[ DrRule @ 05.08.2003. 22:07 ] @
Pozdravi svima ,
Da li bi neko znao da li je moguce koristiti memory kartice npr. od digitalaca (aparata) 3650 , jer se meni čine poprilično sličnim.Ako to ne onda da li se može uz pomoć onoga adaptera koji liči na 3,5 floppy,koji ljudi inače koriste da prebace multimedijalne sadržaje tj. slike sa cammedia kartice (ili nazovimo je memory kartice) na racunar, formatirati kartica za 3650 jer je nešto otišla.Svaki put kad je 3650 upaljen sa karticom unutra prijavljuje "System Error!"
Meni je to na um palo da bi moglo raditi , pa sad... ako neko zna !...
[ Bojan Basic @ 05.08.2003. 23:22 ] @
Zavisi koji aparat imaš. Nokia 3650 koristi MMC (Multimedia Memory Card), pa ako i tvoj aparat koristi takve, možeš ih koristiti (ova oznaka bi trebalo da piše na kartici). Što se tiče tvog drugog pitanja, ne koristim "onaj adapter koji liči na 3,5 floppy", koji se inače zove čitač memorijskih kartica, ali probaj da upališ telefon držeći pritisnuto dugme sa olovčicom, to je safe mode, pa ćeš ga možda onda uspeti upaliti.
[ sale_v @ 06.08.2003. 08:44 ] @
naravno da mozes koristiti MMC.potrebno je da odes na EXTRAS - MEMORY - OPTIONS - FORMAT MEM.CARD - i to je to .Ja sam iskoristio MMC iz simensa sl 45 32MB
[ Arrow @ 06.08.2003. 19:41 ] @
Zna li ko gde se i kako mogu nabaviti MMC kapaciteta od recimo 64Mb, sto bi meni bilo sasvim dovoljno ?

Pozdrav,
Arrow
[ DrRule @ 07.08.2003. 16:00 ] @
Za 3650 mogu se koristiti MMC za digitalne fotoaparate,provjerio sam !Samo je problem formatirati 3650 karticu na racunaru jer je XP ne prepoznaje (za druge OS , ne znam)!Nisam jos pokusao preko digitalca da je formatiram.
Sto se tice kupovine , 64MB MMC ,bar u Sarajevu , mozes kupiti u Kodak Centru blizu ROBOT komerc shoping centra.
[ sale_v @ 08.08.2003. 06:35 ] @
formatiras je sa telefona
[ DrRule @ 08.08.2003. 17:21 ] @
Fazon je sto telefon zakoci kad ubacim bas tu MMC
i dobijem poruku "System Error!"
[ mandoyu @ 15.11.2004. 07:01 ] @
Zna li neko kako da otkljucam MMC ako sam zaboravio lozinku? Postoji li neki program ili neki drugi nacin?
[ cybercom @ 15.11.2004. 10:38 ] @
Citat:
DrRule: Pozdravi svima ,
Da li bi neko znao da li je moguce koristiti memory kartice npr. od digitalaca (aparata) 3650 , jer se meni čine poprilično sličnim.Ako to ne onda da li se može uz pomoć onoga adaptera koji liči na 3,5 floppy,koji ljudi inače koriste da prebace multimedijalne sadržaje tj. slike sa cammedia kartice (ili nazovimo je memory kartice) na racunar, formatirati kartica za 3650 jer je nešto otišla.Svaki put kad je 3650 upaljen sa karticom unutra prijavljuje "System Error!"
Meni je to na um palo da bi moglo raditi , pa sad... ako neko zna !...


a da odneses telefon u neki seris da ga lepo i natenane sredi ?
[ vrba @ 15.11.2004. 11:48 ] @
Citat:
mandoyu: Zna li neko kako da otkljucam MMC ako sam zaboravio lozinku? Postoji li neki program ili neki drugi nacin?


It's very simple:)))))


1: Use any efile manager like SELEQ 1.65
2: Open SELEQ 1.65 and go to Root C:
3: Options and FIND, write MMCSTORE press OK
4: Send this file by Bluetooth or Infraread to your PC
5: Rename the file MMCSTORE to MMCSTORE.TXT
6: Open the file and the password off the MMC are there
[ mandoyu @ 16.11.2004. 06:34 ] @
vrba hvala na odgovoru, samo sto na mom C: nema takvog file...
Mozda zato sto sam formatirao telefon ali opet mi trazi lozinku kad ubacim tu MMC. Nece da prepozna tu MMC ni kad je stavim u digitalni fotoaparat, kao ni kada je stavim u citac memorijskih kartica.
[ zoxxx @ 07.12.2004. 21:51 ] @
Imam isti problem sa mmc memory card.

