[ SBSL @ 02.08.2003. 18:44 ] @
Kupujem Nokiu 7210 pa me nesto intresuje sto se tice POLIFONIH melodija.

Naime da li se dovoljno jako cuje kad zvoni i kvalitet (t.j koliko ima onih kanala ili kako se vec zove) ???

Hvala vam unapred.

[ vertig0 @ 03.08.2003. 15:31 ] @
ima 4 kanala, sto bas i nije pohvalno, al' sta je, tu je... inace izbor melodija u ovom telefonu je katastrofalan, ali mozes da ubacis svoje pomocu raznih programa i data kabla... sto se tice jacine zvona tih melodija, zavisi od melodije do melodije... neke se cuju glasnije neke slabije, u principu je ok... eto... nadam se da si zadovoljan
pozdrav
[ SBSL @ 04.08.2003. 19:46 ] @
E hvala ti za ovo a sad me intresuje da li su kvalitetnija i jaca POL. zvona nego kod modela SOny E. T300

Da li si zadovoljan kako radi 7210, funkcije, izgled i.t.d.

I sta mislis da li je bolje uzeti SAMSUNG A800 ili NOKIU 7210 (do sad sam imao samo NokiA telefone) ???

I da li mogu preko Data kabla/IC veze ubaciti MIDI sa kompjutera i od cega zavisi koliko ce se jako cuti kad mi zvoni telefon.

Joca
[ S a l e @ 04.08.2003. 21:38 ] @
Svi telefoni imaju bolje melodije nego SE T300 koji je katastrofa sto se tice jacine (bar ovaj primjerak koji sam ja imao prilike da probam).

Da, melodije mozes da ubacis preko data kablica/IR ima dosta softvera za to, imas na nokia.com/phones/7210 onda mozes da probas i oxygen phone manager, ne znam da li 7210 podrzava i MobiMb... Znaci softvera ima, samo ti nabavi tel i irDa... srecno

p.s. za koliko € si je nasao? Pogledaj www.mobilnisvet.com ima dosta azuriranih cijena (ex. mobilmaxi.com)
[ vertig0 @ 04.08.2003. 23:37 ] @
e vidi, ja sam ranije imao siemens, i malo mi je bilo tesko da se naviknem na 7210, ali brzo se to savlada, pa onda nema problema (npr. meni, nekonvencionalan raspored tipki i to...)

ono sto mi najvise smeta kod ovog modela nokie je zvuk! u poredjenju sa siemensovim telefonima, kod nokie (bar kod ovog modela) zvuk je razocaravajuci! tu ne mislim na zvuk speakerphone-a koji je btw super, vec na kvalitet zvuka pri vodjenju razgovora, prilicno se lose cuje sagovornik i kao da malo susti u pozadini...
jos mi smeta sto sam dobio verziju firmware-a 3.09, a poznato je da su posle nje izasle jos 2, 3 verzije, najnovija je 4.74 i sredjuje neke bug-ove... (npr. ne mozes da biras ton poruke iz galerije i sl.)... ali dobro, uvek mozes da odneses fone, platis 15€ i flash-ujes ga (ili ako imas pribor, mozes i sam), naravno, rizikujes da ti uniste telefon, ali sta sad... lol...

sto se tice ubacivanja polifonih melodija, logo-a i ostalog, to sve mozes preko mbus/fbus data kabla, IR-a, a najnovija varijanta ti je POP-Port data kabl koji je za oko 100 din skuplji nego obican, ali je bolji zato sto ga ne stavljas ispod baterije, nego direktno ide u taj POP-PORT koji se nalazi na donjoj strani telefona (tamo gde se ukljucuje headset)...
software (sa crack-ovima) za sve to, tj. linkove za download mozes da nadjes na svakom boljem forumu koji se bavi mob. telefonima ili warez sajtovima...

inace, u globalu gledano, phone je skroz ok...

p.s. ja sam moju nokiu 7210 platio pre mesec dana 215€

pozdrav!
[ SBSL @ 05.08.2003. 17:18 ] @
Pa nasao sam je za 200EURA, negde je 210, 215EURA ali mislim da je najbolje da kupim u ROAMING-u !?

Sta vi mislite ?

