[ meyovac @ 09.07.2007. 17:07 ] @
| dakle apsolutni sam pocetnik u ovom svetu i bio bih jako zahvalan ako bi mi neko pomogao pri izboru moj budzet je oko 500 evra.Nesto sam citao da tu ima razlike klavijature-sintisajzer-sempleri za sta uopste ne znam sta je pa bih voleo da mi neko objasni ukratko sta je sta i sta bi bila najbolja solucija za mene!bilo bi lepo da poseduje mogucnost povezivanja sa racunarom i produkciju midi fajlova(i nisam bas pristalica midi sviraca).moje sviranje se odnosi iskljucivo na sluh dakle ja cujem melodiju a za 5 minuta umem da je odsviram nemam pojma sta je G-dur itd itd!Unapred hvala!!! |
[ vindic8or @ 09.07.2007. 23:10 ] @
ima dosta razlike u tome koje su tvoje potrebe? da li zelis samo zvuk klasicnog klavira i jos poneki manje bitan patch? da li ti je bitna mogucnost da ucitavas samplove i sviras razne instrumente? da li ti treba sintisajzer za elektronsku muziku? da li hoces da radis produkciju na kompjuteru ili hoces samo da imas nesto za sviranje usput?
prakticno sve klavijature koje mozes danas da kupis mogu da se povezu sa compom i MIDI su kompatibilne.
[ Kovacevic Vladimir @ 10.07.2007. 21:44 ] @
Bilo je ovih tema puno i nijedna nije završena, čak iskomplikovala se. Uzrok, nedostatak postupnosti i mnogo pitanja na gomili. Tako dobijaš odgovore, od kojih polovinu ne razumeš, pa ponovo nova pitanja i tema se razvodnjava, a učesnika sve više. Pomozi prvo sebi i odredi dva pravca.
1. Izbor instrumenta
2. Učenje muzike
Izbor instrumenta odrediš prema opredeljenju za vrstu muzike koja te interesuje. Tu moraš naći nekog iskusnog muzičara, jer je ponuda velika i da skratiš traženje. Ja bih preporučio svakom početniku klavijaturu koja spada u profesionalne kategorije, pa makar bili i stariji modeli (Korg M1, Yamaha DX 7, Roland). Aranžeri su isto interesantni, a mogu da rade i bez ritam i accomp. sekcije. Dalja sužavanja idu u pravcu "koje zvuke želim". Korgovi imaju dobre i verne harmonike, duvače; itd.itd.
Za učenje muzike se mora početi od osnovnih pojmova, kako ritma, tako i melodije, potom harmonije. Ima na Net-u puno škola koje od samog početka, postupno, sa ispisanim notama i slovima uvode početnika u muzički svet. Skala, osnovni stupnjevi, intervali i akordi na glavnim i sporednim stupnjevima, njihovi obrtaji, posle septakordi i zakonitosti u njihovom povezivanju su podjednako važni u C-dur-u, tako i u ostalim Dur-ovima i moll-ovima.
Znači, malo više napora na samom početku i sve će krenuti bolje nego da požuriš i celog života budeš "sluhista", jer oni imaju kratak domet.
Za sada toliko i neka ti je sa srećom.
Vladimir
Copyright (C) 2001-2025 by www.elitesecurity.org. All rights reserved.