[ BlackSnake @ 13.08.2003. 12:03 ] @
Pozdrav,

Zna li neko za program koji služi Osnovama Elektrotehnike, dakle konkretno da isti rješava kola izmjenične struje tj. da mi izračunava: kompleksnu impedansu Z, kompleksni napon i struju, vrijednost recimo induktiviteta na određenom mjestu u kolu ... itd.
Napominjem da imam Workbench 5.12 ali ne vidim da on može izračunati na primjer kompleksnu impedansu pa i još štošta mada i on dobro služi kao pomoć.
[ zvecko @ 23.10.2003. 06:13 ] @
Pozdrav...

ne znam šta će ti to...?!
valjda to trebaš sam da izvedeš a ne uz pomoć računara...

u svakom slučaju probaj sa programom MicroCAP (MCAP) i Spice ili tome slično. Oba programa rade u DOS modu malo su komplikovaniji za upotrebu ali probaj...

Pozdrav...

PS...
Kakvo je to el.kolo iz osnova el.tehnike koje ne može da se reši
[ Okram_marko @ 01.11.2003. 12:46 ] @
Ej momak ja koristim taj workbench pa imam malih poteškoča-greška programa. Sva su mjesta za odabir komponenti pomjerena 2 mjesta ulijevo. Gdje si ti našao taj program i da li ima tu greškicu? Javi mi ako ga ima gdje skinut.

[ Okram_marko @ 02.11.2003. 21:33 ] @
Ja imam work bench ali mi treba i protel pa ako tko zna neka mi se javi. Gdje ga mogu naci. Po mogucnosti oba jer moj work bench ima gresku.

Hvala.
[ zvecko @ 06.11.2003. 07:37 ] @
Pozdrav...

probajte da Google-ujete malo

verujem da ce te naci gomilu sajtova za download

ako ne pronadjete nista skoknite na adresu

http://www.mikroelektronika.co...rvices/download/html/down2.htm

gde ce te naci neke zakrpe za Protel i EWB5.0 (samo oprez sa ovim zakrpama desava se da program nece da se startuje posle restartovanja racunara, zato za svaki slucaj napravite backup kopiju EWB programa)

[ drdrksa @ 06.11.2003. 09:57 ] @
EWB5.0 je program koji bi najpribliznije odgovarao zahtevu iz prve poruke.
[ kovach @ 02.12.2003. 01:28 ] @
Citat:
Okram_marko:
Ej momak ja koristim taj workbench pa imam malih poteškoča-greška programa. Sva su mjesta za odabir komponenti pomjerena 2 mjesta ulijevo. Gdje si ti našao taj program i da li ima tu greškicu? Javi mi ako ga ima gdje skinut.




Ovo se odnosi kako na tebe tako i na sve zainteresovane:

Problem sa izmesanim komponentama u Workbenchu je i te kako dosadan ali i te kako resiv.Radi se o pachu za Workbench cijom se instalacijom odnosno crackovanjem (naravno u direktorijum u kome se nalazi Workbench) resavaju svi problemi vezani za elektricne komponente u ovom programu.Velicina file-a je 266KB pa ga ne mogu izbaciti na forum, ali svi zainteresovani mi se mogu javiti upravo preko ovog foruma i ja cu im program vrlo rado proslediti na e-mail.
[ prompt @ 07.12.2003. 23:13 ] @
Hm,

zar to nije (pra)staro, mislim na EWB 5 i tako to.

Ja sam video i probao Multisim 2001 Electronic WorkBench, nisam zalazio u detalje da li radi kompleksnu impedansu i tako to ali sam siguran da nema onaj bag sa biranjem elemenata.

U svakom slučaju u njegovom release notes je pisalo:
----------------------------------------
Electronics Workbench Multisim 2001 Demo
========================================

Please check for program updates at
http://www.electronicsworkbench.com/html/technical_support.html
----------------------------------------

A to sa pomerenim komponentama za dve pozicije je stvarno smeh, sećam se svojevremeno dok sam bio na Višoj Elektrotehničkoj školi u Beogradu da smo radili baš u tom EBW 5-ici i da je isto tako bio šlogiran, tj. loše krekovan. Vrlo interesantno za jednu akademsku organizaciju, iako je to bilo 1996 god.