[ Mr.xXx @ 21.06.2007. 17:42 ] @
Pozdav svima...mene iteresuje pri izradi reklama...cesto se koristi veoma poznata pesma. Pa me iteresuje da li autori reklama dobijaju neku posebnu dozvolu..ili sta? Da takodje me to inresesuje npr kod reklame za delta generali osiguranje..Neko video/cuo? Muziku iz te reklame ne mogu da nadjem nigde..pa da li su to oni pravili ili su opet uzeli?
Hvala
[ Mister_rap @ 21.06.2007. 18:14 ] @
U principu bi treblo da dobiju dozvolu za vecinu pjesama.
Medjutim kod nas svakog boli uvo za autorska prava i slicno...

Pomenutu reklamu nisam gledao pa ne mogu da ti dam konkretan odgovor
[ Mr.xXx @ 22.06.2007. 17:04 ] @
Hmm..jesi siguran da je sada bas takvo stanje kod nas meni se cini da se to malo popravilo
E sto se tice reklame nisam ni predpostavio da ces znati to niko ne zna ali niko!!!!
[ Mister_rap @ 22.06.2007. 17:08 ] @
Citat:
Mr.xXx: Hmm..jesi siguran da je sada bas takvo stanje kod nas meni se cini da se to malo popravilo


Prilicno siguran :)
[ Misa_exclusive @ 22.06.2007. 20:05 ] @
I ja imam isto mišljenje kao Mister rap. Jedino neke najveće reklame za velike naše kompanije EVENTUALNO kupe autorska prava za muziku koja je u toj reklami (ukoliko je neka vec postojeca muzika, a ne namesnki kompoovana), a ove male reklame po loklanim televizijama - SIGURNO NE PLAĆAJU AUTORSKA PRAVA (barem ne još uvek).
[ Mr.xXx @ 24.06.2007. 01:41 ] @
OK,ako vi tako kazete,verujem vam :-)
Citat:
Mister_rap: U principu bi treblo da dobiju dozvolu za vecinu pjesama.
Medjutim kod nas svakog boli uvo za autorska prava i slicno...

Pomenutu reklamu nisam gledao pa ne mogu da ti dam konkretan odgovor :)

Jesi siguran :-). Vidi ako mozes nesto da saznas ;-). Please
[ mmilcic @ 22.07.2007. 22:54 ] @
Citat:
Misa_exclusive: ... a ove male reklame po loklanim televizijama - SIGURNO NE PLAĆAJU AUTORSKA PRAVA (barem ne još uvek).


Imam utisak kao da pričaš iz iskustva?

UNLOCK