[ 77srkilus77 @ 06.07.2007. 01:39 ] @
Elem, polagao sam preko VUE 70-270 i polozio. To je bilo jos 12.06.2007. Medjutim MCP ID nisam dobio, pise na VUE sajtu i na papiru koji sam dobio: ID still pending.
Kontaktiram ja microsoft i oni mi kazu da VUE jos nije poslao podatke njima, kontaktiram VUE oni kazu da je problem kod ms-a. E sad ko koga ovde zajebava?
Ima li ovde neko slican problem i jos bolje neki savet?
[ Miroslav Jeftić @ 06.07.2007. 07:19 ] @
Pošto si kontaktirao i jedne i druge, ostaje ti samo da čekaš.
[ mister_Bi @ 06.07.2007. 07:58 ] @
Citat:
77srkilus77: Elem, polagao sam preko VUE 70-270 i polozio. To je bilo jos 12.06.2007. Medjutim MCP ID nisam dobio, pise na VUE sajtu i na papiru koji sam dobio: ID still pending.
Kontaktiram ja microsoft i oni mi kazu da VUE jos nije poslao podatke njima, kontaktiram VUE oni kazu da je problem kod ms-a. E sad ko koga ovde zajebava?
Ima li ovde neko slican problem i jos bolje neki savet?


Imao sam sličan problem. MCP ID ti se nalazi na exam sheet-u i to je sedmocifren broj samo što nije još aktiviran. MS će ga aktivirati kad ti "uknjiže" prvi ispit. E sad, kad će to biti to je druga priča. Ja sam 70-270 položio 04.06. i pošto mi tri nedelje nisu odgovorili onda sam kontaktirao MS i dobio isti odgovor kao i ti. Kontaktirao sam i VUE support a oni su ponovo poslali izveštaj od ispita, a MS mi se javio tri dana posle toga da oni to još nisu dobili. Usledilo je višednevno dopisivanje sa američkim supportom MS-a (jer evropski nije hteo odgovoriti) da bi na kraju tražili od mene da im pošaljem skeniran exam sheet. 5 dana nakon što sam poslao skenirane papire ispit mi je priznat i dobio sam i access code i potvrdu MCP ID. Ako ništa drugo, uspeli su me iznervirati....

Uostalom evo ti tema koju sam ja postavio kad se sve to dešavalo:
http://www.elitesecurity.org/t...u-nakon-polozenog-prvog-ispita
[ 77srkilus77 @ 06.07.2007. 08:38 ] @
Da, plasio sam se da ce biti takav scenario . E sad me ocekuje rovovska borba,
hvala za info mister Bi.
[ totovic @ 06.07.2007. 10:03 ] @
Nije toliko strašno. Nemoj da se nerviraš pošto od ispita još nije prošlo mesec dana. Oni po pravilu šalju posle 30 dana, pa dok iz Amerike stigne do tebe, dešava se da prođe i 2 meseca (nekad i više), ali ipak stigne.
[ Marvin Freestyle @ 06.07.2007. 13:46 ] @
Zar ne piše negde da se na to čeka i do 4 nedelje? A čini mi se da Srbiju i te krajeve pokriva MS centar u Dublinu, a ne US.

Pozdrav
[ mister_Bi @ 06.07.2007. 22:39 ] @
Citat:
Marvin Freestyle: Zar ne piše negde da se na to čeka i do 4 nedelje? A čini mi se da Srbiju i te krajeve pokriva MS centar u Dublinu, a ne US.


Ako je čovek položio prvi MS ispit, onda treba da se registruje za Live ID, nakon toga kad MS dobije izveštaj od ispita (to im šalje VUE ili onaj Prometric) pošalju mu access code i potvrđeni MCP ID. Ovo se sve obavlja putem e-maila. Tek kad se konačno uloguješ na MS sajt onda moraš zahtevati starter kit. Više MS ne šalje materijal automatski već po zahtevu nakon položenog prvog ispita. Dakle, prvo trebaš dobiti e-mail pa tek onda čekaš materijal koji treba da stigne u okviru spomenutih 2 meseca.

[ 77srkilus77 @ 10.08.2007. 20:51 ] @
Konacno dobih MCP ID!

Za sve one koji imaju slican problem ili ce ga tek imati recept je sledeci:

Smarajte non-stop sa mejlovima [email protected] i na kraju ce vam stvarno i pomoci. Trazice da skenirate onj papir koji dobijate posle ispita i da ga posaljete onda ce vas kulirati jedno 15 dana i tek kada stvarno popizdite poslace vam MCP ID. A onda ce te pozeleti da se ulogujete na sajt a tu vas ceka sledece iznenadjenje - ACCESS CODE koji naravno niste dobili.
Trik je da odete na reset access code dugme a onda ce vam i to automatski poslati na mejl za jedno 15 minuta.

Kada sve to odradite i taman pomislite da je mukama kraj, trazice da popunite formular gde su vasi osnovni podaci vezani za profil a tu se krije iznenadjenje. Pod padajucim menijem gde treba da izaberete zemlju/region nema ni Srbije ni Srbije i Crne Gore ni Jugoslavije. Ali zato tu su Hrvati, Bosanci, Makedonci, Svemirci, razna pacificka ostrva i ostali Indijanci.....

E sad posto registracija ne moze da se zavrsi bez izbora neke zemlje, zanima me zna li neko sta treba da radim ili da izaberem neku tamo levu zemlju i da se pravim lud?

Pozdrav svima.
[ jorganwd @ 12.08.2007. 00:06 ] @
Negdje sam vidio lika da je nesto narucivao i isto tako nije bilo nase zemlje na spisku, pa je lik stavio sloveniju, grad beograd i stiglo mu je.
Ovo ja licno ne bih uradio ali eto neko je bio domisljat i uspjelo mu je :)
[ 77srkilus77 @ 13.08.2007. 15:12 ] @
Da li je imao neko iskustvo sa ovim problemom u skorije vreme?
[ rogis @ 19.08.2007. 13:10 ] @
imao sam slican problem, cekao sam mcp oko 2 meseca i na kraju sam poslao screenshoot polozenih ispita (2 sam polozio) sa vue history. Slao sam na razne adrese, i one koje sam nalazio ovde i po microsoft i na kraju na [email protected] i za neverovati dobio sam prvo lep automatski odgovor da su dobili pismo bla bla... a posle nepunih sat stize MCP ID i Access Code, bilo mi neverovatno ali jeste, ne znam da li slucajno. Uglavnom pismo je jako sladunjavo, nesto tipa cenimo vase vreme i zelimo da Vam obezbedimo vrhunsku uslugu, kakav apsurd. Uglavnom ulogovao sam se i prvo treba uneti personal info, naravno i adresa i naravno srbije nema, ni yu i crne gore niti bilo sta slicno, izabrao sam bezveze neku zemju samo da vidim da li su upisali ispite, a takozvani welcome kit se posebno mora naruciti tako da adresa zasad i nema neku vaznost, valjda ce u dogledno vreme uneti srbiju. Inace su u mi u cet-u gde sam prvo hteo da polazem za settifikat reklida ne mogu da odrze polaganje jer menjaju drzavu a to je im je prilicno tesko objasniti i vue i microsoft, ostaje nam samo da cekamo da dobijemo svoju drzavu na listi