[ toxi_programer @ 26.06.2007. 15:31 ] @
Pozdrav.
Ubih se tražeći neki hosting gde mogu da postavim svoj Web Service, bez uspeha. Dakle o samim Web Servisima pojma nemam, uspeo sam da ga pokrenem na localhost-u i da iz drugog program ostvarim komunikaciju sa tim web servisom ali me interesuje jel znate gde taj moj Web Servis mogu da postavim na internetu?

I još ovo da vas pitam - kako da pokrenem web servis na svom kompu? Ja sam to radio tako što otvorim u VS 2005 moj projekat i onda idem na "run" i u system tray mi se pojavi ASP.NET i piše na kom portu je i tako to... Ali ne znam kako da pokrenem sve to bez da ulazim u VS, ako me razumete...
[ vladdy @ 26.06.2007. 16:54 ] @
Vecina hostova koja podrzava asp.net podrzace i tvoj web service.
Moj savjet je www.1and1.com, imas plan za $5/mjesecno.

Kada ides "run" iz VS on ga otvara na webserveru od Visual Studia za koji ti cak ni ne treba instaliran IIS na toj masini i to je namenjeno samo za development/debugging.
Kada ugasis vshost ili solution i taj tvoj ASP.NET Development Server koji obicno ide na port 2801 ima da se ugasi.

Umjesto sto ides run/debug, idi na "Publish", znaci ides desni-klik na tvoj web projekat i onda publish. Pitace te za lokaciju i ukoliko si sve pravilno uradio, samo treba da taj isti folder ubacis na web server, pretezno preko ftp-a.
Pazi samo da assemblies idu u bin folder, ukoliko zakupis hosting vecina hostova ima taj /bin folder u samom root-u servera osim ukoliko ti dozvoljavaju da kreiras svoje Virtual Directories i Web Applications unutar glavnog web sajta.

Vise informacija imas ovde a mozes i da pretrazujes "ASP.NET Deployment":

http://www.15seconds.com/issue/030806.htm

UPDATE: Tek sam sada vidio da pitas kako da pokrenes web servis sa svog kompa. Nista lakse. Instaliraj IIS, registruj ASP.Net (regiis), kreiraj virtualni direktorij, publish u taj folder i otvori sa http://localhost/tvoj_virtuelni_direktorij/web_servis.asmx
[ toxi_programer @ 27.06.2007. 20:47 ] @
Ok, hvala ti, evo napredujem :)
Onaj hosting nisam iskoristio( onaj što si dao link), ali pošto si mi rekao da je potrebno samo da sever ima ASP podršku, ja sam našao ovaj besplatni( čisto za vežbu):
www.nofeehost.com

Sad imam problem - kada probam da se konektujem na svoj ili bilo čiji web servis( probao sam da se konektujem i na codeproject.com-ov) piše da ne može jer mi neka proxy podešavanja nisu dobra i da pritisnem F1 za uputstvo. Ja pritisnem al javi se greška - taj help nemam na kompu pa moram da uključim tamo negde da može VS da ide na internet, ja uključim al ono opet piše i za help da neće da radi jer treba da se podesi proxy. I sad ne znam kako, a ni gde se to podešava ... :(
[ mmix @ 27.06.2007. 22:34 ] @
Treba ti "ASP.NET" podrska, ne "ASP". Server koji si izabrao (www.nofeehost.com) ne podrzava asp.net
[ toxi_programer @ 23.11.2007. 21:48 ] @
Citat:
vladdy:
Umjesto sto ides run/debug, idi na "Publish", znaci ides desni-klik na tvoj web projekat i onda publish. Pitace te za lokaciju i ukoliko si sve pravilno uradio, samo treba da taj isti folder ubacis na web server, pretezno preko ftp-a.
Pazi samo da assemblies idu u bin folder, ukoliko zakupis hosting vecina hostova ima taj /bin folder u samom root-u servera osim ukoliko ti dozvoljavaju da kreiras svoje Virtual Directories i Web Applications unutar glavnog web sajta.


Zakupio sam hosting koji ima podršku za ASP.NET. I sad, napravim projekat i stavim publish web site te dobijem sledeće fajlove:
Service.asmx
Web.Config
PrecompiledApp.config
bin folder:
App_Code.compiled
App_Code.dll

Probao sam sve da ih sve kopiram na server i vidim da li radi ali ne, dobijem sledeću poruku u browseru:
Citat:

Server Error in '/' Application.
Runtime Error
Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".


Kod je verujem uredu. Ali nisam baš najbolje razumeo ovo u vezi bin foldera - na serveru nema nigde tog foldera.

