[ eXtude @ 12.08.2003. 19:44 ] @
Nazalost, greskom sam promenio coveku poruku umesto da napisem odgovor. Pitanje je bilo sta bi bio dobar program za pocetak ucenja 3D programiranja.

eXtude, izvini za izbrisanu poruku.

-Reljam

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 12.08.2003. u 14:47 GMT]
[ Reljam @ 12.08.2003. 21:46 ] @
Pa, dobar pocetak bi bio da nacrtas jedan obojeni trougao u sredini ekrana. A posle toga da ga nateras da se rotira.

Ova grana jeste teska, i zato moras da biras lake ciljeve, da se ne bi odmah demotivisao.
[ virginia @ 12.08.2003. 23:10 ] @
evo mene nove clanice na vasem forumu. pozdrav iz texasa (south). odi i pogledaj zbrush.com, imas 30 dana free trial i asta la vista baby sa ovom zabavom. ko sta ti je moj prethodnik odgovorio, veoma tesko....pa stoga pocni od bazicnog, tamo (na tom navedenom) imas dosta opcija...vrime je kod nas pakleno vruce...ubi me ovi texas...
[ darkosos @ 13.08.2003. 06:33 ] @
Evo nekih tutoriala od kojih sam ja krenuo, uradjeno u OpenGL-u :
http://nehe.gamedev.net/
[ Mrav @ 13.08.2003. 11:01 ] @
www.gamedev.net Rulez! , ali vidi i Flipcode.com i on prilicno rula!
U suštini izvora je mnogo, ali kako je rekao Reljam, ne zaleći se. I nemoj misliti da je trougao mala stvar, u 3d grafici on je osnova za većinu oblika (kada bi mogao da pogledas wireframe modela u svim igrama koje uzimas zdravo za gotovo, video bi mnoštvo trouglova )

Inače onaj zbrush je program za modelovanje i nema nikakve veze sa programiranjem 3d grafike, a ovaj forum govori o tome. (don't mislead).