[ pctel @ 26.06.2007. 21:36 ] @
Radi se o takmicenju za najduzi telefon. Na sajtu je lepo pisalo:
Citat:
Takmičenje traje od 22. maja do 22. juna, a nagrade će se deliti 10. jula 2007.

Medjutim, u danasnjim novinama pise drugacije:
Citat:
Na Trgu Nikole Pašića proglašen je i pobednik takmičenja za najduži mobilni telefon u Srbiji - Tomislav Stojiljković iz Beograda.


...

sada na sajtu opet pise:
Citat:
Reciklirajte i osvojite!
...Kampanja traje od 22. maja do 15. jula.

Znaci pise osvojite, a dalje nema podataka ni o kakvom takmicenju niti da se ista moze osvojiti.

Sve u svemu, složićete se, mutna situacija.

Zasto sam se uopste zainteresovao za sve ovo? Pa, pomenuo sam ranije da imam najduzi telefon ikad napravljen. Dug je 24cm + antena. Do poslednjeg dana sam razmisljao da li da ga se pridruzim takmicenju ili da ga cuvam kao antikvitet, i na kraju opredelio se za ovo prvo, jer mi je nezanemarljiv deo mog ionako malog stana zauzimaju raznorazna druga anticka cuda tehnike, pa jedno vise ili manje nije toliko bitno. I sada zamislite sledeci scenario:
Celokupno takmicenje unapred izrezirano jer tast/kum/otac/brat nekog vaznog lika iz Telenora ima telefon za koji misli da je najduzi. Poslednjeg dana javlja se neki padobranac (ja) i izaziva pometnju jer donosi jos veci telefon. Onaj ko o tome odlucuje u frci i panici donosi odluku da se dodela nagrada obavi odmah, po sistemu "da mi to zavrsimo, a ovaj posle nek ide pa nek se zali". Ujedno, odluci i da se akcija nastavi, jer sto da se ne pokupi jos para kad vec moze. I tako na sajtu ostade akcija "reciklirajte i osvojite", a samo se obrisase podaci o onome sto treba da se "osvoji" jer je vec prisvojeno!

I tako, umesto pompezne dodele nagrada, imali smo prakticno tajnu dodelu, o kojoj na sajtu telenora nema ni reci, u nekim dnevnim novinama ima rec-dve, a u 24 casa sam video cak i sliku dobitnika. Telefon mu ovako na oko izgleda sitniji od mog, ali slika zna da prevari, mozda je covek izuzetno krupan pa u njegovoj ruci svaki telefon deluje sitan...
Ono sto je sigurno, nema podatka o duzini, nema podatka o modelu telefona... sta to znaci i zasto je tako presudite sami.

Zaista je privilegija ziveti u Srbiji, covek moze uzivo da vidi i dozivi stvari koje u nekim drugim drzavama moze da vidi samo u filmu.
[ mimma @ 26.06.2007. 21:55 ] @
"Nije Sloba kriv, mi smo krivi, mi smo *****..."

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 26.06.2007. u 23:09 GMT+1]
[ calexx @ 26.06.2007. 21:58 ] @
Piše da je u pitanju Ericsson iz '94. godine i da je dugačak 365mm ali ne piše koji je model tačno.
[ bakara @ 26.06.2007. 22:41 ] @
a koji ti telefon imas pc tel?
[ pctel @ 26.06.2007. 22:58 ] @
Motorolu iz 1993
[ pctel @ 02.07.2007. 00:30 ] @
Imajuci u vidu ovaj nekorektnan postupak telenora, zakljucio sam da je to jedna veoma neozbiljna firma (mislim ovaj domaci ogranak), pa sam uzeo da proucim njihov korisnicki ugovor, pretpostavljajuci da oni ni to nisu znali da urade kako treba. I, bio sam u pravu...

U ugovoru stoji sledece:
- ugovor vazi od dana potpisivanja
- trajanje ugovora je 24 meseca od dana potpisivanja
- placanje je od dana aktivacije


Imajuci u vidi ove cinjenice, moguce je od njih uzeti telefon na 24 meseca, nikada ne aktivirati karticu i nikada ne platiti nikakvu pretplatu. Delim sa vama ovu informaciju i molim vas da ih ne pitate nista u vezi toga, kako bi se sto vise dobrih ljudi okoristilo na racun te prevarantske firme, jer cim saznaju da su napravili gresku u ugovoru, sigurno ce je ispraviti za ubuduce. Videcu sutra da skeniram ugovor i da okacim ovde u prilog mojim tvrdnjama.
[ pajaja @ 02.07.2007. 01:45 ] @
Jedino sto ja mislim da oni aktiviraju karticu (cak sam skoro siguran) a ne ti :)
[ pitikovski @ 02.07.2007. 01:46 ] @
Citat:
pctel:...moguce je od njih uzeti telefon na 24 meseca, nikada ne aktivirati karticu i nikada ne platiti nikakvu pretplatu.


Vrlo naivno....
Nisi ti taj koji odlucuje kada ce se ili da li ce se aktivirati kartica.....nego oni.Znaci ...potpises ugovor i oni ti aktiviraju karticu.

P.S.
@pajaja

Pisali smo skoro u isto vreme post...nisam video da si to vec napisao.
[ pctel @ 02.07.2007. 11:12 ] @
Citat:
pajaja: Jedino sto ja mislim da oni aktiviraju karticu (cak sam skoro siguran) a ne ti :)

Kartica se uvek aktivirala prvim ubacivanjem u telefon i prijavljivanjem na mrezu ali moguce da ste u pravu.
[ zoran_dojkic @ 02.07.2007. 14:23 ] @
Vi kao da nikada niste videli kompjuter. Sve se radi pomoću nekog programa i naravno da je moguće.
[ draganbg82 @ 02.07.2007. 15:13 ] @
Citat:
pctel: Kartica se uvek aktivirala prvim ubacivanjem u telefon i prijavljivanjem na mrezu ali moguce da ste u pravu.



Pctel upravu si, ali samo u slucaju prepaida. Kod postpaida je ipak "malo" drugacije.