[ gygy @ 09.08.2003. 18:36 ] @
Imam problem sa instalaciom komponenti (Delphi 6)!
Kada instalisem novu komponentu ("Component" > "Install component" > "TitleBar.pas" Na primer) ona samo radi dok je Delphi aktivan. E kad otvorim Delphi drugi put ona je i dalje tu samo ne radi! Nego moram ponovo da je instalisem!
U cemu je problem? Da li ja tu novu komponentu moram da kopiram u neki odgovarajuci direktorijum ili je nesto drugo u pitanju?
Pozdrav!!!
[ Ilija Studen @ 10.08.2003. 12:39 ] @
Odakle ti komponenta? Nije redak primer da autori komercijalnih komponenti zastite svoj rad tako sto ih nameste da rade samo dok Delphi IDE radi...
[ gygy @ 10.08.2003. 21:31 ] @
Skinuo sam je sa Tory-a. Ali mi nije jasno kako radi dok je delphi aktivan, a posle ne, nego je moram ponovo instalisati?! Posle ista prica komponenta radi, kad zatvorim delphi i ponovo ga otvorim nema sile da ce raditi! Ali ne radi se samo o jednoj komponenti imam ih vise, samo XP Button ona mi jedina radi (ali nju sam skinuo sa nekog drugog sajta)!
pozdrav!!!
[ goblin @ 31.08.2003. 20:43 ] @
Fora ti je u tome što moraš da staviš source code tvoje komponente unutar nekog dira u path-u (npr. borland/delphi6/lib). Tada iskompajliraš ponovo svoju komponentu i onda ćeš je uvek imati na spisku komponenti... Naravno, ako dodaješ komponentu u neki nov package, i taj package moraš da staviš u neki dir zahvaćen path-om.

Doduše, uvek možeš da nakon kompajliranja neke komponente direktorijum unutar kojeg ti se nalazi source code ubaciš u search path u Delphi-ju... to staviš kao default i eto rešenja. Samo pazi, stari projekti imaju sopstvenu listu path direktorijuma. Moraćeš da prepravljaš... (tj. dodaješ taj novi dir ako baš želiš da novu komponentu dodaš u neki stari program)

Pozdrav