[ Slobodan Milivojevic @ 08.07.2007. 21:14 ] @
Evo svih važnih informacija na jednom mestu:

U ovom trenutku, sa Vip mreže moguće je:

Primanje i upućivanje poziva u okviru Vip mreže, ka i sa mt:s mreže, kao i pozivanje i prijem poziva sa i ka fiksnoj telefoniji. Pozivanje Telenor mreze je omoguceno, tako da rade pozivi Vip - Telenor i obrnuto.

Slanje i prijem SMS poruka radi na nivou nacionalnih mreza, dok korisnici imaju problema sa slanjem poruka u inostranstvo.

GPRS i MMS rade isključivo ako korisnik koristi Vip bazne stanice, dok ukoliko se nalazi u mt:s nacionalnom roaming-u ove usluge još uvek nisu omogućene.




Trenutno postoji samo jedna jedinstvena prepaid tarifa za Vip korisnike, a cene su sledeće:

Pozivi ka svim nacionalnim mrežama mobilne telefonije, kao i pozivi ka fiksnoj telefoniji se tarifiraju po jedinstvenoj ceni:

4.9 dinara za jedan minut razgovora. Pri uspostavi veze korisniku se naplaćuje fiksna naknada od 1.5 dinara. Prvi minut razgovora se tarifira kao ceo minut, nakon čega se poziv tarifira po sekundi.

SMS poruka ka svim nacionalnim mrežama tarifira se sa 1.9 dinara.

GPRS se tarifira po ceni od 5 dinara za 100kb prenetih podataka. Obračunska jedinica je 1kb.

MMS poruka ka svim nacionalnim mrežama se tarifira sa 10 dinara.

Sve cene su bez PDV-a.


Svaka dopuna koju korisnik izvrši do kraja godine biće duplirana. Što znači ako uplatite 200 dinara na svoj Vip prepaid broj Vaš kredit će biti uvećan za 400 dinara. Svaki korisnik ima pravo na poklon kredit od maksimalno 2000 dinara, što znači da ako ste recimo jedan prepaid broj dopunili 5 puta po 500 dinara, samo prve četiri uplate će biti duplirane.

Ukoliko bude novih informacija saznaćete u ovoj temi.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 10.07.2007. u 18:37 GMT+1]
[ time @ 08.07.2007. 21:34 ] @
pa i nisu nesto.ocekivao sam vise obzirom na reklamnu kampanju.
[ kiky @ 08.07.2007. 21:40 ] @
Pa nije bas i da nisu nesto. Upola jeftinije a i ko zna kakve ce sve pakete imati.
[ VIDAKOVICV @ 08.07.2007. 21:42 ] @
Inace proradila je provera kredita na *123# vidite koliko imate bonus kredita i koliko pravog kredita, izvestaj dojde kao flash sms sto je malo cudno
[ scrip @ 08.07.2007. 21:48 ] @
Ahhh, 1100 din, kako to lepo zvuci!
Samo im je trebalo 5 min da mi puste stanje...

A i poruka na 064 nije jos stigla, a skinuli su mi kredit, i to od onih 100 din, tako da ispada da prvo trosis onih 100 din, pa tek posle poklonjenih 1000, pa koliko stignes do 31.08.
[ pavlakus @ 08.07.2007. 21:53 ] @
pa nisu nesto jeftiniji. kad se na ovaj prvi minut razgovora doda PDV bude kao i svuda. I ovo naplacivanje uspostavljanja poziva sa 1,5 din je bezveze. Mada ovo sa dupliranjem kredita je extra stvar samo tije opet marketing da se privuku korisnici
[ vladicam @ 08.07.2007. 22:02 ] @
Ljudi u Inostranstvu dobijete telefon dzabe samo da bi bili nihovi korisnici a kod nas jos uvek prevare daju neke krseve od telefona i to za velike pare a one malo bolje za ogromne sume novca vidim ja da mi nikad necemo stici Evropu i ne dozvolite da prodjete kao DACA za stan
[ ptiki @ 08.07.2007. 22:29 ] @
Nešto razmišljam...
Jeste da imaju jednu jedinu tarifu ka svim mogućim fiksnim i mobilnim destinacijama, i to je lepo...
Ali nije lepo što su zakomplikovali ostatak: SMS na Telenor stiže samo na sedmocifrene brojeve, GPRS radi samo ako si na Vipovoj baznoj stanici, ne umanjuju bonus kredite za SMS, već samo za pozive, suprotno onome što su napisali u reklamnoj kampanji, automatski su svima uključili govornu poštu, pa moramo da molimo da nam je isključe jer nisu dozvolili da sami to radimo...

Dobro, razumem, dečije bolesti, ali su mnogo zakomplikovali ovaj početak.

U stvari, jedino što me plaši je ovo zaračunavanje SMS na osnovni umesto na bonus kredit kako su obećali. Zaista mi ne treba još jedan varljivi, prevrtljivi operater, kao da ih već nema dovoljno... Hoću čiste račune i dugu ljubav :)
[ scrip @ 08.07.2007. 22:35 ] @
@ ptiki
Kako to mislis da su nam automatski ukljucili govornu postu?

P.S.: Poruka stigla na 064 posle jedno, 40 minuta... tuga!
[ Boki4u @ 09.07.2007. 00:38 ] @
@srcip
Nije samo sa njima problem.
Meni kasnile poruke po par sati. Poslao mi ortak sa 063 ujutro, na moj 064 broj, stigla mi tek oko podne!
[ easyyu @ 09.07.2007. 02:55 ] @
Znaci kazes "halo" i ode 7.55din!
I to je kao dobra cena???
Ja sam ocekivao bar na pocetku cene oko 3din!
[ Remorseless @ 09.07.2007. 03:52 ] @
i tako, sa 3din minut oni bi povratili ulozeno za jedno... 25god ?
budi happy sto je IPAK jeftinije jer sad ce polako rat cenama
strpi se, docice i tih 3din/min bez uspostave veze :D
[ ptiki @ 09.07.2007. 08:06 ] @
Citat:
scrip: Kako to mislis da su nam automatski ukljucili govornu postu?


Evo kako mislim:
Imam 3 kartice koje su non-stop ubačene u 3 različita telefona. Na svakom od njih je aktivirana govorna pošta koju nije moguće isključiti "iz telefona", već treba da se zove korisnički servis.
Inače, to nije samo slučaj sa mojim telefonima, već postoji još dosta ljudi koji su na ovom forumu pisali o tome. Poslao bih ti linkove na njihove postove, ali me zaista mrzi da pretražujem, pa to ostavljam tebi, naravno, ako te ne mrzi...
[ Mobtel @ 09.07.2007. 09:04 ] @
bogami za kratke pozive i nije jeftino
[ Srdjan Marinkov @ 09.07.2007. 10:22 ] @
Citat:
Mobtel: bogami za kratke pozive i nije jeftino


Nigde se ne isplate kratki pozivi! Na novom Telenorovom paketu u kom je 2,9 din. minut naplaćuje se započet razgovor 2,9 din. pa ti vidi koliko se isplati!
[ Neskens @ 09.07.2007. 10:34 ] @
Treba dovesti Vodafone i T-Mobile. Ovo su sve pilicari.
[ J.C. @ 09.07.2007. 11:10 ] @
stvarno nije uredu ovo sto rade.
ako mreza radi, tj ako je krenuo komercijalna upotreba mreze, nevidim razloga zasto sve opcije ne rade.
prvo sa telenor mrezom je nemoguci kontakt, a sto se tice mts ne znam stanje ali mene iskreno nervira ovo zavlacenje sa strane vip-a


*****
edit
*****

sad sam probao i poziv ka 064 ne radi, tako da mreza uopste ni ne radi, sve je jedna velika laz

[Ovu poruku je menjao J.C. dana 09.07.2007. u 13:03 GMT+1]
[ astery @ 09.07.2007. 11:41 ] @
bilo kako bilo nista revolucionarno se nije desilo....u reklami je to mnogo drugacije izgledalo...
[ marcony86 @ 09.07.2007. 11:42 ] @
Ja sam pre 10 minuta probao da pozovem brojeve na Telenoru i fiksni i nista od toga nije radilo. Naravno, 061 broj ne mogu da dobijem ni sa svog 063 broja ni sa fiksnog. To sto sa mt:s funkcionisu (otprilike) kako treba mi nista ne znaci...
[ forgotten @ 09.07.2007. 11:50 ] @
Jos je rano za procenu da li Vip vredi ili ne.
Setite se samo da trenutno mts "pozajmljuje" svoj signal Vip-u dok se ovi ne osamostale, i to je dovoljan razlog zasto komunikacija sa telenor mrezom nije moguca (konkurencija). Treba ipak sacekati da vip postavi svoje predajnike i tada mozemo sagledati realno stanje ove mreze. Ovo za sada je jedna vrsta monopola dokle god mts diriguje sa svojim davanjem usluga Vip mrezi.

[Ovu poruku je menjao forgotten dana 09.07.2007. u 13:01 GMT+1]
[ baleksov @ 09.07.2007. 11:53 ] @
Trenutno vip neradi uopste, ni sms, ni poziv nista ni stanje...
[ Mario @ 09.07.2007. 12:04 ] @
Meni radi sve ok,mislim saljem poruke i zovem 064 i 061 mrezu, zivim u centru Beograda, ne znam koliko je to bitno.
[ Mario @ 09.07.2007. 12:06 ] @
Pih, urekao sam ga sad mi radi samo stanje :(
[ easyyu @ 09.07.2007. 12:40 ] @
Citat:
SrDJaNN: Nigde se ne isplate kratki pozivi! Na novom Telenorovom paketu u kom je 2,9 din. minut naplaćuje se započet razgovor 2,9 din. pa ti vidi koliko se isplati!

Isplati se..probaj "Omiljeni broj" na MT:S mrezi pa cu te pitati da li se isplati drzat vezu mesec dana za 1,77din!
Ili pak F&F gde ti je cena opet manja od 7,5 din (sa kopcanjem negde oko 6din)
[ NS85m @ 09.07.2007. 13:01 ] @
Al im fora, najpre skidaju sa onih dugotrajnih 100, pa tek onda sa kratkotrajnih 1000...
[ rock83 @ 09.07.2007. 13:27 ] @
1.Naravno da su Vip-ove reklame ispiranje mozga.
2.I pokusavace nekim jeftinim telefonima da osvoje trziste ( onih 50% ljudi koji jos nemaju mob ) npr. moju babu od 80 god.
3.Vidim da su se mnogi popalili na Vip i to bez razloga, mnogo smo ocekivali i od Telenora, pa nista, opet ispade Mts bolji.
4.Mislim da su ova 2 operatera samo uticali na Mts da spusta cene u postpejdu i pripejdu i na njihovu kvalitetniju uslugu.
5.Pripejd najdrazi broj je zakon + mts postpejd.
Pozdrav za Vipovce!
[ n1tr0 @ 09.07.2007. 14:32 ] @
Citat:
forgotten: Jos je rano za procenu da li Vip vredi ili ne.
Setite se samo da trenutno mts "pozajmljuje" svoj signal Vip-u dok se ovi ne osamostale, i to je dovoljan razlog zasto komunikacija sa telenor mrezom nije moguca (konkurencija). Treba ipak sacekati da vip postavi svoje predajnike i tada mozemo sagledati realno stanje ove mreze. Ovo za sada je jedna vrsta monopola dokle god mts diriguje sa svojim davanjem usluga Vip mrezi.

