[ ackan @ 02.07.2007. 15:47 ] @
Ooooooooooo ljudi POMAGAJTE!!!!!!!!
Da li neko moze da mi kaze kako da koristim REASON kao softversko sredstvo za kucnu produkciju,moze li to u opste?
Pokusao sam 1000 puta da u REASON-u nasnimim gitaru ili vokale preko mikrofona,povezao kablove sa muzickom karticom,pokusao na opciju RECORDING,ali NECEEEEE,NE REAGUJE!!!!
Sta da radim,da li neko zna,da li je to u opste moguce u REASONU!!!!?????
[ tribal_kg @ 02.07.2007. 20:37 ] @
Nisam siguran ali ja mislim da ne mozes da snimas u Reason okruzenju..Midi mozes ali audio signal ne.Ako gresim,neka me neko ispravi.

Sve i da moze,ja ti ne bih preporucio Reason za snimanje..Probaj Cubase,Nuendo,ProTools,Sonar...Ima ih milion..Sve zavisi koji tebi odgovara i kakve su ti potrebe.

[ musicmaster @ 02.07.2007. 22:05 ] @
Ako hotjesh da chujesh tvoje gitare iz Reason-a ili glas, what ever, moratjesh da ubacish tvoj snimak kroz recimo NN-19. Mozesh kao i .wav. A mozesh i pomotju Dr. Rex-a samo shto tje ti trebati Recycle da bi snimak prekonvertovao u .rex ekstenziju ili bilo koju drugu podrzanu u D.rex-u. Znachi mozesh da baratash svojim snimcima u reason-u ali ne u real time-u. Mozesh da uchitash "svoj lichni zvuk" kao loop. Mislim da mozesh pored rex-a i NN-19 -ce i u NN-XT-u. Probaj.


[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 03.07.2007. u 03:39 GMT+1]
[ tribal_kg @ 02.07.2007. 22:16 ] @
Ali onda mora da taj isti glas snimi preko drugog softvera...
[ musicmaster @ 03.07.2007. 02:38 ] @
Citat:
tribal_kg: Ali onda mora da taj isti glas snimi preko drugog softvera...


Shto se naravno, podrazumeva. A ako nishta drugo, chak i Windows Sound Recorder moze da mu posluzi ako nema SF na kompu, a stvarno ne znam danas ni jednu osobu koja nema taj program instaliran. Mislim na Sound Forge
[ vindic8or @ 03.07.2007. 12:30 ] @
reason ne podrzava audio snimanje. nije losa ideja da konsultujes bar osnovnu dokumentaciju pre nego sto pocnes da koristis program i upadnes u paniku :)
[ SCOTT_project @ 06.08.2007. 11:31 ] @
O tome su ovde pisali bar milion puta,o reasonu je napisana citava jedna knjiga na ovom forumu...a i o skoro svim drugim poznatijim programima,preko reasona nemozes da usnimis to sto zelis,od sveg srca bih preporucio cubase ili nuendo,eventualno sound forge...mada mozes virtuelno povezati reason i cubase,to bi bilo najbolje resenje,glasove koristis u cubase a sve ostalo u reason.
[ Mr.Back @ 12.08.2007. 17:57 ] @
Ja nisam bas ljubitelj reasona... Sto sam vise radio u njemu sve sam manje bio zadovoljan... Uskoro treba da ispadne i Reason 4, najvjerovatnije ove godine....
Pozz
[ Dj_Blind @ 13.11.2007. 14:38 ] @
nemoraš se uopšte mučiti snimiš to što misliš preko soundforge-a i snimiš u wav uvučeš u reason preko redruma i padesiš dužinu a on će ostalo sam :)

Mr.Back nebih se baš složio sa tobom ako kupiš malo bolju muzičku mislim da će te reason malo iznenaditi kada pokaže svoje pravo lice na recimo m-audiu delta 1010