[ Pici man @ 20.06.2007. 00:15 ] @
Ne bih da delujem smorno i odužim priču kao što znam, ali par reklama koje promoviše Vip na TV-u kao da su radjene da oteraju korisnike i uvrede srpsku naciju a ne ikoga privuku u svoje okrilje?!?

Doduše, reklame deluju bezazleno kao priča knjige "Pohvala Ludosti" od Erazma Roterdamskog, ali kada se čovek dublje unese u priču shvati da se u stvari recimo u reklami Dugo smo čekali slobodu govora radi o potcenjivanju inteligencije prosečnog srbina kada se poziva na kojekakvu slobodu govora, ... fora da pričamo šta hoćemo, s' kim hoćemo, gde hoćemo i koliko hoćemo, pa tek ona gluma u spotu ... sve ovo ukazuje na to da bukvalno žele da nam saopšte da su oni došli kao oslobodioci da nam ponude spas, prosvetle nas i daju nam slobodu govora koju navodno do sada nismo ni imali sudeći po reklami ....
Šta oni smatraju da smo do sada živeli u izolaciji i da nismo smeli da govorimo u slušalici šta hoćemo, s' kim hoćemo i gde hoćemo, i koliko hoćemo, ...?!?

Btw. kada smo već kod reklama, spomenuo bih i sledeću Treća sreća!
U ovoj reklami na tako fin način(spomenuh "Pohvalu ludosti"?!?) pokušavaju da nam kažu da ni MTS a ni Telenor nisu mogli da nam ponude "stabilan brak", već će to oni uraditi i bukvalno pljuju na finjaka po sadašnjim operaterima.
Nemam ja ništa protiv ovoga, osim ako dalje u priči stoji: VIP parazitira na ledjima MTS-a jer još nije razvio svoju infrastrukturu tj., mrežu(čitaj: postavio antenske stubove tj., bazne stanice) dok ga s' druge strane kritikuje da nije valjao?!?
Pa šta može onda da nam ponudi bolje kada se vuče na ledjima drugog i još ga pride pljuje onako usput na finjaka umesto da ukazuje respekt MTS-u što im je i dozvolio da ih vuče na ledjima?!?
Nije lud direktor Telenor-a kada im je odbio taj tkz. "nacionalni roming" bukvalno rečima "ko ih jebe"!

..........

Čisto da ne ispadne da su srbi baš toliko dugo čekali slobodu govora i šaputali do sada ili nisu znali šta je sloboda govora! Btw. baš bih voleo da vidim tudje komentare oko ove priče!
[ Catch 22 @ 20.06.2007. 02:19 ] @
Ako ikako možeš, trebalo bi hitno da odeš negde na godišnji odmor da se malo opustiš!
Zadnji put sam bio na letovanju 1989. i strašno sam nadrkan zbog raznih stvari, ali ti me glatko šiješ...

Nema ljutiš za gluposti, opusti se i uživaj...

[ burex @ 20.06.2007. 02:26 ] @
Citat:
Šta oni smatraju da smo do sada živeli u izolaciji i da nismo smeli da govorimo u slušalici šta hoćemo, s' kim hoćemo i gde hoćemo, i koliko hoćemo, ...?!?


Sloboda govora (u ovom slučaju) = Razgovori na mobilnom telefonu koji se ne završavaju uvek sa "ej, čujemo se, nemam baš nešto kredita..."

Citat:
VIP parazitira na ledjima MTS-a jer još nije razvio svoju infrastrukturu tj., mrežu(čitaj: postavio antenske stubove tj., bazne stanice) dok ga s' druge strane kritikuje da nije valjao?!?


U pitanju su samo bazne stanice, infrastruktura mobilne telefonije se sastoji iz mnogo više činioca... VIP NE PARAZITIRA jer UREDNO PLAĆA to korišćenje MTS-ove opreme, ali i ujedno postavlja novu...

Lepo reče čika iznad mene... opusti se, i shvati da je jedno marketing, a drugo interno poslovanje određene kompanije...
[ Nenad Vranjanac @ 20.06.2007. 06:59 ] @
ocigledno je da imaju odredjenu ciljnu grupu (tinejdzeri ili ljudi kojima su se ovi dosadasnji grdno zamerili)

meni su reklame manje-vise podnosljive osim onog sa podocnjacima sto se beci i unosi u kameru. deluje mi pomalo psihoticno (valjda je reklama tako osmisljena, ali ne znam zasto, kao poludeo je od 063 i 4??) i nekako neprijatno mi je da je gledam.
[ renne @ 20.06.2007. 08:37 ] @
Meni je cela kampanja sasvim OK, i vidi se tacno koja je ciljna grupa
[ alazovic @ 20.06.2007. 08:41 ] @
Pa to ti je Aca poštar - za pare se sve radi, pa se i beči u kameru

A reklame su toliko odvratne da vređaju inteligenciju ljudi!
Jesam li ja kriv onoj debilki što nije sposobna da nađe jeb*ča za sebe. Kud su joj namestili onu prvu dvojicu, ne očekujem ni da će sa trećim bolje da se provede. Čekaće ta i četvrtog, petog... Što su veća očekivanja - razočaranje se teže podnosi
[ JohnnyB84 @ 20.06.2007. 09:16 ] @
Citat:
Pici man: Ne bih da delujem smorno i odužim priču kao što znam, ali par reklama koje promoviše Vip na TV-u kao da su radjene da oteraju korisnike i uvrede srpsku naciju a ne ikoga privuku u svoje okrilje?!?

Molim te, nemoj te sovinisticke izjave... A kao NAS Telekom ne vredja korisnike svojim poslovanjem vec 10 godina, a sad ti zapeo za strance koji su ovde sam zbog biznisa. Ne vredja te mozda kampanja telekoma "imate prijatelje"? Sto se tu ne osetis prozvanim tipa: oni ce meni da ja nemam prijatelje (ne mislim ja to, razumeo sam reklamu, samo idem tvojom logikom).
[ dekster2 @ 20.06.2007. 10:48 ] @
Kad se pominju stranci,ciji je VIP.??
[ burex @ 20.06.2007. 11:33 ] @
Majko mila, koje pitanje... Pa šta kaže prokleta reklama koju toliko prozivate?

Citat:
VIP - Član Mobilkom Austria grupe

http://www.mobilkomaustria.com
[ Stijak @ 20.06.2007. 12:27 ] @
Ih, ovdje ima stvarno pacijenata za psihijatriju. I najobičniju reklamnu kapnanju su u stanju da shvate kao napad na Srpsku naciju ?!?

Citat:
VIP parazitira na ledjima MTS-a jer još nije razvio svoju infrastrukturu tj., mrežu(čitaj: postavio antenske stubove tj., bazne stanice) dok ga s' druge strane kritikuje da nije valjao?!?

Ma ne parazitiraju oni ni na kome. Od MTSa su dobili uslugu koju su platili. Ove vrste aražmana su u svijetu sasvim normalne za nove operatere koji tek treba da razviju svoju mrežu.
Šta treba da kao kad je Mobtel ili Telekom počinjao čekamo godine da oni razviju prihvatljivu pokrivenost?
[ max82 @ 20.06.2007. 13:53 ] @
Meni su reklame sasvim OK, i ne razumem zasto tako razmisljate! Jedan drugar koji se bavi marketingom je odusevljen njihovom reklamnom kampanjom, narocito sloganima! Polako, tek su poceli, setite se samo kakve su promasaje od reklama nekada imali Mobtel i MTS... A i sve je individualno, nece se svaka reklama svima dopasti...
[ Pici man @ 20.06.2007. 14:01 ] @
Da se razumemo: bio sam potpuno svestan da mrzoljupci Mobtel-a i MTS-a koji su jedva čekali trećeg operatera neće ni komentarisati zaista temu i srž tih reklama već moje korisničko ime i pokušati teškim uvredama da kompenzuju manjak sopstvene inteligencije ili nedostatak valjanih argumenata za raspravu.
Na kraju krajeva, to je bilo i očekivano!

Mislim, na ovaj način dokazivati ljubav prema Vip-u tj., trećem operateru koji nije ni počeo sa radom i time da se mi ovde medjusobno vredjamo dok nas tamo stranac predstavlja zaostalim nomadima koji nisu imali slobodu govora(rekao sam da obratite pažnju i na samu glumu u spotu pored teksta, a ne odmah naivno da tvrdite poput @burex: "Razgovori na mobilnom telefonu koji se ne završavaju uvek sa "ej, čujemo se, nemam baš nešto kredita..."", jer se ovo svodi pod "plati manje, razgovaraj duže" a ne na "slobodu govora"), ... stvarno pohvalno za Srbe, svaka čast!
Na kraju krajeva, niko ne napada srpsku naciju, samim mi sebi to radimo .... pobili bi smo se zbog tamo nekog stranca koji do sada samo obećava.

No, onaj ko želi da sagleda suštinu reklama, komentarisaće reklame a ne mene, sve ostalo sam i dokazao postavljanjem ove teme i posle ovog odgovora više i neću učestvovati u daljoj raspravi.

Btw. nemojte započinjati priče od Kulina bana i komentarisati pokrivenost ili rad drugih operatera - skoncentrišite se na reklame tj., naziv teme!

Ako sam rekao da Vip parazitira na ledjima MTS-a to je bilo jedino u kontekstu da isti taj Vip pljuje MTS skriveno u svojim reklamama. Pa ako MTS nije dobar, zašto je onda i sklapao ugovor sa njim o nacionalnom romingu, jer će na kraju krajeva korisnici koristiti bukvalno MTS samo s jednom razlikom - na ekranima telefona će pisati Vip?!? Zašto onda nije razvio sopstvenu infrastrukturu pa neka kritikuje i pljuje druge?

To je moja poenta spominjanja "parazita" jer se u reklami kritikuje onaj koji im je pružio ruku spasa i podmetnuo ledja(uzimajući u obzir da Telenor nije hteo ni da čuje) ... da kojim slučajem MTS nije hteo da prihvati Vip na svoju grbaču, baš me zanima kako bi onda Vip ispunio svoj ugovor i početak rada?!? Izgubio bi licencu, podvio rep i povukao se tamo odakle je i došao?!?
Znači, ne grizi ruku koja te hrani - oni su to upravo učinili u reklami!
Da ne govorim o "slobodi govora" koju niko od vas izgleda ne razume.

Da društvo, prijatno od jednog "psihijatrijskog" slučaja! ;)

[ Emil Ranc @ 20.06.2007. 14:20 ] @
Ma kakvi paraziti, kakva ruka spasa, kakvi bakrači? Mts je uz određenu nadoknadu prodao vip-u pristup preko svojih baznih stanica (tzv. nacionalni roaming, jel)... nema tu ni "parazita", ni "ruke spasa"...
[ Pici man @ 20.06.2007. 14:27 ] @
Citat:
Emil Ranc: Ma kakvi paraziti, kakva ruka spasa, kakvi bakrači? Mts je uz određenu nadoknadu prodao vip-u pristup preko svojih baznih stanica (tzv. nacionalni roaming, jel)... nema tu ni "parazita", ni "ruke spasa"...

