog Biroa ispostavi da se potencijalni kupac svugde zaduzuje a svoje dugove nikad ne vraca onda Telenor ne zeli da ima nista s njim odnosno nece da mu proda telefon. Stavi sebe na to mesto. Da li bi ti prodao bilo sta nekome na pocek ako imas crno na belo da taj neko svoje dugove ne vraca?

Ovo je samo prvi korak sirenja upotrebe Kreditnog Biroa. Za sada se tamo samo nalaze podaci o gradjanima koji se ticu bankarskih usluga i usluga lizing kompanija a izvestaje Biroa moze da trazi bilo ko (pravno ili fizicko lice). U nekim sledecim fazama ce se tamo nalaziti i podaci koji se ticu izmirivanje dugova EPS-u, vodovodu, komunalcima, kablovskoj, pa i Telenoru i mts-u. Mislim da nece proci jos dugo vremena kada ce se desiti da nekom nece hteti da prodaju Telefon zato sto godinu dana nije platio racun za vodu.
[ meda011 @ 25.06.2007. 21:40 ] @
>
Kako god bilo, niko nebi smeo da dobija podatke iz kreditnog biroa bez
saglasnosti druge strane.
[ anon115774 @ 25.06.2007. 21:51 ] @
To se podrazumeva. Niko nije ni rekao da neko moze bez saglasnosti da dobije informacije o bilo kom gradjaninu.
[ renne @ 25.06.2007. 22:27 ] @
da li je glupost ili ne ne znam, ali meni nisu trazili saglasnost za proverukod kreditnog biroa kada sam od njih kupio telefon, a kada sam otisao u banku da povecam limin na kreditnoj kartici jesu, i to je sigurno, tako da ne mozes da kazes da pricam gluposti
[ meda011 @ 25.06.2007. 22:42 ] @
>
Nikad nikom nisu ni trazili, niti ce traziti saglasnost, jer bi samo gubili
"musterije".
[ alazovic @ 26.06.2007. 08:17 ] @
A šta će im mušterija koja možda neće da plaća račun, živo me interesuje?
[ meda011 @ 26.06.2007. 10:02 ] @
>
@alazovic:
Ne nego ce da uzimaju DNK, ako im neko slucajno ne plati da mogu da ganjaju
srodnike
[ Dejan Krstic @ 26.06.2007. 10:33 ] @
@meda011

Alazovic ti je lepo rekao. Sta ce im "musterija" koja nece placati racune?
[ meda011 @ 26.06.2007. 10:48 ] @
>
@Dejan Krstic

Pa nisu svi u ovoj zemlji prevaranti i lopovi.
[ vladant @ 26.06.2007. 10:58 ] @
...ipak treba postaviti temu, "kako raskinuti postpaid ugovor", koji traje dve godine i ne platiti preostala mesečna zaduženja...
pravnici...???
[ Emil Ranc @ 26.06.2007. 11:01 ] @
Nisam pravnik, ali to što ti želiš je nemoguće.

edit: typo

[Ovu poruku je menjao Emil Ranc dana 26.06.2007. u 20:14 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 26.06.2007. 11:06 ] @
Citat:

Ne nego ce da uzimaju DNK, ako im neko slucajno ne plati da mogu da ganjaju


Praksa je da mobilni operater trazi potvrdu kreditnog biroa da si u stanju da placas pretplatu sledece 2 godine. Mnogi cak traze i pasos/vizu, ako si stranac - kako bi znali da ces biti u zemlji u sledece 2 godine. Ovo naravno vazi za ugovore koji obavezuju korisnika na koriscenje usluge na neki vremenski rok.

To je sve normalno - zato sto tebi mobilni operater prodaje, na beskamatni "kredit" robu odredjene vrednosti (telefon) - tj. nudi tu uslugu za koju se ocekuje da ce korisnik biti pretplatnik N meseci - to jeste jedna vrsta kredita, zato sto je otplata tog telefona zasnovana na tvojim razgovorima koje ces napraviti u operaterovoj mrezi. Samim tim i te kako ima smisla proveravati kreditnu istoriju.

I, da - 99.9% sam siguran da negde u ugovoru pise da operater moze da pristupi podatcima kreditnog biroa, i da ste vi to potpisali. Osim ako pravna sluzba operatera nije sastavljena od diletanata, mada sasvim sigurno bi to operatera kostalo dosta do sad :)

Citat:

Pa nisu svi u ovoj zemlji prevaranti i lopovi.


Neki jesu - i to u svim zemljama, i zato se proveravaju kreditne istorije kod ovakvih stvari. Nema nista loseg u tome, pomaze operateru da nudi takve usluge sa smanjenim rizikom od gubitaka, a samim tim je dobro i za ogromnu vecinu postenih korisnika, jer ce operater takve usluge - nuditi :)

Citat:

...ipak treba postaviti temu, "kako raskinuti postpaid ugovor", koji traje dve godine i ne platiti preostala mesečna zaduženja...
pravnici...???


Ne znam za Srbiju, ali znam kako je reseno u EU - moguce je raskinuti takav ugovor i ne platiti zaduzenja; ali iskljucivo u vrlo izuzetnim zakonski definisanim uslovima - recimo, seobi iz zemlje, ili objavi licnog bankrota.
[ vladant @ 26.06.2007. 11:13 ] @
...hm... bankrot... to se desilo odavno. vredi pokušati
[ vladant @ 26.06.2007. 11:19 ] @
sve što je po zakonu, nije prevara...
[ mokelet @ 26.06.2007. 12:25 ] @
Citat:
bunker:Ljudi, pa skoro sam otisao sa drugarom da uzme telefon za 1 din, kad tamo 1K Roma. Skacu, kunu, psuju, "Kad cce kumo?" pitaju i opsta ludara.
O cemu se radi? (Pre nego sto pocnem, daleko da imam sta protiv Roma, cak su mi simpaticni i ponasam se zastitnicki u nekim situacijama, ali njihova priroda je drugacija od nase. Ili bar od moje)

Romi pokupe telefone za 1din, izvaljaju ih odmah iza coska na buvljaku za 3,4,6 K dinara i sreccni i zadovoljni. SIM karticu verovatno koriste dok im prvi put ne iskljuce telefon, a zatim bace. Ko cce i sta da oduzme coveku koji zivi u kartonskoj baraci? Gde cce da ga nadje u tim naseljima kad adrese nisu najbolje definisane (ja sam imao priliku vise puta da udjem u jedno od takvih). Operater ne moze da ih izbaci iz svoje ponude, jer telefon moze da uzme svako ko ima licnu kartu, pa bi eliminisanje Roma iz te kombinacije bila diskriminacija. Svaka musterija je u pravu. Osim Roma ima tu i nas, belcuga, koji se tako ponasaju, ali verovatno sa odredjenijom dozom odgovornosti. Ja ne zelim da mi neko oduzme auto zato sto ne placcam racun za telefon.
Na kraju dolazimo do toga, da neki ljudi moraju biti odrani, da bi se pokrili troskovi onih koji nisu ispostovali svoje obaveze. To cce u Srbiji trajati sve dok se ne regulise zakonima.

