[ samzy @ 26.06.2007. 21:57 ] @
dobio sam na nagradnoj igri player sony mp4 nw-805.
instalirao sonic stage.radio je par dana medjutim vise ne radi.trazi da updatam database sto bas i ne kontam.sta da updejtujem kad ne mogu pristupiti nicemu .ako moze neko pomoci bio bih mu zahvalan,jer me ovo vec danima zivcira,hvala
[ Miroslav-BL @ 10.07.2007. 14:11 ] @
Pozdrav!
Ja imam skoro identican problem i nakon visednevnog googlanja i citanja gomile gluposti koje ne resavaju moj problem, odlucio sam da pronadjem drugi program za prebacivanje muzike na Sony player.

Evo ti link za jedan. Nisam proverio, ali sam cuo da odradjuje posao.

http://www.drvoid.com
[ IAA @ 10.07.2007. 14:18 ] @
Pre nekoliko dana sam nabavio Sony MZ-N510CK, "mini disk vokmen". Uz njega ide isti softver SonicStage.
Nemam mnogo iskustva sa tim ali na sve strane vidim da je to jako los softver. Nije on nesposoban ili lose napisan (a mozda i jeste) nego je problem sto namerno odbija da uradi mnogo toga. Na sve strane ogranicenja.
Sav rad programa pociva na "My library" - bazi pesama unetih u njega.
U kom trenutku on trazi da dopuni bazu? Sta pokusas da uradim, cemu da pristupis pa on da tu poruku?
Pogledao sam sta se sadrzi u direktoriijumu tog softvera. Postoji vise MDB datoteka tj. Access baza.
Ako si napravio rezervnu kopiju baze ("backup") onda prilikom njenog vracanja ("restore") program trazi da se nakaci na Internet kako bi proverio da li sme to da se uradi (!). I stalno tako on nesto radi preko Interneta a da ne obavestava.
Nemam nista pametno da predlozim u vezi ovoga. SonicStage je veoma, veoma los softver a to nije zbog tehnickih vec nekih drugih ruznih razloga (vajna autorska prava izdavackih kuca, nebitno sta muzicari i slusaoci misle).
Na zalost, nema drugog programa koji moze da zameni ovaj.
Kad bi se japanska firma "Sony electronics" otarasila americke firme "Sony entertainment" (i zakopala je u djubre) sve bi bilo lepse.
[ crni83bg @ 07.11.2007. 19:43 ] @
Takodje sam imao problem sa SS 3.0 i nekom sledecom verzijom (koju sam skinuo sa Neta i u medjuvremenu obrisao jer imam originalni cd sa 3.0). Prijavljivao je gresku sa Datebase. I pokusavao sam instaliram noviju vreziju i realmediaplayer (ili nesto sl. sto je navodno podrzavalo presnimavanje u format Atrac), cak sam i radio reinstalaciju Windowsa XP. Sve je bilo bezuspesno dok nisam formatirao disk i instalirao Win. od nule. Tada je proradilo.
Ali, POSTOJI CAKA: pre instalacije SS potrebno je instalirati celokupan Office paket (ja sam imao instaliran samo Word i Excel, jer mi ostalo nije trebalo), a u tom nekom ostalom delu je izgleda bila ozloglasena Datebase zbog koje SS nije hteo da radi.
[ casper.link @ 19.03.2008. 17:29 ] @
Citat:
crni83bg: Takodje sam imao problem sa SS 3.0 i nekom sledecom verzijom (koju sam skinuo sa Neta i u medjuvremenu obrisao jer imam originalni cd sa 3.0). Prijavljivao je gresku sa Datebase. I pokusavao sam instaliram noviju vreziju i realmediaplayer (ili nesto sl. sto je navodno podrzavalo presnimavanje u format Atrac), cak sam i radio reinstalaciju Windowsa XP. Sve je bilo bezuspesno dok nisam formatirao disk i instalirao Win. od nule. Tada je proradilo.
Ali, POSTOJI CAKA: pre instalacije SS potrebno je instalirati celokupan Office paket (ja sam imao instaliran samo Word i Excel, jer mi ostalo nije trebalo), a u tom nekom ostalom delu je izgleda bila ozloglasena Datebase zbog koje SS nije hteo da radi.


Da li je kod ostalih proradila ova "CAKA" sa office-om? Ako nije da ne moram da formatiram hard OPET (2x do sada) jer imam isti problem, samo sto je meni radio dok sam imao Win XP SP1 a kad sam instalirao SP2 nece...
[ casper.link @ 21.03.2008. 21:12 ] @
Evo link na kome sam nasao kako je moguce rijesiti ovaj problem

http://support.sony-europe.com...amp;f=sonicstage&m=NW-A805

Ici na troubleshooting i naci od ponudjenih koji je problem. Ja sam pokusao ali mi ne uspijeva. Da li neko drugi moze da pokusa pa da javi da li radi ova metoda????
ili
http://forums.minidisc.org/index.php?showtopic=12123

P.S. mozda pitanje jeste malo davno postavljeno ali hajde da rijesimo ovu misteriju (citaj: problem) jer sam cuo da se dosta ljudi zali da im SS ne funkcionise zbog ovog.

P.P.S. probao sam ovo sa office-om ali ne radi...

[Ovu poruku je menjao casper.link dana 21.03.2008. u 22:43 GMT+1]