Kakve ovo veze ima sa nazivom teme i reklamnom kampanjom kojom bi trebali da se bavimo?!?

Ako nam je do rasprave o "nacionalnom romingu" onda daj lepo da pokrenemo posebnu temu pa tamo iznosimo činjenice, sumnje, dokaze, lažemo, tupimo, ....
[ Stijak @ 20.06.2007. 14:39 ] @
Pa slogan "dugo ste čekali slobodu govora" je baš upravo zbog toga zanimljiv jer jedan politički slogan koristi za nešto sasvim drugo. Ja ovaj slogan mogu da zamislim kao deo reklamne kampanje i u najdemokratskijoj državi na svijetu.

I nije reklama ta koja pokazuje da smo zaista imali problema sa slobodom govora, niti je to bio cilj VIPa. Mada tvoj odgovor pokazuje da zaista imamo ozbiljne rane u našoj istoriji, kad si u stanju da u jednoj neozbiljnoj reklami prepoznaš bog zna kakve implikacije.

Nekom možda smeta što su reklame neozbiljne. Jasno je da je ciljna grupa VIP korisnika mladji ljudi, a njima ovakve reklame više odgovaraju. Jasno je i zašto je to ciljna grupa, jer stariji ljudi manje koriste mobilni, a ona grupa starijih poslovnih ljudi koji ga koriste mnogo više ni ne interesuju cijene i nikad ne bi promjenili broj zbog neke malo niže cijene.

Nisam nikakav mrzoljubac Telenora i MTSa, već nasuprot, uglavnom zadovoljni postpaid korisnik MTSa. Ipak, za moje operatere me ne vežu nikakve emocije, već njih smatram pružaocima usluga, i kad već dajem svoje pare za te usluge, imam pravo da biram gdje će moje pare da idu. Prema tome, ako bi VIP ponudio (mada nisam optimist oko ovoga) primjetno niže cijene, mene će biti baš briga ko je tu kome ponudio ruku spasa, dok god ja za manje svojih para dobijam više potrebnih usluga.

P.S. Ja ne znam kako su ljudi na forumima skloni da sve protumače kao napad na njihovu ličnost. Zaboga, ni ne znam ko si ti, a kritika je upućena isključivo na tvoj post. Kad kažem da na forumu ima psihijatrijskih slučajeva, uglavnom mislim da ljudi koji na način iskazan u njihovom postu razmišljaju zaista imaju nekih problema. Ipak, pretpostavljam da je ovo na forumu samo izlet i da ti ljudi nisu takvi u životu inače, te se izvinjavam ako je neko to shvatio lično. Inače, tvoj nick nisam ni primjetio.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.06.2007. 15:07 ] @
Reklame su im zanimljive, i meni se vise svidjaju od reklama drugih operatera (konkretno mislim na: "mts, mts, mts, mts, mts, mts, mts, mts, mts, mts, mts, mts, mts, mts ... mts, mts, mts, mts") mislim daaj, ili ono "sad imam sve telefone"...

Sve sto VIP treba da uradi je da vec jednom krene sa radom, a reklame su im ok.

I da se nadovezem na prethodni post, ja ne mrzim niti volim mrezu koju trenutno koristim (postpaid), jednostavno mi je vazno da mreza radi (a pogotovu packet data usluge: GPRS, EDGE...). Da imam jeftin SMS, da mi pozivi nisu preskupi, i da znam da sam dostupan i da mogu da pozovem kad god na telefonu vidim logo svog operatera. Ako VIP ponudi dobar kvalitet usluga, za razumnu cenu, sto da ne predjem kod njih...

A reklame mogu da odigraju neku ulogu od 5% prilikom izbora mreze bar kod mene.
[ Pici man @ 20.06.2007. 15:09 ] @
Citat:
Stijak:........., mene će biti baš briga ko je tu kome ponudio ruku spasa, dok god ja za manje svojih para dobijam više potrebnih usluga..

To da treba da postoji konkurencija i da korisnik treba odabrati onog operatera koji nudi bolje usluge i niže cene je valjda sasvim normalno i verujem da bi zaista samo "psihijatrijski" slučaj tvrdio suprotno. Dolazak trećeg operatera na naše tržište korisnicima samo može doneti koristi, nikako štete, no, poenta ove teme je u nekoj drugoj priči ....
No, vidim da imamo ista shvatanja i oko ciljne grupe Vip-a, bla, bla, ali oko reklama - teškoooo!
Citat:
........I nije reklama ta koja pokazuje da smo zaista imali problema sa slobodom govora, niti je to bio cilj VIPa...

To ja i hoću da nam prokomentarišete. Ako nije to njihov cilj u šta ja čvrsto ne verujem(pa bio pripadnik one "ranjive srpske istorije") šta je onda uopšte i poenta te reklame i gllume koju izvode statisti u njoj sa pratećim tekstovima?!?
Ako je poenta u tome koju navodi: "@burex: "Razgovori na mobilnom telefonu koji se ne završavaju uvek sa "ej, čujemo se, nemam baš nešto kredita..." što navodi opet na povoljne duge razgovore i manje cene istih ... onda već imamo reklamu za tako nešto - sećate se Ajnštajn-a i relativnog vremena koje košta manje, ili ti "smanjite troškove na razgovore", no, reklama Dugo smo čekali slobodu govora bode oči ne samo meni, već mnogim inteligentnim ljudima koji sudeći prema postovima na ovom forumu postaše psihološki slučajevi ....
[ Slobodan Milivojevic @ 20.06.2007. 15:15 ] @
Ok slazem se da termin sloboda govora znaci nesto sasvim drugo, ali eto ljudi se setili kao sto to neko vec rece, da to iskoriste u potpuno drugom kontekstu.
[ burex @ 20.06.2007. 17:07 ] @
@Pici man:
Koji k.... sve shvataš bukvalno? Niko ne stavlja slobodu govora u Srbiji pod pitanje, niko ne poredi Srbiju sa DPRK-om... U pitanju je REKLAMA. Bilo da je u pitanju "i jare i pare", čupavi Ajnštajn ili "Nema nazad!", to ostaje reklama! Oni su mobilni operater i podrazumeva se da govore o onoj slobodi govora koju sam već gore napisao (a ti već 2 puta citirao)... To što ti tu prokletu frazu shvataš na neki svoj paranoični način, to je tvoj problem.

Citat:
a ne odmah naivno da tvrdite poput @burex: "Razgovori na mobilnom telefonu koji se ne završavaju uvek sa "ej, čujemo se, nemam baš nešto kredita..."", jer se ovo svodi pod "plati manje, razgovaraj duže" a ne na "slobodu govora"), ... stvarno pohvalno za Srbe, svaka čast!

Ja... naivan? Kolika ti je sloboda govora na mobilnom telefonu kada te neviđeno određeni mobilni operater dere za razgovore?
Vidiš, ja ću ostati tak'i "naivan" pa ću da izaberem operatera koji nudi usluge koje imaju najbolji odnos kvalitet:cena, a neću da bojkotujem sve proizvode čije mi se reklame ne sviđaju (npr., MRZIM reklame za Bonux, ali opet kupujem isti). A ti ostani nama pametan i lukav pa ostani uz onog operatera koji putem svojih reklamnih kampanja ne vređa nebeski narod...

Citat:
Kakve ovo veze ima sa nazivom teme i reklamnom kampanjom kojom bi trebali da se bavimo?!?

Zar zaista očekuješ da ti niko ne odgovori na takvu glupost ("ruka spasa", cccc...)?

Citat:
To je moja poenta spominjanja "parazita" jer se u reklami kritikuje onaj koji im je pružio ruku spasa i podmetnuo ledja(uzimajući u obzir da Telenor nije hteo ni da čuje) ...

Neka me neko ispravi ukoliko grešim, ali zar nije Telekom u zakonskoj obavezi da omogući VIP-u da koristi njihovu infrastrukturu uz određenu nadoknadu?

Citat:
Vip pljuje MTS skriveno u svojim reklamama

Ponavljam:
Citat:
shvati da je jedno marketing, a drugo interno poslovanje određene kompanije...

Uostalom, kako se oni ophode prema MTS-u ili Telenoru, to je svakako njihov problem...
[ Milan Ogrizovic @ 20.06.2007. 17:56 ] @
bio jedan isti na burek forumu...
iste konstatacije, iste optuzbe,isti sklop reci samo sto je tamo brisao sve sto se kaze a nije protiv vip-a

Pici man da nisi slucajno mod na bureku?
[ 5853366 @ 20.06.2007. 18:42 ] @
Vip ima anti-srpske reklame tj. pravilan izraz je TV ili radio spot, baner ili oglas, a ne reklama. Ako ne verujete potrazite u knjigama o marketingu i verovatno na ESu ima neka osoba kome je marketing struka i radi u istoj pa moze on da vam objasni.
Ako u Srpskom jeziku ne postoji izreka "Treca sreca" onda mi ovde nije korisnicko ime 5853366. Kada pricate sa nekom osobom (zbog posla, ljubavi itd.) zelite da vam vrme bude relativno da uzivate u razgovoru o bilo cemu (eto i slobode govora), a kada prekinete vezu da vas racun bude manje uvecan (za postpaid) odnosno da se manje kredita skine sa njega ukoliko ste prepaid. Zar svakom korisniku nije cilj da smanji svoje troskove?
A o parazitliku Vipa nad mt:s-om necu mnogo da se osvrcem sem jednog pitanja koje glasi: Zar mt:s kao drzavna kompanija koja se snabdeva iz budjeta Srbije nije "parazit" svih ljudi koji placaju PDV? Sta mislite sa kojim novcem su oni kupili opremu sigurno sa onim sto su ostvarili kao cist prihod, da ne bude zabune govorim o prvim godinama rada mt:s-a kada je ona kao i sada Vip negativno poslovala, a te pare je Vip dobio od svog vlasnika Mobilkoma Austrije, a mt:s kao deo Telekoma Srbije od budjeta tj. svih gradjanja koji su tada placali porez.
Kome smeta Vip smetaju i mobilni telefoni, a verovatno se veliki procenat vlasnika mobilnih aparata pre odreklo odlaska u bioskop (par vecih bioskopa cena 200din. u nekim terminima) nego dopune za mobilni. Vidim da korisnicima smeta Vip, jer su pre dobijali popust do 1.500din za reciklazu kod telenora, a najavom pocekta rada Vip-a uz reciklirani telefon telenor 24mes. postpais je vas za citavih 1din. A ovi drugi su pored c/p funkcija uveli lutriju uz novi prepaid broj. Da negovorim o novim tarifama koje su i mt:s i telenor uveli i smanjili cenu razgovora na oko 6din. (1minut+uspostava), zar bi toga bilo da ne dolazi Vip? Da bilo bi, ali kada to je pitanje.
Postovani draxium1972, zar mislite da jedna ozbiljna kompanije kakva je Vip tj. Mobilkom Austria ce zanemariti humanitarno delovanje. Mogu vam korisnici foruma iz Hrvatske preneti da smo pre par nedelja poklonili 2 mil.kuna za humanitarne projekte, a to je samo bila jedna u nizu akcija pomoci, jer je Mobilkom Austira drustveno odgovorna kompanija. Cak je i telenoru trebalo odredjeno vreme da osnuje svoju fondaciju sto je i ucinio 23. april 2007. (a telenor ne posluje od 23.4.2007. zar ne?) ako ne verujete procitajne na njihovom sajtu u delu o njima. Nisam primetio da ste vi napali telenor odmah sto nije pokrenuo ili poklonio sredstva humanitarnim organizacijama. Molim vas da nepravimo sada neku raspravu oko humanitarnih projekata vec vas pozivam da se ukljucite u neku od njih (npr. dajte krv) ili poklonite nesto.
[ klaus985 @ 20.06.2007. 18:52 ] @
e druze ja mislim da bi ti trebao da malo oladis sa pricom dok te ljudi ne zaborave na ovom forumu... mislim, radnik VIP-a koji daje info o cenama i pocetku rada, a pritom se nijedna od njegovih tvrdnji ne obistini... ja te ne shvatam ozbiljno uopste...
[ 5853366 @ 20.06.2007. 19:01 ] @
Citat:
klaus985: e druze ja mislim da bi ti trebao da malo oladis sa pricom dok te ljudi ne zaborave na ovom forumu... mislim, radnik VIP-a koji daje info o cenama i pocetku rada, a pritom se nijedna od njegovih tvrdnji ne obistini