Slazem se...

Citat:
easyyu: Isplati se..probaj "Omiljeni broj" na MT:S mrezi pa cu te pitati da li se isplati drzat vezu mesec dana za 1,77din!

Zasto iznosis neistinu. Omiljeni broj se tarifira sa 1,x din + PDV za uspostavljanje veze. Zatim je 0 din/min sto je laz i ne znam kako se Telekom ne moze tuziti zbog toga, jer je to ustvari 0din i 99 para po min tj. 0,99din + PDV. Mesec ima npr. 30 dana, 1 dan 24h, 1h 60min. 30*24*60*0,99*1,18 + 1,77 = 50468,01din. Znaci malcice si slagao - nije 1,77 din nego 50468,01 din !!!

Vip jeste jeftiniji jer je to 4,9din + PDV za sve mreze, dok je to kod Telekoma oko 7,5din + PDV. Takodje Telekom i Telenor su poceli da obracunavaju neke pakete po minuti a ne sekundama pa je tako isto da li pricate 1s ili 1min! Zato je VIP-ova reklama i isla mogu da pricam koliko hocu, jer vas ne uslovljavaju sa minutama, vec se obracunava svake sekunde. Ne znam da li je i kod VIP-a kako kod Telekoma i Telenora ali bezobrazno je sto u prepaid paketima ima naplata za uspostavljanje veze! Jos malo pa ce naplacivati prekidanje veze... BEZOBRAZLUK !!!
[ maki83 @ 09.07.2007. 14:41 ] @
Kontam da kada smo mogli toliko dugo da cekamo na konkurentsku trku i na 3.operatera, onda mislim da treba jos malo se strpiti dok se stvari u Vip-u ne stabilizuju. Danas je ipak prvi dan komercijalnog starta...telekomu i mobtelu je za sve ovo trebalo mnogo vise vremena, kad malo bolje razmislim. I uopste me ne cudi sto prvi dan ne radi sve kako treba. Sto se tice komunikacije sa telenor mrezom, cekaju da to nadlezni organ resi, tj da se da zeleno svetlo. Nemam vip karticu, ali imam u planu da je nabavim u skorije vreme posto kao korisnik istovremeno Telekoma i Telenora nisam zadovoljna njihovim uslugama. Narocito Telekomovim. Mislim da ce konkurencija uciniti svoje, jer, morate priznati da je cak dolaskom telenora doslo do promena.
Citat:
forgotten: Jos je rano za procenu da li Vip vredi ili ne.
Setite se samo da trenutno mts "pozajmljuje" svoj signal Vip-u dok se ovi ne osamostale, i to je dovoljan razlog zasto komunikacija sa telenor mrezom nije moguca (konkurencija). Treba ipak sacekati da vip postavi svoje predajnike i tada mozemo sagledati realno stanje ove mreze. Ovo za sada je jedna vrsta monopola dokle god mts diriguje sa svojim davanjem usluga Vip mrezi.

i sa ovim se slazem
[ easyyu @ 09.07.2007. 15:21 ] @
Citat:
n1tr0: Zasto iznosis neistinu. Omiljeni broj se tarifira sa 1,x din + PDV za uspostavljanje veze. Zatim je 0 din/min sto je laz i ne znam kako se Telekom ne moze tuziti zbog toga, jer je to ustvari 0din i 99 para po min tj. 0,99din + PDV. Mesec ima npr. 30 dana, 1 dan 24h, 1h 60min. 30*24*60*0,99*1,18 + 1,77 = 50468,01din. Znaci malcice si slagao - nije 1,77 din nego 50468,01 din !!!

U pravu se ja se izvinjavam, nije rec o "omiljeni broj" usluzi na POSTPAID, vec na PREPAID a ime usluge je:"PREPAID NAJDRAZI BROJ"
A link je http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22624&Type=1
Eto sad da znas da sam u pravu!
Znaci 1,77din za mesec dana razgovora
[ bttp @ 09.07.2007. 17:43 ] @
Citat:
Treba dovesti Vodafone i T-Mobile. Ovo su sve pilicari.


E kad bi ti znao sine kako T-Mobile u Hrvatskoj dere korisnike, ne bi tako pričao. Kod nas su računi za mobilne jedno 5 puta manji nego u Hrvatskoj.
[ maki83 @ 09.07.2007. 18:47 ] @
Apsolutno nije bila diskusija o tome da li je usluga prepaid ili postpaid nego je o VIP-u. A to sto si zapoceo da pricas o omiljenom broju, nazovi call centar pa se bolje raspitaj. za svaki svakovetni poziv tog omiljenog broja se plati uspostavljanje veze 1,5din. telekom inace ima puno obicaj da laze, kad ih nazoves i raspitas se oko detalja, ono cvrc, nije bas tako kao sto su predstavili na reklami.
[ dark star @ 09.07.2007. 19:23 ] @
Citat:
bttp: E kad bi ti znao sine kako T-Mobile u Hrvatskoj dere korisnike, ne bi tako pričao. Kod nas su računi za mobilne jedno 5 puta manji nego u Hrvatskoj.


pa svako uzima reket prema veličini buđelara.
[ scrip @ 09.07.2007. 20:37 ] @
@rock83
Pa brate u tome i jeste kvaka, da konacno dobijemo ne monopolisano trziste gde ce se svaki operater boriti za svakog potrosaca svojih usluga(a sto naravno podrazumeva nove cene,pakete,promo ponude...). A po cemu ti je sad Mts bolji od Telenora?
A da, secam se da je Mts kad pocinjao, delio najsavremenije telefone, skoro besplatno, cini mi se motorola Startack?!
Pozdrav Mts-ovcima!
[ enes @ 09.07.2007. 21:33 ] @
Kada sam ja zvao Call centar, receno mi je da pozivi ka Telenor mrezi ne radi jer oni nece da potpisu ugovor o interkonekciji (ako nisam pogresno napisao) sa VIP-om i da su se oni obratili RATEL-u oko toga..... Videcemo ovih dana kako stoje stvari...
Sve u svemu, zadovoljan sam pocetkom pogotovo sto koriste mrezu mt:s..... Nesto mi se javlja kada VIP prosiri svoju mrezu po Srbiji da ce tek biti interesantno
[ Geo M @ 09.07.2007. 21:51 ] @
Citat:
enes: Kada sam ja zvao Call centar, receno mi je da pozivi ka Telenor mrezi ne radi jer oni nece da potpisu ugovor o interkonekciji (ako nisam pogresno napisao) sa VIP-om i da su se oni obratili RATEL-u oko toga..... Videcemo ovih dana kako stoje stvari... ;)

A sta sam ja oko toga cuo, otvorio sam temu u telenor delu foruma, jer mislim da je jako zanimljiva Link ka temi
[ rock83 @ 09.07.2007. 22:02 ] @
99scrip-Zasto je Mts bolji od Telenora?
1.Jesi cuo za 3g mrezu? Ne mogu da verujem da pitas tako nesto, pa 3g naravno pa sve ostalo!
2.Pripajd Najdrazi broj. Prosto da ogluvis od razgovora! Jel ima Telenor tu uslugu?
3.Postpejd je bolji kod Mts-a zato sto ne skidaju 1.5 din uspostavu veze! Ja u bel200 mogu obaviti 400 poziva od po pola minuta ili 1200 poziva od 10sekundi.Reci mi koliko takvih poziva mozes obaviti u Telenorovom postpejdu viseprice 1000?

n1tr0-Kec iz matematike.Covek prica za Pripejd Najdrazi broj, znaci po tebi ako je 0.99 para minut u pripejdu sa 99% snizenja, onda po tebi ispada da je minut kostao ranije 99 din.! Ja se te cene od 99din. ne secam. 1.77 din. kosta jedan razgovor koji moze biti dugacak koliko ti drzi baterija ili jos i duze ako si kuci na punjacu, tesko ce drzati mesec dana.


[ Jbyn4e @ 09.07.2007. 22:55 ] @
Citat:

2.Pripajd Najdrazi broj. Prosto da ogluvis od razgovora! Jel ima Telenor tu uslugu?
3.Postpejd je bolji kod Mts-a zato sto ne skidaju 1.5 din uspostavu veze! Ja u bel200 mogu obaviti 400 poziva od po pola minuta ili 1200 poziva od 10sekundi.Reci mi koliko takvih poziva mozes obaviti u Telenorovom postpejdu viseprice 1000?

2) Pa nije bas tako... koliko mi se cini - ima telenor nesto tako, mrzi me sad da gledam.
Edit: pogledao. Nesto tako se zove omiljeni broj, sa 99% popusta:
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3462
3) Nisi dobro obavesten. Na bel profilima se placa uspostava veze 1.77 (tj 1.5 bez pdv).
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2110

Mada mi nije jasno, koliko ovo stranica pricate o vip-u? Meni radi, meni ne radi, meni radi ovo ono.. meni je samo zanimljivo da citam dokle ljudska glupost moze da ide :)

Sto se tice ponude mtela u CG, voleo bih da je nesto tako uradio mts i ovde, mada je to samo prmotivno. Ali tako nesto sam ocekivao od vip-a, kao mnogo veceg provajdera (kolko mi se cini ima ih u mnogo vise zemalja) a do toga nazalost nije doslo. Mene odusevljava citat sa mtelovog sajta:
Citat:
U rekordnom, do sada vjerovatno nezabilježenom, roku od samo 77 dana od dobijanja licence, podignuta najsavremenija mobilna mreža sa opremom renomiranih svjetskih proizvođača

http://www.mtel-cg.com/cn.php?act=c&c=3
i ako je to istina, onda se zapitam sta je vip ovde radio 6 meseci?

Sto se tice 3g mreze - pa i nije da mi je nesto trebala... meni telefon ipak sluzi najvise kao telefon.

Ako je tacno to za telenor - stvarno bruka. Ako je to nesto sto koci mts - bruka za njih. Mada ja verujem da nije do njih vec do vip-a, koji koliko sam shvatio sve prebacuje preko hrvatske, bugarske... bla bla.

