[ manca @ 08.08.2003. 14:09 ] @
Zdravo,
imam problem oko podesavanja phpBB2 na Linuxovom Localhostu
kako da instaliram phpbb na local hostu?, je pitanje.....
Evo detalja//////
skinuo sam verizu 2.0.6.
raspakujem u /var/www
i idem lepo na http://localhost/phpBB2/install/install.php
lepo mi se prikazu polja koja treba da popunim, ja to uradim, ali nece da se instalira, kad kliknem submit napise
Could not connect to the database
ja upisem u polje Database name neko ime baze(na pr. manca)......i nECE
sta treba tu da upisem....?????
u install fajlu(za instalaciju foruma) pise da treba da kontaktiram hosting provajdera za ime baze i za korisnicko, i pass.....
ali ja nemam hosting provajdera.....ja hocu da testiram forum na moj licni host!!!!
Ako neko zna sta treba da upisem u ta polja(database name, database pass, database user, database prefix(dobro tu znam na pr. default je phpbb_,
ali ova polja ime baze user,itd. su vazna./.....ja u terminalu pitam sql za verziju
Code:
mysql -V

i napise mi ovo
Code:
mysql  Ver 11.18 Distrib 3.23.54, for redhat-linux-gnu (i386)

pokusao sam i to da stavim u ime baze i nECE!!!!
Zasto.......
Molim Vas pomozite mi!!!!!!!
HVALA!!
[ broker @ 08.08.2003. 21:36 ] @
Manca pa treba d aimas neka osnovna znanja op PHP-u, MySQL-u i web serverimad a bi to mogao da uradis bez problema.

phpBB-u moras da kazes na kojoj adesu (na kom serveru) se nalazi baza i to je u tvom slucaju najverovanije localhost. Moras da mu kazes koji username i password treba da koristi da se uloguej na MySQL server (koji inace moras imati isntaliran kod sebe) i po defaultu dovoljno je username root a password prazan. Kao ime baze treba da navedes ime postojece baze na serveru koju si predvideo za phpBB. Ako je nemas napravi bazu p a onda to ime baze navedi u konfiguraciji phpBB-a.

[ manca @ 08.08.2003. 21:52 ] @
bas tako.....to sam i ja znao.....
ja sam napravio bazu po imenu manca.....
u serveru upisem localhost, username root,ime baze manca....pass prazan.....
I NECE!!!!!!!!!
kaze ne moze da se spoji sa bazom....
[ broker @ 08.08.2003. 22:31 ] @
Probaj onda iz nekog drugog programa sa istim parametrima za svaki slucaj.
[ manca @ 09.08.2003. 14:05 ] @
evo sad sam ga namestio da radi.....
u svakom slucaju ti hvala....
[ Vuk Nikolić @ 13.08.2003. 11:37 ] @
meni je pravio problem kad sam pisao localhost. kada sam za adresu baze uneo 127.0.0.1 sve je radilo ok.
[ Goran Rakić @ 13.08.2003. 18:00 ] @
to znaci da ti nije bila dobra /etc/hosts datoteka. Naime, tamo moras imati localhost unos.
[ Vuk Nikolić @ 13.08.2003. 21:15 ] @
a mozda je to razlog sto mi netscape "ne vidi" localhost, vec samo 127.0.0.1...


hehe...hvala, sad cu da pogledam