[ BELGRADBOY @ 10.07.2007. 10:38 ] @
sta mislite...
[ BELGRADBOY @ 10.07.2007. 10:45 ] @
da i zanima me da li snimaju u widescreen formatu
[ michabass @ 12.07.2007. 14:24 ] @
Zamalo da otvorim istu temu...
Pozdrav Digital Video expertima s foruma
imam jedno pitanje u vezi low budget kamkordera. Zadnjih par nedelja sam se zagrejao za kupovinu kamkordera u klasi oko 300 Eura, i pošto nisam jelte stručnjak za te stvari zalepio sam se odmah za Sony DCR HC27 (eventualno 37). Preturao sam malo po ovom forumu i nailazio sam uglavnom samo na reči hvale za Sony - koje god cenovne kategorije da su u igri.
E sad koje je pitanje?

Pitanje je čime to HC 37 opravdava razliku u ceni u odnosu na HC27?

-Ako je to USB opcija-koliko sam mogao da provalim ovde sa foruma USB nikako ne treba koristiti za prebacivanje videa na komp. Znači nije zbog USB-a skuplji skoro 50eura.
-Da li je zbog dugmadi za zoom i start/stop pored LCD-a?
-Ili je zbog touch screen-a? (zar to nema i HC27?)
-Da nije zbog zoom-a od 40X (naspram 20X)? Koliko sam uspeo da nadjem profi snimatelji nešto mnogo ne gotive zoom, a i profi kamere nemaju toliki zoom ionako, kreće se oko 10 -15X...
To je brate sve kozmetika i navlaka za kupca. Barem ja to tako vidim.

Šta je meni bilo čudno u potrazi za kamericom za te male pare, nigde ne vidim da proizvodjači navode rezoluciju snimljenog video materijala, niti broj frejmova u sec. Dal se stide šta li? Sve kamerice u toj klasi kao da su prikovane za 800.000 pixela. Ako uzmeš digitron dodješ do 1024X786=804.864 pixela, što je jako blizu reklamirane brojke od 800.000 pixela. Medjutim ovde na forumu sam naišao da je DV standard nešto kao 720X570 (možda sam omanuo koji pixel) a to je oko 400.000 pixela. Šta sad??? Neki kažu da je to zbog image stabilizing-a. Pa zar je tolika margina potrebna?
Dok za frejmove (FPS) kod ovih jeftinijih Sony-ja nisam nigde ništa našao, sem u jednoj radnji kad sam od prodavca zatražio da pogledam manual i to za neki Panasonic gde je pisalo poraznih 6fps!?!
Zar je istina? Ako se dobro sećam iz ćaletove foto literature kad sam bio klinac čitao sam da filmovi za bioskope i sl imaju 24 kadra u sekundi i da je to najniži prihvatljivi kvalitet za iole ozbiljan snimak. Da li sam na pogrešnom tragu ljudi ja stvarno ne znam šta je tu šta, i ko tu koga farba...pomagajte.
Jel ima neke suštinske razlike u kvalitetu slike izmedju ova dva modela, ili nema? (boje, kontrast, oštrina slike i sl)

Ja lično tipujem na ovaj malo skuplji (DCR HC37) jer kad god sam nešto najjeftinije kupio to mi se obilo o glavu, i to više ne radim...Zašta onih 50eura više? Za te parice kupiš lepo i torbu i dodatnu jaču bateriju i par kasetica i šta te briga što si uzeo najjeftiniji model...
(Izvinjavam se unapred ako sam nekog uvredio svojim neznanjem, ili ako sam nešto pogrešno protumačio odavde sa foruma, ali stvarno bi mi dobro došao koristan savet )
[ deks007 @ 12.07.2007. 23:37 ] @
Pogledaj na ovom linku i nci ces zanimljive odgovore . Pozdrav !
[ michabass @ 13.07.2007. 06:43 ] @
A na kom to linku?
(izgleda si zaboravio da ga attachnesh)
[ BELGRADBOY @ 13.07.2007. 12:13 ] @
Lepo samo nam jos daj i link i odlicno..
mada od ponedeljka planiram da odem da pazarim i blizi sam opciji da uzmem 27-cu a za razliku bateriju...
[ deks007 @ 13.07.2007. 19:30 ] @
http://www.sony.co.yu/product/...finition+Handycam%2FSDH+MiniDV . Pozdrav !
[ michabass @ 23.07.2007. 14:26 ] @
Ja kupih Sony dcr hc 37 ipak, pa reko da javim...
Još je rano za neke ozbiljnije utiske a i ja nisam nešto mnogo referentan da pišem rezenciju kamkordera, ali:
Kamera šljaka lepo, ergonimija je OK, tasteri su na pravom mestu, ima dosta opcija za podešavanje i sve u svemu zadovoljan sam kako to izgleda. Videću kako se ponaša pri različitim uslovima snimanja ali za sada nisam imao nekih problema, sem kad je svetlo slabo povećava se izrazito zrnatost slike i boje odu u k*!"#. Ali ja noću spavam i onako pa neću baš nešto mnogo da snimam...
Kupio sam i torbicu i dodatnu bateriju, i tu je mali problem. Baterija nije original (info lithium) i nema mogućnost praćenja napunjenosti preko displeja kamere, i definitivno ću da nabavim original sonijevu najjaču koja ide za taj model jer sa time nisam zadovoljan.

Sve u svemu Sony opet nije razočarao. Za te pare mislim da je OK proizvod.

Pozdrav
[ BELGRADBOY @ 06.08.2007. 13:25 ] @
poz i ja sam pazario sony 38, mogu ti reci da sam snimio vec 3 kasete i za sada sam zadovoljan sve sto sam snimao bilo mi je namesteno na auto jedino sam ukjlucivao svetlo za snimanje u prostorijama sa svabijim osvetljenjem ali kao sto sam rekao za sad mi deluje ok jedino jos tu bateriju i ja da kupim original je oko 30e ako izvalis nesto zanimljivo javi pozz