A jel su objavljenje informacije koje nepotvrdjuju moje tvrdnje? nisu nema jos zvanicnih cena VIP-a, a za pocetak rada nisam nista napisao sem dacete biti obavesteni putem medija, sajta i SMSa ukoliko ste kupili vip prepaid kartucu? Ako Vam se nesvidja sto ja posecujem forum mozete da ignorisete moje poruke, jer dok postujem pravilnik ES foruma, ja sam ravnopravni clan bas kao i Vi. A da jel sam napisao da je to poslato obavestenje poslato svim medijima ili pojedinim i da sam naveo sta je u saopstenju da li info o cenama ili npr. kao sto jeste Politika objavila u svom broju "intervju" prvog coveka vipmobile-a.
Citat:
klaus985ja te ne shvatam ozbiljno uopste...

Svako ima pravo da o svakome misli sta hoce dok ne pocene da ga ugrozava. Ako sam Vas ja nekako ugrozio (a da nije pocetak rada vip-a i njegov uticaj na vas ukoliko ste "vezani" za telenor/mt:s) primite molim Vas moje javno izvinanje. Verovatno da sam Vas ugrozio moja poruka ili deo poruke u kojoj Vas ugrozavam neko od moderatora bi reagovao brisanjem iste/istog dela, a ja to nisam primetio.
Izvinjavam se moderatorima, moze se ova poruka prebaciti u moju predhodnu posto ovo nije chat, ali sam morao da odgovorim, a broj poruka na forumu mije ne vazan da li imao 1 ili 1mil.

[Ovu poruku je menjao 5853366 dana 20.06.2007. u 20:14 GMT+1]
[ klaus985 @ 20.06.2007. 19:05 ] @
ne... samo si nedelju rekao da ce VIPda preda obavestenja medijima i da ce biti objavljena u ponedeljak.. pa u ponedeljak da su mediji kasno primili pa da ce biti u utorak... u medjuvremenu iz vipa je clanu ovog foruma receo da samo par ljudi zna buduce cene, i da u svakom slucaju ova prica sa foruma koju si ispricao nema bas mnogo veze sa istinom
[ alexandarilic @ 20.06.2007. 19:11 ] @
Ostavite na miru korisnika 5853366, nije kriv sve dok se ne dokaze suprotno :-) tj. cekamo ponudu Vip-a pa onda pricajte kako nista od toga nija bila istina (ja cu Prvi) i onda ga nemojte shvatati ozbiljno.
[ klaus985 @ 20.06.2007. 19:13 ] @
ja ga ni ne diram.. samo konstatujem
[ Stijak @ 20.06.2007. 19:26 ] @
Pici man jesi li gledao reklamu za Orbit žvake gdje na kraju vlasnik psa pojede hranu svog psa. Jesi li se zapitao da li nas to Orbit vređa aludirajući na to da Srbi jedu pseću hranu?
[ enthusy @ 20.06.2007. 22:10 ] @
@klaus985

U potpunosti se slazem sa tobom u vezi 5853366. Ni ja takodje ne shvatam u kom on svetu zivi. Mozda je jadnicak konkurisao za posao u Vip-u pa ga nisu primili i to ga je toliko pogodilo da on to nije mogao da primi kao istinu, pa je sada u nekom tripu da je Vip-ov radnik :-) U svakom slucaju, normalno da ne verujem coveku cija ni jedna tvrdnja nije ostvarena. Mogu ja kao sto je on rekao da ignorisem njegove poruke, ali mi je glupo sto ima ljudi koji citaju njegove post-ove i veruju u to jer nisu upoznati sa njegovim prethodnim "insajderskim informacijama".
[ mojo jojo @ 21.06.2007. 08:04 ] @
Sve u svemu cim vi ovoliko raspravljate o reklami i Vip-u, cilj te iste reklame je postignut. A sto se tice vredjanja i provokacije putem reklama, jeste li vi ikad culi za Benetton?
[ draxium1972 @ 21.06.2007. 08:58 ] @
zivi bili pa videli taj 01.07.,sve mi se cini da cemo sa vipom proci isto kao i sa digi tv,kao i sa jezdom i dafinom...

dobro su oni izanalizirali srbiju....lepo spakovali reklame....grunuli marketing da rano ranimo i ugrabimo 1000 din. bonusa,a sta posle,USKORO USKORO USKORO,da su iole ozbiljni i sigurni kad ce da krenu da rade,dali bi datum u barem jednoj reklami,a nemaju pojma ni oni sami...ovako samo navlace gnev ljudi koji su vodeci se reklamom da rano rane,stajali u redu za 1000 din.


@58..


...Postovani draxium1972, zar mislite da jedna ozbiljna kompanije kakva je Vip tj. Mobilkom Austria ce zanemariti humanitarno delovanje. Mogu vam korisnici foruma iz Hrvatske preneti da smo pre par nedelja poklonili 2 mil.kuna za humanitarne projekte, a to je samo bila jedna u nizu akcija pomoci, jer je Mobilkom Austira drustveno odgovorna kompanija. Cak je i telenoru trebalo odredjeno vreme da osnuje svoju fondaciju sto je i ucinio 23. april 2007. (a telenor ne posluje od 23.4.2007. zar ne?) ako ne verujete procitajne na njihovom sajtu u delu o njima. Nisam primetio da ste vi napali telenor odmah sto nije pokrenuo ili poklonio sredstva humanitarnim organizacijama. Molim vas da nepravimo sada neku raspravu oko humanitarnih projekata vec vas pozivam da se ukljucite u neku od njih (npr. dajte krv) ili poklonite nesto.




kad ste tako dobro informisani,molim odgovor..zasto kasnite sa radom?..odakle su stigle bs?...kakve ste probleme imali sa bia?...


da se razumemo,ne branim,niti napadam nijednog operatera,gledam da meni kao korisniku bude,sto jeftinije tarifiranje i sto veci broj dodatnih usluga,telenor me ne zanima jer su derikoze,mts me svaki mesec zakine za besplatne minute,ali posto nemam u blizini kor.servis reklamacija otpada,ali mi smeta kada vip nastupa kao oslobodilac(reklamna kampanja),nas niko ne primorava da koristimo usluge bilo kojeg operatera,tako da mi nije potrebna s;loboda govora,koju vip nudi,ali mi ne treba ni samsung za 1 din.kojeg cu kroz pretplatu(najnizu)da platim 100e,ne zelim ni da recikliram stari telefon,a posle da puknem na pretplati

samo zelim da krajni korisnici u srbiji vide nesto korisno od ta 3 operatera,a ne da se oni dogovore medjusobno,a mi opet na grabusimo...


[Ovu poruku je menjao draxium1972 dana 21.06.2007. u 10:14 GMT+1]
[ alazovic @ 21.06.2007. 09:08 ] @
Citat:
5853366: Vip ima anti-srpske reklame tj. pravilan izraz je TV ili radio spot, baner ili oglas, a ne reklama. Ako ne verujete potrazite u knjigama o marketingu i verovatno na ESu ima neka osoba kome je marketing struka i radi u istoj pa moze on da vam objasni.
Ako u Srpskom jeziku ne postoji izreka "Treca sreca" onda mi ovde nije korisnicko ime 5853366.

Miloše, džaba se trudiš, reklame su defitivno katastrofalne Jel tebi maketing struka, živo me interesuje??? Ako jeste - neee'š se ti jeba najest od tog biznisa

Citat:
5853366:
A o parazitliku Vipa nad mt:s-om
koja se snabdeva iz budjeta Srbije
deo Telekoma Srbije od budjeta tj. svih gradjanja koji su tada placali porez.
Kome smeta Vip smetaju i mobilni telefoni,
najavom pocekta rada Vip-a uz reciklirani telefon telenor 24mes. postpais je vas za citavih 1din.
Da negovorim o novim tarifama
zar mislite da jedna ozbiljna kompanije kakva je Vip
ako ne verujete procitajne na njihovom sajtu
Molim vas da nepravimo sada neku raspravu

Baš si ga preterao - ovoliko grešaka u kucanju ne bi napravio ni đak šestak na polugodištu informatike... Za novog operatera bi od ključne važnosti bilo da ti prestaneš da ga zastupaš/štitiš!

Btw, užasno je ružan prizor u VIP radnji (Knez Mhajlova) ono "rasprodato" na izlogu... Ako je to marketing - neka im je sa srećom!
[ agasoft @ 21.06.2007. 11:24 ] @
Draxium, misliš li da su prodajom 50000 kartica, ostvarili profit od 320
miliona evra? hmm?
[ Slobodan Milivojevic @ 21.06.2007. 11:41 ] @
Ne isplati se njima bre ljudi da se zezaju tako, glupo je poredjenje sa jezdom i dafinom, zaboga! Ako su vas ostetili za 100din nek im je na cast tih 100din.

Ja ipak mislim da su samo malo (vise) lose organizovani i da su imali nekih problema sa drzavom, pa da zato kasne.
[ 5853366 @ 21.06.2007. 11:51 ] @
Citat:
draxium1972:zasto kasnite sa radom?..odakle su stigle bs?...kakve ste probleme imali sa bia?...i

Vip mobile d.o.o. ne kasni sa radom, jer da kasnimo i krsimo licencu RATEL bi reagovao. Bazne stanicu su stigle odakle su stigle, to korisnicima nije bitno, jer misim da je najbitnije imati kvalitetan signal koji zadovoljava korisnike. Sto se tice BIA-e nemogu da komentarisem mozete kontaktirati Poverenika za informacije Srbije pa vam on moze pomoci oko te informacije.
alazovicu, marketing mi nije struka, ali je Vip uveo novi pogled na marketing u Srbiju, jer za isti treba imati malo klikera i razmisliti sta je prava poruka tog marketinskog materijala mada cak i kada se dobro razmisli ne dodje se do pravog odgovora koji je marketing strucnjak hteo da kaze tajno.
[ lord Vader @ 21.06.2007. 12:19 ] @
Citat:
Vip mobile d.o.o. ne kasni sa radom, jer da kasnimo i krsimo licencu RATEL bi reagovao

Ne bi to bio prvi put da se neko podmaže kod nas. Ne brinem se ja mnogo zbog toga. Šta je onda značio 1. jun u ugovoru?

