[ Milan Tomin @ 12.07.2007. 01:36 ] @
Upravo sam zavrsio prvu verziju sajta.
Ako ima voljnih da bace pogled i da prokomentarisu malo, kritika ce mi dobro doci.

Adresa je: www.visit-londoncity.com

p.s. na sajtu ima adsense, pa posto sam pocetnik u tome, molio bih i za kritiku tog dela za one koji imaju iskustva u toj oblasti. Mozda se to moze bolje uraditi / organizovati.

Hvala unapred!
[ Max Payne @ 12.07.2007. 13:04 ] @
Bandwidth Limit Exceeded
The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later.
Apache/1.3.37 Server at www.visit-londoncity.com Port 80
[ boccio @ 12.07.2007. 14:23 ] @
Imas 3 AdSense bloka samo na home page... Smanji, ja to kad vidim odmah bezim sa sajta.
[ Max Payne @ 12.07.2007. 14:52 ] @
Lepo, samo ugusi covece sa ovim oglasima.
Kad se ode na London Directory kako da se vratim na home page, tu je malo losa navigacija cini mi se.
I mislim da bi bilo dobro kad se klikne na
VISIT LONDON CITY
Your official London travel guide
da to isto vraca na home. Dakle navigacija malo moze bolje.
A inace - lepo, meni se bas svidja.
[ 2stamlers @ 12.07.2007. 16:45 ] @
Evo ovako, cini mi se da je sajt solidan sto se tice samog vizuelnog izgleda. Moje preporuke su da odmaknes text od slika malo desno, da ne bude spojeno. Takodje, mislim da bi trebao da Google ads Rectangle 300x250 stavis ispod teksta, a ne na pocetku, ili cak da ubacis 480x60 negde u sredinu. Ovako se cini da je pretrpano reklamama, i da je poenta sajta zarada, a ne korisne informacije. Inace boje Adsensa su dobro uklopljene u sadrzaj, sto bi trebalo da donese bolji CTR.

pozz
[ Milan Tomin @ 12.07.2007. 18:06 ] @
Sjajno, hvala za komentare, ujedno sam ih i usvojio.
Za sada sam skinuo na pocetnoj onaj donji adsense, pa sad ipak izgleda to sve neutralnije.
Kao sto sam rekao, ultra sam pocetnik sto se tice adsense-a, tako da mi sugestije trebaju i zahvalan sam Vam za to!

Taj web directory je ono... malo sam ga prilagodio mom dizajnu tako sto sam menjao template, ali tu cu nesto svakako morati da smislim.
Probao sam da ceo dir. stavim u moj template, znaci kao pocetna stranica, samo da stoji unutra u body, ali tu nesto ne shtima

Jedina mi je opcija da u dir. tamo gde pise london directory, da taj link ipak vodi na pocetnu sajta, a ne pocetnu direktorijuma.

Hvala jos jednom, i ako neko jos ima neke ideje/kritike zamolio bih za post.
[ pancevac2006 @ 12.07.2007. 18:15 ] @
Sve najbolje kritike.
Sve je lepo uklopljeno.

Nego, kad smo kod adsensa da pitam i ja nesto a da ne otvaram novu temu.

Ako google sam na osnovu sadrzaja kreira sadrzaj oglasa na nasoj strani sta nam predstavljaju oni kanali (channels)?

Hvala
[ Milan Tomin @ 12.07.2007. 18:28 ] @
Hmm, da sajt je danas presao dozvoljeni bandwich pa je sada dignut na 2,5GB sto ce biti dosta neko vreme

Pancevac: hvala za komentar.
Odgovor tebi:
Kanali ti sluze da ti sam pratis klikove na stranicama.
Ako na primer stavis kao jedan kanal www.tvojdomen.com onda sve stranice potpadaju pod general i neces iz toga bas puno izvuci informacija.
Google dozvoljava upis do 200 kanala, sto znaci da mozes da upisujes sve stranice tvog sajta (pod uslovom da je sajt manji).

Npr. Na sajtu Londona za sada imam preko 130 strana, i ne pada mi napamet da svaku ubacujem kao poseban kanal, vec sam ih razdelio po direktorijumima npr:
www.visit-londoncity.com/tips , www...../attractions, ali naravno sve zavisi i od organizacije sajta. Meni su po kategorijama stranice sortirane tako da ih imam sve razdvojene po direktorijumima.

Dakle, ne govorimo mi google-u koje reklame hocemo, i ne sluze kanali za to.
Google na osnovu sadrzaja tvoje stranice odredjuje koje ce se relevantne reklame tu prikazati.

Hvala za komentar jos jednom!
[ 2stamlers @ 12.07.2007. 18:41 ] @
Citat:
Milan Tomin:
Npr. Na sajtu Londona za sada imam preko 130 strana, i ne pada mi napamet da svaku ubacujem kao poseban kanal, vec sam ih razdelio po direktorijumima npr:
www.visit-londoncity.com/tips , www...../attractions, ali naravno sve zavisi i od organizacije sajta. Meni su po kategorijama stranice sortirane tako da ih imam sve razdvojene po direktorijumima.


Po meni, najbolje bi bilo da kanale imenujes po pozicijama na strani, tako da bi recimo posle 2 meseca video da ti reklama na centralnom delu vecine stranica ima mali CTR, pa je premestis na neko drugo mesto i opet meris. Ovim finim podesavanjima mozes da optimizujes stranice za maksimalnu zaradu.

pozz
[ Milan Tomin @ 12.07.2007. 18:55 ] @
Citat:
2stamlers: Po meni, najbolje bi bilo da kanale imenujes po pozicijama na strani, tako da bi recimo posle 2 meseca video da ti reklama na centralnom delu vecine stranica ima mali CTR, pa je premestis na neko drugo mesto i opet meris. Ovim finim podesavanjima mozes da optimizujes stranice za maksimalnu zaradu.