[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 10.07.2007. u 00:40 GMT+1]
[ meda011 @ 09.07.2007. 23:09 ] @
>

@Jbyn4e:

Na bel profilima se naplacuje uspostava veze, ali tek onog trenutka kada
iskoristis bonus minute
[ ariss @ 09.07.2007. 23:14 ] @
Slazem se, tek ce ljudi iz VIP-a da se cesu jer ne znaju oni sta je Telekom Srbija. Ucinice sve da ih u startu oznace kao tragedija provajdera, mislim da im je nacionalni roaming bio greska ...
[ Jbyn4e @ 09.07.2007. 23:40 ] @
Citat:
meda011: >

@Jbyn4e:

Na bel profilima se naplacuje uspostava veze, ali tek onog trenutka kada
iskoristis bonus minute


Nisam to znao... ne pise na sajtu :(
[ rock83 @ 09.07.2007. 23:42 ] @
Jbyn4e
Ne naplacuju 1.77 din. po pozivu nego skidaju sekunde od 200 minuta (na bel200), znaci mozes obaviti 1200 razgovora po 10 sekundi za oko 1100din.+200 poruka, a placas 1.77din. uspostavu tek kad potrosis 200 MINUTA.Dok Telenor u viseprice 1000, naplacuje od samog starta uspostavu veze, skidaju ti pare a ne poruke i minute razgovora!Tako da za 1000din mozes da se slikas!
Ako je po tebi 3g glupost zasto svet uvodi 4g mreze?
Vip je dao kartice za 100 din. sa 1100 kredita da bi bili nista drugo nego obican TEST USPOSTAVLJANJA MREZE, da ne kazem zamorcici! Mogli su dati kartice za dzabe, onda bi ovo testiranje bilo opravdano.
[ Jbyn4e @ 09.07.2007. 23:46 ] @
Citat:

Ako je po tebi 3g glupost zasto svet uvodi 4g mreze?

Nisam rekao da je glupost (ajde lepo citajte sta pisem) , vec da meni ne treba nesto narocito. Bar ne sada.
[ rock83 @ 09.07.2007. 23:53 ] @
Tacno je da nisi naveo rec GLUPOST, ali je sintaksicki tvoja recenica imala takvo znacenje: Ako meni 3g nije potreban onda 3g nije nikakva prednost Mts-a u odnosu na Telenor. Sta to znaci nego da je 3g bezveze,beskoristan, znaci glupost.
[ n1tr0 @ 10.07.2007. 00:46 ] @
@easyyu: i ja sam mislio na prepaid - dakle zvao sam operatere i kazu 0 din i 99para tj. 0,99din/min
Evo pogledaj tvoj link: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22624&Type=1
Uoci da pise 0 dinara po minutu a ne 0,00 dinara po minutu. Nazovi i proveri - minut je 0,99din.

@rock83: izvinjavam se, mislio sam na prepaid najdrazi broj...
[ rock83 @ 10.07.2007. 01:45 ] @
n1tr0
Dobro, ja se predajem i neka bude po tvom da je prepaid najdrazi broj cena 0.99 para-minut.
Samo mi objasni kako sam ja mogao i mogu i dalje da za 1.77din. razgovaram 48 min. koliko mi je bio najduzi razgovor?
Za nekih 15 din. ja sam oko 3h razgovarao. Pozdrav za n1tr0 najboljeg matimaticara, mislim da si ti Hudini u matematici, iako je matematika egzatna nauka,TI JOS POMERAS GRANICE!
Da ne zaboravim,kada pise 0 din. a posto je 0 apsolutna, nema potrebe pisati 0.00 jer je to APSURD! Ili da li mozda mislis da Mts pravi zaveru protiv nas skrivajuci tacnu cenu! Ti si ih sada razotkrio,BRAVO!
Broj servisa je 064789, stvarno ne znam koga si ti zvao!

[Ovu poruku je menjao rock83 dana 10.07.2007. u 03:05 GMT+1]
[ easyyu @ 10.07.2007. 02:30 ] @
Citat:
n1tr0: @easyyu: i ja sam mislio na prepaid - dakle zvao sam operatere i kazu 0 din i 99para tj. 0,99din/min
Evo pogledaj tvoj link: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22624&Type=1
Uoci da pise 0 dinara po minutu a ne 0,00 dinara po minutu. Nazovi i proveri - minut je 0,99din.

@rock83: izvinjavam se, mislio sam na prepaid najdrazi broj...

Covece..Jel si ti izucio OSNOVNU SKOLU???
Jel po tebi nista puta nista nesto????
Jel po tebi % od nula nesto?????
Stvarno preterujes...koristim 28 dana uslugu i svaki dan se cujem sa bratom min pola sata,a brat mi koristi PREPAID NAJDRAZI BROJ sa devojkom tako da kada mu se umori ruka od drzanja telefona,stavo ga u dzep i nakon 2-3 min ga izvadi i nastavi sledecih par sati! (ISTINA)
Znaci jos jednom druze...NAPLACUJE SE SAMO USPOSTAVA VEZE od 1,5din bez PDV znaci 1,5din *1.18 (uff kako sam dosao do ovog broja n1tr0????) :) sto je 1.77din a razgovor se ne tarifira!!!!
Hocu samo da kazem da novi operater ne moze ni da mu primirise gu..u MT:s trenutno!

Citat:
rock83: n1tr0
Dobro, ja se predajem i neka bude po tvom da je prepaid najdrazi broj cena 0.99 para-minut.
Samo mi objasni kako sam ja mogao i mogu i dalje da za 1.77din. razgovaram 48 min. koliko mi je bio najduzi razgovor?
Za nekih 15 din. ja sam oko 3h razgovarao. Pozdrav za n1tr0 najboljeg matimaticara, mislim da si ti Hudini u matematici, iako je matematika egzatna nauka,TI JOS POMERAS GRANICE!
Da ne zaboravim,kada pise 0 din. a posto je 0 apsolutna, nema potrebe pisati 0.00 jer je to APSURD! Ili da li mozda mislis da Mts pravi zaveru protiv nas skrivajuci tacnu cenu! Ti si ih sada razotkrio,BRAVO!
Broj servisa je 064789, stvarno ne znam koga si ti zvao!

[Ovu poruku je menjao rock83 dana 10.07.2007. u 03:05 GMT+1]

Hvala sto si mu objasnio osnovne pojmove :)
[ easyyu @ 10.07.2007. 02:34 ] @
Citat:
n1tr0: @easyyu: i ja sam mislio na prepaid - dakle zvao sam operatere i kazu 0 din i 99para tj. 0,99din/min
Evo pogledaj tvoj link: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22624&Type=1
Uoci da pise 0 dinara po minutu a ne 0,00 dinara po minutu. Nazovi i proveri - minut je 0,99din.

@rock83: izvinjavam se, mislio sam na prepaid najdrazi broj...


Hvala ti na linku..Evo sta sam ja procitao na njemu!
Citiram link:
I to nije sve! Možete da razgovarate koliko god želite, jer ne postoji ograničenje u broju minuta razgovora sa najdražom osobom. Za sve pozive ka tom broju i ostalim brojevima naplaćuje se uspostava veze po ceni od 1,50 dinara (bez PDV-a).

Eto..ja stvarno ne znam sta ti citas!
[ Jbyn4e @ 10.07.2007. 08:05 ] @
Citat:
rock83: Tacno je da nisi naveo rec GLUPOST, ali je sintaksicki tvoja recenica imala takvo znacenje: Ako meni 3g nije potreban onda 3g nije nikakva prednost Mts-a u odnosu na Telenor. Sta to znaci nego da je 3g bezveze,beskoristan, znaci glupost.


To sto ti tumacis tekst kako ti hoces je tvoja stvar. Ja sam lepo explicitno rekao da MENI nije neophodan. GPRS da, ali 3g mi nije neophodan. I nemoj da budes politicar pa da iskrivljujes reci drugih.

P.S. Kako si povezao rec NEOPHODAN sa GLUPOST? Objasni mi molim te.
[ dark star @ 10.07.2007. 10:51 ] @
sad sam zvao 064 broj i javila se neka druga meni nepoznata osoba i skinula mi kredit, kad sam zvao korisnički rekli su da je to normalno.

da li ste i vi drugari moji imali isti slučaj?
[ marcony86 @ 10.07.2007. 11:13 ] @
Citat:
1.Jesi cuo za 3g mrezu? Ne mogu da verujem da pitas tako nesto, pa 3g naravno pa sve ostalo!
2.Pripajd Najdrazi broj. Prosto da ogluvis od razgovora! Jel ima Telenor tu uslugu?
3.Postpejd je bolji kod Mts-a zato sto ne skidaju 1.5 din uspostavu veze! Ja u bel200 mogu obaviti 400 poziva od po pola minuta ili 1200 poziva od 10sekundi.Reci mi koliko takvih poziva mozes obaviti u Telenorovom postpejdu viseprice 1000?


1. 3G naravno postoji i radi i u Telenoru. Samo se niko nije hvalio time na sva zvona.
2. Neko je vec pomenuo "omiljeni broj" koji u Telenoru postoji u okviru tarifnih dodataka koji su uvedeni pre nego u mt:s
3. U okviru minimalne potrosnje na vise price 1000 mozes obaviti koliko god hoces poziva prema kojoj god hoces mrezi, prema cenovniku svog tarifnog paketa. Dakle, nemas ogranicenje tipa toliko minuta u mrezi, toliko minuta van mreze i slicno... Saberi koliko kosta minut, nadoknada i podeli pa ces videti. Mene stvarno mrzi da racunam.

Nemam nameru da se raspravljam o tome koja je mreza bolja jer je besmisleno (a i nije predmet ove teme), ali kad vec dajes neke argumente bar proveri da li su tacni.

Da se vratimo na temu. Ja i dalje ne mogu da pozivam Telenor sa 061, a svi brojevi koje imam u kuci su 063. Cija je krivica ne znam, ali se nadam da imaju svoje (opravdane) razloge.
[ NS85m @ 10.07.2007. 12:44 ] @
Serem im se ja na 3G i od jednih i od drugih. Čim se malo udaljim iz centra NS-a... Pa pa 3G!
[ snajperista @ 10.07.2007. 13:08 ] @
Neverovatno koliko ja sujeta ljudi. Čovek kupi karticu 06x i onda je brani ko da ju je on izmislio... Ovoaj paket ovako ovaj paket onako... Ja znam ti neznaš ništa... Onaj kupio mobilni telefon marke xxx brani ga kao da mi je brat rođeni...

Prednost mobilnih aparata, operatera, pc racunara, mobilnih telefona je u tome što svako može da odabere i nasetuje stvar koja je za njega najpogodnija, možda baš samo za njega i nizakoga drugog na planeti. A onda se ti ljudi javljaju i pokušavaju da to lični iskustvo nabiju drugima u mozak. Neverovatno

Obožavam priče kako se neghde u svetu nešto nekome poklanja, ja za ovih 35 godina sam naučio da ti bez obaveza poklanjaju samo mama i tata a sve ostalo zaradš i to krvavo. A možda u EU ima neke prebogate kompanije koje i poklanjaju, ne znam samo kako se obogatiše...

Tarifnih paketa na tržištu ima dosta, i biće ih još više tako da je najbolje rešenje da se kupi nekoliko telefona i kartica pa onda jedan za devojku, mamu, tatu i brata i na njemu napišeš markerom ljubav drugi za slanje poruka i na njemu napišeš sms treći četrvrti i peti za razgovore u okviru mreže i na njima napišeš 061, 062, 063, 064,065 respektivno, a takođe markerom i to sve u drugj boji da se sličajno ne opečeš i potrošiš koji cvonjak više . I onda braco moj ima da se ukakiš od priče za ukupno jedno 1000 din. Umesto da si smislio kako da zaradiš pare, pričaš koliko hoćeš a kada te neko pita koliko mesečno platiš mobilni telefon ti nemaš pojma jer 3-5-ili 7.000din ti je mala suma.
[ easyyu @ 10.07.2007. 14:50 ] @
Citat:
snajperista:

Obožavam priče kako se neghde u svetu nešto nekome poklanja, ja za ovih 35 godina sam naučio da ti bez obaveza poklanjaju samo mama i tata a sve ostalo zaradš i to krvavo. A možda u EU ima neke prebogate kompanije koje i poklanjaju, ne znam samo kako se obogatiše...


