[ VladimirK @ 06.08.2003. 17:03 ] @
Da li je neko radio nesto u vezi TTS(text to speech) na srpskom ili hrvatskom (moze i bosanski)?
Da li se moze napraviti podrska za srpski TTS koji koristi SAPI 4.0 ?

Vladimir Kovic
[ VladimirK @ 08.08.2003. 11:58 ] @
Da li neko poseduje source code za bilo koji speech engine?

Vladimir Kovic
[ filmil @ 08.08.2003. 12:21 ] @
CSLU daje izvorni kod pod određenim uslovima. Ako ti to odgovara.

http://cslu.cse.ogi.edu/toolkit/old/userguide/cslush/cslush.html
[ tOwk @ 08.08.2003. 20:35 ] @
Potraži i „Festival“. Čak, čini mi se da sam jednom davno naleteo i na „hrvatski“ modul za isti.

Zatim, pogledaj šta koristi emacs-speak, gnopernicus itd. — oni svi moraju koristiti neki slobodan softver, što znači da tako nešto postoji, samo ga treba naći :-)
[ ksrele @ 03.09.2008. 15:35 ] @
Ajde da malo ozivim ovu temu, da li neko ima aplikaciju koja ima srpski TTS engine, tj da zna da cita na srpskom?
[ glorius @ 05.09.2008. 16:42 ] @
Zasto ne napravite svoj :DD

Microsoft Speech API je COM-based API za text-to-speech i speech-to-text. Lak je za koriscenje ali ne znam da li ima podrsku za neke druge jezike osim za engleski.
[ Goran Rakić @ 11.11.2008. 02:17 ] @
espeak (http://espeak.sourceforge.net/) ima podrsku za hrvatski.
[ ksrele @ 11.11.2008. 12:09 ] @
Skinuo sam program ali nikako ne mogu da provalim kako da ga namestim da prica na bosanskom/hrvatskom/srpskom (popularnom BHS-u)...
Mozes li nam Gorane nekako pomoci.
Ja sam isntalirtao na WinXP SP2 bez nekih specijalnih windows glasova. Mislim da je u tome stos.
Ne mogu da verujem da je tako tesko naci neki program koji cita na Srpskom, pa makar i da je neka staaaaaaraa verzija koja je vec zaboravljena u profesionalnim verzijama, to bi sada moglo da bude free ili jako jeftino zar ne?
[ Goran Rakić @ 11.11.2008. 12:14 ] @
Kod mene je dovoljno:

Code:

espeak -v hr "Ovo je test govora računara, koristeći ispik, i podršku za hrvatski jezik u njemu." -w output.wav


Probaj da pokreneš espeak iz komandne linije, pa tek onda proveri da li su ti podešavanja za SAPI ispravna. Ne koristim prozore.
[ ksrele @ 11.11.2008. 12:59 ] @
OK, uspeo sam da ga nateram da poprica na HR ali ne mogu da provalim kako da mu prosledim nasa slova ČĆĐŠŽ?? Probao sam iz TotalCmd-a i nece, pretvara sva slova u obicna znaci Č i Ć pretvara u C, Š pretvara u S...
A tek u DOS Promtu nece...
Kako si mu ti prosledio nasa slova?
[ Goran Rakić @ 11.11.2008. 13:06 ] @
UTF-8, možeš i da mu kažeš da čita iz datoteke.
[ ksrele @ 11.11.2008. 13:13 ] @
Skontao sam, napisem u file UTF-8 i onda ga pozoven iz komandne linije sa -f :)
[ ksrele @ 11.11.2008. 15:25 ] @
Hahaha.... i pored toga sto je govor jako primitivan odusevio sam se kako je ipak razumljivo (donekle) i lepo slusati kada ti program cita neki tekst... eeee gde je ovo bilo kada sam morao da citam lektire u skoli... :)
[ Goran Rakić @ 11.11.2008. 16:25 ] @
Ja već neko vreme držim espeak u login skripti, pročita datum, poželi dobro jutro, kaže koliko nepročitanih poruka ;)