[ wesam77 @ 20.06.2007. 14:36 ] @
Juce sam kupio Ipaq HP 6515 i prvi utisci su mi bas super ,jedino me brine baterija jutros sam je oko 7 casova skinuo sa punjaca a evo sad je 15 casova ostalo je 48% baterije to sme sprecava da koristim uredjaj onoliko kolko bi ga stvarno koristio da je baterija bolja
sta mislite dali bi bilo pametno kupiti jos jednu bateriju pa tako kad se isprazni jedna ubaci se druga
gde da nadjem bateriju za njega i kolko ona kosta
jos nesto u njemu ima memorija 256 mb ali ima prazan slot koju memoriju da kupim , dali 2gb ili 1 gb tj sta on podrzava

Hvala unapred
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.06.2007. 17:29 ] @
Pa normalno je da se tako brzo troši. Od viška te sigurno neće zaboleti glava :)
Savet za uštedu baterije..smanji Brightness na pola.
Ja sam sebi za Qtek 9090 bateriju kupio na netu, neki engleski sajt..izašla me baterija+pošta oko 20€.

Mislim da će bez problema raditi i sa 2GB karticom.
[ oziris83 @ 22.06.2007. 16:32 ] @
Imao sam problema sa baterijom na ovom uredjaju. naime iz cista mira je pocela nenormalno brzo da se prazni..nije mogla ni 12h da izdrzi..a uredjaj maltene nije bio upotrebljavan. I samo sam ostavio da se napuni do kraja (100%) i ostavio jos da se puni..npr jos 4-5 sati. i od onda nema vise problema.Ponekad mi izdrzi i po 3, 3.5 dana.
P.S. Ja imam karticu od 2gb i sve radi odlicno
[ wesam77 @ 22.06.2007. 20:19 ] @
Hvala na odgovoru

prvi dan kad sam kupio HP 6515 skinuo sam ga sa punjaca ujutru i vec uvece je bio prazan ali juce i danas posto sam ga punio malo vise od 100% i gasio sam uvek u njemu running programs baterija je uvece na nekih 50 % , znaci vec je bolje.

inace ne znam kako da podesim internet tj sta treba da upisem da bi mi radio internet na 064 mrezi.

[ petarta @ 23.06.2007. 08:57 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ja sam sebi za Qtek 9090 bateriju kupio na netu, neki engleski sajt..izašla me baterija+pošta oko 20€.


Koji je sajt? Da adresu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.06.2007. 14:47 ] @
Na žalost, nemam više adresu tog sajta. Račun od baterije sam dao čoveku koji je od mene i kupio 9090, da ima :) Ako je od ikakve pomoći, sajt je u sebi imao reč GPS..nešto kao gpsworld ili gpsstore.co.uk :)
[ wesam77 @ 30.06.2007. 19:52 ] @
Pokusavam da instaliram igrice i sve ide kako treba ali uvek je slika veca od mog ekrana tj nemogu da vidim sve , recimo instalirao sam sah i 8 polja su van mog ekrana , sta da radim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.06.2007. 21:20 ] @
Igraj iks-oks..njemu treba samo 9 polja :)
Šalim se, izvini što ti stajem na muku :)

Da li je to slučaj sa svim igrama i programima ili samo sa nekim? Ako je sa svim, probaj da reinstaliraš sistem, a ako je sa nekim, onda je moguće da su te neke pravljene za 640x480 displeje.
[ nmilosev @ 01.07.2007. 16:18 ] @
Verovatno je zbog toga što 6516 ima square ekran (240x240 pretpostavljam) treba da nađeš igrice specijalno pravljene za takvu vrstu ekrana. Ako te zanima imam ja neku listu programa koji rade na square ekranima pa je mogu postovati.

Pozdrav.
[ wesam77 @ 02.07.2007. 07:09 ] @
Bio bih veoma zahvalan ukoliko bi mi rekli gde da nabavim neke programe i igrice specijalno za HP IPAQ 6515, ja kad sam ga kupio, mladic mi je dao dvd pun igrica i programa, rekao mi je da je to za njega ali kad god instaliram neku igricu on prvo mi javlja da moguce da nece raditi dobro jer je ona napravljena za proslu verziju operativnog sistema, posle toga igrica radi ali kao sto sam vam ranije rekao nevidi se sve na ekranu i samim tim nemoguce je igrati.

Sto se tice reinstalacije sistema, kako se to radi ?

dobio sam uz njega CD, nalepnjena je na njemu nalepnica orginal windows 2003 ali nigde ne vidim da tu ima instalacija windowsa

Pozdrav
[ nmilosev @ 02.07.2007. 18:28 ] @
Prvo to što ti govori da je za prošlu verziju OS-a u većini slučajeva nema nikakve veze. "Reinstalacija sistema" je takoreći nemoguća pošto to nije isti slučaj kao sa klasičnim PC računarom. Možeš uraditi hard reset to mu dođe kao reinstalacija sistema tj. vraća sva podešavanja na default i dobijaš Windows Mobile kao da si kupio nov uređaj. Evo ovde ima nekih jednostavnih igara za 240x240 ekran > http://www.ballshooter.com/square/

Pozdrav.