[ mipko @ 07.08.2003. 01:50 ] @
Cao,

kao i uvek UP TO DATE :)

Na zalost propustio sam lepu temu ovde. Posto je ta tema zakljucana reci cu samo ovo:

- na osnovu onoga sto je ReljaM napisao (konkretan problem) ispada da je to skolski primer za upotrebu Policy Design-a (preporucujem Alexandrescu-a za tu temu)

eto toliko

Nisam udavio zar ne ? ;)
[ Dragi Tata @ 07.08.2003. 02:01 ] @
Upravo spremam prezentaciju u firmi za Alexandrescu-ov Loki::SmartPtr. Čovek je genije.

I prebacujem temu u Art of Programming, mada se mipko poziva na raspravu o višestrukom nasleđivanju u .NET forumu.
[ leka @ 07.08.2003. 20:55 ] @
Bojim se da ne shvatam o cemu se prica... Molim nekoga da me/nas "prosvetli".
[ degojs @ 07.08.2003. 21:02 ] @
leko, pričali smo o tome koliko je dobra/loša odluka da u .NET (i Javi) nema višestruko nasleđivanje. Relja je imao konkretno pitanje .. posle se razvuklo u uopštenu priču o problemu.

Citat:
Reljam:
Postavljam pitanje zato sto imam jedan konkretan problem: Radim neki program sa dosta UIa, i to vrlo specificnog UIa: prakticno svaki UI element (edit box, button, itd) treba da se overloaduje i napravi specificna verzija. Ok nema problema, to barem nije tesko uraditi. Onda se poslodavac seti kako bi bilo lepo da ENTER moze da se koristi kao TAB. Ok nema problema, sada cu ja da overrideujem PreProcessMessage i eto toga. Medjutim, nastupa problem. Ja sada treba taj kod za taj override da copy&paste-ujem u svaku kontrolu koju sam overrideovao (ima ih desetak). Nedelju dana kasnije, odluci se da background color disabled kontrola treba da bude tamno plav - nema problema, sad cu ja za cas da overrideujem BackColor i ForeColor. Ups, eto jos jednog copy&paste-a. Onda smo dosli do toga da bi bilo jako lepo kada bi svaka kontrola imala specijalan bool IsValid() metod (sa istom implementacijom return true; za pola kontrola), tako da ajde i to da copy&pasteujemo svuda. .... itd.

Jedino sto pomaze je #region u C#u. Da nije toga, kod bi izgledao mnogo gore :D


Za ostatak vidi http://www.elitesecurity.org/tema/23461/0
[ Dragi Tata @ 07.08.2003. 21:06 ] @
U .NET forumu smo imali "anketu" o tome da li bismo voleli da dobijemo višestruko nasleđivanje (kao da nas neko pita :) )

http://www.elitesecurity.org/tema/23461

Uglavnom, ova tema je počela da iskače iz postavljenih okvira, pa sam je zaključao. Opšta rasprava o višestrukom nasleđivanju spada u ovaj forum.

A što se tiče Alexandrescua, on je autor knjige "Modern C++ Design - Generic Programming and Design Patterns Applied" u kojoj opisuje policy-based design zasnovan na šablonima i višestrukom nasleđivanju. Uz knjigu ide i biblioteka Loki koja se može besplatno skinuti sa SourceForge-a.
[ Dragi Tata @ 07.08.2003. 21:07 ] @
Opa, degojs je odgovorio u međuvremenu. Nema veze.