[ DS_Store @ 15.07.2007. 14:30 ] @
Imam jedan program (sw za skeniranje) koji je karbonizovan. Kada zadam jednu, često korišćenu komandu (dakle, sken :) iskoči mi prozor koji se postavi über alles, dakle stoji na vrhu, bez obrzira da li je program aktivan ili u pozadini.
Ovo potonje predstavlja problem iz očiglednih razloga, ne mogu ništa normalno da radim dok taj prozor ne ćušnem negde u ugao. Već sledeći se postavi tačno na sredinu ekrana.

Hteo bih da mu promenim ovo, obično čačkam preko Interface Buildera ali ovaj je spakovan u rsrc. Kada ga otvorim u Resourcereru ne vidim ništa u čemu bih mogao da ispravim ovo. Ima li neko više iskustva sa ovakvim stvarima?

[ milke @ 15.07.2007. 14:52 ] @
Jel' bi mogao da kažeš o kom se programu radi (i link), pa da probamo nešto više?
[ DS_Store @ 15.07.2007. 16:52 ] @
Hvala ti na brzom odgovoru.

U pitanju je program koji dolazi uz Canon skenere (Canoscan Toolbox). Koliko vidim, karbonizovan je, i u Resources direktorijumu, pod English.proj ima samo ovaj Localized.rsrc fajl u kome ne mogu da nađem gde se krije opcija za floating window.
Takođe, nije samo jedan prozor floating vec praktično svi koji izbacuju obaveštenja:



Adresa za dowload je:
drajver
http://software.canon-europe.c...oftware/canoscanlide701291.dmg
Toolbox
http://software.canon-europe.c...79/software/cstbosx5011ej4.dmg

ali mislim da stvarno nije vredno da gubiš vreme ako ne možeš odmah da nađeš o čemu je reč u ovom Localized fajlu. Hvala!

Stvarno mrzim ove carbon/java budževine ali bojim se da ćemo morati da se strpimo još neko vreme dok proizvođači hardvera ne počnu da prave support softver dostojan naše platforme. Nagledao sam se dovoljno ovih win xp style trešina. Najgore od svega je što je skener vrlo dobar...


[ milke @ 15.07.2007. 19:21 ] @
Tip prozora je smešten u 9. i 10. bajtu WIND resursa. Dakle, otvori taj Localized.rsrc fajl, dobijaš valjda nešto ovako:



Klikini dva puta na WIND resurse i otvoriće ti se spisak svih prozora:



Ja sam odabrao prozor Scan1. Dvoklik na njega i vidiš binarni sadržaj njegovog WIND resursa:



Pogledaj bajtove 9 i 10, koje sam markirao. Tu se "krije" tip prozora. E sad, nisam baš skoro kopao po biko kakvim resursima, a mrzi me da kopam po dokumentaciji, ali mislim da je tip 5 baš to što ti smeta: "modal" (dakle, uvek na vrhu) prozor, koj se, srećom može pomerati. Ne sećam se tačno koji je kod za sličan prozor, koji nije modalan (dakle, da nema mogućnost promene veličine i zoom), ali znam da je tip 8 standardni dokument prozor, dakle sa mogućnosću zuma i resize kontrolom, a nije modalan, pa možeš da probaš njega. Kažem da se ne sećam, ali mi se čini da je možda 4 ono što tebi treba: prozor koji nije modalan, može da se pomera, nema zoom ni resize. Dakle, promeni bajt 10 na četvorku, tako da izgleda:



Snimi, pa probaj kako izgleda. Ako valja, promeni tako sve prozore, ili bar one koji ti najviše "iskaču".

edit: U PM!!! čovek da se okilavi da prikaže par slika u poruci!!!


[Ovu poruku je menjao milke dana 15.07.2007. u 20:43 GMT+1]
[ DS_Store @ 15.07.2007. 19:29 ] @
Puno hvala, probaću pa javljam šta sam uradio.
[ DS_Store @ 15.07.2007. 21:03 ] @
Mrka kapa.

Probao sam ta dva a onda i sve ostale i ništa. Kakvi tupsoni, kako im je samo ovo palo na pamet?



Takođe, našao sam i u ovom PPob (Power Plant Object) opciju Window Behavior koja je bila podešena na Modal. Pošto sam žešći laik za sve ovo i nisam svestan šta sve mogu da upropastim, nije me bilo strah da i po tome čačkam :) pa sam promenio sve u Regular (bilo je dostupno još i Floating). Ipak, ništa ni od toga :(

Tako da sam bacio jedan hejt mejl tamo u centralu. Verovatno će biti prosleđen pravo u kantu al' bar mogu da kažem da sam pokušao ;)

Tebi hvala još jednom i pozdrav!
[ milke @ 16.07.2007. 09:11 ] @
Jesi li probao da promeniš sve prozore? Možda nisi promenio prave. Ne znam, trebalo bi da radi. Osim ako ne menjaju nešto programski nakon što Window Manager učita prozor (a učitava ga uvek onakvog kakav je definisan u resursu).
[ DS_Store @ 16.07.2007. 16:31 ] @
Da, ne rekoh da sam to izmenjao na svim prozorima, i onaj tvoj prethodni savet sam primenio na svima njima i još ona linija dole gde stoji "Hide when suspended?" je bila na Off pa sam i to sve promenio na On. I ništa.

Citat:
milke: Osim ako ne menjaju nešto programski nakon što Window Manager učita prozor.


Mislim da je u ovome problem jer: sve ove prozore sam uspeo da pronađem, koji su, čemu služe, itd. To su sve prozori u kojima su podešavanja sa standardnim buttonima OK i Cancel. E jednom kada klikneš na OK iskaču ovi što se drže iznad i ja nisam uspeo da ih pronađem gde se nalaze, tj odakle se pozivaju.