[ hiroc13 @ 29.06.2007. 07:13 ] @
import MySQLdb
db = MySQLdb.connect (host = "localhost", user = "root", passwd = "pero", db = "baza1")
c = db.cursor ()
c.execute(""" INSERT INTO tablica1 (prvo, drugo) VALUES ('tefhst', '1') """)
c.execute("SELECT * FROM rac3")
rezultat = c.fetchall ()
print rezultat


Kada startam ovo ispis mi je : ((15L, 'tefhst', 1L),) - što je ok...

ALI...

ako startam samo ovaj drugi dio gdje vadim podatke iz tablice ispis mi je ovo: ()

tj. kad u kodu imam upis u tablicu ispisujemi samo ono što trenutno upisujem, a sve ostale podatke ko da zaboravi...


GDE JE GRESKA ... JELI TO ISPRAVAN KOD..?
[ Dejan Topalovic @ 29.06.2007. 09:09 ] @
Ne razumijem se u python, a ni tvoje pitanje nije bas najjasnije postavljeno, no koliko sam uspio shvatiti, koristis jednu tabelu pri unosu (tablica1), a drugu pri ispisu podataka (rac3). Da nije do toga?
[ hiroc13 @ 29.06.2007. 09:16 ] @
Sorry krivo sam napisao... na oba dva mjesta koristim istu tabelu ... nije bitno dali je to (tablica1) ili (rac3)...

Da malo pojasnim...

Kada izvrsavam kod koji mi upisuje podatke u tabelu i u istom kodu poslje toga mi ispisuje podatke iz tabele.... ispisuje mi samo podatke koje sam u istom kodu upisao u tabelu...


Ali ako napravim kod koji mi samo ispisuje podatke iz tabele koju sam popunio vec prije.... ne ispisuje mi nista... ko da je tabela prazna...
[ hiroc13 @ 29.06.2007. 10:35 ] @
Rješio sam problem treba dodati još samo jednu liniju kod upisa u tablicu..

db.commit()
[ alex @ 29.06.2007. 18:03 ] @
Preporucio bih ti koriscenje nekog od ORM alata umesto direktnih SQL upita i direktnog pristupa bazi. Tvoj kôd ce takodje biti znatno laksi za odrzavanje.
Pogledaj SqlObject i SqlAlchemy (licno preferiram i preporucujem ovaj drugi).

Jedna od prednosti ORM alata je sto imaju vec implementiran sav taj (pesacki) kôd i ostavljaju punu slobodu programeru da se skoncentrise na logiku svog kôda.