Tako stoje stvari i sa bankama. Jedan moj pouzdani izvor kaze da banka modeluje tako da svaki trecci kredit ne bude placcen. Ne znam u stvarnosti kako je, ali model je model. Znaci ona dvojica koji su uzeli kredite i redovno ih placcaju moracce da plate i troskove trecceg coveka koji o svojim obavezama ne vodi racuna. (Ako za kredite nisam u pravu demantujte me, ali izvoru dovoljno verujem da smem ovo da kazem pred gomilom ljudi).

Sve je ovo iz razloga sto je "Srbija zemlja visokog rizika". TYo znaci visoki rizik. Nema zakona koji cce ti 100% garantovati povraccaj ulozenog novca.

Ako moram da kazem nesto za temu, godinama koristim BEL pakete, koje cesto retarifiram, ali sam izuzetno zadovoljan. Odnos cena - istrosene usluge je kod mene maksimalan, jer fiksni telefon prakticno i ne koristim. Imam bolesnog telefonskog dvojnika, pa se pitam da nisam zrtva neke teorije zavere izmedju komsinice i Telekoma. Jedina mane je sto radim u velikoj fabrici gde pokrivenost nije najbolja, ali ajde...


Potpuno se slazem. U ovoj zemlji trenutno je najbolje biti Rom izbeglica koji je po seksualnoj orijentaciji homoseksualac, i bices pokriven od strane tri drustva za zastitu.
Problem je stvarno sto obicni gradjani koji redovno placaju porez i izmiruju sve obaveze imaju najmanje prava u ovoj drzavi. Primer sa Romima je sasvim tacan: igrom slucaja u blizini moje vikendice imam komsije Rome koji su se na divlje prikacili na struju (razvukli kabl preko poljane) i niko ne sme da ih iskljuci jer je opstina dobila sredstva od EU na ime zastite Roma i neke akcije u fazonu "Godina Roma", onda bi bilo netolerantno iskljucivati im struju. Naravno, tu struju cak i ne placaju, da ne spominjem da i zemljiste na kome se nalaze nije njihovo. Ali zato ja i komsije koji nismo Romi vec GODINAMA BEZUSPESNO pokusavamo sa peticijama da izdejstvujemo prikljucak i podelu sredstava sa opstinom za nabavku dve bandere i kablova. Isto tako, da smo se mi na divljaka prikljucili, iste nedelje bi nas isekli i sledece nedelje bi popili tuzbu od EPS-a.

To je bio manji offtopic, a sada u vezi sa temom:
Verujem da su i Telenor i MTS dosta proucili trziste i izasli sa "novim cenama" razgovora i tako stvorili privid pojeftinjenja. Realno, razgovori bi stvarno bili jeftiniji kada bi korisnikov prosecan razgovor trajao TACNO okrugao broj minuta (ukoliko se tarifiranje vrsi na minut) i ukoliko bi trajao ne manje od 3 minuta. Ovako imamo prosecne razgovore od par minuta, tako da recimo razgovor od 2 minuta i 5 sekundi platite kao razgovor od 3 minuta + uspostava veze koja je poskupela 100%. Obrni-okreni, mislim da se statisticki stvar okrene na isto, jedino ce neko malo pojeftinjenje osetiti disciplinovaniji korisnici koji ce imati istancani osecaj za trajanje razgovora. A takvih je malo.
Statistika je mocna stvar...

Sto se tice raskidanja ugovora, mislim da je to moguce.
Pritom verovatno mislite na prekid ugovorne obaveze prilikom kupovine nekog telefona, odnosno aneksa pretplatnickog ugovora koji ste tada potpisali.
Treba samo da imate tu "srecu" da vam se telefon kvari a da ovlasceni servis nece da zameni telefon, ili ga ne popravi sasvim pa se telefon opet pokvari. Onda se pozivate na Zakon o zastiti potrosaca i na Zakon o obligacionim odnosima (tada se operater i serviser/uvoznik jednako tretiraju kao ugovorne strane, tj. mozete da cimate operatera ukoliko vaz zezaju u servisu), malo maltretiranja i konsultovanja advokata, tako da sve to mnogo vise kosta od jednostranog prekida ugovorne obaveze i isplacivanja zaostalih racuna. Kuca uvek dobija! :-)

[Ovu poruku je menjao mokelet dana 26.06.2007. u 13:38 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 26.06.2007. 12:55 ] @
Citat:

bunker:Ljudi, pa skoro sam otisao sa drugarom da uzme telefon za 1 din, kad tamo 1K Roma. Skacu, kunu, psuju, "Kad cce kumo?" pitaju i opsta ludara.
O cemu se radi? (Pre nego sto pocnem, daleko da imam sta protiv Roma, cak su mi simpaticni i ponasam se zastitnicki u nekim situacijama, ali njihova priroda je drugacija od nase. Ili bar od moje)

Romi pokupe telefone za 1din, izvaljaju ih odmah iza coska na buvljaku za 3,4,6 K dinara i sreccni i zadovoljni. SIM karticu verovatno koriste dok im prvi put ne iskljuce telefon, a zatim bace


Yup - zato postoji kreditna istorija... Sad ce to moci da urade samo jednom, i vise nikad u zivotu - zato sto ce im u kreditnoj istoriji pisati da nisu placali racune za koje su se obavezali da ce placati, pa ce tesko moci opet da se pojave ispred nekog operatera i traze "besplatan telefon".

To ce dovesti do pada rizika za takve poslove, a samim tim i pada cene :)
[ NICS @ 26.06.2007. 20:08 ] @
Moracu se po 1000 put sloziti sa Mmatke-om. Sama cinjenica da te vezuje ugovorom Telenor 2 godine a kod Mobtela samo godinu dana je neverovatna, i cena koju prostom racunicom dobijes iz njegovog primera oko 28 hiljada a u radnji je oko 5 hiljada je malo za staviti prst na celo narano ako imas mozga . Svojevremeno sam odgovarao ljude ali Mmatke je imao vise strpljenja od mene verovatno je pozivao njihove sajtove zvao telefonom i belezio podatke i cene. Ovih dana treba da se pridruzi i treci operater. Za njega se odmah videlo da je povoljan koliko to cemo jos detaljnije kad puste mrezu u rad. Broj i 1000 dinara kredita platis 100 dinara (10 puta dobijes), i da postavi skuplju tarifu potrosis 1000 dinara i vratis se na stari broj. Isplati se a nadam se da ce biti konkurentniji od Telenora i Telekoma. Vredi sacekati 1.juli a to je za nekoliko dana.

Odmah u strartu su prodavali prepaid brojeve, ostali muljaju Colicev koncert i besplatan prelazak na post paid. Treba biti lud i jos cekati u red da bi platio i na njihoovm salteru ili slucajno u posti i jos ti zaracunaju proviziju
[ Dejan Krstic @ 26.06.2007. 20:40 ] @
Svako ko ne vidi razliku izmedju pretplate i cene telefona nego to sve sabira na istu gomilu treba da stavi ne jedan nego dva prsta na celo da se zapita gde mu je uopste mozak.

