[ spooking @ 09.07.2007. 19:44 ] @
pozdrav
ne znam dal se moj problem izravno tiče ovog podforuma, al probat ću, ovako:
imam dosta epizoda serija(HDTV ripovi) u kojima je audio out of sync, a nedavno sam skužio da u većini slučajeva kad iste pustim na bs playeru, zvuk prati video. onda sam malo kopao po netu i skužio da ima razlike u tim mp3-ovima, i da kad je zvuk u vbr-u onda na svim playerima(i mom linijskom divx playeru istu) brza/kasni... znači da bih taj mp3 vbr trebao pretvorit u cbr. pokušavao sam tako da izvučem zvuk pomoću virtual duba i onda to convertiram kroz onaj neki program besweet(to sam našao u nekom tutorijalu na netu), ali zvuk i dalje ne štima...

jel se kuži netko u to?
tnx
[ Shon3i @ 10.07.2007. 18:17 ] @
konverzija VBR->CBR nece spasiti sinhronizaciju jer je duzina uvek ista. Tako da ces taj fajl morati da nastimujes rucno.
[ spooking @ 10.07.2007. 19:28 ] @
a onda mi nije jasno zašto bs player pušta bez ikakve desinhronizacije, a svi ostali playeri zajebavaju...
u čemu je onda kvaka?
[ 7e7 @ 11.07.2007. 15:59 ] @
Mozda ostalim playerima i tvom stan-alone plejeru treba vise vremena da dekodiraju VBR nego CBR, dok ih BS jednako brzo dekodira...?
[ spooking @ 11.07.2007. 17:00 ] @
ok, ovaj zadnji post fakat ne kužim...
nego, ima li to ikakve šanse sredit?
[ Shon3i @ 11.07.2007. 19:35 ] @
Reci mi na kakve playere mislis hardverske ili softverske?

Licno mi se nikada ovako nesto nije desavalo ali ako neki softverski player vuce dosta procesorskog vremena a recimo ti je kompjuter dosta los ili prebukiran onda postoji mogucnost da sadrzaj ne moze biti decodiran u realnom vremenu s time sto VBR streamovi inace trebaju vece procesorsko vreme za decoding.

BSPlayer ne trosi mnogo resursa zato je mozda i objasnjnje zasto ide sve gladko i sinhronizovano

Reci mi koju masinu imas i kakve codece koristis?


A sad tek vidoh ti pokusavas da pustis HD. E pa tu je stvar komlikovanija nego sto si mislio ocu reci, HD materijal je jako procesorski prozdrljiv. Tako da sigurno tvoj procesor utrosi svo vreme na decoding video streama a za audio ne ostaje nista. Zato se i javlja desync. Konverzija VBR->CBR nece ama bas nista pomoci u ovom slucaju. Kao sto rekoh ranije BSPlayer koristi manje resursa od drugih playera zato ti sve ide glatko.
[ spooking @ 12.07.2007. 07:18 ] @
nije HD, već HDTV rip(one 350 mb-a epizode),
a komp je sasvim u redu(3,2 Ghz-a, 1gb rama)
tako da mislim da to o opterećenju procesora i sl. pada u vodu...