I kako bih mogao da saznam koji softver sam dobio sa telefonom (to jest VERZIJU SOFTVERA, da mi ne daju neku pre HRISTA) ???

Poceo sam da se dvoumim izmedju nje i SAMSUNGA a800 ???

Ali mislim da je NOKIA NOKIA !!!

Joca
[ S a l e @ 05.08.2003. 17:38 ] @
Mislim da je ok kupiti u roaming.co.yu, jer oni nisu pilicari kao oni sto stavljaju male oglase, pa danas kupis telefon, a kada treba da odes za nesto drugo (da ne kazem garancija, servis,...) onda ce na vratima pisati CUVAJ SE PSA. Jeste da i roaming prodaje sa etiketama TIM, O2... ali bar daju koliko-toliko sigurnu garanciju. A vidis i cijena je povoljna..
[ SBSL @ 05.08.2003. 18:15 ] @
Sutra idem da ga kupim pa sta bude, bude...

Kablove cu da narucim preko interneta (ali one sto idu u POP_PORT)...

Dvoumio sam se mnogo ali ako kazes da je telefon super uzecu ga...

Meni prvenstveno treba da se "zezam" sa njim.

Npr. Wallpaper neki u boji, polifone melodije...

A jer mogu ja npr. da nacrtam nesto u kompu ili da slikam sa dig. aparatom pa da ubacim u telephone da je cuvam u GALERY opciji pa da je stavim kao wallpaper.

Gde da nabavim ORIGINAL slusalice STEREO za nju.

Sta je bolje da uzmem IC kabl ili data kabl POP_PORT ???

Koliko su maske za njega (ali da budu orginal ne neke sa smesnom plastikom) ?

I jos nesto, sta mislis ce da se pale ribe na njega ??? (to mi nije jako vazno ali...)

Hvala ti i pozdrav ZA SAD !!!
[ S a l e @ 05.08.2003. 19:11 ] @
LJUDIIIIIIIIII zar vec odavno nije proslo vrijeme kada su se ribe palile "na telefone"??? Zar i dalje ima takvih 'primjeraka'???

Mislim da je bolje uzeti IR, jer u taj telefon neces prebacivate nesto puno podataka (tipa mp3), pa da ti treba neka velika brzina... Mislim da ako uzmes IR, moze da ti posluzi i za drugi telelefon, uredjaj...
[ SBSL @ 05.08.2003. 19:56 ] @
E a jer mi mozes reci gde mogu da nabavim IR vezu ???

Ja sam je negde nasao za 20eura ali ne mogu da se setim gde...

Ovi iz GSMstudio imaju samo kablove...

Znaci da se razumemo. Sve sto mogu da radim sa kablovima mogu i sa IR vezom..?

Naravno ne mislim na dekodiranje telefona ili tako nesto slozeno vec SLIKE, POLIFONE MELODIJE, RAZNE ZAJEBANCIJE i.t.d, it.d

Nisi mi odgovorio da li mogu nesto da nacrtam na kompu pa da ubacim u PHONE a kasnije da ga stavim i kao wallpaper..???

E Sale hvala ti puno sto mi pomazes pri kupovini...

Joca
[ Zeljko Terzic @ 05.08.2003. 21:33 ] @
Svakaka je bolji izbor Nokia 7210 nego A800.
Mozes da ubacis sliku kakvu god pozelis.
Rezolucija ekrana je 128 x 128 pixela (4096) boja.
U odnosu na sonny ericson koji ima 256 boja primjetices drasticnu razliku.
Slika je veoma cista.
Slusalice bi trebalo da dobijes uz sam telefon (Original - Nokia)

Pozdrav, srecno :)
[ S a l e @ 05.08.2003. 21:42 ] @
Zeljko ti je rekao sta sve mozes sa IRDA, a gdje mozes da ga nabavis? - hmmmm nemam pojma Uglavnom imaju tri verzije IRDA, zavisno od nacina na koji se veze na komp: USB, SERIJSKI (COM), ili direktno na maticnu plocu. Cijena ide od 40 - 15 EUR. Potrazi malo po prodavnicama, i halooglasi.co.yu

Mozda moze neko ko je vec kupio da napise gdje ima i po kojoj cijeni. Ali na public da svi vidimo dje ima, jer se to tesko nalazi. Znam da po centru grada pocetkom jula NIJE imalo...