Ne kapiram zasto ljudi masovno pretplatu poistovecuju sa ratom? Te dve stvari nisu iste i nisu mi uopste jasni takvi kao vi koji nemaju dovoljno inteligencije da to skapiraju. Izvini ali to je suvise jednostavno za ukapirati da bih ja sada pazio sta govorim i pazio da nekog ne uvredim.

Ako ne koristis telefon toliko koliko imas uracunate minutaze u pretplatu onda to nije za tebe i ti onda lepo odes u prodavnicu da kupis telefon. To je verovatno tvoj slucaj pa su ti onda svi krivi sto te izadje to mnogo skuplje.

Svako ko trosi onoliko kolika je ta pretplata nije blesav da tu pretplatu racuna u ratu telefona kad on to placa i sa telefonom i bez.
[ Zoran Milovanovic @ 27.06.2007. 01:30 ] @
Da, da extra! Kupis Nokia E61, sa paketom vise price 2000, a u to nemas ni sms ni gprs... niti bilo sta uracunato.. Sem tih 2000dinara... Taj telefon platis xxx, a onda te 2 godine poprckuju jer imas telefon koji NIKAKO ne sluzi samo za razgovore, al' jbg.. takav paket... Mislim, koliko ti njima platis, trebas da stavis najmanje 3 prsta na celo!
[ Dejan Krstic @ 27.06.2007. 10:05 ] @
Ja se slazem sa tobom da usluge koje ukljucuju tarifni paketi za koje se potpisuje uguvorna obaveza nisu bas u skladu sa uslugama za koje su pojedini telefoni namenjeni ali to ne znaci da ja te 2000 dinara bacam u vodu. Ako ja i bez tog telefona trosim 2000 dinara mesecno onda ne mogu nikako da kazem da telefon kosta = cena + pretplata. Jer ja tu pretplatu ionako placam.
[ Zoran Milovanovic @ 27.06.2007. 12:39 ] @
Samo da kazem, da se slazem ja sa tobom. Ali ipak nije sve tako jednostavno... Stvarno treba covek da se dobro razmisli pre nego sto potpise bilo sta.
[ Kym @ 29.06.2007. 12:24 ] @
Savrseno je tacno da se nikako nesme poistovecivati mesecna pretplata sa ratom za telefon. Ja vec 7 godina koristim razne MTS pakete bez ugovora i obaveze. Svo to vreme se nadam boljem i menjam tarifne profile u zavisnosti od potreba i novoponudjenog. Tek ovih dana osecam da se nesto desava i da nas izgleda cekaju bolja vremena sto se mobilne telefonije tice. Ovo sto rade Telenor i MTS je bruka i sramota. Prosto vredjaju. Razumem da u reklami tj. ponudi krupnim slovima istaknu povoljnosti. Razumem da koriste termine poput "NEVEROVATNO NISKA CENA". Ali oni lazu tipa : 0.00 din min itd. Ispod povoljnosti krupnim slovima ispisanih ipak bi trebalo, bar sitnim slovima, da pise i ostalo sto te ceka ako se za to opredelis. To je prevara i zakonom bi trebalo da bude sankcionisano. Takodje im je praksa da sluzbeno lice nece da te upozori tj. obavesti o "cakama" ako sam nepostavis pitanja i podpitanja. Znaju lopovi da , nazalost, tehnicki polupismen svet nece pitati nego se pecati i kukati kad bude kasno za nazad. Ljubaznost MTSovih sluzbenika mi je izasla na nos za sve ovo vreme od kada sam njihov korisnik.
Inace po mojoj proceni 98% korisnika nece uzeti digitron i racunati koliko u stvari kosta min. razgovora u nekom od novih profila koji se toliko pompezno nude. Kad se sve izracuna nista nije jeftije vec se samo obracunava na drugi nacin i tarifa se zove drugim imenom.
Prostom logikom se moze zakljuciti da VIP svojim otezanjem ceka poteze konkurencije, kojima je predhodno ubacio "rovca" . VIP je svestan da mora biti najpovoljni , ali nece raditi za dzabaka. Ostaje da se vidi da li ce "treci" uvesti malo reda i bar ISTINE u svojoj ponudi.
[ Obby @ 29.06.2007. 12:33 ] @

Mozda ovo i ne bi trebalo da ide pod ovu temu, ali mislim da je prilicno slicno pa evo jedne racunice:
Naime, videli ste svi reklamu Coca-cole i njihovu nagradnu igru "Mobilni na sat". Fora je da kupis flasu Coca-cole, pronadjes kod ispod nalepnice i posaljes ga na tamo neki broj. Svakog sata izvlace po jednog dobitnika koji dobije telefon. Oni koji ne dobiju nista, skupljaju bodove koje kasnije mogu da zamene za neku robnu nagradu (izmedju ostalog i za mobilni telefon).
Racunica izgleda ovako:

Sony Ericsso W200i kosta 5.700 bodova
Jedna plasticna flasa od 0,5 litara kosta 50 dinara i nosi 3 boda.

5.700 : 3 = 1.900 flasica
1.900 flasica x 50 dinara = 95.000 dinara potrosenih na kupovinu flasica

Ako kodove saljem samo putem SMS-a, svaki kosta 5 dinara + PDV (5,90 dinara / SMS) sto znaci da moram da posaljem 1.900 poruka

1.900 poruka x 5,90 dinara = 11.210 dinara

Na kraju: 11.210 dinara za poruke + 95.000 dinara za flasice = 106.210 dinara!!

TOLIKO mene kosta da dobijem nagradu u vidu telefona!

Ko je, bre, u ovoj zemlji lud???
[ deycha @ 29.06.2007. 13:29 ] @
@Obby
Pa niko nije lud, naravno ko ce da da 1300e za tel koji košta 130e.
Ja sumnjam da postoji neka budala koja bi dala tolike pare za to. Verovatno je cilj bio da učesnici u nagradnoj igri koji ne dobiju telefon u ovoj nagradnoj igri na sat, kada dodju na website coca cole i vide da telefoni mogu da se dobiju i na drugi način, tj. skupljanjem poena, budu "ohrabreni" oni koji i ne pogledaju koliko je potrebno poena i ne urade jednostavnu stvar koju si ti uradio - izračunaju, nego nastave još više da šalju te kodove. A mnogo je takvih.

