[ magicius @ 04.07.2007. 11:23 ] @
momci treba mi mala pomoc,overclockovao sam moj procesor,evo sta sam dobio,pa me zanima da mi pomognete da li to moze vise i sta treba da radim,unapred hvala
[ bokisha @ 04.07.2007. 11:41 ] @
Ovi CPU mogu da idu preko 3GHz.
Savetujem ti da ne klokujes jer ti je losa ploca, aj sto je AsROCK, nego sto ti je chipset VIA!
Dobro je da si i ovo postigao.
Pozz
[ Danijel Bulic @ 24.07.2007. 20:10 ] @
Tako je, E4300 bez problema ide preko 3 GHz.

Ja sam svoj clockovo na 2.7 i temp CPU-a je 43 C !

Kao sto je kolega iznad reko ploca nije bas namijenjena clockanju :)
[ hakurik @ 26.07.2007. 12:14 ] @
i mene zanima, da li je ovo maximum od overclocka za moj procesor. Da li je neko postigao vise?Ploca je Asrock ALiveXFire-eSATA2, memorija je TwinMos 1GB. Na slici se vide temperature. Kad brzinu sabirnice povecam na 280, comp nece da startuje.Sto se tice temp procesora, cini mi se da bi se takt procesora mogao jos podignuti. Da li je ovo ogranicenje ploce, ili RAM-a? U kuciste sam ubacio 2 ventilatora (skinuta sa pokvarenih napojnih jedinica ;) ), jedan ubacuje zrak, drugi izbacuje. To je poprilicno smanjilo temp procesora, ploce, graficke.... Jos jedno kratko pitanje. Zasto u ovom programu Hardware Monitor, ne mogu vidjeti temp HDD-a? Koliko znam, treba biti ukljucena opcija S.M.A.R.T, ali je ne mogu naci u BIOSU. U pitanju je Maxtor 80GB SATA.
[ nikolac @ 22.11.2007. 13:40 ] @
promeni plocu i promenice se prica u korenu
[ hakurik @ 02.12.2007. 11:39 ] @
prije ove ploce sam imao Asus M2V-TVM, i nisam mogao nikako clockati procesor, jer u biosu nije bilo opcija za to nikako :( novije verzije BIOS-a tada nije bilo, i plocu sam zamijenio za tu Asrockovu, koja me fino sluzi za sada. Mislim da mi je CPU ogranicavajuci faktor u clocovanju (mozda i ram), a ne ploca.
[ Binary Mind @ 04.12.2007. 17:31 ] @
U tvom slucaju je i ploca itekako ogranicavajuci faktor. VIA chipset-ovi nikada nisu bili OC friendly pa je to slucaj i sa tvojom maticnom plocom...