[ rankez @ 18.06.2007. 11:46 ] @
Pitanje 1: U dva sheeta imam similarne podatke gde kolona A predstavlja datum (ostale su nebitne). Kako da mi se automatski formira treći Sheet koji se sastoji iz unije podataka prva dva šita sortiranih po datumu.

Pitanje 2: Može li se izvesti dinamičko ažuriranje u smislu da kad unosim podatke pod određenim datumom u okviru jednog sheeta excel automatski sortira novouneti podatak po datumu.

Pozdrav.
[ broker @ 18.06.2007. 15:12 ] @
Mozes li da ponovis prvo pitanje, ali na srpskom (ili na engleskom)?
[ Brz_na_tastaturi @ 18.06.2007. 19:29 ] @
Ako sam dobro razumeo pitanje pod 1 to može da se izvede preko VBA koda s tim da bi za konkretno rešenje trebalo da se poznaje struktura podataka tj kolone u Sheet1 i Sheet2 koje potrebno spojiti, i nije nebitno šta sadrže te kolone (podatke kog tipa) jel nije logično spajati ih ako su različite strukture.

Opravdanost korišćenja koda zavisi od više stvari: dalje namene spojenih podataka, potrebnih izračunavanja ...
Za pitanje pod 2 ovako na neviđeno ja ne znam neki drugi način za automatizaciju osim VBA koda

Jednostavnije rečeno okači primer :)
[ rankez @ 19.06.2007. 07:51 ] @
Podaci su iste strukture.
Prikačio sam test primer. Mislim da će sad biti jasnije.
[ Gix_ @ 19.06.2007. 21:56 ] @
Pozdrav za sve

Kao sto rece moj komsija iz Svilajnca " Brz_na_tastaturi "
toje moguce preko VBA , ali pre nego sto ti posaljemo jedan primer , jedno malo pitanje !

Koim nacinom zelis da ubacujes informacije u tvoje radne listove 1-2
direktno na radni list ili preko formulera ( UserForm ) .

[ rankez @ 20.06.2007. 07:49 ] @
Direktno na radni list.
Ne poznajem VBA pa mislim da cu na ovaj nacin lakse moci da vrsim korekcije.
[ Brz_na_tastaturi @ 20.06.2007. 22:52 ] @
Evo ti probna verzija.
Iskopiraj tvoje podatke u radne listove u ovom dokumentu (ne menjaj nazive Sheet1,Sheet2 i Sheet3 jer bi morao da menjaš kod) i pokreni makro 'SastaviPodatke'.
Postiji li neki važan razlog zašto su ovi podaci podeljeni u dva radna lista?
[ Gix_ @ 21.06.2007. 22:22 ] @
Evo jedne dodatne verzije , uz ovu kojutije uradio "Brz_na_tastaturi"
posto sam imao malo vremena veceras , a obozavam dase zabavljam sa makro komandama
dobijosi dve mogucnosti za jedno pitanje .

Cao