Uff na ovo sam morao da odreagujem..Verovao ili ne..meni je jedna novootvorena firma poslala AP samo tako!Znaci brate poklon je a vrednost 70e.
Zaista..da covek ne poveruje ali ima i kod nas!
[ Grand @ 10.07.2007. 16:57 ] @
A šta se meni desilo?
Kupio sam VIP-ovu karticu za 100 đunti i dobio 1000din. Ubacim je u fon 6230i (u ponedeljak kad su poceli sa radom) i pise mi na fonu Insert SIM Card i kasnije sam probao dve MTS-ove kartice i desava se isto. Pretpostavljam da je nesto riknulo na telefonu a šta nemam pojma.

I druga stvar sa VIP-om.
Uzeo sam od burazera telefon i pricam sa jednom curom i na nekih minut-dva prekine se sama od sebe veza i to dva puta???

Da nije nešto do kartice ili sam ja neki baksuz?
[ ptiki @ 10.07.2007. 17:09 ] @
Vip još nije stabilan. Ja upravo ne mogu da dobijem svoj 061 niti sa 061 mogu da dobijem drugi broj... Na svu sreću nije mi frka kao tebi...
[ zoxy @ 10.07.2007. 17:21 ] @
To sa pucanjem veze su dechije bolesti...koje polako prestaju...meni je juche pukla 2x veza, ali danas nije ni jednom...
[ suncheese @ 10.07.2007. 19:00 ] @
U prodavnici VIPa u Knez Mihajlovoj imaju izlozeno ukupno 10 mobilnih aparata (Nokije i Samsunzi). Koliko sam mogao na kratko da vidim uglavnom su u pitanju "fensi" aparati mada ima i par osnovnih modela. Ako je verovati osoblju koje tamo radi ne postoji ni jedan uslov ili ogranicenje u kupovini aparata. Licno nista interesantno nisam video sto bi meni odgovaralo (nema 6233, 6300, 6151, ... a neznaju ni da li ce ih biti u prodaji).
[ zoxy @ 10.07.2007. 19:06 ] @
a cene su? da li si makar za neki zapamtio?
[ darence @ 10.07.2007. 19:30 ] @
A sta je sa pokrivenoscu signalom? Koliko sam ukapirao, oni pozajmljuju bazne stanice ?
[ Geo M @ 10.07.2007. 19:58 ] @
Citat:
darence:Koliko sam ukapirao, oni pozajmljuju bazne stanice ?

Poseduju odredjeni broj svojih baznih stanica, dok na teritoriji koju nisu pokrili baznim koriste mt:s mrezu za nacionlani roaming.
[ rock83 @ 10.07.2007. 20:25 ] @
Nadam se da ce biti bolji od Telenora i Mts-a, jer je moguce da ce i u Srbiji poslovati sa minimalnim profitom kao u Austriji. Koliko god da ih pljujemo zbog TRENUTNO LOSE MREZE ipak moramo priznati da su u startu dali 1000din. gratis + jos 2000din. do kraja godine kroz dopune i to bez ikakvog ucenjivanja TIPA TELENORA: UZMI SUGAVU NOKIU 1600 ZA 5000DIN. I AKO MISLIS DA TI VRATIM PARE I TO 250D, MESECNO, UPLACUJ PO 500DIN. MESECNO.
[ dark star @ 10.07.2007. 20:49 ] @
Citat:
rock83: Nadam se da ce biti bolji od Telenora i Mts-a, jer je moguce da ce i u Srbiji poslovati sa minimalnim profitom kao u Austriji. Koliko god da ih pljujemo zbog TRENUTNO LOSE MREZE ipak moramo priznati da su u startu dali 1000din. gratis + jos 2000din. do kraja godine kroz dopune i to bez ikakvog ucenjivanja TIPA TELENORA: UZMI SUGAVU NOKIU 1600 ZA 5000DIN. I AKO MISLIS DA TI VRATIM PARE I TO 250D, MESECNO, UPLACUJ PO 500DIN. MESECNO.


ali moraš da priznaš da boljeg pristupa internetu nema nego preko telenora, 063 je tu zakon.

za ostali lopovluk se slažem u potpunosti.

mod: izbacena neprikladna rec

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 11.07.2007. u 09:55 GMT+1]
[ rock83 @ 10.07.2007. 21:31 ] @
dark cry (dark star)
Sta da priznam?
Da su lopovi?
Da nisu nista doprineli da se obore cene znacajno? Znaci da su nula konkurencija.
Meni je isto bilo i sa mobtelom, cak je bio i bolji od njih. Tek kad treba Vip da pocne da radi oni kao spustaju cene, 2.9 din. minut, sto sam do sad placao 8 din? Sta sad je poruka 1 din.? Nisam se nadao da ce Mts da oduva Telenor tako lako. Vidim da su se svi nasi operateri posrali ko misevi od Vipa, a da li je opravdano, videcemo ubrzo.
[ acabgd @ 10.07.2007. 21:41 ] @
> ali mora da prizna nesretnie da boljeg pristupa internetu nema nego preko telenora, 063 je tu zakon.
Da, ali po kojoj ceni? Da li je ta cena realna u odnosu na druge zemlje?
[ boris.milanovic444 @ 10.07.2007. 22:28 ] @
Dobro vece svima. Zivim u Borovu selu u Hrvatsko,i pozdravljam sve na forumu. Vi ste stvarno mislili da ce vip ponuditi neko extra snizenje cena? Nema ljutnje,ali to se nikad nece desiti. Vip tj. mobilkom austria je strateski partner sa vodafone-om ali to nista ne znaci. Mi u HR imamo 2 giganta mobilne telefonije T-Mobile i vip (vodafone) koji kradu na sve moguce nacine. Cene njihovih minuta prema drugim mrezama su oko 3kune (1 kn=11din) pa vi vidite. Hvala Bogu pa smo dobili 3. operatera-TELE2 koji ih ubija cenama. Tele2 ima nacionalni roaming s vipom i na pocetku uopste nije bilo takvih poteskoca koje vi spominjete. Sad je izgradio svoju mrezu i opet spustio cene, a MMS, GPRS i UMTS su takodje jeftiniji, a T-Mobile i Vip jos povecavaju cene. Istina je da vip daje besplatne razgovore unutar mreze,to sve lepo upakuju u reklami i dave sa svih strana (tv,novine...) ali kad odes na www.vipnet.hr vidis da prvo moras platiti 60kn (tj. 660din) pa vidite koliko se isplati.GPRS za 100kb skida 6kn(!!!) tj. 66din. Roaming je takode preskup (iz Srbije je 1min razgovora 25kn > 275din) iako su partner najvece mobilne mreze-vodafonea. Znajte da ce njihove reklame biti sve,samo ne istina i ono sto stvarno jeste. Ali jedino na sta nemam kritiku je vipov kvalitet usluga i kvalitet signala-tu su najbolji. T-Mobile je malo jeftiniji od vipa ali i on ima preskupe cene. A sa trece strane svedski operater Tele2 ima stvarno najnize cene i uspesno razbija monopole mobilne telefonije u Evropi. Nudi besplatne razgovore samo uz nadoplatu racuna bez skidanja nekih 60kn. Minut prema ostalim mrezama je 0,39kn sto je za razliku od ova dva dzaba. Nudi one usluge koje korisnici zele i traze. Jedino sto im je za zameriti je sto se SMS ne moze primiti iz npr. Nemacke,Britanije... ali i to ce doci. Roaming im je takodje bagatela za razliku od vipa i T-Mobilea, i Tele2 jos hoce da snizi te cene kroz evrotarifu koju je odredila Evropska Unija dok ova dva cute. Nadam se da vas nisam smorio,prvi put sam na ovom forumu i samo sam vam hteo reci i objasniti kakav je vip i nikada ne verujte njihovim reklamama. Ako zelite videti njihove cene u Hrvatskoj idite na www.vipnet.hr, T-Mobile je na www.t-mobile.hr, dok je Tele2 na www.tele2.hr, a vipov virtualni operater je tomato i on je na adresi www.tomato.com.hr Puno pozdrava iz Borova sela i Vukovara.
[ n1tr0 @ 10.07.2007. 22:41 ] @
Citat:
rock83: n1tr0
Dobro, ja se predajem i neka bude po tvom da je prepaid najdrazi broj cena 0.99 para-minut.
Samo mi objasni kako sam ja mogao i mogu i dalje da za 1.77din. razgovaram 48 min. koliko mi je bio najduzi razgovor?
Za nekih 15 din. ja sam oko 3h razgovarao. Pozdrav za n1tr0 najboljeg matimaticara, mislim da si ti Hudini u matematici, iako je matematika egzatna nauka,TI JOS POMERAS GRANICE!
Da ne zaboravim,kada pise 0 din. a posto je 0 apsolutna, nema potrebe pisati 0.00 jer je to APSURD! Ili da li mozda mislis da Mts pravi zaveru protiv nas skrivajuci tacnu cenu! Ti si ih sada razotkrio,BRAVO!
Broj servisa je 064789, stvarno ne znam koga si ti zvao!

789 , stisnes 0, znam - svestan sam toga - nazvao sam jer mi je stigla ta poruka za 0din/min
Operater je rekao(hiljaditi put ovo pisem, a sada sam stavio bold) to jeste 0 din ali jos + 99 para tj. 0,99din + PDV za minut.
Znaci procitaj dobro sta sam napisao - tako je operater rekao - ja nemam nikakve koristi od laganja, cak se radujem posto vidim da je vise vas reklo da to radi...
[ rock83 @ 10.07.2007. 23:58 ] @
n1tr0
Uzmi uslugu pa probaj! Zaobidji Bermudski trougao kad budes zvao, jer ti se izgleda operater odatle javljao.

boris.milanovic444
Koliko treba da platis za SE V630i sa zvucnicima? A sta je sa onim da za 50 kuna zoves sve vipovce+celu fiksnu mrezu dzabe? To je nekoliko miliona ljudi?!
[ boris.milanovic444 @ 11.07.2007. 00:59 ] @
rock83 pozz. Taj telefon kosta od 1000 do 1500kn za prepaid i jos dobijes 490kn na racunu,ali naravno ne odmah nego u roku od 2 godine,a za pretplatnike nisam u toku. Sto se tice besplatnih razgovora prema vip mrezi u Hrvatskoj treba platiti 50kn (pretplatnici) tj. 60kn (prepaid) i imas 1500 besplatnih minuta razgovora od 0h do 24h,a nakon sto potrosis tih 1500 min pozivi se normalno naplacuju. Ima i opcija fiksna (za pretplatnike) koja se placa posebno 50kn i imas 500 besplatnih min od 19h do 7h, a po danu se normalno naplacuje kao i kad potrosis tih 500 min. Opcija SMS (za pretplatnike) se isto placa 50kn i imas 500 besplatnih sms-ova prema svim mrezama. ali ta cena od 50kn je promotivna i vazi do 31.8.2007. a nakon toga ce se naplacivati 100kn. I sad je vec standard da se za svaki zapocet razgovor placa naknada za uspostavu poziva od 0.25kn. Moj ti je savet da ostanes na mts-u ili telenoru (ne znam sta koristis). Cesto idem za Srbiju i jako mi se isplati mts-ova kartica koju koristim. Ubuduce znaj da prvo moras 100 puta nazvati kor.servis ili proveriti na netu prije nego sto poverujes vipu. Nije zlato sve sto sja. Jos ne znam kakvi ce biti kod vas ali kod nas su preskupi, ali opet kazem da su najkvalitetniji po uslugama i signalu makar kod nas u Hrvatskoj.
[ rock83 @ 11.07.2007. 02:30 ] @
boris.milanovic444
Hvala.Izgleda da od stranaca nema leba.Samo se nadam da ova 3 nasa operatera nece medjusobno uskladjivati cene, kao Karici i drzava nekad. A tih 490 kuna koje dobijes kroz dve godine, verovatno su uslovljeni dopunom kredita, ili nisu?


