[ dib @ 13.08.2003. 11:09 ] @
Imam Slackware 9.0 i kad udjem u KDE i sve lepo namestim u KPPP programu i kad pritisnem Connect dobijem ovo:"Looking for modem..."->"Modem is ready"->"The modem does not respond".Modem je Intel HaM Data Fax Voice na com portu 4 irq 3.
Nece da mi radi ni u ppp-u.Sta da radim?Molim vas pomozite.Unapred HVALA!!!

[ caiser @ 13.08.2003. 12:17 ] @
Na nepotpuno pitanje ide i takav odgovor. Da li si probao da instaliras drajvere, i koje?

Ja se izvinjavam autoru posta, ali sam zaboravio da kupim pasulj kada sam jutros isao do pijace.
[ dib @ 13.08.2003. 20:09 ] @
Ne kapiram to za pasulj ali da ne skrecem sa teme,probo sam ovaj drajver "intel-536ep-460.tgz" sa ovog sajta "ftp://aiedownload.intel.com/df...t/5977/eng/intel-536ep-460.tgz" to je u stvari izvorni sajt.
[ Bager @ 16.08.2003. 01:01 ] @
A nemoj mi reci da nisi probao 2 puta da pritisnes connect :))
To je neki problem u drajverima, bar kod mene, UVIJEK prvi put kad komunicira sa modemom (da li querry modem ili connect) je 'not respond' ali isto tako uvijek iz drugog pokusaja radi sve normalno. Probao sam i starije verzije drajvera i imaju istu ovu gresku. Mozda neko zna rjesenje, mozda nije direktno do drajvera?
Uglavnom, moze se preboljeti...
[ Donald.Secret @ 16.08.2003. 21:30 ] @
Intelova podrska za Linux drajvere za te modeme (namerno kazem TE) varira. Igrom slucaja sam na Slackware 9 pokusavao da poteram Intel Ham modem i nisam uspeo - drajveri postoje ali su strogo ograniceni na chip na modemu - verzija mora da se podudara a neke verzije nisu podrzane.

Ima dosta dokumentacije o tome na netu (iskoristi Google) mada mislim da je i na ovom forumu bilo reci o tome.