Nego pročitao sam ovo negde:
Citat:
U ponedeljak ce biti dodatni javni info pa pratite medije i sajt.

ali ništa ne beše u medijima.
[ agasoft @ 21.06.2007. 12:57 ] @
E sad malo ja.
Prativši uputstva iz one vip knjižice, zezao sam se sa govornom pošto ovih
dana. Ranije ovih dana, kada bih ukucao 0617777, dobio sam poruku da
izabrani broj nije dozvoljen. Danas kucao ja 06177134xxxx, kad mi sistem
kaže da ostavim poruku. ja pre nego što ću ostaviti poruku ponesen
iskustvima govornih pošta na daljinu, zviznem tarabu. "Unesite vašu lozinku
i pritisnite tastar taraba". Ja lepo unesem lozinku, 0000, jer je ta lozinka
početna u Hr, i sistem mi kaže da nemam novih poruka. Malo sam prčkao po
podešavanjima, zaključio da postoje još uvek neke smetnje, tojest neka
šuštanja u pauzama, i tako. Onda sam ostavio sam sebi poruku, ubacio vip
karticu gde me je dočekao sms, da imam govornu poruku.
Govornu poruku sam preslušao takođe sa fiksnog telefona, Sve u svemu, ima
još malo nedostataka, jer se identifikacija pošiljaoca čita kao
038127xxxxxx.
[ 221b @ 21.06.2007. 13:32 ] @
@agasoft
To je upravo ono o cemu sam pitao korisnicki servis vip-a ali su se pravili ludi! Ne ide sms ili voice-mail iz m:ts-a kao roaming partnera u Hr pa iz njihovog centra nazad u Srb, vec su oni postavili svu neophodnu opremu. Navodno im je sms centar vec postavljen a ostalo mms, voicemail itd. se soptavlja svekog dana. Nije nego, su isto kao i m:ts u Mne prebacili postojecu (mali deo) iz Hr u Srb.

@5853366
Ne daj se, ali zasto lepo ne kazes ako znas nesto o tehnickim detaljima? Bio si u Svedskoj. Ako nisi zaduzen za marketig onda si isao na obuku za rad ne nekom od sistema. Ericsson ili NokiaSiemens. Sta je od opreme postavljeno i od kog dobavljaca. Nemoj samo floskule, sirimo se svakog dana, imamo najsavremeniju opremu iz svakog segmenta... Pa onda recite koju u kom segmentu.... Necu preci sa Telenora na Vip ako koristite Comverese. Gde je sada g-din @soma da mi prigovori? Ericsson drzi oko 70% trzista u evropi u segmentu opreme. Sto se tice svega gore navedenog i ranije napisanog u drugim temama, dao si sve od sebe i vise nego dovoljno, sto se nekim clanovim ne dopada, da ne kazem nesto drugo.
[ Pici man @ 29.06.2007. 15:40 ] @
Citat:
@draxium1972: ... nas niko ne primorava da koristimo usluge bilo kojeg operatera, tako da mi nije potrebna sloboda govora,koju vip nudi ...

Dobro rezonovanje. :)
Što samo govori da nam niko ni do sada nije zabranjivao, ometao i nadasve zabranjivao da bilo šta govorimo u plastičnu slušalicu.
Opet se iz ovoga izvlači da je dotična reklama "Dugo smo čekali slobodu govora" uvredljivo-podrugljivi pokušaj da se dodvore jedino nekome sa slabim moždanim vijugama u Srbiji ....
Ili ti kako neki tvrde mladjoj srpskoj populaciji koja kao beži iz okvira nekog lažnog patriotizma ili ti dosadašnjeg državnog uredjenja gde su glavnu reč vodili diktatori, bie, udbe i ostale tajne službe ... Samo gde to beži?!? U svet opojnih sredstava koje im razum bacaju na drugu stranu duge?!? Takvima sigurno ovakve reklame ne smetaju!

Na kraju krajeva, baš videsmo koliku to "slobodu govora" zaista nudi ili je bar pokušao da nudi Vip time što je želeo da ide preko strane države i time da je čak i zvanično reagovala Srpska Bezbedonosno Informativna Agencija i zabranila im takvo delovanje što je i dovelo do kašnjenja u početku rada dotičnih. Ima tekst o tome čak i na ovom forumu: http://www.elitesecurity.org/t255377-7#1594245
I još se pozivaju na kojekakve "slobode" u reklamama?!?

Još nešto: da li pod tom "slobodom govora" podrazumevaju i laž kao sredstvo manipulacije?!? Ako se uzme u obzir smešna i opet uvredljiva tvrdnja gospode iz Vip-a

"Istraživanje tržišta je pokazalo da su građani Srbije izabrali ovaj brend kao brend koji im se najviše svideo i koji, po njihovom mišljenju, najviše odgovara karakteru novog mobilnog operatera."

Gde su to gradjani Srbije uopšte nešto imali prilike da izaberu o odluče u vezi sa novim mobilnim operaterom pa čak i imenom mreže?!? U Hrvatskoj možda???


Pored svega navedenog gore, vidim da su neki poput @agasoft već koristili usluge govorne pošte Vip-a, dobijaju kartice na poklone i razne reklamne sadržaje tj., pohvalnice iz Vip-a zbog kako sami kažu dobrih sugestija?!?
Izgleda da ta "sloboda govora" ipak nije "slobodna" za sve već ...?!?
[ Milan Ogrizovic @ 01.07.2007. 16:15 ] @
a jel ti ikad palo na pamet da se ta sloboda govora odnosi na cenu razgovora a ne kao sto ti pravis teorije o zaverama i vredjanu naroda etc...
gomila ljudi sebi ne moze da dopusti da prica duze od minute jer uplacuju kredit po 100 -200 din mesecno
[ Pici man @ 02.07.2007. 16:39 ] @
Citat:
Milan Ogrizovic: a jel ti ikad palo na pamet da se ta sloboda govora odnosi na cenu razgovora a ne kao sto ti pravis teorije o zaverama i vredjanu naroda etc...
gomila ljudi sebi ne moze da dopusti da prica duze od minute jer uplacuju kredit po 100 -200 din mesecno

Uzimao sam i ja to u obzir, i moje kolege i prijatelji sa kojima sam raspravljao o ovome, .... ali uvek smo se vraćali na ono što sam već napisao u prvom postu i to samo zbog toga što recimo oni već imaju svoje reklame u kojima potenciraju baš na toj niskoj ceni i dužini govora koju će navodno doneti i one su:
-Vreme je relativno, kod nas košta manje!
-Imate pravo da ćutite, ali sve što kažete platite manje!
-Smanjite troškove, ne razgovore!

Jedine sporne reklame koje ne govore o niskim cenama razgovora i reklame o kojima ja pokušavam ovde da povedem neku normalnu raspravu su:
-Dugo smo čekali slobodu govora!
-Treća sreća


Mislim da sam svoje mišljenje dao i o jednoj i o drugoj i nema potrebe da se ponavljam?!?
[ draxium1972 @ 02.07.2007. 20:36 ] @
22.06.2007. postovao ja


"zivi bili pa videli taj 01.07.,sve mi se cini da cemo sa vipom proci isto kao i sa digi tv,kao i sa jezdom i dafinom...

dobro su oni izanalizirali srbiju....lepo spakovali reklame....grunuli marketing da rano ranimo i ugrabimo 1000 din. bonusa,a sta posle,USKORO USKORO USKORO,da su iole ozbiljni i sigurni kad ce da krenu da rade,dali bi datum u barem jednoj reklami,a nemaju pojma ni oni sami...ovako samo navlace gnev ljudi koji su vodeci se reklamom da rano rane,stajali u redu za 1000 din."




sad je 02.07.,rano rani je posvemu sudeci propala reklama
[ Milan Ogrizovic @ 02.07.2007. 23:17 ] @
pa jesu glupe
ali mene isto asociraju kao i ostale
ne verujem da je iko od njih svesno imao nameru da vredja...pre ce biti da su nekom bezveze dali da pravi reklame
[ Gosovic @ 03.07.2007. 19:35 ] @
Potpuno se slazem da je VIP nastupio marketinski vrlo agresivno i to mi se svakako vrlo ne svidja. Ne samo u vezi njih nego u vezi i svih ostalih istih reklama koje moram da gledam 50 puta na dan. Stvar je u tome da je velika konkurencija trenutno u toj oblasti i ako zelis da privuces kupce na svoju stranu moras tako da se ponasas. Mislim da nas takve vrste agresivnih oglasavanja sve vise oceku i to u svim oblastima. Dobijacemo SMS poruke sa reklamama, kad budete prolazili gradom, svako mesto gde budete pogledali, sta god budete dodirnuli, imace na sebi reklamu. Nazalost, buducnost je takva. Vise bi voleo da je kvalitet necija reklama a ne kolicina njegovog nastupa na TV-u.

Sto se tice slogana 'sloboda govora' i 'treca sreca' i meni takodje oni ne prijaju. Ako se pojavi neko ko tvrdi da sa njegovim dolaskom nastupa sloboda govora, to onda znaci da pre njega nije postojala. E pa lepo ja u tome ne mogu da se slozim. Ja sam imao para (radio i zaradio, nisam kriminalac) i pricao sam koliko zelim. Komantar 'treca sreca' se odnosi na slicno. Dakle ja godinama koristim nesto sto je s***** i onda dolazi VIP da mi otvori oci? Mislim stvarno.