[ zoxy @ 11.07.2007. 08:00 ] @
Za sada Vip ima samo jednu dobru stranu stvarno jeftin razgovor ka svim mrezhama.

Ostalo je ili isto ili skuplje od konkurencije, stvarno ne kontam kako posle ovih 1000 i narednih 2000din kredita planiraju da vezhu korisnike ako zadrzhe ovu politiku cena.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.07.2007. 09:10 ] @
Pa ja pretpostavljam da ce izbaciti nove tarifne pakete (recimo 0.5din/sms, i 5din ka svim mrezama) ili tako nesto... Sacekajte malo ljudi, vidite da su u velikom problemu sad... Dajmo im nedelju dve da se presaberu i oduzmu. Da krenu i sa postpaid uslugama...
[ zoxy @ 11.07.2007. 09:53 ] @
Imali su oni 7 meseci da se sabiraju i oduzimaju....i na kraju ..........no comment.
[ fisherman @ 11.07.2007. 13:12 ] @
Dati vremena nekoj firmi koja pokrivaveci deo evrope da se sabere zvuci jako glupo. Odavno su oni trebali da se organizuju. Ali nisu ni oni krivi. Dokle god je monopolista ovde u ovakvoj Srbiji, bice i ovakvih teskoca da bilo koja strana kompanija udje kod nas.
Ja nemam reci i komentara za telekom, a za VIO i mogu da imam razumevanja jos uvek, mada jos nisam poceo da ih koristim.
Nije mi samo jasno zasto nisu krenulisa izgradnjeom svoje mreze ranije, nego sada iznajmljuju MT:S-ovu.

A da su nesto extra povoljni i nisu. Neko je vec rekao, to je samo deo kampanje, a sto se cena tice, ovde je uvek postojala jednakost cena, samo su se paketi razlikovali.

Mislim pogledajte samo kakve usluge i mogucnosti imaju ljudi izvan granica nase zemlje, mi smo jos uvek jako daleko.
Bolje da prekinem sada, jer pocinjem da se nerviram.

Pozdrav svima
[ Slobodan Milivojevic @ 11.07.2007. 14:02 ] @
Pa ko kaze da nisu pokrenuli razvoj svoje mreze, ja sam video par identicnih stubova na putu Pirot - Nis, nisu ih valjda vanzemaljci tu ostavili?

A ti stubovi bas lice na bazne stanice za mobilnu telefoniju. A ima ih i pored mt:s i pored telenor ovih baznih stanica. Nisu valjda ludi ovi iz mt:s-a i telenor-a da postavljaju po 2 bazne stanice na istom mestu (kada je u pitanju putni pravac)?!
[ zoxy @ 11.07.2007. 14:07 ] @
Dobro su se setili da neshto postave. Meni stvarno ne ide u glavu da su oni za 7 meseci postavili mozhda 5-10 bst-ova. Mislim shta su oni dovraga radili? A ludi telekom je za nepuna 3 meseca pokrio >70% CG.
[ donbozone @ 11.07.2007. 14:28 ] @
Citat:
zoxy: Imali su oni 7 meseci da se sabiraju i oduzimaju....i na kraju ..........no comment.


Dajte ljudi, aj da budemo malo realni....pa koliko samo treba da se zaposli 300 ljudi koji mogu da odgovore zahtevima, a da ne govorim o tehnickim stvarim. Mislim, realno je to grdan posao i kako su to skarabudzili za 7 meseci stvarno je podvig, barem meni tako izgleda. Mislim da ce sad brzo da se normalizuje mreza a cene manje vise nisu lose, obzirom na to da ne moras da racunas u glavi koji te poziv koliko kosta i tako to.
[ zoxy @ 11.07.2007. 14:30 ] @
Ha Ha HA :)
Oni su ljude za to vecj imali...neko je postavljao njihove <mobilkom> mrezhe i u inostranstvu.

Kako se mts snashao?
[ Java Beograd @ 11.07.2007. 14:44 ] @
Citat:
4.9 dinara za jedan minut razgovora. Pri uspostavi veze korisniku se naplaćuje fiksna naknada od 1.5 dinara. Prvi minut razgovora se tarifira kao ceo minut, nakon čega se poziv tarifira po sekundi.

Zapravo, svodi se na to da ti prvi minut uvek košta 1.5+4.9 = 6.4 + pdv izađe na 7.6. Dakle i za "Zdravo, stigao sam" plaćaš 7.6 din.
Samo, lopovi ne kažu koliko to košta nego zamotaju, zakukulje da čovek ne može da se snađe.
[ baneco @ 11.07.2007. 18:33 ] @
Citat:
zoxy: Dobro su se setili da neshto postave. Meni stvarno ne ide u glavu da su oni za 7 meseci postavili mozhda 5-10 bst-ova. Mislim shta su oni dovraga radili? A ludi telekom je za nepuna 3 meseca pokrio >70R0CG.
Velika Crna Gora pa tesko pokriti 70% teritorije
[ Zeka_SD @ 11.07.2007. 18:51 ] @
Citat:
baneco: Velika Crna Gora pa tesko pokriti 70% teritorije

Cini mi se da su pokrili 70% stanovnistva i 30 % teritorije...
[ zoxy @ 11.07.2007. 19:03 ] @
Svejedno ....ja sam MNOGO manje ochekivao od mts, a MNOGOOOOOOOOO vishe od mobilkoma.....

Znachi shto se tiche telefoniranja : krshi..secka...prekida < random na okrugao minut> ...KATASTROFA.....sms nekad radi nekad ne radi....ovo je za mene daleko od komercijalnog starta..pre dodje neka probna/test faza.....
[ acabgd @ 11.07.2007. 19:32 ] @
Posle svega procitanog jednostavno sam *morao* da kupim Vip karticu. I stvar tece ovako, ubacim karticu u telefon i pokusam da okrenem sebe na kucni broj:

"Dobrodosli u Vip... 200... (!??!?)... " slusam i ne kapiram ali dobro. Hocu da iskljucim odmah govornu postu. Kaze u uputstvu okrenite 0601234, korisnicki servis.

Okrenem prvi put... tututuuttututuuututu
Okrenem drugi put... Vas poziv trenutno ne moze biti uspostavljen. Molimo vas nazovite korisnicki servis... pa njega i zovem majmuni
Okrenem treci put... Vas poziv trenutno ne moze biti uspostavljen. Molimo vas nazovite korisnicki servis...
Okrenem cetvrti put... Svi operateri zauzeti ili kako vec ide poruka, pa onda muzika... odustao sam posle 5 minuta cekanja.

Karticu sam izvadio iz telefona i pohranio na sigurno mesto.
[ mokelet @ 11.07.2007. 19:47 ] @
Citat:
Zeka_SD: Cini mi se da su pokrili 70% stanovnistva i 30 % teritorije...


To je bar lako. Postavis jednu baznu stanicu na vrh Lovcena i jednu na vrh Durmitora i eto ti pokrivenosti od 70%. :-)
[ Mister Big Time @ 11.07.2007. 19:49 ] @
Citat:
zoxy: Svejedno ....ja sam MNOGO manje ochekivao od mts, a MNOGOOOOOOOOO vishe od mobilkoma.....

Znachi shto se tiche telefoniranja : krshi..secka...prekida < random na okrugao minut> ...KATASTROFA.....sms nekad radi nekad ne radi....ovo je za mene daleko od komercijalnog starta..pre dodje neka probna/test faza.....



Normalno da je test faza :) Trebali im zamorcici pa sa onih 1000 din extra kredita ih navukli...

Polako dok sve dignu na noge....
[ dark star @ 11.07.2007. 19:49 ] @
Citat:
acabgd:

Karticu sam izvadio iz telefona i pohranio na sigurno mesto.


pohranio...???? zakucao?

Vip mobile počeo sa radom!=????

[Ovu poruku je menjao dark star dana 12.07.2007. u 01:31 GMT+1]
[ enthusy @ 12.07.2007. 00:41 ] @
Ja sam se radovao Vip-u kao malo dete i planirao da od samog pocetka imam njihov broj. Planirao sam da cu napustiti m:ts koji sam iz dubine duse mrzeo zbog neprofesionalnosti. Kada je Vip dosao, predstavio ponudu i poceo, toliko sam bio ocaran njihovom extra ponudom da sam danas uzeo jos jedan, drugi po redu m:ts postpaid broj, a Vip karticu bacio u fioku. Oni ovo zovu "najjeftiniji razgovor"??? Oni ovo zovu "komercijalni start"??? Oni ovo zovu "promotivna kampanja"??? U svakom slucaju, hvala im lepo sto su dosli da malo spuste cene.
P.S. Ja i dalje pricam najjeftinije u Srbiji na m:ts BEL paketima.
[ rock83 @ 12.07.2007. 01:33 ] @
enthusy
Sve si u pravu
[ mokelet @ 12.07.2007. 01:50 ] @
http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/index.php

... u svakom trenutku mozete da proverite stanje na vasem racunu... ?!!
... neprestano da prosirujemo i usavrsavamo radi vas. ?!!

Zar su toliko nepismeni da ne znaju da se pise "Vasem" i "Vas"? Debili...
[ easyyu @ 12.07.2007. 01:52 ] @
Citat:
enthusy: Ja sam se radovao Vip-u kao malo dete i planirao da od samog pocetka imam njihov broj. Planirao sam da cu napustiti m:ts koji sam iz dubine duse mrzeo zbog neprofesionalnosti. Kada je Vip dosao, predstavio ponudu i poceo, toliko sam bio ocaran njihovom extra ponudom da sam danas uzeo jos jedan, drugi po redu m:ts postpaid broj, a Vip karticu bacio u fioku. Oni ovo zovu "najjeftiniji razgovor"??? Oni ovo zovu "komercijalni start"??? Oni ovo zovu "promotivna kampanja"??? U svakom slucaju, hvala im lepo sto su dosli da malo spuste cene.
P.S. Ja i dalje pricam najjeftinije u Srbiji na m:ts BEL paketima.