P.S. moja drugarica prvi i jedini put poslala taj kod i dobila telefon :)

P.P.S. možeš da dobiješ 300 poena za dž :)
[ renne @ 29.06.2007. 18:53 ] @
kodovi za tu nagradnu igu mogu da se salju za Dz preko neta
[ calexx @ 29.06.2007. 19:14 ] @
Citat:
Obby: Na kraju: 11.210 dinara za poruke + 95.000 dinara za flasice = 106.210 dinara!!
Ček malo, ti ćeš da kupiš 1900 flašica kole i da to prospeš u kanalizaciju ili ćeš da popiješ? To ne računaš u cenu? Ne piješ coca colu nego ćeš baš zbog ovoga da kupuješ i potrošiš te novce? Ja imam slične poene na MTS, do sada sam skupio taman za neku igračku ili torbicu, da li da cenu te igračke izračunam tako što saberem sve račune koje sam plaćao ovih godina?
[ DR83 @ 30.06.2007. 12:11 ] @
Citat:
Dejan Krstic:  Ako ja i bez tog telefona trosim 2000 dinara mesecno onda ne mogu nikako da kazem da telefon kosta = cena + pretplata. Jer ja tu pretplatu ionako placam.

Sigurno ne trosis 2000din SAMO na razgovore...
[ maksvel @ 30.06.2007. 19:14 ] @
Valjda svaki novi kod poslat sa istog telefona nosi više bodova od prethodnog?
[On Topic] Baš mi je zanimljivo kako su se MTS: i Telenor rastrčali otkako je oglašeno da VIP ulazi na tržište Ipak, kada se pogleda malo unazad, razgovor na mobilni jeste povoljan. Koliko ljudi danas koristi halo-kartice? A pre tri-četiri godine??
[ mokelet @ 01.07.2007. 15:56 ] @
Citat:
maksvel:[On Topic] Baš mi je zanimljivo kako su se MTS: i Telenor rastrčali otkako je oglašeno da VIP ulazi na tržište:) Ipak, kada se pogleda malo unazad, razgovor na mobilni jeste povoljan. Koliko ljudi danas koristi halo-kartice? A pre tri-četiri godine??

Ipak verujem da je standard malo bolji danas nego pre 3,4 godine. Hocu reci, vise rastu plate nego euro. Istina je da je zato hrana i sve ostalo skuplje vise nego sto je evro porastao, ali je zato cena razgovora na mobilnom ista ili malo jeftinija nego pre. A i danas su ljudi ipak malo razmazeniji; zamisli sledecu situaciju sada i pre 3,4 godine:
- Covek sa mobilnim stoji na trotoaru i mora da pozove neki fiksni broj, pritom kod sebe ima halo karticu, medjutim govornica je preko puta ulice koja je veoma prometna i treba dosta cekati na semaforu da bi istu presao. -
Danas bi covek bez razmisljanja uzeo mobilni da pozove taj broj jer bi ga mrzelo da prelazi ulicu.
Pre 3,4 godine bi taj isti covek presao ulicu pa makar bilo i crveno!!!
Da ne spominjem da je fiksna telefonija danas skuplja, tj. cena impulsa je ostala ista ali je zato impulsni interval smanjen...

A da su se rastrcali, jesu. Mada mi se sve nekako cini da je isto sr@nje samo drugo pakovanje...

[Ovu poruku je menjao mokelet dana 01.07.2007. u 17:15 GMT+1]
[ Bojan Basic @ 01.07.2007. 15:59 ] @
Citat:
DR83:
Sigurno ne trosis 2000din SAMO na razgovore...

Ja ne trošim 2 000 din. mesečno uopšte, ali je vrlo logično da postoje ljudi koji troše i mnogo više od toga, pa i samo na razgovore. Zašto ti je tako teško da u to poveruješ?
[ markom @ 01.07.2007. 16:07 ] @
Hm. A šta jedeš ti Bojane? Mislim, ta hrana koju pojedeš za mesec dana, sigurno košta više od 2000 din...

Ðto se troðenja 2000 din na razgovore tiče... Kad sam u Beogradu, ja dopunjavam telefon sa po 500 manje-više svaka dva do tri dana.
[ pajaja @ 01.07.2007. 16:30 ] @
mislio je na racun za telefon verovatno...

DR83, ne vidim sto mislis da neko ne trosi 2k, 5k, 10k, 15k din mesecno na razgovore? Isto tako postoji i obrnuta situacija. Ja trosim prosecno 2k din mesecno
[att_img]
i od toga je mozda 3 razgovora... ostalo je gprs, sms i kreditiranje prepaida

Meni zato ne odgovara paket+tel kombinacija, pa sam tel kupio sam... Poznajem mnoge kojima odgovara i koji su zadovoljni...

Citat:
Ko je, bre, u ovoj zemlji lud???

onaj ko kupuje 1.9k flasica koka kole da bi dobio telefon;
onaj ko uzima paket od 2k din zbog telefona a mesecno ne trosi 2000din;
a oni koji se jos zale da ih neko pokrada a uradili su nesto od ovog iznad su 2x ludji...
[ banem @ 02.07.2007. 08:02 ] @
Ima li nekoga sa starim postpaid paketima kao npr. ja sa Mobi Fun?

Tu je pretplata 100 din + PDV. U ceni je 100 poruka i 10 minuta u mreži za dž.

Pre tri meseca se "trefilo" (slučajno), tako da sam imao:
9:57 u mreži
6:00 (oko) van mreže
138 poruka

i platio sam oko 260 dinara _ukupno_ sve sa PDV-om. Gledaju samo poruke, svaka me je koštala tačno 2 dinara dok je 16 minuta razgovora došlo tačno za dž bez "skrivenih troškova".

E da me neko natera sad da menjam Mobi Fun za bilo šta (toliko o prevarantskom Mobtelu)... :)
[ DR83 @ 02.07.2007. 14:36 ] @
Naravno da sam mislio na razgovore, to je tema...

A poenta je da nikakva "kompenzacija" nije meni sto cu uz racun od 2000 din koje bi ionako potrosio, dobiti i telefon, poenta je u tome sto tuh 2000din necu potrositi samo na RAZGOVORE tj najmanje cu potrositi na to ali i to je telenorova caka kako da vas navuce na vecu potrosnju racuna [ ne treba sad niko da mi popuje kako telenor nikog ne tera da kucaju sms i te fore kad se zna da ce svakom normalno nekad zatrebati da posalje sms ili ode na gprs]...
Tacnije, hoce max da iskoriste korisnika [ za razliku od mtsa npr gde u paketu uz telefon mogu da dobijem i sms poruke npr] ... :)
[ Bojan Basic @ 02.07.2007. 16:01 ] @
Citat:
markom:
Hm. A šta jedeš ti Bojane? Mislim, ta hrana koju pojedeš za mesec dana, sigurno košta više od 2000 din...

Kada sam rekao „uopšte“, podrazumevao sam troškove na mobilni telefon (budući da je tema o tome). Dakle, kad sabereš koliko sam potrošio na razgovor, na SMS, na MMS, na GPRS, na plaćanje parkinga... opet dobiješ manje od 2 000 dinara, ali to me ne sprečava da verujem kako ima ljudi kojima toliko ode samo na razgovor.
[ mokelet @ 03.07.2007. 12:20 ] @
Citat:
Bojan Basic: Kada sam rekao „uopšte“, podrazumevao sam troškove na mobilni telefon (budući da je tema o tome). Dakle, kad sabereš koliko sam potrošio na razgovor, na SMS, na MMS, na GPRS, na plaćanje parkinga... opet dobiješ manje od 2 000 dinara, ali to me ne sprečava da verujem kako ima ljudi kojima toliko ode samo na razgovor.