Svaka akcija ima i reakciju, na njihovu agresivnu kampanju su i ovi drugi odgovorili tako da sada na TV-u mozemo da gledamo opste prepucavanje. Trecinu svih reklama cine razne baljezgarije koje treba u srce da te dirnu samo da kupis njihov paket. Lose je sto sve to moramo da gledamo a dobro sto ce u svemu tome medjusobno jedni drugima da poobaraju cene (kakvi moroni) od cega ce najvece koristi da imaju gradjani.
[ raky_b @ 04.07.2007. 08:35 ] @
ljudovi moji,ja se samo nadam da VIP kod vas nece biti onakav kakav je i kod nas,u HR.
najskuplji i bez nekakvih posebnih usluga. kvaliteta da,ali cene....
a sto se reklama tice,tu su jaki...barem financiski.
za mene su te njihove reklame suvise fine...ne znam ja volim kada me nesto nasmeje,kada privuce paznju nekakvim iznenadjenjem,sok... u HR to puno bolje radi tele2,koji u svojim reklamama(koje su puno jeftinije produkcije) sprda ostale operatere,i zbija sale...
opet,na strani vipa je njihov virtualni operater tomato,koji im sluzi samo za snizavanje cena i zadrzavanje korisnika kojima nisu bitne dodatne opcije kao mms,wap....nego samo razgovor i sms. tomato isto ima saljive reklame,jednostavne,plitke,covek bi cak rekao malu glupave...ali privuku paznju,zanimljivije su od onih "sve zbog vas"
[ andrija87 @ 05.07.2007. 17:29 ] @
Jesu oni jaki na reklama(do duse,za sada su jaki samo na njima),ali malo preteruju... Gde god se okrenes,vidis "Vip"... Bas mi je bzvz bilo kada sam video da su suncobrani na Adi sa oznakom VIP... uzas :)
[ ntojzan @ 05.07.2007. 18:22 ] @
Ma treba pobiti sve sto prave te antisrpske reklame zajedno sa stranim placenicima i domacim izdajnicima. Vesele devedesete nam se vracaju?
[ Catch 22 @ 06.07.2007. 00:44 ] @
"... Cija snajka, cijaaa!"
[ Pici man @ 06.07.2007. 20:14 ] @
O.K. možda sam preterao prema našem prijatelju iz Japan-a, ali on nikako da shvati da na ovom forumu ne gostuju neki bivši prijatelji slobodana miloševića ili sledbenici takve politike koji huškaju sve ostale ili ne daj bože izlažu svoje teorije o tome da nas mrzi ceo svet, već možda sasvim suprotno gostuje jedan od boraca protiv takve politike i takvog izliva nacionalizma ... no, dosta o ovome u ovakvoj temi ...

@Stijak, ono što je zanimljivo - niko u ovih 3 strane nije ništa rekao pa ni ti u korist ili protiv ovih reklama. Jedini komentari koji su se pojavljvali su bili dati od par drugih korisnika koji su reklame tumačili da se u stvari sadržaj istih odnosi na cenu razgovora a ne na kojekavo omalovažavanje slobode govora u Srbiji koje ja spominjem!

Ti tvrdiš da se: "jedan politički slogan upotrebljava u sasvim druge svrhe." i još meni upućuješ pitanje: "Prihvataš li ti drugačije mišljenje od svoga"?

Ja bih vrlo rado prihvatio drugačije mišljenje i komentarisao ga kada bi ga uopšte i bilo, ali ga nema. Koje su to "sasvim druge poitičke svrhe" ti g. Stijak, nisi objasnio i nemamo osnovu na kojoj bi nastavili našu konverzaciju!

Eto, i u tvom postu nema "drugačijeg mišljenja" već analiziranje mojih postova što blage veze nema sa temom i još tvoj zahtev za brisanjem teme jer se eto tebi ne dopada. Pa druže, nije ovo diktatura, moraš poštovati i tudja mišljenja a ne odmah baš po navici onih iz "srećnih devedesetih" bi sve što ti se ne dopada odmah zaključao i odstranio, danas vlada demokratija!

Citat:
Reklame su smišljene isključivo da privuku korisnike na svoju mrežu da bi mogli da uzmu više para. Koji bi oni korist imali od vređanja svojih potencijalnih korisnika???

Ko kaže da oni misle da ikoga vredjaju ili da su ikoga uvredili tim reklamama?!?
Možda se ljudi još diče time da su najzad Srbima u Srbiji ponudili potpunu slobodu govora za koju su opet mislili da je Srbi možda nisu imali već su bili ograničeni raznim političkim faktorima, prisluškivanjima iz doba DB-a, cenovnom politikom oba postojeća operatera i njihovim monopolom, .....

[ ptiki @ 07.07.2007. 07:39 ] @
Što se njihove reklamne kampanje tiče, mislim da je bila toliko uspešna da je čak kod nekih ljudi napravila kontra-efekat kada su videli cene.

Naime, postoji nekoliko komentara tipa "Tresla se gora - rodio se miš", koji su posledica ovog načina reklamiranja. Toliko su podigli očekivanja kod ljudi da su neki od njih potpuno razočarani predstavljenom ponudom.

Ne ulazeći u pitanje da li im je ponuda jeftinija ili nije, čim postoji krug ljudi koji su razočarani, znači da je reklamna kampanja bila na neki način preuspešna.

Kod mene lično, stvorili su utisak da bi oni i imali niže cene samo da ih "neko" u tome vešto sprečava....
[ Pici man @ 07.07.2007. 10:03 ] @
Citat:
ptiki: ........Toliko su podigli očekivanja kod ljudi da su neki od njih potpuno razočarani predstavljenom ponudom....

Naravno kada su ljudi u Srbiji i dalje ubedjeni da "tamo na zapadu" dele najnovije TOP modele mobilnih telefona džabe samo kako bi postao postpaid pretplatnik neke od mreža tj., operatera ili žive u ubedjenju da tamo ljudi razgovaraju neograničeno i ne skidaju ss s' telefona a da zbog toga plaćaju neku mizernu cenu.

Surova realnost je ta da svi prijatelji koje poznajem nemaju račune manje od 150€ mesečno u tim mrežama, iako je minut razgovora na nivou cena kod nas u Srbiji 0.09€ ....... Znači, ako bi hteli da razgovaramo na nivou nekog zapadnog korisnika onda moramo izbaciti predrasude o 10€ mesečno, ili "dopuni od 500 dinara" koja obavlja posao.
Spremimo taj prosek od 150€ svakog meseca kao izdatak za razgovor mobilnim i eto dugih razgovora. ;)
Citat:
... znači da je reklamna kampanja bila na neki način preuspešna ...

I ja tako mislim, naročito u državi u kojoj ljudi žive u nekom lažnom ubedjenju da tamo negde na zapadu kako rekoh korisnici dobijaju telefone fraj i razgovaraju gotovo džabe a da ništa verovatno ne treba da se plati .... i još usled euforije oko dolaska trećeg operatera i razbijanja monopola postojećih ... sigurno da su onda ljudi očekivali čudo podstaknuti reklamnom kampanjom i time da će najzad svi imati i "jare i pare", da će moći razgovarati koliko žele i malo da plate ....

Rekoh i ponavljam moje mišljenje: "moramo izbaciti predrasude o 10€ mesečno, ili dopuni od 500 dinara koja obavlja posao", ako želimo duže da razgovaramo mob. telefonom.




[ mazazeka @ 07.07.2007. 11:23 ] @
Nije tacno da na zapadu treba spremiti 150 eura mesecno da bi mogao da pricas koliko zelis. Pre nedelju dana sam se vratio sa zapada i ne znam da li upoznat sa tarifnim profilima na 02, E-plus, Vodafon... Skoro svi oni nude postpejd ugovore za gde za 25 eura mesecno imas flat ragovore za sve korisnike u maticnoj mrezi i flat razgovore ka svim fiksnim mrezama i telefon za jedan evro koji ti sleduje uz ugovor,i to nude fine telefone a ne kao nasi neke krseve,u ponudi je npr sony w810i,nokia 7373 i sve to za samo 1 evro !, a ovaj flat na 02 je treunutno samo 21 evro !
Evo linka ako se zelis uveriti
http://shop2.o2online.de/nw/pr...ktionen/genionl/pageframe.html
[ Pici man @ 07.07.2007. 11:48 ] @
Znam ja sve to odavno ... ali, ako bolje pogledaš, taj fraj razgovor je samo u okviru iste mreže operatera dok se nacionalni saobraćaj plaća ako ja dobro kapiram od 20 do 30 euro centi ili ti 24 dinara po minuti?!?



Opet znači, vezani za istog operatera u istoj mreži?!? Ovo je bio primer u Švedskoj mreži Comviq još dosta davno....
U svakom slučaju povoljno za one koji koriste istu mrežu tj., povoljno ponajviše za porodicu, ali za posao i prijatelje gde svako ima svoje neko vidjenje kvaliteta i povoljnosti i ne koriste istog operatera .... hmm ... da li će onda biti povoljno plaćati toliku cenu i još ne znam da li je obračunat porez na tu cifru ...
[ mazazeka @ 07.07.2007. 15:09 ] @
Lose si skapirao, razgovori sa mobilnog na sve fiksne su besplatni,ili ti na nemacki KOSTENLOS INS DEUTSCHE FESTNETZ sto i pise na njihovom sajtu a i ja znam to jer taj paket vec godinu dana koristi moja devojka a i puno mojih prijatelja, tako da ja to nisam izmislio niti pricam napamet. Vodafon nudi i besplatno slanje sms-a u svojoj mrezi u okviru svog flat paketa, takodje daju i bespaltene razgovore u svojoj mrezi i na sve fiksne, evo pogledaj
http://www.vodafone.de/privat/...trag-handy-student/104691.html
[ Catch 22 @ 07.07.2007. 15:55 ] @
Evo danas u nekoliko dnevnih novina osvanula ponuda mt:s-a uz prepaid karticu nude i telefon Nokia 1110.
Nešto u stilu (nemam trenutno dnevne novine u blizini pa ću vam dati grubi "prepev" ponude):
Za 2.990,00 + PDV dobijete:
mt:s PREPAID broj
1.000,00 dinara kredita
100 besplatnih SMS poruka
Svakog meseca gratis dopunu u iznosu od (nisam zapamtio tačnu sumu) i neki broj besplatnih SMS-a
Srećku lutrije Srbije
Nokia 1110 mobilni telefon

Eto ga, prvi put kod nas uz prepaid broj u ponudi i telefon, a sve verovatno zbog najave vip-a na konferenciji za štampu, da će od ponedeljka imati u ponudi nove prepaid pakete, uz koje će moći da se kupi i nekakva Nokia ili Samsung...

PS
Ponuda važi za mt:s prodajna mesta u Maxi i Tempo tržnim centrima
[ ptiki @ 07.07.2007. 16:52 ] @
"Novosti" 7.jul 2007 na strani 38 - oglas preko cele strane, citiram:
Neviđena ponuda u mt:s-a u m:shop-u
mt:s prepaid kartica
+ nokia 1110i
+ 1000 dinara kredita
+ 100 besplatnih sms poruka
+ mt:s lutirja
Ukupno 2999 dinara (bez pdv-a)
Svi korisnici koji u periodu od tri meseca
aktiviraju prepaid karticu kupljenu u
okviru paketa dobijaju svakog meseca 50
dinara kredita i 50 sms poruka u periodu
od 12 meseci.

Kraj citata

Meni se Vip-ova ponuda čini boljom.
Ovde u ponudi stoji nokia 1110i čija je redovna cena oko 3.200 dinara prema http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1127/Nokia/1110i
[ johann @ 09.07.2007. 21:19 ] @

Ajde malo olabavite,

VIP je uspeo u svojoj nameri, a to je da zainteresuje naciju svojim reklamama bilo da ona nekog nervira ili da se nekom dopada, stavili su do znanja da su i oni prisutni na Srpskom trzistu. U njihovu ponudu ne zalazim jer nemam nameru da menjam moj postpejd broj kod mts-a. Zasto ? Zato sto svi moji prijatelji i saradnici znaju taj broj i jos nesto da dodam da ce cene MTS-a u nekom narednom periodu biti u blagom padu kao rezultat borbe na trzistu pojavom VIP-a.


