[ Stefan Markic @ 08.07.2007. 14:48 ] @
Koji su najpopularniji programski jezici kod pravljena velikih igara? Valjda ne moram da definišem ovo "velikih"? ;)
[ Marko_L @ 08.07.2007. 15:00 ] @
C++, a u poslednje vreme i C#, mada je prvopomenuti još uvek nezvanični standard za razvoj "velikih" igara.
[ Stefan Markic @ 08.07.2007. 15:07 ] @
Citat:

the most popular game development language is C++


http://en.wikipedia.org/wiki/Game_programming#Language

Citat:
Marko_L: C++, a u poslednje vreme i C#, mada je prvopomenuti još uvek nezvanični standard za razvoj "velikih" igara.


A koji je zvanični standard?
[ Marko_L @ 08.07.2007. 15:26 ] @
Ne postoji zvanični standard. Svako koristi ono što mu odgovara i što mu završava posao.
[ NastyBoy @ 08.07.2007. 23:40 ] @
C# u pravljenju "velikih igara"?
Jako me interesuju primeri.

Standard postoji, i zove se C/C++. Editori, konverteri, in-game scripting itd. mogu biti u bilo chemu uradjeni, dodushe.
[ SluX @ 11.07.2007. 12:04 ] @
Java? :D
[ Valerij Zajcev @ 11.07.2007. 12:32 ] @
Citat:
++, a u poslednje vreme i C#, mada je prvopomenuti još uvek nezvanični standard za razvoj "velikih" igara.

Citat:
C# u pravljenju "velikih igara"?
Jako me interesuju primeri.

Standard postoji, i zove se C/C++. Editori, konverteri, in-game scripting itd. mogu biti u bilo chemu uradjeni, dodushe.



Nisam preterano upucen u razvoj igara mada mozda bi me jednog dana i zainteresovalo, ali prethodni postovi su me malo zabrinuli, mogu li autori prethodnih tvrdnji da navedu neke argumente zasto bi c# bio los izbor za ovu vrstu programiranja?
[ Dahaka @ 11.07.2007. 13:04 ] @
E primijetio sam temu.
Pa me interesuje koliko je D jezik popularan za pravljenje igara?
I je li koliko dobar(pored popularnosti).
[ tosa @ 11.07.2007. 14:47 ] @
Popularnost jezika D je beskonacno mala.
[ Dahaka @ 11.07.2007. 17:00 ] @
Bs me cudi zasto nije sve probio kao neki nasljednik c jezika
[ bkaradzic @ 11.07.2007. 18:57 ] @
Citat:
Valerij Zajcev: Nisam preterano upucen u razvoj igara mada mozda bi me jednog dana i zainteresovalo, ali prethodni postovi su me malo zabrinuli, mogu li autori prethodnih tvrdnji da navedu neke argumente zasto bi c# bio los izbor za ovu vrstu programiranja?

Evo par razloga:

1. C# == Microsoft (u smislu da ostali proizvođači konzola ne podržavaju C#).

2. Zato što nijedna kompanija koja proizvodi profesinalne igre ne koristi C# (uključujući i Microsoft). I to najviše iz razloga jer svi koji rade u tim kompanijama koriste C/C++ i ti jezici završavaju posao, pa nema potrebe da se prelazi na nešto drugo. Čak i u slučaju editora korišćenje C++ je poželjno jer onda svako u firmi može da održava taj kod, bez potrebe da se dodatno uči C#.
[ tosa @ 12.07.2007. 02:45 ] @
Može se reći da ni sam MS ne podržava C# jer nema podršku za VMX instrukcije i
slične optimizacije. Podrška za C# je čak i na 360 prilično traljava.

2) Ne mora da se uči C#, previše je jednostavan, svako može da sedne i bude produktivan veoma brzo.