Tako je! :)
[ Mister Big Time @ 12.07.2007. 02:10 ] @
Uglavnom jedno je sigurno - ovo je dalekooo od komercijalnog starta. Teska beta faza testiranja...

Zvao sam CC - posle 11 minuta (!!!) cekanja (bar je za dz.) jedva dobih ljubaznu operaterku... kaze imaju malih problema preopterecen je sistem jer je od jednom aktiviran veliki broj kartica... radi se non stop na tome da sistem izdrzi toliko opterecenje.... ali nemam komentara sta je ta IT sluzba projektovala, kakav sistem, za aktiviranje 10 kartica dnevno? Posebno sto VIP tj. Mobilkom nisu neki pocetnici... itekako imaju iskustva iza sebe i morali su da predvide da ce doci do ovoga kada mreza startuje. Ovako ispada da ili nisu znali, ili nisu hteli da uloze u opremu, load balancing itd.
[ vipp @ 12.07.2007. 09:08 ] @
Kod BEL tarifa (MTS) se ne plaća uspostavljanje veze dok se ne potroše besplatni minuti !
[ Catch 22 @ 12.07.2007. 11:00 ] @
Citat:
mokelethttp://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/index.php

... u svakom trenutku mozete da proverite stanje na vasem racunu... ?!!
... neprestano da prosirujemo i usavrsavamo radi vas. ?!!

Zar su toliko nepismeni da ne znaju da se pise "Vasem" i "Vas"? Debili...

Pa sad valda zavisi da li se obraćaju prvom licu jednine ili prvom licu množine?
A možda je samo "nedostatak kućnog vaspitanja..."
[ draxium1972 @ 12.07.2007. 11:09 ] @
21.06.sam postavio zadnji post u lockovanoj temi o vipu
rekoh ne govorim nista dok ne objave tarife


i,sta sad,toliko cekanja nadanja 50.000 ljudi,nista,sve isto ,cak i skuplje...
mnogo.ali mnogo,su nespremni usli,pocev od nebuloznih reklama,gde su srbiju predstavili kao,drzavu u kojoj vlada diktatura(sloboda govora),pa da ce danas usrece,i na kraju,su obelodanili experiment je uspeo

eto jos ispadosmo pokusni kunici vipa...
[ zoxy @ 12.07.2007. 11:15 ] @
Mnogo mi prija ovih 1000dinara kredita...poklonu se u zube ne gleda...e sada kada prodje ovo....i krada se spuca 2000din dopune...videcjemo...onda ide prava borba za trzhishte. U ovom trenutku me nishta ne vezuje za polu-ispravnu mrezhu....
[ dark star @ 12.07.2007. 11:18 ] @
Citat:
rock83: enthusy
Sve si u pravu


"u pravu"- ružna reč jer asocira na ONO.uf,uf,
[ enthusy @ 12.07.2007. 11:30 ] @
Citat:
vipp: Kod BEL tarifa (MTS) se ne plaća uspostavljanje veze dok se ne potroše besplatni minuti !


Naravno da se ne placa uspostava veze dok traju besplatni minuti. Tako da recimo kada sa BEL paketa nazoves nekoga i kazes "Samo da ti javim da sam stigao i da te cekam", to ce biti 5 sekundi, odnosno po grubom, uopstenom proracunu tebe je to, zavisno od BEL paketa kostalo izmedju 20 i 30 para!!! A ne recimo 7.6 dinara koliko to kosta na Vip-u!!! To je EXTREMNA razlika! Posto imam Vip karticu sa 1000 dinara kredita, hteo sam juce da malo trosim taj kredit i samo sto sam uzeo telefon u ruke, na kartici vise nije bilo 50-ak dinara. Znao sam sta se desilo sa njima jer znam cene i obracune, ali sam ipak ostao zacudjen jer ja godinama koristim m:ts postpaid BEL pakete i ja na takvo otimanje para stvarno nisam navikao! Narocito jos od kako je m:ts uveo i "postpaid extra" tj. dokupljivanje ( http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22441 ).

[Ovu poruku je menjao enthusy dana 12.07.2007. u 14:50 GMT+1]
[ mizob @ 12.07.2007. 11:44 ] @
Ja smatram da su dosta skupi za korisnike cija vecina razgovora traje <1min,a takvih smatram da ima podosta :)
Npr, mesecno imam ~270 razgovara, od cega je ~70 duze od 1 minuta, znaci da bi mi vip naplatio ostale razgovore po ceni od 1min, iako sam znatno manje telefonirao, sto smatram da ima korisnika kojima ni malo ne odgovara, jer vecinom ne koristim mobilni da naglabam s nekim(verujem i vecina ostalih koristnika), vec kad mi je neko potreban, pitam sta imam i to je to.
[ rock83 @ 12.07.2007. 12:06 ] @
Citat:
dark star: "u pravu"- ružna reč jer asocira na ONO.uf,uf,


Normalne sintagme (skupovi reci) u nasem jeziku tipa: Sve si u pravu, mogu SAMO NENORMALNIM OSOBAMA zvucati i asococirati na nesto ruzno. Postoje psihijatri, ali da im ne bih uzimao mnogo posao,samo da pitam nasta tebe jedna prosta recenica asocira?
[ Java Beograd @ 12.07.2007. 13:55 ] @
Citat:
Milos Zobenica: Ja smatram da su dosta skupi za korisnike cija vecina razgovora traje <1min,a takvih smatram da ima podosta :)

Ma takvih je 90%. Verovatno su hteli da zamagljivanjem istine tipa "SAMO 4,9 din " privuku korisnika koji *,9 ne vidi, i koji očekuje da posle dva poluminutna razgovora vidi kredit umanjen za 4 dinara. Kad bude video kredit umanjen za preko 14 (!) dinara razočaraće se. Ali dobro sve dođe na svoje.
Umesto da navataju korisnike / pretplatnike, STVARNO niskim cenama, pa da posle godinu dana, otprilike dođu ne cene koje drže mt:s i telenor.
[ Mobtel @ 12.07.2007. 14:01 ] @
Kada bi postojala tarifa koja je povoljna za razgovore < 1min onda bi to bila prava stvar i bez tog naplacivanja uspostavljanja veze>>>kakva je to glupost uopste?!
[ Mister Big Time @ 12.07.2007. 15:57 ] @
Pa svi imaju fixnu tarifu za uspostavljanje veze.

Problem je sto idu stopama dosadasnjih operatera i to jos gore: ne navode da je cena bez PDV-a i da postoji fixna naknada... barem je tako na zvanicnom sajtu, koji je BTW tuga sto jos nije pusten u full verziji.
[ Catch 22 @ 12.07.2007. 18:56 ] @
Na kom si ti to sajtu gledao?
evo ovde: http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/index.php
Citat:
Prepaid
Jedna cena - najniža prepaid tarifa

Koga god da zoveš (fiksna i sve mobilne mreže), u bilo koje doba dana ili noći, plaćaš istu cenu - 24 časa dnevno, 7 dana u nedelji.

Cena po minutu razgovora:
Pozivi prema fiksnoj i svim mobilnim mrežama u Srbiji 4,9
SMS 1,9

Detaljan pregled cena možete pogledati ovde: http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/pdetails/index.php
Cena uspostavljanja poziva po svakom započetom razgovoru je 1,50 din bez PDV-a.
U svim tarifnim paketima razgovori se naplaćuju po sekundi posle prvog minuta razgovora u nacionalnom saobraćaju
Cene su prikazane u dinarima bez PDV-a i ne odnose se na dodatne usluge.







2007 Vip mobile d.o.o. Sva prava zadržana


ili ovde:http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/pdetails/index.php
Citat:
Prepaid tarifa
Detaljne cene - Vip prepaid tarife

Pozivi prema fiksnoj i svim mobilnim mrežama u Srbiji 4,90
Pozivi ka govornoj pošti (7777) 0,00
Hitni pozivi 0,00
Pozivanje Korisničkog servisa (060/1234) 0,00
SMS (prema nacionalnim destinacijama) 1,90
SMS (prema međunarodnim destinacijama) 10,00
MMS (nacionalni) 10,00
GPRS 1 KB data 0,05
Promena SIM kartice (u slučaju oštećenja) 0,00
Reaktivacija SIM kartice 300,00

Sve cene su prikazane u dinarima bez PDV- a.
Cena razgovora po minutu/ SMS. Cena uspostavljanja veze po svakom započetom razgovoru je 1.50 din. U svim tarifnim paketima razgovori se naplaćuju po sekundi posle prve minute razgovora. Cene se ne odnose na dodatne usluge. Pozivi ka govornoj pošti se ne naplaćuju do 31.12.2007.




2007 Vip mobile d.o.o. Sva prava zadržana
[ Keruak @ 13.07.2007. 12:12 ] @
Sestra mi radi u Telenorovom call centru i kaže da su imali gomilu poziva od ljudi koji su stavljali VIP kartice u telefon,a onda kad su hteli da vrate 063 ili 062 nisu mogli. Navodno VIP kartica "zaključa" telefon i onda samo nju možeš da koristiš ili nosiš telefon u servis.
[ enthusy @ 13.07.2007. 12:54 ] @
Ja ne znam sta sta su ti ljudi radili sa svojim telefonima, ali to je totalna nebuloza! "Zakljucavanje telefona Vip karticom" Ja imam 064 063 i 061 karticu pa mi se nista nije zakljucalo
[ Geo M @ 13.07.2007. 13:13 ] @
Citat:
Keruak:VIP kartica "zaključa" telefon i onda samo nju možeš da koristiš ili nosiš telefon u servis.

SIM kartice nikako ne mogu da zaključavaju mobilne aparate i da onemoguće korišćenje SIM kartica drugih operatera. Mobilni telefon može jedino da bude zaključan ukoliko je projektovan za određenju mrežu. Prenesi sestri da pita supervizora kada će kurs Kako zaključati mobilni telefon SIM karticom?.
[ Keruak @ 13.07.2007. 13:37 ] @
Ja sam možda upotrebio pogrešan izraz, ali suština je u tome da su imali dosta slučajeva da ljudi posle korišćenja VIP kartica, nisu posle mogli da koriste Telenorovu karticu. Ne znam u čemu je bio problem, ako se karticom, kako vi kažete, ne može "zaključati" telefon, ali je ipak čudno da se kod svih koji su se javili taj problem pojavio posle korišćenja VIP kartice.
[ mexico @ 13.07.2007. 13:43 ] @
Citat:
Keruak: Sestra mi radi u Telenorovom call centru i kaže da su imali gomilu poziva od ljudi koji su stavljali VIP kartice u telefon,a onda kad su hteli da vrate 063 ili 062 nisu mogli. Navodno VIP kartica "zaključa" telefon i onda samo nju možeš da koristiš ili nosiš telefon u servis.