Ajd, u zdravlje.
[ ptiki @ 10.07.2007. 16:55 ] @
Danas sam se lično i u svoje ime prenerazio kada sam video naslovnu (i poslednju) stranu novina "Politika".
Ne mogu da verujem dokle se sa kampanjom otišlo - mt:s je zakupio te strane kao oglasni prostor! Ne mogu da verujem dve stvari - 1) da je naslovna strana "Politike" na prodaju i 2) da neko zaista misli da će time povratiti za oglas uloženi novac.

Moje treće, i donekle maliciozno, opažanje odnosi se na Vip-ovo "Eksperiment uspeo". Moja lična i personalna i ničim izazvana asocijacija na ovaj slogan je bio nastavak u obliku dobro nam poznate " - pacijent mrtav!".
Ako je meni ovo palo na pamet, možda je i još nekom, ko se možda i oseća kao pacijent u nekom uspelom eksperimentu...
[ acabgd @ 10.07.2007. 17:22 ] @
Citat:
Pici man: I ja tako mislim, naročito u državi u kojoj ljudi žive u nekom lažnom ubedjenju da tamo negde na zapadu kako rekoh korisnici dobijaju telefone fraj i razgovaraju gotovo džabe a da ništa verovatno ne treba da se plati


Ti bi malo mogao na zapad da se obavestis... Proveo sam dvadesetak dana u Finskoj i Grckoj, istovremeno koristeci i svajcarsku i nasu (nema veze koju) karticu. Razgovora otprilike isto, bez GPRS-a, znaci samo pozivi i prijem poziva.

Racun na CH kartici: ~70 eur
Racun na RS kartici: ~120 eur

Govorimo o cca. 70% vecoj ceni na domacoj kartici... Pa prema tome ti zivis u laznom ubedjenju, a ne "ljudi u Srbiji".
[ acabgd @ 10.07.2007. 17:25 ] @
Citat:
ptiki: Ne mogu da verujem dve stvari - 1) da je naslovna strana "Politike" na prodaju


To je vec bio slucaj prilikom reklamne kampanje Unicredit banke koja je imala dobrih vesti isto preko cele naslovne strane Politike pre jedno dva meseca, tako da nije prvi slucaj.

Dakle 1) Jeste na prodaju
[ ptiki @ 10.07.2007. 22:56 ] @
Citat:
acabgd: Dakle 1) Jeste na prodaju


Očigledno je da jeste na prodaju, ali ja "odbijam" da poverujem u to...

Što se kampanja tiče, sve su mi agresivne i neprivlačne za sva tri operatera, ali mi je Vipova najosmišljenija, najcelovitija i najmanje ogavna od ove tri.
(navedene rečenice su odraz autorovog ukusa, a ne egzaknto mišljenje)
[ snake_master @ 10.07.2007. 23:26 ] @
Vec sam izneo svoje pretpostavke o VIPu njihovim uslugama i cenama na temi VIP Topnet (Mobilkom) koja je sada zakljucana, ispostavilo se da su tacne, ali mi Srbi mislimo da ce neko da nam da sve jeftino pa smo jedva cekali novog operatera u nadi da ce biti cene jeftinije pa makar i za 0.50din. Ali jos dugo cemo cekati na to... Kampanja im nece mnogo pomoci ukoliko budu imali i dalje istu politiku tarifiranja.

Naime od pocetka sam korisnik MTS mreze i jos dok je bilo to zaokruzivanje po minuti a ne tarifiranje po sekundi to me je najvise nerviralo! Zelim da mi se naplati samo ono sto sam koristio.
To bi isto bilo kao da udjete u mesaru da trazite 400g mlevenog mesa, oni vam naplate 1kg a uzmete 400g!:)
[ bakara @ 11.07.2007. 15:33 ] @
Citat:
snake_master:
Naime od pocetka sam korisnik MTS mreze i jos dok je bilo to zaokruzivanje po minuti a ne tarifiranje po sekundi to me je najvise nerviralo! Zelim da mi se naplati samo ono sto sam koristio.

Ja imam MTS karticu od 1997 godine i nije mi poznato da je ikada bilo zaokruzivanje na minut (na mobtelu je bilo, pa si mozda pogresio?)
[ snake_master @ 11.07.2007. 20:21 ] @
Citat:
bakara: Ja imam MTS karticu od 1997 godine i nije mi poznato da je ikada bilo zaokruzivanje na minut (na mobtelu je bilo, pa si mozda pogresio?)




Oprosti mislio sam kada je bilo zaokruzivanje na ceo dinar. Npr uvek ti je preostalog kredita bilo 50din ili 64din i sl. nikada na decimalu 50.36din. To je kasnije uvedeno, kada si uvek mogao da znas koliko si tacno potrosio kredita.
[ bakara @ 11.07.2007. 21:07 ] @
Hm pa nisam bas siguran da je tako bilo, koliko se secam bilo je neko zaokruzivanje na ceo dinar, ali to je zakruzivano samo kad zoves da proveris stanje inace sistem ti je normalno obracunavao po sekundi u dinar sa dve decimale....
A u to vreme se moglo i pricati kad ti ostane dinar na racunu bez prekidanja veze...
[ draxium1972 @ 11.07.2007. 21:39 ] @
posto je tema o reklamnoj kampanji vipa.....


experiment je uspeo



neka mi8 neko ,objasni sta je tvorac ovog slogana zeleo da kaze...
ili ce objasnjenje bitiisto kao i za "dugo smo cekali slobodu govora"
[ Pici man @ 11.07.2007. 22:00 ] @
Citat:
draxium1972: posto je tema o reklamnoj kampanji vipa.....
experiment je uspeo

neka mi8 neko ,objasni sta je tvorac ovog slogana zeleo da kaze...
ili ce objasnjenje biti isto kao i za "dugo smo cekali slobodu govora"

Upravo sam se zato i pojavio ponovo u ovoj temi. Baš me zaintrigirala naslovna strana sajta Vip-a na kojoj po sredini velikim slovima piše:

Eksperiment je uspeo!



Doduše, ispod toga piše "Udvostručuj dopunu do kraja godine" kako bi se verovatna blago ograničili od ... well ... slobodno mogu reći egzotičnih tumačenja teksta kao u slučaju "slobode govora", no ne opravdava taj podnaslov po bilo kom osnovu sam naslov pa čak i nemaju nikakve veze jedni sa drugim bez valjanog objašnjenja.
Ipak bih baš voleo da shvatim šta je zaista tvorac tog slogana kako reče draxium1972 želeo time da kaže?!?
Kakvi smo mi to pokusni kunići bili i u kakvim smo to eksperimentima učestvovali bez naše saglasnosti i saznanja?!?

Jel ovi baš nas smatraju majmunima, ili se to samo meni čini?!?

[ sasa_vu @ 11.07.2007. 22:22 ] @
Malo mi je falilo da kupim VIP karticu, da bacim 100 dinara i da probam njihove usluge. Cisto onako, da vidim sta ce i da li ce novo da ponude na trzistu. Srecom, gde god sam pogledao bile guzve, pa posto mi to nije hitno, resio sam da sacekam. Onda citam ovde komentare ljudi i ne verujem sta se desava. Totalna neozbiljnost treceg operatera. Cist amaterizam i klosarenje.
Citat:
Kakvi smo mi to pokusni kunići bili i u kakvim smo to eksperimentima učestvovali bez naše saglasnosti i saznanja?!?

Kako se meni cini, eksperiment je bio (a i jos je u toku) testiranje VIP mreze. Za ovakvu njihovu "uslugu" malo je dodatnih 1000 din, ili koliko vec. Da ne ponavljam sada sve muke korisnika sa VIP-om, ali to je po meni zalosno sta oni rade. Ja bih savrseno razumeo da su lepo rekli na pocetku da je narednih nedelju, dve, ili mesec dana probni period pustanja mreze, da ce biti problema, ili bar neko obavestenje. Ali kako mi se cini, oni su krenuli kao da im sve savrseno radi. A nije bas tako. Kao super, radi im korisnicki servis:-) Pa jos i to da ne radi, onda....
Citat:
Jel ovi baš nas smatraju majmunima, ili se to samo meni čini?!?

Cini se i meni, ako ti je lakse:-))) I jos moja 2 drugara koji su uzeli te kartice, isto im se cini. Totalno su razocarani. A citajuci postove ljudi na ES, kao i slusajuci njihove komentare, i ja sam. Totalno razocarenje. Mada, opet, mozda smo i mnogo ocekivali, odnosno bili zavedeni njihovim lepim reklamama? A onda ih je realnost zestoko demantovala.
Pozzz
[ Pici man @ 12.07.2007. 14:03 ] @
Meni je žao što još nisam uspeo da pogledam od početka na TV-u reklamu "Eksperiment je uspeo" kako bih imao nekog osnova za dalju raspravu ... ovako stvarno ne znam šta se dešava u tom spotu i o čemu se radi jer sam jedva jednom video isti i to upecao sam kraj gde govore tu rečenicu "eksperiment je uspeo" uz neko nebulozno kretanje po prostoriji ...
No, u svakom slučaju kako reče jedan član ovde, mnogo nisko mišljenje su imali i imaju o Srbima i našoj državi pre dolaska na ovo naše tržište i na osnovu tih shvatanja verovatno su odradili i reklame, jer stvarno zdravog razuma ne mogu objasniti mnogo toga iz njihove reklamne kampanje!

Što se tiče "očekivanja i zavedenosti reklamama", ako se Vip pojavio i počeo reklamirati sa takvim prizvukom kao iz ovih reklama, naravno da nisam očekivao nemoguće, već očekivao od usluga samo ono što odavno već postoji u zapadnim zemljama. Zaveden takvim agresivnim reklamiranjem, pomislio sam da će to biti verovatno i ispunjeno na samom početku kako bi privukli mase, a ono ... nije ispunjeno ni delić toga, ... ustanovili smo da je Vip skuplji i od MTS-a(Laki tarifa) i od Telenora(paket "Priča") u internoj mreži, šta onda i o čemu više raspravljati sa respektom i uvažavanjem naročito kada se sve više primera pojavljuje o tome da nas uopšte i ne cene kao inteligentna bića već smatraju zaostalim nomadima nad kojima vrše eksperimente bez naše saglasnosti i kojima su došli da ponude slobodu govora, daju i jare i pare, govore kako su nas pitali oko samog imena mreže i da se većina nas složila sa tim, ubacuju nam znači i serviraju laži u koje bezuslovno još treba da poverujemo i ubedimo sebe da smo učestvovali u svemu tome ...

Znači, jedina korist koju ja vidim od ovog trećeg operatera je blago razbijanje monopola Telenor-a i MTS-a što je odlično i ništa više pod milim bogom!
[ Mr. Rejn @ 12.07.2007. 15:10 ] @
Citat:
Pici man:
Kakvi smo mi to pokusni kunići bili i u kakvim smo to eksperimentima učestvovali bez naše saglasnosti i saznanja?!?