Šta mi je činiti?
[ Shadowed @ 23.11.2007. 22:17 ] @
Prepravi prvo web.config kako ti pise u poruci da vidis tacnije koji je error.
[ toxi_programer @ 23.11.2007. 22:35 ] @
Thanks.... Ovako:
Prvo sam to uradio a onda je pisalo da linija:
<authentication mode="Windows"/>
nije dobra pa sam je obriso

Sad piše za liniju:
Line 1: <%@ WebService Language="C#" CodeBehind="~/App_Code/Service.cs" Class="InfoServices" %>
ovo:
Parser Error Message: Could not create type 'InfoServices'.

Ovo InfoServices je ime klase. Kod sam prekucao iz knjige.
[ vladdy @ 23.11.2007. 22:45 ] @
Jel ti radi taj isti kod na localhost-u?

Pazi da ne mislim u VS, nego kada ides iz localhost-a nezavisno od VS-ovog ASPx development servera.
[ toxi_programer @ 23.11.2007. 22:59 ] @
Citat:
Nista lakse. Instaliraj IIS, registruj ASP.Net (regiis), kreiraj virtualni direktorij, publish u taj folder.

Ovo si mi još ranije rekao da uradim, ali nisam uspeo. Instalirao sam IIS i sad ovu registraciju ASP.NET-a ne znam. Osećam se zaostalo

Zaboravih da dodam: pokrenup sam fajl D:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspnet_regiis.exe
i nešto se desilo u konzolnom prozoru. Ako si na taj regiis mislio, a nisam siguran jer to sam još odavno uradio i ništa se nije desilo.

[Ovu poruku je menjao toxi_programer dana 24.11.2007. u 00:12 GMT+1]
[ vladdy @ 24.11.2007. 00:55 ] @
Da, na to mislim.

Nemas sta da se osecas zaostao, samo malo vise vremena ulozis i sredices. Nije to nista, kamo srece da ti je to najveci problem :)

PAzi, bez localhost-a je malte-ne nemoguce raditi. Kako bi tacno znao u cemu je problem, potrebna ti je tvoja masina i full trust i odmah bi znao ako kod tebe radi a na hostu ne da je do njih, vjerovatno neki permission error.
Ako ni kod tebe ne radi, onda nemas potrebe ni upload-ovati i prolaziti kroz taj sync/ftp proces bez potrebe.


Dobro si to uradio u pocetku, samo sto to isto treba da pokrenes iz cmd, znaci start-run (ili windows+r), cmd i onda idi to tog fajla i izvrsi ga. Posmatraj sta ce ti reci, koju poruku izbaci. Ako to uradis kroz windows gui, konzola ce da se pojavi na trenutak i tu ni soko sivi ne bi vidio nista :)).


Posle toga, znaci kada linkujes .net 2.0 sa IIS, nemoj zaboraviti da ga dozvolis ("allow") unutar iis. Ides u IIS Manager -> Web Service Extensions -> ASP.NET 2..... i samo ga selektuj ALLOW (ne smije biti Prohibited).

To bi trebalo da bude to, veoma je lagano a kao sto rekoh, localhost ti je pod obavezno ako radis asp.net development.
[ toxi_programer @ 25.11.2007. 17:47 ] @
Thx

Uspeo sam! Ali samo do nekle

Instalirao sam IIS.
Pokrenuo regiis a takođe i aspnet_regiis, to sam našao na netu da treba da uradim...
Pokušao da otvorim http://localhost/ i ne može, traži neku šifru i username.
Zato sam napravio ono kako vladdy reče - virteulni folder i sad imam "sajt" na adresi http://localhost/saajt/index.aspx
Međutim, nisam našao ovo:
Citat:
IIS Manager -> Web Service Extensions -> ASP.NET 2..... i samo ga selektuj ALLOW (ne smije biti Prohibited).

Naime, otvorim Internet Information Services( to je valjda isto što i IIS Manager?), dakle isto ono programče uz kog sam napravio virtuelni folder ali nigde nisam našao "Web Service Extensions"...?

Probao sam da napravim aspx fajl i u njega uneo sledeću kod( preuzeo sam ga sa w3schools.com):
Code:
<html>
<body bgcolor="yellow">
<center>
<h2>Hello W3Schools!</h2>
<p><%Response.Write(now())%></p>
</center>
</body>
</html>


I evo šta dobijem u prozoru firefox-a:
Citat:
XML Parsing Error: not well-formed
Location: http://localhost/saajt/index.aspx
Line Number 5, Column 5:<p><%Response.Write(now())%></p>
----^


IE-a:
Citat:
Cannot view XML input using XSL style sheet. Please correct the error and then click the Refresh button, or try again later.


--------------------------------------------------------------------------------

A name was started with an invalid character. Error processing resource 'http://localhost/saajt/index.aspx'. Line 5, Posit...




DOPUNA:

Kada fajl upload-ujem na server na internetu, onda radi sve kako treba...


[Ovu poruku je menjao toxi_programer dana 25.11.2007. u 19:12 GMT+1]