[ maxa @ 20.06.2007. 10:22 ] @
Zdravo,

Video sam razne sajtove i privatne ponude koji nude pay traffic za sajt.

kao:

unique 1000 per day for 4$
250.000 per month for 100$
targeting traffic koji je skuplji i slicne ponude.

Jel ima neko iskustva sa ovim, koje su prednosti i mane??

Hvala
[ tarla @ 20.06.2007. 11:23 ] @
Prema mom iskustvu sa Internetom kao globalnim fenomenom, vise volim 5 ljudi koji dodju preko google-a nego 300 koji dodju preko nekog foruma, social bookmark sajtova, placenih surfanja i slicnih zeza...

Sad ti izvuci zakljucak... :)
[ maxa @ 20.06.2007. 21:59 ] @
Pa sto, jel je toliko los taj traffic?? O cemu se tacno radi??
[ tarla @ 20.06.2007. 22:12 ] @
Pa radi se o tome da ljudi dodju, zadrze se 1 sekundu i idu dalje... Ako je neko dosao preko nekog pretrazivaca znaci da je bas i trazio slican sajt i zadrzace se duze pa ces imati neke koristi od njega.

Uradi eksperiment... Nadji neki video na You Tube, postavi na sajt, zalijepi link na nekom forumu i prati preko statistika...

Za dan 100-tinjak posjeta od po par sekundi koliko traje video... :)
[ boccio @ 20.06.2007. 22:44 ] @
Citat:
maxa:
unique 1000 per day for 4$
250.000 per month for 100$
targeting traffic koji je skuplji i slicne ponude.

Jel ima neko iskustva sa ovim, koje su prednosti i mane??

prednosti - nema
mane - sve

Citat:
tarla: Prema mom iskustvu sa Internetom kao globalnim fenomenom, vise volim 5 ljudi koji dodju preko google-a nego 300 koji dodju preko nekog foruma, social bookmark sajtova, placenih surfanja i slicnih zeza...

Trpas u isti kos babe i zabe. Placeno surfanje, forumi i social bookmark sajtovi nemaju veze jedni sa drugima. A kad smo vec kod toga - i pretrazivac moze da ti pravi krsh traffic. Neko dodje kod tebe na osnovu odredjene kljucne reci za koju mu je google servirao tvoj sajt - a to ga uopste ne zanima i zadrzi se 1 sekundu. Ne mozes tako pausalno donositi ocene, to nema puno logike.
[ tarla @ 20.06.2007. 23:53 ] @
Znam da pretrazivac moze praviti krsh promet i znam razliku izmedju placene posjete i socijalnih mreza.

Ugl. prema mom iskustvu socijalne mreze su odlican nacin da se poveca posjecenost ali do sada nisam imao neke velike koristi od njih. Upravo i sami korisnici socijalnih mreza predstavljaju veci dio placenog prometa. Pero napravi mrezu od 1000 ljudi i onda naplati postavljanje tvog linka na svoj myspace nalog... A posto jelte njegovi "prijatelji" dolaze svaki dan na njegov myspace eto posjecenosti.. Ugl. besposlicari koji se odlicno mogu iskoristiti samo ko ima vremena da se nateze sa njima...
[ Milan Tomin @ 11.07.2007. 01:11 ] @
Zavisi koja je namena tvog sajta.
Ako nesto prodajes, onda ti sigurno treba ciljna grupa na sajtu a ne placanje hiljada poseta dnevno a od prodaje nista.
Opet, ako ti je sajt zuta stampa i nesto sto svakog moze da zadrzi minut - dva, onda to mozda nije ni lose, ali opet
razmisli o ulozeno - vraceno, tj probaj da napravis neku prognozu.

Npr. znam pouzdano za jedan sajt koji odlicno funkcionise (citaj: zaradjue) tako sto plati google-u adwords, a po statistici
na npr. 10 poseta zaradi da plati 15 ili 20 klikova, a razlika je kesh.