[ inernetsat @ 10.07.2007. 20:51 ] @
Kupio sam bateriju NP-FH100 infoLithium H serije original SONY za dig. kameru Sony Sr290e.
Nominalno na omotu kaze 14,5h. ili 870 minuta.
Na LCD ekranu kamere postoje dva broja pored baterije u gornjem uglu 409 min. a sa desne na pocetku kad ukljucim aparat
u uglastim zagradama [870].

Sta zapravo znace ova dva broja?

Da li treba ocekivati da se ikada pojavi da ce baterija trajati 870 min umesto onih 409 min? To jest 14,5h kao sto pise i na omotu pakovanja.

Baterija je nova i prvi put stavljena posle kompletnog punjenja po uputstvu i proceduri.
Znaci kao sto je poznato za LI-ion baterije se puni dok se ne ugasi lampica koja indicira da je zavrseno punjenje a to je trajalo oko 4h.
[ crnibombarder @ 10.07.2007. 21:07 ] @
Mozda je jedna brojka sa upaljenim/otvorenim LCD-om,a druga bez ;-)
[ inernetsat @ 10.07.2007. 21:13 ] @
Da , mozda je tako ali na omotu pakovanja naslikana je kamera sa otvorenim LCD-om i pise 870 min i ikonica full baterije pored tog broja.
Mislim , moguce da si u pravu zvuci logicno da je LCD toliki potrosac samo zasto bi na omotu pakovanja bilo naslikano kao na LCD-u (kad kamera radi) i otvoren je a pise 870 min.
Razmisljam se da li joj treba par punjenja do maksimalnog iskoriscenja?
Mada koliko sam shvatio formiranje kod Li-ion infoLithium baterija nije kao kod ostalih. Ili gresim?
[ lord x @ 11.07.2007. 18:30 ] @
Citat:
inernetsat: Kupio sam bateriju NP-FH100 infoLithium H serije original SONY za dig. kameru Sony Sr290e.
Nominalno na omotu kaze 14,5h. ili 870 minuta.
Na LCD ekranu kamere postoje dva broja pored baterije u gornjem uglu 409 min. a sa desne na pocetku kad ukljucim aparat
u uglastim zagradama [870].

Sta zapravo znace ova dva broja?

Da li treba ocekivati da se ikada pojavi da ce baterija trajati 870 min umesto onih 409 min? To jest 14,5h kao sto pise i na omotu pakovanja.

Baterija je nova i prvi put stavljena posle kompletnog punjenja po uputstvu i proceduri.
Znaci kao sto je poznato za LI-ion baterije se puni dok se ne ugasi lampica koja indicira da je zavrseno punjenje a to je trajalo oko 4h.


Sasvim moguce da je jedan ako koristiš lcd a drugi ako ga ne koristiš, u svakom slučaju bliža je manjoj brojci.
Inače ono što piše na omotu ili kutiji uglavnom je teroetska stvar, isto kao kada ti napišu da je minimalno svjetlo 1 luks ali ne napišu da ti je tada ekspozicija maksimalna i snimak praktično neupotrebljiv.
Najbolje ćeš se snaći ako je potrošiš do kraja nekoliko puta u vidiš koliko za to vrijeme nasnimiš materijala. Inače potrošnja pored LCD-a zavisi i od moda u kome je kamera, eventualnog premotavanja, zatim temperature okoline jer zimi traju znatno kraće itd. itd.
Preporuka - obavezno kupi još jednu bateriju, ne mora biti original.
I ne vjeruj mnogo brojkama.
[ Brucelee @ 06.02.2010. 09:06 ] @
Da li je neko kupio "SQNY" "citaj falc" baterije i kakva su iskustva sa tim ne originalnim baterijama?!