[ Divjak @ 13.07.2007. 15:51 ] @
Zanima me sta mi je potrebno da bih osposobio ovu konekciju? (usb driveri za ovaj modem, usb driveri uopste, ... ?)
Linux je fresh instaliran! Probao sam da connectujem modem preko ethernet kartice i tada je radio PnP bez ikakvih podesavanja, tako da predpostavljam da mi nece trebati driver za modem nego mi samo treba uputstvo kako da tu usb vezu nateram da izgleda kao mreza! I kako da proverim da li linux uopste bilo sta vidi na usb portu!
Hvala!
[ EArthquake @ 13.07.2007. 18:11 ] @
pa i nije sve das tako prosto , broblem je u tome sto nema drivera za taj ruter za 2.6 kernele , tako da ako si na 2.6 kernelu , tesko ces uspeti da ga napravis
sto se 2.4 kernela tice , on koristi neku modifikovanu verziju cdtether modula , nju mozes naci na telekomovom cd-u , ako si preko telekoma dobio ruter (kao ja ...)

ja sam jos imao muku posto mi je 64bitni sistem , nista nisam uspeo da napravim pa sam morao da ga zakacim na eth
[ Džeronimo @ 13.07.2007. 19:41 ] @
A zašto ne povežeš taj ruter preko Ethernet porta? Zašto baš oćeš preko USB-a da ide?

Mnogo je bolje da se ruter poveže direktno na Ethernet port, nego da ide preko USB-a.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 15.07.2007. u 04:23 GMT+1]
[ Divjak @ 14.07.2007. 03:45 ] @
Pa pošto sam nov u linuxu, hteo sam čisto da vidim kako bi išla takva podešavanja!
Na kraju sam ga i povezao preko etherneta!

Hvala za savete!
[ tdjokic @ 14.07.2007. 06:49 ] @
Citat:
Divjak: Pa pošto sam nov u linuxu, hteo sam čisto da vidim kako bi išla takva podešavanja!
Na kraju sam ga i povezao preko etherneta!

Hvala za savete!
Imam neko malo iskustvo sa Linuxom, pa ti mogu reci sledece. USB uredjaji su, koliko sam ja shvatio i imao iskustvo, slucaj za sebe svaki uredjaj. Nema generalnog pravila.

Meni radi digitalni fotoaparat (skidaju se slike) preko USB odmah, bez problema.

Stampac, laserski, kolor, Canon LBP 5000, ima zvanicne drajvere, sa kojima nisam imao bas srece instalirano kako je fabrika rekla. Nasao sam postupak za Ubuntu, gde je neko uradio neke dorade, i to radi preko USB.

Svojevremeno mi je proradio USB ADSL modem SpeedTouch, na par distribucija, sa raznim drajverima i postupcima. Jedna distribucija je imala vec ugradjen drajver, proradio odmah, i u Live ako se ne varam (Kanotix) ali je autor kasnije to izbacio, uz obrazlozenje: "Mnogo problema. Koristite Ethernet konekciju."