U pravu si. Stavise, ljudi trose mnogo vise na razgovore nego sto mi mozemo i da zamislimo.
Evo ja kao student trosim oko 3.000 mesecno za telefone, imam 065 broj na tarifi "bel 50" gde mi je racun oko 1.000 din mesecno, i 063 broj na tarifi "pro 200" gde mi je mesecno racun oko 2.000 din. Od toga je oko 400 din gprs, 200-300 poruka sa sve porukama koje dolaze u paketima. Dakle, po slobodnoj proceni trosim oko 2.000 samo na razgovore. Nisam neko ko ima puno para, ali idem logikom da je bolje nekoliko dana preko meseca odraditi par poslica i zaraditi 3.000 da bih tokom celog meseca mogao da nesmetano komuniciram sa ljudima... Posledica toga je da fiksni telefon uopste i ne koristim...
[ DR83 @ 03.07.2007. 16:28 ] @
Pa dobro, onda s druge strane mogu reci da od ljudi iz mog okruzenja, a to su uglavnom studenti, retko ko ima racun od 2000din pogotovo da je taj racun napravio samo kroz pozive...
[ purelove @ 04.07.2007. 10:25 ] @
u ch na primer mozete uzeti SE w810i za 100 eura i godinu dana placati po 10 eura mesecno,s tim da imate 24 sms besplatno i u mrezi sat vremena razgovora za 0.50 eura....svuda je isto

mene zanima posto cu provesti 4 meseca u Beogradu koju prepaid karticu je najbolje da uzmem i s kojim paketom s tim sto bi obavljala i razgovore s inostranstvom?
[ Catch 22 @ 04.07.2007. 16:01 ] @
Citat:
purelove: u ch na primer mozete uzeti SE w810i za 100 eura i godinu dana placati po 10 eura mesecno,s tim da imate 24 sms besplatno i u mrezi sat vremena razgovora za 0.50 eura....svuda je isto

mene zanima posto cu provesti 4 meseca u Beogradu koju prepaid karticu je najbolje da uzmem i s kojim paketom s tim sto bi obavljala i razgovore s inostranstvom?


Najbolje da detaljno proučiš ovu temu: http://www.elitesecurity.org/t264950-STVARNE-CENE-prepaid-paketa pa da onda odlučiš sama...
Preporuke na forumu tipa "koji je operater bolji" su uvek veoma subjektivno, navijački obojene i ja ih ne bih uzimao kao ozbiljan savet.
E sad pošto sam ovo konstatovao, ne bi imalo smisla da ti kažem koje usluge naših operatera lično koristim... :)

Pogledaj malo i zvanične ponude naših operatera:

mt:s (Mobilna Telefonija Srbije)

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2&Type=1


Telenor

http://www.telenor.co.yu/


Vip Mobile (trenutno se čeka početak rada)

http://www.vipmobile.co.yu/

PS
Trenutno se reklamiraju nekakvi "veliki popusti" na cene roaminga u prepaidu...
[ purelove @ 05.07.2007. 08:11 ] @
mislim da si u pravu.
Hvala!
[ Catch 22 @ 10.07.2007. 16:25 ] @
Najnoviji primer ŠANERSKE MATEMATIKE naših operatera je ponuda Telenora:
"Nokia 1600 uz PREPAID broj za 1,00 dinar!"


OBAVEZNO PONESITE I SUMU OD 5000,00 dinara jer vas telefon toliko košta!
A onda se primenjuje nekakva njihova računica po kojoj ste vi na super dobitku, jer vas oni časte...
http://www.elitesecurity.org/t...ni-telefoni-za-prepaid-Telenor

USLOVI PRODAJE (Nigde se ne kaže da telefon KOŠTA 5.000.00 dinara) (!?!)
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3851

DOKLE BRE VIŠE SA OVAKVIM PREVARAMA!!!!???????
[ pajaja @ 10.07.2007. 18:11 ] @
Ne vidim zasto bi cena pisala u uslovima prodaje, uostalom sam si okacio sliku na kojoj pise da je cena 5000din...
A ti mi objasni (ako moze bez nepotrebnog sarenjenja poruke) ko je koga tu prevario?
[ evolution @ 10.07.2007. 20:42 ] @
Cena je jasno istaknuta, ne vidim gde je problem?! Uslovi su povoljni za korisnike koji trose vise od 500 dinara mesecno a od telefona ne traze puno, vec ono najosnovnije. Mogu dobiti nov telefon za 5000 dinara, plus kredit (ne moraju da menjaju broj) od 500 dinara, i popuste u narednih 18 meseci u iznosu telefona (4500 dinara). Kao investicija koja se vraca, jer telefon nakon 18 meseci ispada besplatan. A i ovo je tek prvi telefon(za pre paid)...
[ Catch 22 @ 10.07.2007. 22:39 ] @
Poenta je u tome što Nokia 1600 može da se kupi u bilo kojoj radnji po prosečnoj ceni od 45 evra (manje od 4000 dinara) no strings attached! (bez dodatnih uslovljavanja i zakletvi na vernost od 18 meseci... čovek ne mora da proverava rastu li mu uši, da ne pominjem opet amebe)
Srbija ima daleko više korisnika mobilnih telefona, nego interneta. Nismo mi ovde na forumu nikakav reprezentativni uzorak "prosečnog srpskog potrošača mobilne telefonije", a gromoglasna reklama ide pod naslovom: Nokia 1600 uz prepaid za 1 dinar.
Inače, lično ne volim Nokia telefone, a po najmanje me zanima 1600... ovde je reč o "Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA", kako glasi naslov ove teme... ili ja možda grešim?
[ evolution @ 11.07.2007. 21:27 ] @
Zvucis jako paranoicno...

Mozes li da me uputis na reklamu gde pise Nokia 1600 za 1 dinar?

Na televiziji je reklama da telefon kosta 5000 dinara uz pogodnosti kredita od 5000 dinara, ne vidim gde postoji problem!!!

Niko nije obavezan ili uslovljen da dopunjava kredit svakog meseca preko 500 dinara. Ako u jednom mesecu ne dopuni do tog iznosa, moze to uraditi u sledecem, i ostvariti popust, sto znaci i vratiti deo ulozenog novca. Kod VIPa je taj telefon 3999 dinara, bez pogodnosti.
[ bakara @ 11.07.2007. 21:31 ] @
valjda je to ovo:
[ evolution @ 11.07.2007. 21:36 ] @
I sad je opet nesto nejasno?!

Odustajem...
[ Catch 22 @ 11.07.2007. 23:58 ] @
Citat:
djuice: Zvucis jako paranoicno...
Kod VIPa je taj telefon 3999 dinara, bez pogodnosti.