Slazem se da ViP radi trenutno ocajno:
- Pojedine mrezne grupe (najcesce 062 i 063) se jako tesko dobijaju ako se uopste i dobiju
- Ponekad ni 061 broj ne mogu da dobijem
- Cesto je veza loseg kavliteta (nerazumljivi sagovornici)
- Cesto iz cista mira se veza prekida, bez pravila da li je zvata fixna ili bilo koja mobilna mreza

Sve u svemu jako, jako lose. No to ne znaci da ce tako i ostati. Sa ovakvim stanjem mreze nece imati ni 50 a kamoli 50.000 ili 500.000
korisnika. Mobtel (sadasnji telenor) i mts su isto u svojim prvim danima imali probleme. Stavise i vece od ovih koje ima ViP. A i trajali su duze.
Neko se ovde na forumima podsetio dana kada su poruke stizale sa zakasnjenjem i do nekoliko dana ako uopste i stignu. Verovatno se
neki secaju i problema sa kvaliteton zvuka i vezom kao sto ih sada ima ViP. itd itd itd... Prema tome za ocekivati je da se ViP-ov kvalitet
iz dana u dan poboljsava. To sto smo svi ocekivali da ce novi mobilni operater "iz cuga" poceti sa ultra-kvalitetnim servisom a da je sve izgradio od nule.

Tih 1000 dinara koji su dobijani kao poklon, sa strane ViP-a, su i predvidjeni da ljudi sto vise koriste telefone ne bi li ViP istestirao
mrezu.

Iskreno veliki sam kriticar svega sto je lose i vec sam kritikovao ViP na pocetku perioda tajnovitosti hoce/nece, novioperater/topnet/vip,
kao sa njihovim frazama "mi bi hteli ali nam drugi ne daju", ...
I da stoji sve ovo lose stoji.

Ali ne mora Telenora da plasira ovoliko debilne informacije. Ne samo da je nebulozna glupost vec je i uvredljivo.
Medjutim ne bi me cudilo da se ovakva vest iz "proverenog" i "strucnog" ali poverljivog izvora nadje sutra u "rodoljubivim"
dnevnim novinama. Verovatno je to i cilj ovakvih "vesti".
[ mexico @ 13.07.2007. 13:53 ] @
Citat:
Keruak: Ja sam možda upotrebio pogrešan izraz, ali suština je u tome da su imali dosta slučajeva da ljudi posle korišćenja VIP kartica, nisu posle mogli da koriste Telenorovu karticu. Ne znam u čemu je bio problem, ako se karticom, kako vi kažete, ne može "zaključati" telefon, ali je ipak čudno da se kod svih koji su se javili taj problem pojavio posle korišćenja VIP kartice.


Kada prenosis necije reci ili konstataciju dobro bi bilo da preneses ono sta je receno ili da navedes da je to tvoje tumacenje, za koje moze da se desi da koristis pogresne izraze.

Elem, opet smo ostali uskraceni za kompletnu informaciju. Sta se desilo nakon svega toga???
Ako su telefoni "zakljucani" znaci da ne mogu vise da ih koriste na drugim mrezama i to je onda veeeeeeliki problem. Vec bi se u javnosti (siroj od telenor korisnickog servisa) znalo nesto vise o tome. Ako su telefoni nako neke dodatne intervencije "proradili" (voodoo magija telenor korisnickog servisa??) znaci da nije bio problem u ViP (ili bilo kojim drugim) karticama vec u ne poznavanju uredjaja (mobilni telefon) od strane korisnika. A ako je problem ostao neresen posle poziva korisnickom servisu i nakon nekog vremena ljudi prestali da zovu jer se sve normalizovalo znaci da je problem bio u telenorovoj mrezi.
[ easyyu @ 13.07.2007. 14:04 ] @
Citat:
mexico: Slazem se da ViP radi trenutno ocajno:

Neko se ovde na forumima podsetio dana kada su poruke stizale sa zakasnjenjem i do nekoliko dana ako uopste i stignu. Verovatno se
.

Ali..ne zaboravi da su poruke bile besplatne..i da si maximalno cekao 6 sati da se "pojavi neki inostrani SC" (servisni centar za poruke),koji je sibao samo tako!
Znaci ako si bio brz i spretan i trazio..imao si poruke u realnom vremenu i UVEK za DZ!
[ mexico @ 13.07.2007. 14:09 ] @
Citat:
easyyu: Ali..ne zaboravi da su poruke bile besplatne..i da si maximalno cekao 6 sati da se "pojavi neki inostrani SC" (servisni centar za poruke),koji je sibao samo tako!
Znaci ako si bio brz i spretan i trazio..imao si poruke u realnom vremenu i UVEK za DZ!


Pa bas tako. Zato sam i naveo taj primer jer je i ovih 1000 din za razgovor poklon kao i besplatni SMS-ovi. Recimo da je to mobtelu
koristilo za testiranje i podesavanje sistema u realnim uslovima kao sto sada radi ViP.

Inace cilj mojih postova nije da branim ViP vec da pokusamo da ne preterujemo.....
[ Zeuxcine @ 14.07.2007. 11:29 ] @
Polako ljudi neka stanu na svoje noge

Samo da znate da ih je Telekom sabotirao koliko god je mogao.
Ovo znam jer mi je prijatelj iz Austrije zaposlen u mobilkomu.

Cena je ok kad se uporedi sa ostalim operaterima.
Jos oni nisu poceli da rade kako treba dok se preleze decje bolesti treba
biti strpljiv.
[ espresso @ 14.07.2007. 12:11 ] @
Citat:
Zeuxcine: Polako ljudi neka stanu na svoje noge

Za sada su na nogama hrvatskog vipa, baš me interesuje da li će ikada stati na svoje noge.

Citat:
Zeuxcine:Samo da znate da ih je Telekom sabotirao koliko god je mogao

Telekom nije jedini operater koji ih je sabotirao (ako uopšte može da se govori o sabotaži).


[Ovu poruku je menjao espresso dana 14.07.2007. u 14:29 GMT+1]
[ wesna @ 14.07.2007. 12:46 ] @
Totalno su neorganizovani,dok oni stanu na svoje noge - necete moci blokirati karticu koja vam je ukradena ili izgubljena.
Prvo kazu da kradju prijavite MUP-u,pa posto je to neizvodljivo,onda da im posaljete zahtev za blokadu na fax.A ako i to uradite opet je nemoguce jer morate ponovo zvati korisnicki servis gde vam kazu da ce vas neko kontaktirati za 24 casa.E, kada prodje nekoliko dana ponovo vam kazu da rade sve sto moguce da bi blokirali i tako u krug.Jedina dobra stvar je sto su poslali novu karticu i zamislite sa 1000 bonus kredita.
[ NeoBG @ 14.07.2007. 22:07 ] @
http://www.mtel-cg.com/

Mogli bi da se ugledaju na njih...
[ enthusy @ 14.07.2007. 22:54 ] @
Vip-u ce trebati duuugo da stane na noge ako bude isao ovim tempom. Siguran sam da ce posle odredjenog vremena m:ts uzvratiti udarac i sa cenama jer istina je, dosta ljudi prelazi na Vip zbog trenutnih cena... m:ts nece dugo sedeti skrstenih ruku i gledati kako gubi korisnike. Ja sam m:ts potpaid korosinik i to cu i ostati jer je to trenutno i najjeftinije u Srbiji. Uostalom, pare za usluge mobine telefonije cu svaki mesec davati nekome, i mislim da je bolje da to bude m:ts SRBIJA, a ne Mobilkom AUSTRIJA!
[ zzviktor @ 14.07.2007. 23:34 ] @
Davacu pare onima koji budu jeftiniji jer cena i kvalitet usluga se ne
razlikuju u mnogome izmedju telenor i mts samo je bitno koga vise zovete jer
to moze da vam donese znacajne ustede. Ove ustede su tek vidljive na vecim
racunima ili duzim razgovorima, za krace pozive na pre pajdu je to sve isto.

Ovde namerno ne pominjem VIP MOBILE jer se oni tek trebaju jasno
pozicionirati na nasem po malo zasicenom trzistu.

Mislim da je pravi kriterium odnos kvalitet cena a ne to da li je domaci ili
inostrani operater u pitanjujer ni oni nas ne korisnike ne dele na domace i
strane drzavljane vec smo im svi jednaki dok im placamo racune.
>
>
> __________ NOD32 2358 (20070627) Informacija __________
>
> Ova je poruka provjerena NOD32 antivirusnim sistemom.
> http://www.nod32.com.hr
>
>
[ johnny_walker @ 15.07.2007. 16:40 ] @
Kupio sam 2 kartice VIP,ali sam samo jednu aktivirao i mogu vam reci da sto se tice pozivanja radi super,ali ostalo je zalosno(sms o stanju,kasno obracunavanje stanja....).
Ali pojavio se drugi problem,tek sam danas aktivirao i drugu karticu,kad tamo....vas kredit je 200 dinara,a ne 1100!Iako su obe kupljene istog dana u okviru akcije prodaje prvih 50000 brojeva.Ne budem lenj i nazovem Call centar i tamo dobijem vise manje korektnu informaciju da samo korisnici koji su aktivirali karticu do kraja promotivnog perioda imaju 1100 (ko je rekao kad je kraj????),a ostalima 200din,ali da rade na tome da provere sve kartice i da ce narednih dana svi koji su kupili karticu u prvoj turi(bez obzira na vreme aktivacije) dobiti 1100din.Videcemo...........
[ batancev @ 15.07.2007. 18:33 ] @
stvarno mi je zao ali ti kao da si sedeo na usima
pa to su na sva zvona i oni objavljivali a i ljudi po forumima
ne verujem da ce ti dati 1100 ali ako su ti tako rekli...
[ srkikg @ 17.07.2007. 12:50 ] @
VIp je zesci sheet!!!

tarifiranje po minutu ce brze da ih otera iz zemlje nego sto im je trebalo da doju. Ako ovako nastave smesi im se lepa buducnost, ali u Austriji...

Koristim telekom i postpaid sam korisnik. Necu ga menjati nikada jer sam prezadovolja i cenom i usligom, i pokrivenoscu!!!!

Kada stavim na papir koliko potrosim za mesec dana i kada na to dodam vipove i telenorove cene, pa cak i mts prepaid ovo je daleko najjeftinija ponuda na trzistu!!!