Sad ću da ti kažem koji je zajednički naslov eksperimenata (svih operatera):
Mogućnosti i perspektive svođenja čoveka na tupavi potrošački automat-istraživanje i razvoj
[ The_carobnjak @ 16.07.2007. 20:42 ] @
Kao propagandista sa ogromnim iskustvom, mogu sa sigurnoscu da kazem da je ovo najbolja kampanja jednog mobilnog operatera na nasem prostoru. Fantasticni glumci u reklama, fantastican scenario reklama, idealni bilbori. Sve je toliko savrseno da treba dodeliti nagradu kreativcu koji je osmislio sve to.
Svaka cast iz sve snage.
[ acabgd @ 16.07.2007. 20:54 ] @
Mozda ce se naljutiti neko iz provincije, ali nije upuceno na njihov racun: Mislim da je kampanja inace losa, a najvise me nervira ova poslednja reklama "Eksperiment je uspeo" u kojoj "glumica" ima seosku dikciju i naglasak sumnjivog porekla. Cenim da je neka planina u pitanju.

Mogli su da nadju bar nekog sa normalnom dikcijom, ali toliko o njihovom profesionalizmu. Inace mi zapara usi svaki put kad je cujem da moram da ubijem ton na TV....
[ Pele @ 16.07.2007. 21:51 ] @
Citat:
acabgd: Mozda ce se naljutiti neko iz provincije, ali nije upuceno na njihov racun: Mislim da je kampanja inace losa, a najvise me nervira ova poslednja reklama "Eksperiment je uspeo" u kojoj "glumica" ima seosku dikciju i naglasak sumnjivog porekla. Cenim da je neka planina u pitanju.

Mogli su da nadju bar nekog sa normalnom dikcijom, ali toliko o njihovom profesionalizmu. Inace mi zapara usi svaki put kad je cujem da moram da ubijem ton na TV....


Mozes li malo blize da objasnis kako izgleda ta "normalna"dikcija?Voleo bih da znam, da se slucajno ne osramotim.Mozda ti je malo cudno, ali neki provincijalci su naucili i da upale racunar i nadju ovaj forum i procitaju ovaj tvoj biser.Naglasak sumnjivog porekla?Kakav li je naglasak imao Tesla?Beogradski, verovatno.Pupin?Isto.Znaci moze srpski, ali samo ako vuce na beogradski naglasak.Sramota jedna.Na ovako ozbiljnom forumu.
[ Pele @ 16.07.2007. 21:56 ] @
Citat:
acabgd: Mozda ce se naljutiti neko iz provincije, ali nije upuceno na njihov racun: a najvise me nervira ova poslednja reklama "Eksperiment je uspeo" u kojoj "glumica" ima seosku dikciju i naglasak sumnjivog porekla. Cenim da je neka planina u pitanju


A na ciji je racun upuceno majke ti?Molim te prosvetli nas!
[ acabgd @ 16.07.2007. 22:15 ] @
Stvarno mi nije jasno zasto se osecas tako pogodjenim i zasto ti je odmah Beograd kriv. Nisam ni rekao da je "Beogradski" kako ga ti nazivas "cist" srpski naglasak. Cist srpski bez naglaska mozes da cujes ponekad u pozoristu ako si tamo ikada bio, mozes da cujes i u nekom filmu ako ima pokoji skolovan glumac, mozes da cujes svakodnevno na Radio Beogradu posto im je vecina spikera skolovana i - NE - nemaju "Beogradski" naglasak.

Ovu zemlju je pocela da hvata opasna beogradofobija, a ja zaista ne vidim cime sam je u ovom postu izazvao. Pre ce biti da ti imas neki kompleks cim si se osetio prozvanim, a reklamu i doticnu gospodju u njoj nisi spomenuo nijednom recju.
[ Pele @ 16.07.2007. 22:49 ] @
Citat:
acabgd: Stvarno mi nije jasno zasto se osecas tako pogodjenim i zasto ti je odmah Beograd kriv. Nisam ni rekao da je "Beogradski" kako ga ti nazivas "cist" srpski naglasak. Cist srpski bez naglaska mozes da cujes ponekad u pozoristu ako si tamo ikada bio, mozes da cujes i u nekom filmu ako ima pokoji skolovan glumac, mozes da cujes svakodnevno na Radio Beogradu posto im je vecina spikera skolovana i - NE - nemaju "Beogradski" naglasak.

Ovu zemlju je pocela da hvata opasna beogradofobija, a ja zaista ne vidim cime sam je u ovom postu izazvao. Pre ce biti da ti imas neki kompleks cim si se osetio prozvanim, a reklamu i doticnu gospodju u njoj nisi spomenuo nijednom recju.


Zasto mislis da imam neki kompleks?Zato sto si ti izvalio glupost?"Mozda ce se naljutiti neko iz provincije, ali nije upuceno na njihov racun: Mislim da je kampanja inace losa, a najvise me nervira ova poslednja reklama "Eksperiment je uspeo" u kojoj "glumica" ima seosku dikciju i naglasak sumnjivog porekla. Cenim da je neka planina u pitanju."

Ako sam bio u pozoristu?A zasto ne bih bio u pozoristu?Izlupao si se i sada mene za nesto optuzujes.Da sam ja(kako ti iskova)beogradofobican.Ne, nisam.Ali ti jesi tip koji ne voli provincijalce.Smeta ti naglasak.Koji je sa neke planine.Zamisli molim te.Mozda je sa Kopa?Sta ce ona na televiziji?Bruka.
A to da nisam komentarisao reklamu i doticnu gospodju, u pravu si.Priznajem.Kriv sam.I necu ni sada da je iskomentarisem.Nego, ti ne odgovori na ciji je racun ako nije na nas, provincijski?Stvarno me zanima.A iskren da budem, jesam se osetio prozvanim.Ja sam iz provincije.Valjeva.Mali grad.Nema pozoriste.
[ PiceCLuE @ 19.07.2007. 08:46 ] @
I ja sam po naglasku primetio da ta glumica nije iz Beograda i jeste mi malo nelogično što su nju angažovali. Jer sada će beogradski snob reći "snimi ovu seljančuru" a po dosadašnjim reklamama mi se čini da im je baš on ciljna grupa.
[ Catch 22 @ 19.07.2007. 10:58 ] @
Čitajući ovu, potpuno apsurdnu raspravu čovek bi mogao da zaključi da će "Vip Mobile" stvarno veoma loše proći jer ga neće koristiti ljudi iz sledećih kategorija:
a) "Rodoljubivi deo Srbije"
b) "Fensi - elitni deo Srbije"
c) "Pravi Beograđani"
d) "Jezički čistunci"
e) Ostali, koji se još nisu izjasnili, ali im smetaju razne stvari kod pomenutog operatera...

Da li je trebalo novog operatera nazvati drugačije (trebalo je u nazivu da stoji i reč Srbija)?
Naziv operatera je i suviše sličan nazivu hrvatskog operatera "VIPnet"...
Vizuelni dizajn i logo firme si identični kao kod komšija...
Baš su cicije, nisu hteli da plate dizajnere da im to ponovo urade za srpsko tržište - u bojama nacionalne trobojke (uppps, pa komšije imaju iste boje, samo malo drugačije raspoređene)...
A i ti Austrijanci... nije im bilo dosta ono na Ceru za vreme prvog rata, nego će nam sad još i svoje bazne stanice postavljati tamo...
Bacili su oko i na fiksnu telefoniju, kao kod komšija:
Citat:
Zahvaljujući dozvoli za fiksnog operatera Vipnet poslovnim korisnicima nudi cjelovita poslovna rješenja s uslugama za razgovore i prijenos podataka u mobilnoj i u fiksnoj mreži. Ujedno, Vipnet privatnim i poslovnim korisnicima nudi Homebox kao jednostavno rješenje u zamjenu za njihovu klasičnu fiksnu liniju.


Pa dobro ljudi, vidi li se ovome uopšte kraj?!?

Vrlo inspirativna diskusija...
[ PiceCLuE @ 19.07.2007. 11:08 ] @
...
f) Obmanuli su javnost bilbordima na kojima stoji 4,9 din/min a prva sekunda razgovora košta preko 7,5 dinara
[ agasoft @ 19.07.2007. 11:28 ] @
Bravo catch22!
Idemo sad ovako.
Vi, rodoljubi, fansi građani, i čistokrvni Beograđani:
1. Navedite tačne reči, koje nisu dobro akcentovane u datoj reklami. Ja sam
reklamu čuo preko pet puta, i nisam primetio nikakvo seljaštvo,
provincijalizme, ili planinarenje kako neko reče.
2. Navedite koliko akcenata postoji u srpskom jeziku, i koji su naravno.
3. navedite narečja i dijalekte srpskoga jezika.
4. Tek kad ispunite gore navedeno, bićete relevantni da uđete u raspravu o
jeziku.
5. Najjači mi je bio onaj lik koji je tako psihički bio uporan da je devojka
neka dalmatinka a ne znam uopšte jeli čuo dalmatinku ikada igde.
Vidimo se, naravno nadam se da neće biti "Svi junaci nikom ponikoše."
[ PiceCLuE @ 19.07.2007. 11:59 ] @
Ne znam da li mene prozivaš ali svejedno ću ti odgovoriti. Ja ne mislim da je neko manje vredan zato što jeste ili nije iz Bg. Tema ove rasprave je reklamna kampnja VIP-a a u marketingu je svaki detalj bitan pa i naglasak glavne glumice. Neko je pomenuo da je zapazio nebeogradski naglasak i ja samo kažem da je i meni čudno što su odabrali recimo užičanku. Samo mi je čudno, ništa lošije ili bolje ne mislim o vipu zbog toga. Tj o vipu mislim sve najgore jer obmanjuju javnost sa cenama. U reklami prozivaju ostale operatere kako su zakomplikovali tarifiranje a kod njih je kao jednostavno 4,9 din/min a ustvari su oni ti koji na svaki način kriju pravi način tarifiranja (nisu naveli cenu uspostavljanja poziva, ne piše ni sitnim slovima da je tarifiranje po sekundi tek posle prve minute, čak mislim da na bilbordima ne piše ni da je cena bez PDV-a).
Sad vidim da je na njihovom sajtu skinuta ta lažna cena (siguran sam da je ovih dana baš na toj strani bila), da li neko zna da li je moguće da je pravna država proradila i da im je neka inspekcija zabranila obmanjivanje u reklamama?
[ Nikola Maravic @ 19.07.2007. 12:54 ] @
Dakle, kao sto vec rekoh u jednoj drugoj temi na sajtu Vip-a tacno pise kako se tarifira razgovor: http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/index.php
A sto se tice reklama kada vec pljujete po Vip-u, pogledajte samo reklame ostalih operatera i uvidecete da nedostaje citav niz informacija bitnih za realne cene razgovora (npr uspostava veze od "tricavih" 2.9 din + pdv i sl).