Upravo u tome jeste cela poenta, telenorove polazne cene za telefone, koje "poklanjaju" su uvek preko svake mere naduvane
Nokia 1600 za 3999 dinara kod vip-a je realna cena za legalan telefon, bez obaveza.
Nokia 6233 za 26.000 dinara kod telenora je nerealna cena!
itd...
Lako je davati "velikodušne popuste" na naduvane cene, a sve kroz obavezu da ja te "popuste" potrošim kod njih.
Posebno je pitanje što su telefoni zaključani (praksa većine operatera), pa onda za pomenutu 6233, ako želim da u nju stavim i neku drugu karticu, koju posedujem, treba računati još dodatnih 100.-€, jer za taj model toliko košta dekodiranje...

Marketinški jeftin trik - pogled iz ugla potrošača i pogled iz ugla operatera:
Ja uplatim 500 dinara prepaid kredita, oni me "časte" sa još 250 - tu ja pomislim "...super 50% bonusa, baš ću da se napričam!"
A oni pomisle: "Dajemo ovom naivčini 33,3% popusta na cenu razgovora, jer se obavezao da kod nas potroši 500 dinara svakog meseca..."
Znam da to "tako ide u belom svetu", ali mnoge druge stvari bi ovde prvo morale "da idu kao u belom svetu"...
Zanima me koji je kod njih trenutni, interni kurs evra kada prave svoje kalkulacije, kako da nas "časte" (11,00 ? 12,00 ?)

Na kraju, moje je privatno pravo da li ću sa obožavanjem da prihvatim svaku njihovu "velikodušnu ponudu" ili ću da ih ignorišem. A forumi su tu da svako iznese svoje viđenje stvari

PS
BTW reklama na TV-u me ubeđuje da će 1600 da me košta 0 dinara (samo treba da im dam 5000 odmah i još po 500 mesečno narednih 18 meseci) ... pa da pričam do mile volje!
[ DR83 @ 12.07.2007. 13:07 ] @
Nisam video reklamu na tvu ali ova slika koju je bakara [ili ko vec]postavio ja bih shvatio tako da telefon kosta 5000din a ja dobijam popust od telenora 4999din sto znaci da fon kosta 1 din...
Dakle problem je sto nigde na toj slici nisu cak ni malim slovima napisali kako se ostvaruje taj "popust" od 4999din.
[ evolution @ 12.07.2007. 13:39 ] @
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3850
[ Ivan Dimkovic @ 12.07.2007. 15:44 ] @
Citat:
Catch 22
Ja uplatim 500 dinara prepaid kredita, oni me "časte" sa još 250 - tu ja pomislim "...super 50% bonusa, baš ću da se napričam!"
A oni pomisle: "Dajemo ovom naivčini 33,3% popusta na cenu razgovora, jer se obavezao da kod nas potroši 500 dinara svakog meseca..."
Znam da to "tako ide u belom svetu", ali mnoge druge stvari bi ovde prvo morale "da idu kao u belom svetu"...


U cemu je problem - oni ti daju mogucnost da telefoniras za 750 din a da placas 500, pod odredjenim uslovima koji su jasni i koji su ti predoceni.

Ako ti odgovara - potpises.

Ako ti ne odgovara - uzmes nesto drugo, ili ne uzmes nista.

Ne vidim zaista nista problematicno u tome - je li ti je neko ukrao neke pare? Cisto sumnjam.

I po cemu si ti "naivcina" - naivcina si samo ako kupis nesto sto ti ne treba, pa ispadne skuplje nego sto ti stvarno razgovaras, ali onda ti i jesi naivcina, i to velika.
[ Catch 22 @ 12.07.2007. 18:48 ] @
He, he... pa odgovor je u onom delu poruke, koji si izbrisao iz citata
Citat:
Na kraju, moje je privatno pravo da li ću sa obožavanjem da prihvatim svaku njihovu "velikodušnu ponudu" ili ću da ih ignorišem. A forumi su tu da svako iznese svoje viđenje stvari
PS
BTW reklama na TV-u me ubeđuje da će 1600 da me košta 0 dinara (samo treba da im dam 5000 odmah i još po 500 mesečno narednih 18 meseci) ... pa da pričam do mile volje!

Mnogo je bre ovde 5000.- za N1600 , cak i bez obaveze! Uostalom Vip Mobile je nudi za manje pare bez ikavih daljih obaveza...
Vec duze vreme, licno koristim 1 postpaid paket sa koijm sam izuzetno zadovoljan (da ne reklamiram operatera) i nekoliko prepaid kartica sva tri operatera. Telefone "u paketima" iz principa ne uzimam (bar za sad dok su ponude ovakve), radije kupim SIM Lock Free, NW Lock Free, pa onda komotno menjam svoje kartice po licnom nahodjenju...
[ Ivan Dimkovic @ 12.07.2007. 22:10 ] @
Kapiram da se bunis ako nemas gde drugo da kupis telefon - i ja sam se bunio i pricao mnogima pre neki dan kad sam kupovao monitor jer sam ga platio 400 EUR skuplje nego sto isti kosta u USA (tesko je prosvercovati 27" inca u torbi ;-) - nema nigde jeftinije u vasceloj EU - jbga, pljacka.

Ali ti imas izbor - i ima N nacina da kupis isti telefon za manje pare...

Sta te onda briga sto neko tamo nudi to za ogromne pare? Ako svi misle kao ti, i ako tu nema logike - niko im nece to kupiti, pa ce ti telefoni na kraju da zavrse na rasprodaji ;-)
[ Catch 22 @ 12.07.2007. 23:12 ] @
Nisi me dobro shvatio, ništa se ja ne bunim. Nisam uopšte zainteresovan za N1600 (niti za bilo koju drugu Nokiju), samo sam izneo svoj stav o ponudi Telenora, a u skladu sa naslovom teme "Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA" u okviru koje i diskutujemo...

Over & Out! (on this subject)
[ DR83 @ 13.07.2007. 17:10 ] @
Ja mislim da vi ne kapirate catcha a ja sma shvatio da je njegova primedba u tome sto na slici koju je postovao bakara NIGDE ne pise na koji nacin se taj kredit "dobija" vec se stice utisak da u krajnjoj liniji telefon kosta 1 din...
Kad smo vec kod skrivenih troskova-MTS je povecao min posle kojeg ne moze ni da se cima, to je sada 10 din a ja ne znam da li to negde i zvanicno pise [ako vec to nije negde receno ovde na forumu :)]
[ evolution @ 13.07.2007. 17:27 ] @
U novinama, na sajtu, gde god se nalazi ovakva staticna slika telefona, uslovi su navedeni. Televizija je drugo, tu nijedan operater nije izneo uslove ponuda tako da je bezpredmetno o njoj raspravljati.