Samo neka nastavi mts da se siri po Balkanu i imacemo pravu domacu jaku mrezu!!!!

pozzz
[ Geo M @ 17.07.2007. 14:02 ] @
Citat:
srkikg: Necu ga menjati nikada

Nikad ne reci nikad, a sta ako bude telekom propao ili ga pojede neka od krupnijih uvoznih zveri iz telekomunikacionog zoo vrta?
Jel ce i onda biti
Citat:
srkikg:pravu domacu jaku mrezu!!!!

koji finansiraju poreski obveznici, a profit tj. veliki njegov deo se investira u sve vise interese sem za 85% stanovnika Srbije.
[sarkazam, ali mozda istinit] u martu 2008. da naprave m:tel Albania i m:tel KiM znaci imacemo jos vise prijatelja?[/sarkazam]
Bitno da se zaposljava sve vise rodjaka koji su uglavnom sve sem strucni, naravno ima izuzetaka koji jedva postizu da isprave krive Drine njihovih kolega. btw. jel ste citali NPS2: Polusumrak polusveta? Ako jeste onda znajte da je ovo napisao jedan Razbienu kasicus prasicus, a za one kojima je latinski jaca strana Vaspostavljeni Placanin.
[ maki83 @ 17.07.2007. 14:05 ] @
pa najbolje bi bilo da je vip odmah startovao sa najnizom mogucom cenom, pa bi svi bili srecni....a sta bi ostalo posle za kao rezerva potez, kada Telekom i Telenor daju odgovor....ne moze to tako sve odmah...mora malo da prodje vremena...

Telekom se "lepo" pokazao, tako da bolje da se ne siri po Balkanu, sto se mene tice....
[ dark star @ 17.07.2007. 19:23 ] @
zvao sam 0601234, žalio se da prekida veza, da ne mogu ni jedan razgovor da obavim do kraja...-(.. i rekli su da su ograničili poziv sa njihove mreže na 1.minut.
nisam moga da verujem u ono što kažu pa sam ih naterao da to više puta ponove.

da,istina je, pozivi su ograničeni ne 1.minut, juče, za danas ne znam.
samo prenosim info 061. oll.

[Ovu poruku je menjao dark star dana 17.07.2007. u 22:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 18.07.2007. u 00:15 GMT+1]
[ acabgd @ 17.07.2007. 20:19 ] @
Malo mi je to neverovatno da su pozivi ograniceni na 1 min, jedino ako to nije bilo nesto juce zbog nekih radova?
[ batancev @ 17.07.2007. 20:31 ] @
ja evo pricam i po 5 min
[ johnny_walker @ 17.07.2007. 21:51 ] @
Nisam sedeo na usima,ali danas sam opet zvao i rekli su mi da nece davati 1100din jer je to vazilo samo za prvih 50 000 aktiviranih,a ne prodanih!Pa sto tako nisu rekli i u krajnjem slucaju,zasto mi na paketu stoji nalepnica BONUS PAKET??? Sta je u tome bonus?Kakvi su oni amateri......da ne koristim grublje reci.
[ Nikola Maravic @ 17.07.2007. 23:51 ] @
Jednostavno nisi obratio paznju kad je trebalo a bilo je upravo o tome dosta reci i ovde na forumu (ljudi su u vise navrata proveravali i sa korisnickim servisom). Dakle samo prvih 50.000 aktiviranih brojeva dobija bonus od 1000 dinara a posle toga vise ne. Dakle, trebao si kartice samo da aktiviras kad si ih kupio i ne bi bilo nikakvih problema.


Citat:

da,istina je, pozivi su ograničeni ne 1.minut, juče, za danas ne znam.
samo prenosim info 061. oll.


Pravo da ti kazem prvi put cujem za tako nesto... Ja koristim 061 karticu intenzivno kao i par drugara i clanova porodice i niko nema problem da mu se veza prekida na 1 min tj svi najnormalnije razgovaraju dok sami ne prekinu vezu Jesi li ti siguran da si dobio pravi korsinicki servis
[ djsloba10 @ 20.07.2007. 09:48 ] @
Ma čuo sam na lepom našem Jugu mnogo dobru izreku:
˝U TUĐEGA TATKA POGOLEMA PATKA˝!!!!!
[ enthusy @ 20.07.2007. 14:10 ] @
Geo M > "Nikad ne reci nikad, a sta ako bude telekom propao ili ga pojede neka od krupnijih uvoznih zveri iz telekomunikacionog zoo vrta?
Jel ce i onda biti"

Telekom je druze jedan od glavnih izvora finansija u ovoj zemlji, da li mislis da bi se dozvolilo da on propadne. Telekom = drzava. Da li mislis da bi m:ts mogao da ima "administrativne probleme" kao sto ih je Vip imao? Naravno da ne! U najgorem slucaju, mogao bi da ima "administrativne probleme", ali oni bi trajali najduze 10 minuta dok jedan od gospode mocnih i uticajnih ne obavi telefonski razgovor i zavrsi stvar. Nacin na koji se Vip ovde predstavio i promovisao, to je narodski receno "Boze sacuvaj!". Ali dobro, tvrdili su da su najjeftiniji punih 10 dana... dok pre 5 dana m:ts nije uveo KUL tarifu koja je ista kao i Vip-ova jedina tarifa sto se tice obracuna razgovora, samo sto je jeftinija! A o rasponu usluga koje nudi m:ts i Vip ne treba ni raspravljati! Znam da je Vip tek krenuo i da tek treba da se razvija, ali za to vreme razvijace se i m:ts. Stvarno ne vidim razlog zbog koga bih sada sa mt:s postpaid-a presao na Vip da me dere i da mi pruza mnogo losije usluge...
[ Zeuxcine @ 22.07.2007. 08:55 ] @
Boze ne mogu da verujem sta citam.

Pa jesmo li jedva docekali da se vidi malo i da se pokaze
mahom neobrazovanom narodu sta znaci konkurencija i koliko je to dobro
za njihov dzep a vi kao da vas telekom placa za ovakve postove (mozda i placa).
Pa jeste li videli kako je Telenor spustio cene. Znas kad bi se to desilo da nije VIP-a, nikad
a telekom je za sada samo snizio cenu SMS-a pa je trenutno najskuplji od svih operatera.
Jedan od preduslova za bilo kakav progres (ako je nekome uopste stalo) je ukidanje monopola.

Sad treba podrzati konkurenciju malo.

Svi ovi sto pljuju VIP ko da ste rodjeni sa mobilnim pa pricate
o bog zna kakvim uslugama a usluge koje ovi naplacuju kao svetog Petra
su u ostatku sveta smesne kao fol 3g moz mislit.
[ enthusy @ 22.07.2007. 12:09 ] @
Citat:
Zeuxcine:Pa jesmo li jedva docekali da se vidi malo i da se pokaze
mahom neobrazovanom narodu sta znaci konkurencija i koliko je to dobro
za njihov dzep


Ja ne znam zasto si to rekao jer da si bar malo pratio forume o Vip-u od pocetka video bi da je svako ko ima bar malo pameti davno rekao da je dobro sto je konkurencija dosla! Ali to ne znaci i da je konkurencija trenutno bolja od oba druga operatera! Trenutno je najgora i napravila je uzasnu promotivnu kampanju! To je poenta!
[ ptiki @ 22.07.2007. 12:30 ] @
Citat:
enthusy: Ja ne znam zasto si to rekao jer da si bar malo pratio forume o Vip-u od pocetka video bi da je svako ko ima bar malo pameti davno rekao da je dobro sto je konkurencija dosla! Ali to ne znaci i da je konkurencija trenutno bolja od oba druga operatera! Trenutno je najgora i napravila je uzasnu promotivnu kampanju! To je poenta!

Da li sam te dobro shvatio - želiš da razdvojiš samo postojanje trećeg operatera od ocene njegovog rada.
Dakle treći operater je super stvar sama po sebi jer razbija monopol, a treći operater kada se posmatra izolovano ne nudi ništa spektakularno (čak je sam kvalitet telekomunikacione usluge trenutno na niskom nivou).

Čitao sam malo stare strane ove teme, i naišao sam na jednu temu iz 2001. godine koja govori o skorom dolaku, ili barem željama za skori dolazak trećeg operatera. Od tada, kada se stvar pokrenula sa mrtve tačke, do danas je prošlo šest celih godina. Iskren da budem, meni je lično veoma teško da shvatim čemu toliko izgubljenog vremena.
Cenim da mi je pogled zamagljen zbog tolikog silnog čekanja i da realna kritika koju imam prolazi kroz "hoću sad i hoću sve kad sam već toliko čekao" prizmu i zato izlazi kao oštra kritika.

Svodi se na ovo "Proradite već jednom i budite toliko bolji koliko pričate da ste bolji i ne zamajavajte me više odlaganjima i marketinškim trikovima!"
[ kokica76 @ 17.08.2007. 22:38 ] @
wow,wow,wow....niskoooo..... ))))))
[ bakara @ 19.08.2007. 12:41 ] @
VIP za sada jako lose radi, ja licno u opste ne primecujem njihove nove korisnike, osim par ljudi za koje znam da su kupili kartice zbog onih 1000 dinara bonusa ne znam nikoga ko je kupio njihovu novu sim karticu.

Blizi se 31 avgust i tada prestaje tih 1000 dinara bonusa, bice zanimljivo videti sta ce se tada desiti, posto cenim da ce morati nesto jako doobroo da smisle inace im je za sve ovo do sada dzaba trud...
[ svezi @ 22.08.2007. 11:49 ] @
Meni se veza prekida na pet minuta svaki put... ovo se desava od prvog dana kada sam poceo da koristim njihovu karticu...
[ johnny_walker @ 22.08.2007. 21:24 ] @
Nemam tih problema,pricao sam i po 10ak minuta i nije bilo prekidanja.
Trenutno me samo nervira provera kredita i elektronske dopune.Spooooroooooooo.
[ Slobodan Milivojevic @ 22.08.2007. 23:17 ] @
Pozovite 12342 umesto *123#
[ Catch 22 @ 22.08.2007. 23:52 ] @
Zadnjih par dana sam počeo aktivnije da trošim onih 1000 din. bonus kredita, jer se bliži rok kada kredit ističe.
Odjednom su se sada pojavili problemi tipa pozvani broj ne mogu da dobijem iz prve, ako se veza uspostavi odmah onda je ton katastrofalan (krči, šušti, prekida), poziv se prekida posle par sekundi...
Kada ponovo pozovem isti broj, onda sve radi savršeno... (jedino što mi verovatno za svaki inicijalni pokušaj skinu od kredita uspostavu veze, cenu celog minuta i na sve to PDV). Nek im je alal!
Prikačen sam (manuelno) na "YUG03", jer njihova bs još uvek ima strašno slab signal.
Kada već pričamo o signalu, pre nedelju dana sam nekoga čekao na aerodromu Bg i malo se poigrao sa traženjem mreže... Na samom aerodromu Vip signal rastura, kao i duž autoputa Bg - SM. Čim smo sišli sa autoputa i ušli u grad signal je pao na nepodnošljivo nizak nivo pa sam opet vratio na "YUG03"...

Sačekaću ipak sa redovnim korišćenjem njihove kartice neka druga, bolja vremena!
[ burex @ 24.08.2007. 17:22 ] @
Citat:
From: 12349599
Iskoristite preostali iznos "Ko rano rani" bonusa do kraja avgusta. Dopunite kredit jer će sve dopune biti udvostručene do max iznosa od 2000din do kraja god.

Hm... Preporučuju mi da potrošim besplatni kredit, nije loše
[ zoxy @ 25.08.2007. 09:57 ] @
Bash je lepo to sve....josh da mrezha pochne da im radi ko svet....i gde bi nama kraj bio.

Ovo je tuga kako Vip radi :( Tj bolje recji ne radi.