[ igorsa @ 02.07.2007. 14:22 ] @
Posto mi je mail veoma bitna stvar za posao, treba mi neki mail klijent gde mogu brzo proveriti mail za vise mailboxova bez da ih skida sa servera kako bih mogao kasnije na kompjuteru da ih skinem i sacuvam. Da li postoji ovako nesto za mobilni telefon? Inace imam Nokiu e61.
[ gojnik @ 02.07.2007. 18:17 ] @
Pa imaš već u telefonu mail klijent, a ako ti se taj ne sviđa onda vidi ovaj.

http://www.lonelycatgames.com/...profimail_symbian_lcg_2_79.zip

[ pajaja @ 02.07.2007. 18:19 ] @
Takodje koristim ProfiMail, sasvim je ok...
[ igorsa @ 02.07.2007. 18:44 ] @
Na koji integrisani mail klijent mislis? Da li na ovaj kada odes u messages? Tu koliko vidim mogu samo jedan mail box da definisem.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.07.2007. 18:52 ] @
Ne, ne, možeš više :) Uđi u Messages, pa idi na Back, da dobiješ izlistane SMS, My folders, Mail itd.

Onda na Options -> Settings->E-Mail Pa opet Options -> New mailbox.
[ igorsa @ 02.07.2007. 23:46 ] @
Hm, meni ovo nesto ne radi.

Evo recimo koristim svoj privatni mail. Stavio sam ista podesavanja koja su mi u mail klijentu na kompu.

Incoming e-mail:
Username: [email protected]
Password: lozinka
Incoming mail serv: mail.domen.com
Access poing in use: Mts wap (gde je AP gprsinternet)
Mailbox type: POP3
Security (ports): SSL/TLS
Port: 110
APOP secure login: On (za ovo nisam siguran, mada sam probao i On i Off)

Outgoing e-mail:
My e-mail address: [email protected]
User name: [email protected]
Password: lozinka
Outgoing mail serv: mail.domen.com
Access point in use: Mts wap (gde je AP gprsinternet)
Security (ports): SSL/TLS
Port: Default

Kada idem na proveru maila nista se ne desi niti izbaci bilo kakvu poruku, kao da nema mailova (iako ih pre toga posaljem sa drugog maila).
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.07.2007. 00:16 ] @
Moraš staviti za odlazni server Telekomovu adresu, a ne svoju. Ali to nije razlog zbog kojeg ne primaš ove što šalješ (pod uslovom da ih šalješ sa kompjutra, a ne sa telefona..jer ih nećeš poslati sa telefona bez Telekomovog SMTP servera :)
[ igorsa @ 03.07.2007. 00:39 ] @
A koje su telekomove odlazne adrese. Da, saljem sa kompjutera.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.07.2007. 06:45 ] @
Ja sam Telenor, pa ne znam napamet. Izguglao sam x1.gm.telekom.yu ili 195.178.38.26.
[ zbuha @ 03.07.2007. 15:09 ] @
Imam Nokiu E61 i topla preporuka za Profimail.

Meni licno je bitno da ima opciju SMTP authentication. Osim toga podrzava i SSL (za SMTP/POP3).
Podrzava koriscenje vise nezavisnih mail naloga a imas pravo i na besplatan update.

Kod mail klijenta proizvodjaca dosta je "klimava" opcija da za slanje koristis SMTP mobilnog operatora jer im IP adrese cesto dospevaju na SPAM liste.