Od momenta kada se u tipi tarifi minut zaokruzuje od tada se ne moze cimati sa manje od 10 din (7.5+fiksna nadoknada + PDV)
[ randu @ 24.07.2007. 10:55 ] @
pozdrav svima... zanima me (ne znam da li ste pricali vec o tome ranije) da li neko zna da mi kaze da li su isti uslovi u slucaju da se kupi novi paket (bel 200, konkretno) i kada se sa pripejda predje na postpejd? ima li razlike u uslugama? I, ako ne zelim da odma' kupim novi telefon, da li kasnije mogu da iskoristim to pravo, ili telefon mogu da kupim jedino u trenutku kad uzimam novi broj ili prelazim sa pripejda na postpejd... (zakomplikova' ga malo, al' izvinite...)
hvala...
[ Jbyn4e @ 24.07.2007. 19:17 ] @
Pazi, mozes da predjes na postpaid, potpisujes ugovor (ali mozes uvek da ga raskines), i posle da uzmes telefon (imas opciju postojeci postpaid korisnik), ali uz dodatno potpisivanje novog ugovora kojim se obavezujes na koriscenje tog ili veceg tarifnog profila na 2 (DVE) godine. TO ti je jedina stavka koja se razlikuje koliko ja vidim.
[ filipns @ 24.07.2007. 21:46 ] @
I jos nesto: tih 4999 dinara kredita se dobija u roku od 1,5 godina!!!! znaci ne odmah.... eeeeeeeee
[ jaybox @ 02.08.2007. 00:42 ] @
deru ovce...
pa ko ima vece stado, taj diktira i uslove, lepo je to smisljeno,
a nigde se ne laze...samo kazu na drugi nacin
evo bas danas mi kaze ortak pao evro, ja mu kazem nije - neko je dinar ojacao.
sve u svemu bezobrazxluk koji meni stvara ta lazna slika u ocima, je odvratan.
razumem da je sve to marketing, ali ako te vecina pametnih ljudi ispljuje i shvati da je to navlacenje, onda taj mnarketing ne pije vodu. iako se gomila naivaca primi, reputacija im drasticno pada, ali ja opet mislim da je za nasu zemlju interesantno to sto se ljudi halapljivo hvataju za raznorazne ponude i kredite, a blagog pojma nemaju o osnovnim ekonomskim kalkulacijama kao sto je kamatni racun npr. i na zalost nemaju iskustva sa zapadnoevropskim nacinom poslovanja, koji nije naivan.
ali..what goes around comes around.
inace, posebno me nervira interni dogovor operatera, koji svakako postoji, samo detalje mozemo da nagadjamo, a ticu se neke minimalne cene razgovora i generalno podele trzista, pa ponekad imam utisak da ljude uzgajaju kao one pilice sto dorastaju na pokretnoj traci za klanje.
mislim troskovi operatera..koji su to troskovi da bi za minut dva naplatili 5-10din?!?
inace upravo sam imao predmet na faxu mobilni internet i upoznat sam sa problematikom tako da ne pricam bas u prazno, inace oprema bazne stanice za jednu manju oblast, sada se smesta u jedan kofer koji se montira pored same antene, i generalno velike su zarade operatera, a tri vlasnika operatera imaju dogovor i pune lagodno dzepove - madr fakrz.
da rezimiram, ustvari nema rezimea, mobilni postaje neophodna stvarcica, a na potrosacima je da zahtevaju bolje uslove, samo sto tih zahteva ima premalo, ili nisu upuceni na pravu adresu.

==bez smajlija==
[ Catch 22 @ 06.08.2007. 00:23 ] @
A ovo mu dođe valda kao: "Fore i fazoni"
[ HoT_Steppa @ 13.08.2007. 09:56 ] @
Citat:
evo bas danas mi kaze ortak pao evro, ja mu kazem nije - neko je dinar ojacao.p


Tako je bilo i prosle godine u isto ovo vreme. Dolaze studenti, spremaju se pare za iznajmljivanje stanova, za zivot narednih godinu dana u Beogradu, treba te devize otkupiti po sto nizem kursu. Polovinom septembra ce kurs skociti.
[ mikevecoss @ 27.08.2007. 18:55 ] @
Ja mobilni koristim samo za poruke.Kada treba da zovem fiksni ili mobilni koristim telefone velikog dometa koji se prikace na kucnom fiksnom telefonu i tretiraju se kao"MOBILNI SA FIKSNIM BROJEM" i nosim ih sa sobom u dzepu-kada me zovu i kada zovem,sve se tretira kao fiksni broj i fiksni telefon a u pokretu sam i imaju domet nekih 40 ak kilometra sto sasvim zavrsava posao isto kao i mobilni jer sam vecinom tu u gradu.

Kostaju 200 evra a nisu nista tezi od obicnih mobilnih.Usteda-3000-5000 dinara na racune koje bih morao platiti ovim trima ajkulama od provajdera mobilne telefonije.BLa bla dajte pare bla bla ajde nije to nista za Vas.Price za malu decu.
[ bakara @ 27.08.2007. 20:06 ] @
@mikevecoss

Al` ti je resenje...

Sta sa onima koji nemaju fiksnu liniju?
[ momsab @ 27.08.2007. 20:14 ] @
domet 40Km... ala zraci taj telefon :)
radije cu vise da placam nego da ugrozavam zdravlje
[ mikevecoss @ 28.08.2007. 09:38 ] @
Ne zraci.

Kada pricam ima slusalice-a telefon mi je u ruci ili u kolima.

Moze da zraci ako se koristi bez slusalica duze od 15-20 minuta pored glave.

Svo zracenje koje ima je najvise 25 cm od telefona i to iskljucivo kada prima pozive-ovako na stand by gotovo nikakvo.

SAm mobilni aparat zraci vise i i ma vecu snagu przenja mozdanih celija od ovog V.dometa.
Pogledajte snagu mikrotalasne pecnice na poledjini.
Pogledajte na nekom sajtu snagu mobilnih telefona(ah da na samom mobilnom telefonu ih nikada necete naci,iz razloga prodaje).
Isti princip rada-drugi ucinak.
U MT pecnici te przi-a ovde razgovaras.

Pa sad ko pre.
[ dandy_bosanac @ 30.08.2007. 00:41 ] @
ma ljudi sto se nervirate bezveze,,,te ovi ovako te onako,,,svako ima pravo na misljenje i svako misli da je u pravu,,,,,
ne vrijedi diskutovati o tome

moje rjesenje za smanjenje racuna je prosto, uzeo sam junior paket kod telenora, pretplata 150 dinara, poruka dinar, i sa njim samo stancam poruke,,,,
uzeo kod telekoma biznet vojska, 4 broja, dao onima sa kojima najcesce pricam, minut dinar u okviru ta 4 broja,,,,ostalo za razgovor jako jeftino....jedan tel za poruke, jedan za razgovore, i extra prolazim,,,,nema nista skriveno sve regulara...

jes da nosim 2 tel, ali vrijedi para....

a sto se tice pretplata,,,pa i to vezivanje 2 god je fiktivno, ja sam imao bel paket, nisam uzimao tel vec samo paket poslije pola godine, javim da prekidam sa njima, kazu ok, iskljuce broj i cao djaci,,,
ako uzmes tel, opet mozes da odustanes,,,,potvrdjeno vise puta,,,sitno je njima da se jure sa tobom zbog par hiljada dinara,,,mnogo drugara je tako uradilo, placali pola godine, i onda prestali da placaju, oni par puta upozoravali i trt milojka otad prodje skoro 2 godine, i nista.....