Cekaj, pa ovo nisam znao. Kako mozes u channels da definises bas na stranici gde ti je adsense, odnosno, sta ako imas vise od jednog AS na strani, kako onda znas na koji se tacno kliknulo ?
Koliko sam ja to skontao, mozes samo stranicu da pratis, nista dublje. Super bi bilo da nisam u pravu
[ 2stamlers @ 12.07.2007. 20:07 ] @
Citat:
Milan Tomin: Cekaj, pa ovo nisam znao. Kako mozes u channels da definises bas na stranici gde ti je adsense, odnosno, sta ako imas vise od jednog AS na strani, kako onda znas na koji se tacno kliknulo ?
Koliko sam ja to skontao, mozes samo stranicu da pratis, nista dublje. Super bi bilo da nisam u pravu :)


Ti sa channelima mozes da pratis svaku reklamu ponaosob. Sad ne znam koloko strana imas, ali ako su ti na primer 10 stranica slicne, dobra je praksa da za svaku reklamu na istoj poziciji na tim stranicama stavis da budu isti kanal, kako bi pratio koliki je CTR za tu poziciju. Posle nekog vremena krenes da eksperimentises, i promenis poziciju reklama na tim slicnim stranicama i primetis promenu CTR... itd... itd... dokle god ne nadjes idealnu poziciju. Zato je dobro reklame koje su na istim pozicijama staviti na isti kanal. Na primer, na tvom sajtu www.visit-londoncity.com, ako te bas mrzi da pravis kanal za svaku relkamu, uzmes i stavis na isti kanal ove 300x250 (ako se ne varam za velicinu) reklame koje se nalaze ispod slike na stranicama What to do, Attractions, Events i Tips, posto su prilicno slicne. Posle nekog vremena malo eksperimantisi.

pozz
[ pancevac2006 @ 12.07.2007. 20:20 ] @
Ok, to smo utvrdili, jasno je.
Sad novo pitanje:

Recimo, imam nekoliko razlicitih sajtova sa naravno razlicitim adresama domena.
Da li za svaki domen, odnosno url moram da registrujem novi nalog za ADSENSE ili mogu sa jednog naloga da stavljam kodove na sve sajtove koje imam?

Hvala
[ 2stamlers @ 13.07.2007. 00:54 ] @
Sa jednim nalogom mozes vise sajtova, bez da dodatno prijavljujes Google-u.
[ Milan Tomin @ 14.07.2007. 11:55 ] @
2stamlers, da kapiram. Jedini je problem sto na nekim stranama imam i do 3 adsense-a, pa ne znam onda tacno na sta je kliknuti, ali dobra ideja u svakom slucaju.

Postoje ad trackeri, koji prate cak i na koju tacno reklamu se kliknulo, koje je boje, dimenzije...itd, ali jos nisam pronasao neki free programcic.
Ako neko od Vas zna tracking neki koji je free i da radi solidno, javite
[ Zoran Rašković @ 15.07.2007. 07:58 ] @
Mozhesh i ako imash 3 adsense bloka na stranici, za svaki definishesh 1 channel.... npr imash kanale top-ad, middle-ad, bottom-ad, koji stoje na vrhu, na sredini, i u dnu strane....

i onda ih tako pratish i gledash koji su uspeshni, koji nisu itd....

A URL channels su neshto drugo, za svaki domen napravish URL channel, plus custom channeli, i mozhesh detaljno sve za svaki domen da znash kako stvari stoje.
[ vuksh4 @ 17.07.2007. 09:04 ] @
skroz kul ideja.
predlozio bih samo napustanje 800x600 ogranicavanja (bespotrebno IMO + deluje zbudzeno), mogucnost dodavanja komentara/forum i mozda malo vise 'web 2.0' grafike (gradijenti, malo veci txt itd.).
licno mi se jako svidja onaj deo 'This website will not try to sell you anything', deluje kao skroz kul USP, ja bih ga naglasio jos malo, makar samo bold.
[ Milan Tomin @ 17.07.2007. 11:24 ] @
800x600 nije radjen iz razloga optimizacije za te rezolucije, vec mi se svidja tako i po sredini.

Vuksh4, drago mi je sto ti se svidja ideja.
Komentare sam vec bio implementirao, ali sam posle skontao da ih SE ne vide, tj nisu SE frendly scriptovi pa sam trenutno u potrazi za jednostavnim scriptom za
vesti/komentare i slicno.
Sto se tice foruma, znam, ali nisam siguran jos... forum je cudo, ali ga treba razraditi a to je zzzzjjjjjjuuuuuu.
[ Zoran Rašković @ 27.07.2007. 14:55 ] @
http://www.visit-londoncity.com/

Na frontpage-u imash previshe keywordsa u titlu.. predugachak je title.

Predugachak meta description.... Stavi max 20 rechi.

Ne pishe se "informations", nego "information". Ne postoji mnozhina.

i na frontpagu ja bih izbacio onaj adsense block dole na kraju.


poZ
[ Milan Tomin @ 27.07.2007. 15:40 ] @
Sjajno! Hvala na savetima!
[ Mile Duvnjak @ 29.07.2007. 14:20 ] @
Svaka čast na stranici, nisam našao ni jednu zamjerku!