Neznam password, trazio sam sa svim mogucim file menagerima ali nema tog fila, zatim sam ubacio karticu u digitalca kako bi je formatirao ali je ne prepoznaje, pa sam je nakraju ubacio u CARD READER ali je ni tu ne moze prepoznati!!!!


I shvatio sam da mi ode kartica od 64MB u PI**U MATERNU !!!



[ mandoyu @ 08.12.2004. 06:25 ] @
Moje muke nisu bas toliko, kod mene je rec o standardnoj NOKIA MMC od 16MB, kad sam shvatio da nemam vise ideju sta da radim kupio sam od 256MB, i puko 65evra.
Mada mi ne smeta ona od 16MB da stoji u fijoci i ceka da se neko ovde javi ko je resio problem.
Pozdrav svima.
[ fuzzbubble @ 05.04.2005. 19:10 ] @
-- zdravo
imam neki problem
kad udjem u menu i onda idem u karticu pishe:memory card corrupted
shta je problem
jel do telefon il do memory card
ako je do memory card onda kad bi ubacio novu karticu jel bi bilo se OK
hvala puno
[ gsm_bojan @ 05.04.2005. 20:52 ] @
Kada ubacis seleQ ili feexplorer imaces to famozno c

Pozdrav...
[ emulic @ 09.04.2005. 10:42 ] @
Ja imam ovakav problem:
Kupio sam 256 mb mmc super mi je radila a ja sam je punio i punio i onda je telefon sve sporije i sporije radio, i ja sam odlucio da je formatiram i formatiram telefon 3650, medjutim on prijavi neku gresku i kaze formatting completed a nije nista uradio, kako da sredim ovo, ja sama kasnije formatirao fon sa ono *#7370# i ponovo sam probao da je formatiram ali bez uspeha
[ aTz0 @ 03.01.2006. 02:44 ] @
MOZES DA PRIVREMENO SKINES SHIFRU SA mmc KARTICE SA SVOJIM 3650, sve sto treba da uradis je da pokrenes Recorder 'program' koji ce da izazove gresku, posle ga fino iskljucis pa ukljucis i to je to, Shifre nema, kad ga ponovo iskljucis ona ce se vratiti. Idealno , zar ne:)
[ zoxxx @ 14.02.2006. 19:08 ] @
Fin fazon bas cu da probam da li radi to kodmene :)
samo moram da nadjem tu karticu heh
[ cybercom @ 14.02.2006. 20:16 ] @
Nema sanse da skines pass (ako ga neznas) ama bas nikakvom forom sem da ga odradis sa specijalnim alatima namenjenih za to kao sto su MMC clip i MMC Unlocker,pa sta mislite da bi mi serviseri koji zivimo od ovog posla bezveze placali uredjaje kada bi ih bez ijednog ulozenog centa odradjivali.

@zoxxx

Probaj ti nece da ti skodi,samo ti ja odma kazem da neces moci to tako resiti.

@ALL

Ako nekome treba otkljucati MMC kartice mozete poslati Post Express-om ili City Express-om meni,za ostale detalje obratite se na PM.

P.S. Podatci koji se nalaze na kartici se gube trajno,ali je kartica otkljucana i formatirana (nemozete vratiti podatke nikakvim resotre programima).

pozdrav !
[ jaha017 @ 21.04.2006. 10:47 ] @
A ako toliko želiš da koristiš tu karticu samo kod windowsa format i onda izaberi fat file system.
A ako to ne može uzmi neki mobitel od druga koji nije symbian i onda probaj kod njega formatira.
[ mrcina @ 21.04.2006. 11:44 ] @
problem je sto windows ne vidi zakljucane mmc,ne ne moze se nicim uraditi kao sto cybercom rece osim spec. alatima za tu namjenu(ima i drugih nacina ali nisu za svacije oci),ako neko ima problema iz okoline B Luke moze mi se slobodno javiti