Nemojte da vam je tesko da kad vidite onu hrpu papira od ugovora, sjednete i procitate to,,oni kopiraju to u 4-5 primjeraka kako bi vas obeshrabrili ali da biste procitali to treba vam manje od 10 minuta,,,,
meni kada sam potpisivao ugovor za ovaj vojni paket, izbaci na sto hrpu papira, i kaze potpisite ugovor, a ono svezanj citav,,,i ja kazem fino gospodjo, molim vas za malo vremena da ja to porcitam,,,,ipak naucio sam radom u vojsci da i u klozetu kad se potpisujes vidis sta pise ispod i iznad....
procitao, nasao par zackoljica, razjasnio, prihvatio i ajo dalje....

Ljudi, danas ma sta danas nikad i niko ti sem roditelja i jos ponekih nece nista pokloniti u zivotu, a kamoli neko kome si ovca za sisanje, tkao da se ne uzrujavate, vec samo probate naci najidelanije rjesenje za sebe....i kako najpametnije iskoristiti ponudjeno...


a ovo danas je raj priznali to ili ne,,,,sjecam se 1998-me, karticu sam platio 900 maraka tadasnjih, a telefon oko 1500 i to nokia dal bi 1910 ili tako nesto nije mogla ni poruke slat, a imala jedno kilo tezine,,,i minut je bio ako se dobro sjecam ko 30 i nesto dinara,,,,,

a cijene od 2001 godine stalno padaju,,,,,jes ono tehnologija i sve ostalo, ali danas kada sve skkuplja treba ipak da budemo srecni sto je ovako,,,,a bice tojos povoljnije
[ vlada01us @ 20.09.2007. 12:35 ] @
Citat:
sjecam se 1998-me, karticu sam platio 900 maraka tadasnjih,

Uh,uh, al' ga pretera! Smanji malo. Mart '98. kartica kostala 1500din, odnosno tacno 300DEM.
[ real-fantastico @ 02.11.2007. 19:27 ] @
Izvinite kao prvo što ću malo otići u off, ali mislim da bi trebalo postavit sledeće pitanje koje je usko vezano uz sve pretplatničke ugovore!

Naime, u svakom pretplatničkom ugovoru u zavisnosti od tarife dobijaju se besplatni minuti i poruke! u svim njihovim tabelama, lepo je predstavljeno, koliko se besplatnih minuta dobija u okviru mreže, kao ostalim mobilnim mrežama i ka fiksnoj telefoniji ( negde su ova poslednja dva objedinjena kao "nacinonalni pozivi ka drugim mrežama" ) , takođe tako je i istaknut broj besplatnih poruka.....

Ono što mene interesuje, je cena uspostavljanja poziva! Tj, da li se cena uspostavljanja poziva posebno plaća? Znači, ako imaš ugovor po kojem ti na kraju uplaćuješ 500 dinara ( za prethodni mesec ) a imaš 40 besplatnih minuta u toj mreži, 20 minuta ka ostalim i 50 poruka ( ovo je samo primer ), i ako ništa "neprobiješ" da li moraš pri uplati cenu svih uspostavljenih poziva ...tj ako si imao 20 poziva a cena uspostavljanja poziva je 3 dinara, da li onda uplacijues 500 dinara + 60 dinara za uspostavljenje pozive......

Pitao bih ja to u prodavnicama i poslovnicama ali najbliža mi je udaljena 50 km, pa ajd rekoh sebi da pitam ovde....

hvala na odgovoru!
[ calexx @ 02.11.2007. 21:49 ] @
Bilo je više puta reči o tome, dok traju besplatni minuti, uspostavljanje poziva se ne naplaćuje. Bar tako je kod Telekoma, mada mislim da i Telenor isto radi. Možda su ti poslovnice i prodavnice daleko ali valjda imaju telefone.
[ real-fantastico @ 02.11.2007. 22:59 ] @
Thanx.....

....imaju,imaju, telefone, ali chisto sumnjam da prodavnice rade u doba kada sam ja napisao ovu poruku....radi mozda neko u njihovim Call centrima ....ali eto , pala mi je napaet to da pitam, pa ajd da pitam vec kad sam tu!

Sutra zovem telenor call centar, da ih pirupitam, ( probacu i Vip, samo ne znam dal cu uspeti, poshto je signal kod nas katastrofa.... ) pa sutra postavljam odgovor!
[ pisac @ 03.11.2007. 10:37 ] @
Ni Telenor ni MT:S ni Vip ne naplaćuju uspostavu veze u besplatnim minutima, ali Vip zaokružuje dužinu razgovora na 60 sekundi kada razgovaraš manje od 60 sekundi (što Vip čini drastično nepovoljnijim).

Imaš ovde detaljnu tabelu sa realnim cenama i besplatnih minuta i plaćenih minuta, sa sve uračunatim zaokruživanjima i uspostavama: http://nazovi.info/download/MobilneTarife.zip
[ _Maria_ @ 07.11.2007. 13:20 ] @
Ja sam uz ovomesecni Telenorov racun dobila i liflet ili sta vec gde me obavestavaju o novoj "podeli zona". Pri tom nigde se ne spominje neko povecanje cena. Medjutim po "novoj podeli zona" sms ka Italiji kosta 19 i nesto dinara, a kostao je 5.50 :|???
[ Stijak @ 08.11.2007. 01:53 ] @
Čini mi se da si pobrkala roming zone sa medjunarodnim saobraćajem. Medjunarodna poruka (poruka poslata iz srbije u inostranstvo) i dalje košta 5.5 bez PDVa, ali poruka poslata u romingu u italiji košta 17.90 din bez PDVa

Nego, da li mi se čini, ili ove zone uopšte nisu toliko povoljne za korisnike. Prije, kad je svaki roming operater imao svoju politiku, bilo je konkurencije izmedju roming partnera po zemljama i uz istraživanje pre putovanja mogao si da prodješ poprilično jeftino. Ja sam na primjer 2003 na Tajvanu roming poruke plaćao kao poruke u domaćem saobraćaju, a i pozivi nisu uopšte bili skupi.

Takodje, sad vidim da je cijena svih odlaznih poziva ista... Prije je cijena u okviru domaćeg saobraćaja zemlje u kojoj rominguješ bila znatno jeftinija i isplativa za svakodnevna zvanja...
[ Slobodan Milivojevic @ 08.11.2007. 08:13 ] @
Pa da, mi, korisnici Telenora koji smo vodili racuna koju mrezu koristimo u roamingu sad placamo cenu, da bi oni koje bas briga sta je roaming i u kojoj mrezi gostuju imali "jednostavan" sistem tarifiranja.

Bar su smanjili cene dolaznih poziva za Bugarsku, ali Tunis! iz 1. u 4. zonu!!!