[ Fanta @ 09.07.2007. 11:59 ] @
Poštovanje svima!

Nedavno sam normalizirao jednu staru bazu i proširio je ujedno sa novim tabelama i upitima, te planiram dodati taj sadržaj na stranice. Sad pojam je da će biti za svaku glavnu grupu proizvoda biti prikazano nekoliko proizvoda. Znači budući da ima nekoliko grupa proizvoda na stranici, koji pod sobom imaju ispisane proizvode, moguće je da će se neki od tih proizvoda više puta ponavljati. (po jedanput u svakoj grupi, nekoliko grupa na stranici => nekoliko puta).

Ono što me muči je da li Google više voli tekst koji se nekoliko puta ponavlja ili linkove koji se nekoliko puta ponavljaju, budući da mogu od proizvoda napraviti linkove???
[ Fanta @ 10.07.2007. 14:12 ] @
Sorry ljudi, sam možda fulao kategoriju gdje da postavim pitanje, budući da mi još nitko nije odgovorio???
[ momsab @ 12.07.2007. 00:26 ] @
javi sueprmdoeratorima da prebace u pretrazivace
a problem ti je nejasan samo tako
[ Fanta @ 18.07.2007. 08:16 ] @
Pa zamisli ovako, imaš neki proizvod, ne znam recimo, čokoladu. Sad čokolada se sastoji od raznih dijelova, kakao, razni emulati, šečer, ... i recimo imaš na primjer eurokrem koji također u sebi ima kakao, mlijeko, razne emulate, šečer, ...(mislim da će ova dva primjera biti dosta) Kao što vidiš neki sastojci od kojih se sastoje se u njima ponavljaju. Sad zamisli da imaš ispisanu masu proizvoda i u sklopu njih sve njihove sastojke. Sad ja mogu ostaviti taj popis od čega se sastoji koji proizvod kao običan tekst, a mogu napraviti od sastojaka proizvoda linkove iza kojih bi se ustvari krio upit, a to je da kad korisnik klikne na neki sastojak od kojeg se neki proizvod sastoji dobio bi popis svih proizvoda u kojima se taj sastojak nalazi.

Zato me zanima što bi Google bolje mi vrednovao i uzimao u obzir, tekst ili linkove, jer i u jednom i drugom slučaju imam veliku količinu podataku koja bi se ponavljala.