[ Pali zari @ 13.07.2007. 13:58 ] @
e ovako , hocu da na primer moj glas zvuci kao od nekog pevaca , znaci ja pevam ali umesto mog glasa je glas tog pevaca ? kako da ovo izvedem , u soundforge-u ako je moguce/
hvala unapred
[ Kovacevic Vladimir @ 13.07.2007. 20:25 ] @
"File-playeri" su već naneli štetu velikih razmera muzičarima. O tome je bilo dosta reči na Forumu.
Na tom putu ovo je vrhunac! Ali niste toliko ni krivi.
U Mađarskoj sam video, nisam mogao da se načudim, čak i probao. Sprava košta 8oo € . Radi na principu semplovanog glasa i vocodera, tako da samo treba imati dovoljno vazduha da se pravilno "ispeva" fraza, a glas A. Bochelija, ili O. Dragojevića, u zavisnosti, koji je semplovan. Alal na raboti.
Znači postoji sprava, postoje MIDI feilovi na milione Free. Tvoje je samo da imaš razglas. Čak ni to, iznajmi i nastupaj.
Kažu mi, nemoj tako surovo, pa deca imaju volju, treba ih pustiti. Eto, ja im želim sreću.
Pozdrav
Vladimir
[ BurgerPera @ 18.07.2007. 20:39 ] @
Au... Aj nek neko okachi mp3jke da cujemo kako to zvuci...
[ MarjanDjurkovic @ 06.10.2007. 03:11 ] @
Kako se zove ta sprava, nema li mozda neki softver za tu namenu, poz
[ kokerich @ 11.10.2007. 21:02 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir: U Mađarskoj sam video, nisam mogao da se načudim, čak i probao. Sprava košta 8oo € . Radi na principu semplovanog glasa i vocodera, tako da samo treba imati dovoljno vazduha da se pravilno "ispeva" fraza, a glas A. Bochelija, ili O. Dragojevića, u zavisnosti, koji je semplovan. Alal na raboti.


Pojma nisam imao da to postoji. Svaka čast ako to tako radi ali kuda ide ovaj svet! c c c
[ sinabl @ 13.10.2007. 14:43 ] @
Evo bas sam neki dan bio na svirci Amadeusa...

Onaj ''ludjak'' za klavijaturama ima taj uredjaj (mislim da je to zapravo precesor za glas) i covjek pjeva a
cuje se Ceca... a kasnije i Bora Djordjevic...
Ludnica...
A da ne pricam o zenskim vokalima, hvatanje terci, kvarti...
Stvarno je stvar dobra, mada bih je ja koristio samo za potrebe snimanja. Ipak je ziva svirka nesto drugo...
POz
[ kokerich @ 14.10.2007. 13:47 ] @
Au čoveče pa to je kao onaj Grand Converter u Jet Setu :-)))

Au moram to da kupim pa da se igram malo!
[ pejatezgaros @ 18.10.2007. 13:53 ] @
Cuo sam to za Amadeus band ali mislim da je to neka igrarija sa laptopom a ne procesor.


pozzzz
[ sinabl @ 18.10.2007. 21:08 ] @
Nije laptop 100%...

Bio sam tik kraj njih i vidio kako nogom ''salta'' boje...
Hoces hor, klapu, Cecu, Corbu...
A jednom prilikom sam bio u Artsitu kada je momak koji radi probavao taj procesor...
Ludnica!!!
[ pejatezgaros @ 19.10.2007. 09:50 ] @
kako se zove taj proc. Da nije neki Digitech monstrum?
[ pejatezgaros @ 19.10.2007. 09:53 ] @
Jednostavno mi jos u glavi nije sjela metoda da neko sempluje glas na pomocu mikrofona i procesora. To je kao da pomocu vokala stvaram midi zapis. Provjericu sta je to pa cu javiti.
[ pejatezgaros @ 19.10.2007. 10:21 ] @
TC Electronic Helicon Voice Prism Plus ili DigiTech Vocalist Live 4
[ Terminator X @ 14.12.2007. 16:08 ] @
A da li ovu spravu mogu koristiti da usavrsim zvuk svog glasa (da mi je glas čišći)? Ako ne, sa kojom spravom to mogu?