[ dubes @ 06.08.2003. 20:33 ] @
Da li je neko pokusao VoIP kroz ISDN vezu i kako je proslo?
Dajte neki savet, kako, gde, kada....

Pozdrav
Dusan
[ B o j a n @ 06.08.2003. 23:37 ] @
Mozes maximalno imati 3 voip kanala kroz jednokanalni isdn.
[ dubes @ 07.08.2003. 00:52 ] @
Mislio sam samo na licnu upotrebu. Da li moze neko da mi objasni kako sve to da izvedem ili bar gde da nadjem uputstvo. Totalni sam laik po pitanju VoIP-a i ISDN-a tako da mi treba step by step objasnjenje. Hvala unapred.

Pozdrav
Dusan
[ B o j a n @ 07.08.2003. 16:46 ] @
voip je citava tehnologija, i ne moze bas tako da se opise u par koraka ( "ono, kao ...start menju, pa settings ..." ), a za quickie mozes da probas neke konferencijske programcice, tipa gnome-meeting, ili netmeeting ...

[ S_Kid @ 13.08.2003. 03:10 ] @
Mozes za pocetak da probas sa Net2Phone softverom cisto da vidis kako radi. Cene razgovora su krajnje smesne (5 centi je SCG-USA minut). Jedino ce ti trebati Visa card da uplatis sebi koji dolar na racun.

Net2Phone inace u ponudi ima i mali USB telefon ako ti softver iz nekog razloga ne zavrsava posao...
[ dubes @ 16.08.2003. 10:58 ] @
Da li je neko isprobao taj program? Bas me interesuje kakve su performanse, da li zavisi od veze, da li sa ISDN-om treba aktivirati oba kanala ili je dovoljan samo jedan, da li ima kasnjenja u toku razgovora? Za Net@Phone treba da se plati najmanje 25$ pa me zato interesuju neka iskustva pre nego "investiram"

Pozdrav
Dusan
[ djk494 @ 23.11.2004. 15:51 ] @
2001 preko 56k modema kvalitet zvuka je bio dosta slabiji nego preko telefona ali razumljiv dok je kasnjenje sa USA bilo relativno podnosljivo a za Holandiju i Srbiju morao si da razgovoras kao na toki-voki (talky-walky) kazes ower kad zavrsis sa govorom onda pauza 1-2s pa cujes odgovor.
Verovatno su se i oni popravili do sada a i ISDN je neka garancija da ce to bolje da radi...
[ bomark55 @ 12.11.2005. 15:15 ] @
Ja ga koristim preko ISDN-a i ok je pogotovo sto za neku manju cifru mozes da zoves na fiksni ili mob preko, verujmi isplati se ekstra...

ako te interesuje nesto vise pusti poruku, ima toga kod nas...
[ bencuns @ 08.01.2006. 18:06 ] @
Program Skajp (skype) koristim od kako postoji za VOIP, i prezadovoljan sam. Inače, koristim jednokanalni ISDN. Perfektno čujem sagovornike koje pozivam, a oni mene malo lošije, kao iz bunara, ali za tu cenu zadovoljavajuće.
[ Quantum @ 26.01.2006. 07:56 ] @
Da li neko zna koliko tacno "trosi" jedan VoIP poziv?
Po sjecanju cini mi se da je goli razgovor (sa kompresijom) otprilike 8 KB, ali da ipak treba oko 20 KB za prenos. Sto bi znacilo otprilike 3 istovremena razgovora sa 64 KB ISDN-a? Ili grijesim?
Ima li neko prakticnog iskustva, koliko razgovora se moze "progurati" kroz ISDN?
[ maximuss @ 28.01.2006. 19:42 ] @
Poziv (recimo sa Skype) vuče oko 8 kilo BAJTA(up+down) a jednokanalni ISDN je 64 kilo BITA...A to kada pretvoriš u BAJTE dobiješ 8 kilo BAJTA...Tako da se time nameće zaključak da je za ugodan razgovor preko skype-a potreban jedan kanal ISDN-a. Dvokanalni ISDN>>>dva istovremena poziva.

Ovo sam testirao kod sebe dok sam koristio ISDN i znalo mi se čak dešavati da dolazi do povremenih zagušenja ukoliko se priča sa obe strane "žice",pa sam dizao i drugi kanal.