[ Shomy Woodman @ 05.07.2007. 13:46 ] @
Skinuo sam u AVI formatu jedan film koji nisam mogao da nadjem na DVD-ju (24 hour Party People) i kada sam video da je kopija odlicna i pronasao subtitle,palo mi je na pamet da ga prebacim u DVD,kako bih mogao da ga gledam kod kuce na klasicnom DVD aparatu.Onda sam trazeci resenje dosao do programa WinAvi video convertera i VobSub-a za titl i delovalo je kao da je program resen.Ubacio sam film i titl u isti folder,podesio titl u VobSub-u i pokrenuo ga sa converterom.Na netu sam citao da ce VobSub zalepiti titl na DVD,kao sto ga i jeste zalepio za AVI dok sam ga gledao u Micro DVD Playeru,ali se desilo cudo.Kada pokrenem konacni DVD titl se pojavi,pa ga nema 5 minuta,pa se opet pojavi.Ne mogu da verujem da je to moguce.Normalnije bi mi bilo da ga uopste nema,ali se vidi da ga je converter registrovao,a ne prikazuje ga sve vreme.Recimo,pola minuta se pojavi,pa ga deset minuta nema.Znam da je sigurno ovako nesto vec obradjeno na ovom sajtu,ali sam se tek danas registrovao pa se tesko snalazim.
Molim za pomoc!
[ Shomy Woodman @ 05.07.2007. 17:01 ] @
Sada mi je,kada sam otisao na srodne teme,jasno da je u pitanju procesor.Ipak,evo kombinacije koja omogucava da povecanje titlova za divix:

01/Ubacite u isti folder film (.Avi) i titl(.srt)
02/aktivirajte titl u VobSub-u i podesite velicinu i boju fonta koji ste odabrali.
03/Startujte WinAvi Video Converter i kliknite na AVI.Program ce sam nalepiti titl i tako,kao konacni proizvod nakon sat vremena dobijate divix film sa zalepljenim titlom.

Tako ne morate divix da pretvarate u dvd za koriscenje na kucnim DVD plejerima.Titl ce biti nornmalne velicine i problem sa divix titlovima na dvd aparatima je resen.
Sigurno je da ima i boljih resenja,ali je za laike(poput mene) ovo vrlo jednostavno.

Cao!

mod-edit: obrisane informacije o preuzminaju programa (protiv pravilnika)

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 05.07.2007. u 20:51 GMT+1]