A ova cela rasprava da li je devojka sa reklame iz brdsko-planinskih ili primorskih krajeva je cista nebuloza i uopste ne mogu da verujem da se oko takvih stvari uopste vodi rasprava... Jel to ispada da je neko ko je iz recimo Uzica, Cacka, Kraljeva i sl nepodoban za bilo kakvo pojavljivanje na tv-u zato sto eto, boze moj, nema naglasak koji je "prihvatljiv" ?
[ PiceCLuE @ 19.07.2007. 13:34 ] @
Citat:
Nikola Maravic: Dakle, kao sto vec rekoh u jednoj drugoj temi na sajtu Vip-a tacno pise kako se tarifira razgovor: http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/index.php
A sto se tice reklama kada vec pljujete po Vip-u, pogledajte samo reklame ostalih operatera i uvidecete da nedostaje citav niz informacija bitnih za realne cene razgovora (npr uspostava veze od "tricavih" 2.9 din + pdv i sl).


Gde piše??? Samo na sajtu. Da li si to video u nekom oglasu u štampanom mediju, u reklami na TVu ili na bilbordu. Moraš priznati da će zanemarljiv procenat potencijalnih korisnika otići na sajt. To je moralo da piše na svakom mestu gde je pisalo 4,9 din/min makar i najsitnijim sivim slovima na beloj pozadini.
Baš zato što su se prva dva operatera ponašala kako su se ponašala i što su ovi počeli kampanju koja je od starta bila duhovita antikampanja za prva dva operatera očekivao sam od njih drugačije ponašanje. A oni su ispali još gori!
[ Pele @ 20.07.2007. 01:42 ] @
ili mozda moras biti iz blokova Novog Beograda da bi snimio reklamu kako bi je odredjeni krug ljudi koji zivi na tom prostoru mogao razumeti.....a mislim da je vecina ovde sto pljuje na vip snobovski deo foruma i da bi voleli da su cene jos vise nego kod mts-a i telenora da bi se videlo kako su oni presli na novu mrezu koja je skuplja i kako sada mogu trositi svoj "znojem" zaradjen novac na sto duze razgovore sa prstom u uvetu i sa cistim novobeogradskim naglaskom.Mislim da je jedini problem ove zemlje sto svi misle da su kompetentni da izlazu svoje misljenje i da pljuju po drugima a sa marketingom i slicnim stvarima imaju dodirnih tacaka kao beba sa fizickim radom
[ Nikola Maravic @ 20.07.2007. 02:26 ] @
Citat:
PiceCLuE: Gde piše??? Samo na sajtu. Da li si to video u nekom oglasu u štampanom mediju, u reklami na TVu ili na bilbordu. Moraš priznati da će zanemarljiv procenat potencijalnih korisnika otići na sajt. To je moralo da piše na svakom mestu gde je pisalo 4,9 din/min makar i najsitnijim sivim slovima na beloj pozadini.
Baš zato što su se prva dva operatera ponašala kako su se ponašala i što su ovi počeli kampanju koja je od starta bila duhovita antikampanja za prva dva operatera očekivao sam od njih drugačije ponašanje. A oni su ispali još gori!


Pa ja i rekoh da sve pojedinosti pisu na sajtu. Tacno je, nazalost, dosta manji broj ljudi ce koristiti Vip-ov sajt da se informise - trenutno je takva situacija a iskreno se nadam da ce se to promeniti u nekoj skorijoj buducnosti (recimo kad ukinu pdv na kompjutersku opremu u potpunosti ;) Ali ko hoce da se informise moze da pozove i Vip-ov korisnicki servis (besplatno ako ima Vip karticu) i da se raspita o svim pojedinostima vezanim za naplacivanje razgovora.

[ great mlm @ 20.07.2007. 10:29 ] @
Zna li neko ko je devojka iz reklame? Na ovom forumu sam procitao da je to glumica sa FDU koju zna svako ko ide u pozoriste. U kojoj je to predstavi ona igrala??? Ako je to stvarno poznata glumica, kako da niko ne zna njeno ime, odakle je, ili u kojem pozoristu ili predstavi igra?
[ ex vip @ 09.08.2007. 23:07 ] @
Za ovo smo se borili...zar ne? Da dodju stranci i preuzmu monopol. Katastrofa.
[ Catch 22 @ 10.08.2007. 03:14 ] @
Citat:
ex vip: Za ovo smo se borili...zar ne? Da dodju stranci i preuzmu monopol. Katastrofa.

Neki dan sam čuo potpuno novi naziv za određenu grupu ljudi: "nacionalni romantičari"... zvuči nekako skroz "evropski pristojno"...
[ ex vip @ 10.08.2007. 21:56 ] @
Kad bi video shta se radi u kompanijama poput Vipa drugachije bi razmishljao. Ali ne zelim ja da ti otvaram ochi. Shto se mene tiche,daj Boze da to nikad ne dozivish.
[ Pici man @ 01.09.2007. 00:03 ] @
Ljudi, još jedna "extra" reklamna kampanja VIP-a koja je namenjenja verovatno debilima i maloumnicima.

Ovog puta se ne prodaju "neograničeni razgovori", ne daje se sloboda govora svima, nema jarića i parica na kamari, ... već se prodaju mobilni telefoni zajedno sa karticama za veću cenu nego što vrede u slobodnoj prodaji.
Obratiti pažnju na TOP temu pod nazivom: TOP: Vip pripejd paket: Telefon + 2500 din. kredita!
[ Stijak @ 01.09.2007. 00:53 ] @
Ma u poredjenju sa MTSovim reklamama sa Sašom, sve su ove reklame vrhunske...

Mada, zar neki od naših starih provajdera nema takodje ovu opciju. Neki telefon platiš 5000 dinara (neka nokia koja je u prod. jeftinija) i onda odredjeni broj mjeseci moraš uplaćivati po 500 dinara da bi dobio 250 bonusa i na kraju ti isplate 4999 din, pa ponudu reklamiraju telefon za 1 dinar.
[ Catch 22 @ 27.11.2007. 13:18 ] @
Zanimljiva ponuda za studente: http://www.jasamvip.com
[ Winston Wolf @ 28.01.2008. 09:20 ] @
Niko da prokomentariše ovu novu seriju reklama - "bez jeftinih trikova" sa disclaimerom od tri reda na kraju reklame i telefonom od 1 dinar, jednostavno najbolja usluga...

[ acabgd @ 28.01.2008. 09:22 ] @
Ja mogu samo da prokomentarisem onog majmuna u toj reklami STO SE DERE i koji pocinje opasno da mi ide na zivce.
[ batancev @ 28.01.2008. 19:26 ] @
@Winston Wolf

dobar domain, pogotovu na ovoj temi
lol
[ Slobodan Milivojevic @ 28.01.2008. 20:15 ] @
Ima li jeftinijeg trika od zaokruzavanja prvog minuta, samo to se pitam ja?

Da nema takvih "sitnica" mozda bi i razmislio o Vip-u kao operateru, ovako... neka hvala.
[ bmarke @ 28.01.2008. 20:52 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ima li jeftinijeg trika od zaokruzavanja prvog minuta, samo to se pitam ja?

Da nema takvih "sitnica" mozda bi i razmislio o Vip-u kao operateru, ovako... neka hvala.


Trik je toliko "jeftin", da su i druga dva operatera požurila da ga izvedu prema svojim korisnicima...

Čudno je da je to jedina stvar koju si zamerio Vip-u. Da si rekao da je pokrivenost (bez nacionalnog rominga m:ts) mala, ili da je sam kvalitet mreže u Pirotu (razgovora u njoj) loš, pa još i da te razumem,a ovako?!

Svaki operater pravi pakete prema svojim procenama i potrebama tržišta. Ako su paketi loši, neće ih niko kupovati.
Sve dok je negde navedeno kako se vrši tarifiranje, onaj koga to interesuje će da se upozna sa ponudom i ako mu odgovara da je prihvati.

Meni smeta naprimer navođenje cena bez PDV-a, a opet svi operateri to rade pa zašto bi Vip bio izuzetak.Sećam se polemike koja se ovde vodila na tu temu.


Što se tiče reklame, bila mi je zanimljiva par prvih gledanja,a sad počinje da me smara kao i svaka druga reklama na TV-u.
Mislim da bi moralo strožije da se sprovede ograničenje propagandnog programa kako na javnom servisu, tako i na komercijalnim televizijama.



[ Slobodan Milivojevic @ 28.01.2008. 21:16 ] @
Pošto živim na relaciji Pirot - Niš ne mogu baš da se požalim na pokrivenost Vip mreže. Ima je, možda zato što je to vrlo bitan putni pravac. Kvalitet zvuka je daleko bolji nego na mt:s mreži, nema ama baš nikakvih prekida, sve ide glatko (koristim Vip prepaid ponekad, tako da imam iskustva kako radi njihova mreža). Telenor čak trenutno u okolini Pirota ima i lošiju pokrivenost od Vip-a, tako da ne mogu baš da se požalim.

A pomenuti jeftin trik ne primenjuju baš svi operateri, pogotvo ne na postpaidu. Prepaid ponuda nekog operatera može da mi bude samo sekundarna kartica, inače se mnogo bolje osećam na postpaidu. A tu Vip nažalost zaokružuje prvi minut razgovora, što meni nikako ne bi odgovralo.

No odosmo mi previše u offtopic.
[ zALFex @ 29.01.2008. 09:46 ] @

prenesi/mix vs vip postpaid

Ko tu koristi trikove?:))

[ Catch 22 @ 29.01.2008. 12:51 ] @
Citat:
zALFex: prenesi/mix vs vip postpaid

Ko tu koristi trikove?)


Citat:
Slobodan Milivojevic
No odosmo mi previše u offtopic.


[ stewuss je @ 01.02.2008. 15:51 ] @
Najvise volim ove poslednje reklame o njihovoj odlicnoj usluzi. Naime kada se pojavio njihov postpaid hteo sam da predjem jer su mi se svidjali paketi (konkretno jedan paket) i posta tada druga dva operatera nisu imala takve pakete u ponudi a ovaj moj broj koristim jako dugo da bih ga sada menjao (dugo mi je trebalo da se odlucim i sa 06x na 060), ja njima lepo napisem mejl tipa: trenutno misam u blizini ni jedne vase poslovnice da bih pitao licno, te vam se obracam ovim putem, da li ste prodali broj 060xxxxxxx, hteo bih da predjem kod vas, zbog okolnosti bi mi taj broj veoma odgovarao, bla bla bla...
Posle nedelju dana (!) mi stize odgovor da cim budu u mogucnosti ce mi odgovoriti na moje pitanje!!! Od tada je proslo 3 (slovima: tri) meseca... I odgovora nema...
Tako da mi sada na pamet ne pada da i pomislim na njih i ta reklama me je jako iznervirala. Plus sto cujem da se dosta njih zali na VIP pripaid i to na neka cudna trosenja kredita, tj. kako su mi objasnili da cene npr. poruke ili minuta nisu uvek iste i da sa 20din kredita ne mozes poslati poruku itd...
Sve u svemu, vrlo su po mom misljenju neprofesionalni.