[ LakiKG @ 14.07.2007. 15:51 ] @
Imam iz lelekoma Sam Z400, kada sam u njega stavio VIP karticu, telefon je blokirao i sad bez obzira koju karticu da stavim javlja
Phone Freeze
Ima li neki kod da se isprave ovi prevaranti sto naplacuju telefone a zakljucavaju ih samo za njihovu mrezu?
[ skymobile @ 14.07.2007. 18:59 ] @
Kao sto @legija rece: Uklanjanje tehnicke mere je neznakonito.....
Glede tog "phone freeze", jesi siguran da si samo ubacio karticu, i nisi ukucavao kojekakvih kodova, a?
A reci mi sto se nisi njima (TELEKOM) obratio za pomoc, jer si ti tel posteno platio, doduse za mnogo manje para nego u radnjama gde mozes da kups tel bez ikakvih obaveza......
[ LakiKG @ 14.07.2007. 21:14 ] @
Zvao sam "strucnjake", koji naravno nemaju blage veze i rekli mi da odem do najblize poslovnice. Znaci ponedeljak.
A sto se tice tehnicke mere, to u ugovoru ne postoji.
Problem je u tome sto to strasno iritira, pa sam mislio da to sam sredim (bez cekica od 2 kg), a u ponedeljak ako oni neznaju kako da ga "odlede" ima ko zna.
[ drgrga @ 15.07.2007. 10:36 ] @
PROVERENO DO SADA:


Telefoni kojima puca SW posle koriscenja VIP kartice:


-SE K608i,K510 ostane samo svetlo
-SAMSUNG E250,D600,D900 blinkaju
-SAMSUNG Z400 phone freezed


spisak nastavljam kad naidje jos neki model koji se isto ponasa.....



Pozdrav,
[ LakiKG @ 15.07.2007. 15:48 ] @
Telefoni ne pucaju zato sto je stavljena Vip kartica vec zato sto su zakljucani od strane operatera.
[ drgrga @ 15.07.2007. 16:41 ] @
Citat:
LakiKG: Telefoni ne pucaju zato sto je stavljena Vip kartica vec zato sto su zakljucani od strane operatera.



Druze,bavim se ovim 8 godina i znam sta sam rekao,odnosno video.Hoces da kazes da sw puca zato sto je aparat zakljucan ? Kakva je to glupost ?

Zakljucan telefon nece ni procitati drugu karticu,to i babe znaju ali ti izgleda ne.I ne lupaj gluposti molim te......


U proteklih 15-20 dana pojedine modele donosili su mi ljudi na fleshovanje i kod svakog je bila ista prica........"stavio sam ovu novu 061 karticu i kad sam vratio staru,evo vidi telefon vishe be radi ".U prici sa kolegama sam sastavio ovaj spisak modela kojima na cudan nacin puca software posle stavljanja i vadjenja VIP kartice !

U jednom danu sam imao 3 kom. K608,sva tri koristili VIP.........
[ BVC-Project @ 15.07.2007. 19:38 ] @
Pa to nije ni tako loše.Bar se da nešto zaraditi na račun tih VIP kartica.Što naše nisu takve,ubaciš VIP SIM i pokvariš tel. pa onda u servis na flešanje.Baš dobro.
[ drgrga @ 16.07.2007. 00:03 ] @
Citat:
BVC-Project: Pa to nije ni tako loše.Bar se da nešto zaraditi na račun tih VIP kartica.Što naše nisu takve,ubaciš VIP SIM i pokvariš tel. pa onda u servis na flešanje.Baš dobro.


Da,bas tako ali mi uopste jasan ovaj fenomen.U cemu je fora nemam pojma.....znam samo da se Nokie i Motorole drze i da odlicno rade.......nije mi bila ni jedna do sada
[ drgrga @ 16.07.2007. 09:56 ] @
-W810

Puca istog momenta kad se ubaci,.........verzija bila R4DB005,klasika samo blinka svetlo i kraj !
[ skymobile @ 16.07.2007. 18:34 ] @
Haha, ja imao juce i prekjuce 2 k608 i isto, ubacili ljudi karticu i tel vise ne pali(nisam poverovao ni jednu rec, al ajd).....kad ono,samo sam ih otkljucao i rade ko sat.......
[ BVC-Project @ 16.07.2007. 21:12 ] @
Pa eto,šta nije super stvar.Nije ni bitno zašto se raz---e telefon nakon umetanja kartice,nego iskoristite tu olakotnu okolnost dok se može,uzmite pare samo tako,jer će sigurno nekome iz VIP-a doći u glavu pa će zamjeniti sve kartice.Samo naprijed.Eh,što to nije ovdje slučaj u Hr.
[ skymobile @ 19.07.2007. 19:46 ] @
Se P800 R2F takodje prso......
[ drgrga @ 20.07.2007. 20:43 ] @
Siemens SX1..........
[ miki069 @ 03.12.2007. 22:59 ] @
Aj bre ne lupajte.
K608, K510, D600 i D900 sam koristio i sa VIP i bez VIP-a i rade.
Aj navedi mi jedan razlog zasto bi pukao sa VIP karticom
[ Catch 22 @ 04.12.2007. 04:36 ] @
Citat:
miki069: Aj bre ne lupajte.
K608, K510, D600 i D900 sam koristio i sa VIP i bez VIP-a i rade.
Aj navedi mi jedan razlog zasto bi pukao sa VIP karticom

Verovatno si prevideo da se ovde priča o telefonima kupljenim kod domaćih operatera i zaključanih sa njihove strane.
Potvrđujem slučaj Samsung Z400 kupljenog u Telekomu, koji se "zamrzao" kada je u njega stavljena Vip prepaid kartica. Drugar, čiji je telefon, je morao da ga nosi na flešovanje..
[ pun mi kristal servisera @ 04.12.2007. 07:31 ] @
@miki069

Citat:
miki069: Aj bre ne lupajte.
K608, K510, D600 i D900 sam koristio i sa VIP i bez VIP-a i rade.
Aj navedi mi jedan razlog zasto bi pukao sa VIP karticom


Dok nije doslo do sinhronizacije mreze, da bilo je pucanja softa ! Posle sinhronizacije (dva meseca posle pustanja u rad) sve je doslo na svoje !


@Catch 22

Citat:
Catch 22: Verovatno si prevideo da se ovde priča o telefonima kupljenim kod domaćih operatera i zaključanih sa njihove strane.
Potvrđujem slučaj Samsung Z400 kupljenog u Telekomu, koji se "zamrzao" kada je u njega stavljena Vip prepaid kartica. Drugar, čiji je telefon, je morao da ga nosi na flešovanje..


Matori,kakve veze ima odakle je telefon skinut ? Ovde se uopste neradi o telefonima kupljenim kod domacih operatera i zakljucanih sa njihove strane !? Ovde se pricalo o aparatima kojima je soft pucao,nema veze sa koje mreze su skinuti !

Tema je poodavno zaboravljena,razlog je verovatno zato sto ovog problema vise nema.Kojem je trebalo da je podize ?

Mala napomena,telefonima nije pucao "soft" dolazilo je do pucanja dela softa u GDFS zoni ili EPROM il EROM (sve zavisi koji je model telefona).Zato su se neki dizali samo kacenjem na BOX i unlock ili ubacivanjem novog GDFS-a !