[ NemanjaCSHARP @ 15.07.2007. 10:09 ] @
Na koji nacin da povezem Mysql bazu na netu sa mojim c# clientom . Konkretan primer pravim igricu i hocu da posaljem neki text u bazu na koji nacin ?Kako da pristupim podacima? Preko dataseta?


Hvala!
[ toxi_programer @ 15.07.2007. 14:00 ] @
I ja sam se o tome raspitivao ovde na ES i ovako nešto treba da bude:
-Server mora da dozvoljava "remote" pristup mySQL bazi. Sad ja ne znam baš dal sam se pravilno izrazio ali poenta je da većina hostinga dozvoljava pristup bazi samo sa lokalne mašine( ono localhost) što je i logično jer pretpostavljaju da ćeš na njihovom hostingu da držiš svoj sajt za koji ti je potrebna baza a ne da ćeš da koristiš bazu za potrebe nekog desktop programa. Dakle moraš da nađeš hosting koji dozvoljava "spoljašnji" pristup.

-Ako to ne uspeš ima još jedna solucija. Napravi Web Service i njega postaviš negde na netu i onda da preko njega pristupaš bazi jer ćeš na taj način da ostvariš "lokalni" pristup bazi što jelte, svi "hostinzi" dozvoljavaju. Za ovo hosting mora da podržava i ASP.NET. Ako koristiš free hosting a nađeš neki sa ASP.NET podrškom, javi pošto i meni treba. Ja sam našao par ali uvek ima neka zajebancija kod registracije.
[ NemanjaCSHARP @ 16.07.2007. 07:35 ] @
Hvala za savete sto se tiche potrebnih delova ali sto se tiche koda kako da otvorim connecttion ??
[ sallle @ 16.07.2007. 20:26 ] @
Code:
using System.Data.OleDb;

string connString = " ... "; // Videti na www.connectionstrings.com

OleDbConnection konekcija  = new OleDbConnection(connString);

OleDbCommand komanda = new OleDbCommand();
komanda.CommandText = "tekst komande";
komanda.Connection = konekcija;

konekcija.Open();

//sad picis preko readera ili adaptera

OleDbDataReader dr = komanda.ExecuteReader();
// ili 
komanda.ExecuteNonQuery(); 
...

konekcija.Close();


sa svlacenje citavih tabela je zgodna klasa Adapter (koji koristis u kombinaciji sa klasom DataTable), za update je po meni mnogo lakse ici bez adaptera...
pogledaj malo ado.net ili sqloledbcommand na msdn-u
[ sallle @ 17.07.2007. 07:53 ] @
Drugari mi kazu da ovo mozda nece raditi... oni su se kacili preko odbc-a plus konektor...
[ MarkoBalkan @ 17.07.2007. 16:54 ] @
ovo nebude radilo.umjesto stavi mysql.na www.mysql.org imas konektor koji ubacis.
mijenjas samo oledb u mysql, malo se poigraj.