[ dakiyu @ 11.08.2003. 21:58 ] @
Koristio sam i pretragu i stvarno nikako ne mogu da nadjem odgovor na jednostavno pitanje.
Dajte molim vas konkretan odgovor...hocu da supruga u sobi gleda divix film a ja na monitoru radim nesto drugo!!!Kada sam kupovao komp sve moze a sada bas i nije tako jednostavno.
Imam amd 2000+,asus magic 9180 g force 4 mx 440 sa 64 ddr,kingstona 256 ddr itd.
Tv out radi izvrsno samo ako stavim da je ekran br 2 primarni ali tako ne mogu nista na monitoru.
Tv tool pokusavao sa 5 verzija i 55 krekova i najvise sto sam dobio je da mi da sliku na tv-u a monitor mi ugasi a pri tom u svakoj verziji ne vidi tv out chip na mojoj grafickoj.
Potom sam i negde procitao da trebam da skinem neki Kazaa desktop pa ce me on odvesti do nekog fenomenalnog programa ali i od toga nista.Ne znam sta dalje pa molim odgovor.
Mogu li ja to da izvedem ili ne... da ne pokusavam dalje ako je to nemoguce.
Hvala
[ BeastMaster @ 11.08.2003. 22:21 ] @
Tek TV Tool 8 prepoznaje gf 4 mx grafičke karte.
[ SoulFly @ 12.08.2003. 00:43 ] @
Kazaa media desktopje prograp poput Napstera...file sharing comunity...znachi ljudi koji dele share-uju svoje fajlove sa compa...mozhda preko nejga mozhesh da skinesh tebi potreban program, ali on konkretno nema veze sa TV izlazom, karticom isl.
[ listeR @ 13.08.2003. 13:44 ] @
Citat:
dakiyu:
Tv out radi izvrsno samo ako stavim da je ekran br 2 primarni ali tako ne mogu nista na monitoru.


Pa ti ostavi da je ekran br 2 primarni, prvo ukljuci film, pa ga pauziraj, ukljuci sebi program u kojem hoces da radis i "prevuci" ga na ekran br 1, pa ga maksimizuj, potom pusti zeni film i vrati se na svoj program :))))
[ zzz @ 13.08.2003. 15:39 ] @
Meni sasvim lepo radi varijanta sa extended desktop na tv-u i all player kod koga mozes prilicno jednostavno pustiti film (sa titlom) na tv-u, dok ti na monitoru ostaju samo kontrole plejera.

http://www.marbit.com.pl/download/ALLPlayer.exe
[ dakiyu @ 14.08.2003. 01:44 ] @
Uh da...tv tool 8 mi je prepoznao asus gforce...i radi dosta dobro sada samo nemam titl na tv-u ni sa red lightom ni bestplayerom a ni nekim novim sto sam danas nabavio mvplayer odlican je...pretpostavljam da je to sada druga tema...ne znam kako su to napravili da bude tako komplikovano...sto se tice 2 monitora primarnog to mi ne odgovara jer bih svaki put kada menjam sebi morao da gasim a zena nezgodna zna i da bije...(hafilm ha)...opet pretraga sta cu...hvala.
[ David D. @ 14.08.2003. 08:08 ] @
Moze to, naravno! I nije komplikovano!
I to bez bilo kakvih pomocnih programa...

U "Display Properties" oznaci 2. "monitor" (tj.TV) i oznaci "Extend my Windows desktop onto this monitor". Sada ce ti povrsina TV ekana biti "dodata" povrsini monitora - ako razumes sta mislim. Startuj DivX Player (moja preporuka MV2 Player !!!) pa zatim film. Prevuci film na ekran TV-a (podesi uvecanje, subtitlove... po zelji) i... gledas film a na monitoru kucas u Excell-u, Wordu ili vec nekom trecem programu. Ja iskljucivo koristim ovu opciju ("Extend my Windows desktop onto this monitor") i sve radi najnormalnije.
Srecno!
Naravno ako vec nisi instaliraj neku noviju verziju (od 44.03) drivera za graficku i zaboravi na TV Tool... u najblazem slucaju-ne treba ti, tj. tvojoj Grafickoj karti (baziranoj na NV17 cipu koji te opcije ima integrisane "u sebi").
Pozdrav!
[ Bojan Basic @ 22.08.2003. 01:00 ] @
@David D.
Nisam probao MV2 Player, ali sa ostalim player-ima ako postupim kao što ti kažeš dobijem film na TV-u, a title na kompu.