[ voja @ 07.08.2003. 01:30 ] @
Molim Vas da mi neko pomogne oko ovoga problema!!!!

Dakle, imam HTML formu za autentifikaciju gde korisnik unosi "username" i "password".

Baza je u txt fajlu (tipa "Petar,Petrovic,username,pasword,...")

Kako proveriti autentifikaciju ali tako da:
- php obavesti korisnika kda nije uneo tacno samo username, kada nije uneo tacno samo pass,nije uneo tacno ni jedno ni drugo, ili ako je autentifikacija tacna da ide na neku drugu stranicu.

Unapred sam ZAHVALAN svima koji mi mogu pomoci!!!
[ Goran Rakić @ 07.08.2003. 02:28 ] @
Pravilo foruma: GOTOVE SKRIPTE SE NE DAJU, A ZAHTEVI ĆE BITI IGNORISANI. Pročitaj php manual, poglavlja o predefinisanim varijablama (zanima te $_POST niz), o filesystem funkcijama (funkcije fopen, fread, fclose), i uputstvo za funkciju Header (mislim da je u Misc). To je otprilike ono što ti treba, pa kada zapneš tu smo. Ako ti je hitno, i ne želiš da naučiš php, It Jobs forum je tu, i možeš poslati zahtev, neko će ti se sigurno javiti, skripta ukupno ima max 10 redova.
[ Jbyn4e @ 07.08.2003. 14:14 ] @
Citat:
voja:
- php obavesti korisnika kda nije uneo tacno samo username, kada nije uneo tacno samo pass,nije uneo tacno ni jedno ni drugo, ili ako je autentifikacija tacna da ide na neku drugu stranicu.

Pa citaj sta si napisao, pa "prevedi" na engleski i samo ce ti se kasti ;0
HINT:
if (uslov)
{ uradi nesto ako je ispunjen uslov}
else
{uradi nesto ako nije ispunjen uslov}
Mada moze i drugacije, ali dobro...
[ dr ZiDoo @ 07.08.2003. 15:34 ] @
Evo pomocu ja, cod ti necu pisati al cu te malo bolje uputiti:

Imaš file acc.txt i u njemu zapisuješ akaunte u formatu:

Code:

user1::pass1
user2::pass2
user3::pass3
...


i sada forma u php fajl šalje dve informacije pass i user, super.
Sada se zaleti u help i vidi šta veli o funkcijama: explode, foreach. Dalje malo radiš sa ifom itd. potrudi se malo.